Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2011., 16:22   #1
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
Saitek Cyborg X joystick



Dakle, razmišljao sam o kupovini ovog stroja. Koliko sam čitao po netu, saitekovi joystici kotiraju kao dobri, a osim toga i izgledaju do jaja. pogotovo ovaj.
A koliko vidim nije ni skup: LINK

E sad, naletio sam na ovaj video:
http://www.youtube.com/watch?v=0e4lqyLwOis (video je prilično loše kvalitete)

dali je joystick fakat banana ili je ovaj lik naletio na škart? jel ga ima itko, kakva su iskustva?
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 20:24   #2
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Jedini joystick koji se isplati uzimat u nižem cijenovnom rangu jest Thrustmaster T.16000M.

Nema potenciometre koji se vrlo brzo pohabaju na jeftinijim modelima već ima HALL magnetske senzore, dakle nema zglobova niti fizičkih kontakata koji se troše s vremenom. Jedino kaj ćeš morat zamijenit jest opruga nakon nekog vremena. Bježi od Saiteka glavom bez obzira osim ako ne kupuješ volan, razina kvalitete im je vrlo niska kod joysticka.

Ovaj model koristi isti sistem iz skupljeg Warthog HOTAS-a koji dođe oko 2750 kn kod nas.

T.16000M kod nas možeš nać za 375 kn:

http://www.sophoslab.hr/?thrustmaste...-joystick/5513
T}{OR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2011., 10:36   #3
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Jedini joystick koji se isplati uzimat u nižem cijenovnom rangu jest Thrustmaster T.16000M.

Nema potenciometre koji se vrlo brzo pohabaju na jeftinijim modelima već ima HALL magnetske senzore, dakle nema zglobova niti fizičkih kontakata koji se troše s vremenom. Jedino kaj ćeš morat zamijenit jest opruga nakon nekog vremena. Bježi od Saiteka glavom bez obzira osim ako ne kupuješ volan, razina kvalitete im je vrlo niska kod joysticka.

Ovaj model koristi isti sistem iz skupljeg Warthog HOTAS-a koji dođe oko 2750 kn kod nas.

T.16000M kod nas možeš nać za 375 kn:

http://www.sophoslab.hr/?thrustmaste...-joystick/5513
potpisujem...s tim da se taj joystick kod nas može kupiti za 324 kn (MagazinRS) i 321 kn (Protis)....sophos je zastupnik

T16000M je odličan stick za te pare ali ne može se reći da koristi "isti sistem" kao warthog samo ima te hal senzore koji se teško mogu poderat (za razliku od klasičnih potova) + kaj je jako precizan....

Zadnje izmijenjeno od: gnomisa. 08.03.2011. u 10:42.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 14:10   #4
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Princip rada je isti, sad može bit da su pojedini dijelovi manje kvalitete ali mislim da najveći dio cijene Warthoga leži u činjenici da je metalan i ukupno teži oko 5~6 kg.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 15:19   #5
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Taj Saitek mi je ostavio samo neugodna iskustva dosada, 2 prijatelja kupili cyborg keyboard i obje riknule za par mjeseci, nakon toga oba na G11 prešli i jako zadovoljni, naravno izgled je i dalje na saiteku, što jest jest lijepe proizvode izbacuju... :S
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 18:21   #6
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Upravo tako - kvaliteta izrade im je upitna, ili bolje rečeno završna kontrola im je podosta loša. Prije nekoliko godina sam kupio Cyborg Force joystick i od prvog dana dolazi s pomaknutom Z osi (twist rudder).

Zato već dugo godina letim na MSFF2.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na