Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.05.2020., 23:06   #1
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Preporuka za uređaj s pressure sensitive olovkom

Dakle, nakon silnog gledanja svih mogućih reviewa i youtubea te sagledavajući ponudu kod nas nisam uspio doći do pametnog zaključka što kupiti. Naime, rasprodao bih sve stare laptope i tablete koje imam i želim kupiti uređaj koji mogu nositi sa sobom da na njemu nešto tipkam ali i da mogu napraviti nekakvu ilustraciju, ništa profi zahtjevno, više kao skica ideje ali da je olovka osjetljiva na pritisak pa da ipak mogu napraviti i suvislu skicu s debljim i tanjim linijama, možda čak i kakav crtež. Gledam tablet Samsung Galaxy Tab S6, iPad Pro, vidim da i notebook Acer Spin ima podršku za olovku kao i HP x360 ali u trgovinama ili nema jačih uređaja (Acer Spin 5) ili nema olovaka (HP). Molim nekoga tko ima kakav uređaj u upotrebi da napiše svoje mišljenje. Nije mi na uređaju bitan OS već upotrebna vrijednost.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 11:28   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
imam s6, pa ako ti treba što specifično mogu probati Nisam ga kupio zbog olovke, praktički je i ne koristim, bar ne za sada, ali eto - mogu ti probati nešto što te zanima
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2020., 13:59   #3
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Bok!

Daj, kad uloviš vremena, vidi kakav je osjećaj kada probaš nešto skicirati olovkom. Neki kažu da je ekran previše gladak pa da im to smeta jer olovka klizi bez otpora.
I hvala ti unaprijed na odgovoru...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 15:54   #4
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Ja ti imam Lenovo C340, sa Ryzen 5 procesorom i koji je došao sa Lenovo Active Pen 2 olovkom.

Nisam od crtanja, ali mi je fora pisati zabilješke na OneNote umjesto na papir. Ima mislim 2048 razina pritiska, dosta je precizno i brzo, te nemam problema sa korištenjem. Koristi Wacom digitizer.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 23:44   #5
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
@OP ako već nisi prije covida odi u arena centar sad kad se otvori pa idi kakvi su ti ipad pro i samsung. Naravno ako zbog covida ne ukinu izđožbene uređaje ....
Imaš iStyle i samsung expirience store ....
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 10:29   #6
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
koliki je budzet?

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=303015

... koliko sam uspio istraziti - iPad je valjda dobar combo, ali to debelo premasuje cifru

ili mozda galaxy note (tab il mob)
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 11:48   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Bok!

Daj, kad uloviš vremena, vidi kakav je osjećaj kada probaš nešto skicirati olovkom. Neki kažu da je ekran previše gladak pa da im to smeta jer olovka klizi bez otpora.
I hvala ti unaprijed na odgovoru...
Ne, baš suprotno - bar meni, išao sam čistiti ekran jer sam zabrijao da je prljav
Ok, možda malo pretjerujem i uzmi u obzir da stvarno nikada nisam koristio olovčice za ozbiljno, no imao sam ih 2x na note seriji, jednom davno na HTCu itd. Na ovom tabu ta olovka je stvarno upotrebljiva, daleko najbolje što sam probao uživo. No da je osjećaj kao s običnom olovkom ili što slično, nije - meni je i bolje Za ono malo što koristim...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 12:24   #8
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,630
Imam iPad 6 i Apple Pencil. Probao sam i druge tablete i druge olovke, ali ova kombinacija mi je najbolja zasad.
Osim crtanja, super je i za potpisivanje PDF-ova.

Radi sve što trebaš. Za neki napredniji softver ćeš možda trebati i dati neke novce, ali ima i free rješenja koja su super (Concepts, Vectornator, SketchBook).

Osjećaj pisanja po papiru možeš dobiti jedino na Wacomu. Zaleti se u prvi Apple store i probaj, imaju sve to izloženo.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 12:46   #9
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Hvala na odgovorima.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2020., 21:34   #10
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Imam stariji Samsung S3 T825, crtanje bez otpora po glatkom ekranu me malo iritira Aplikacije Autodesk SketchBook i ArtRage (plaćene verzije)
Nabavi Wacom, ako je više od hobija.
Slažem se vezano uz S3 sa većinom što piše ovdje nemam S4 i ne namjeravam nabaviti S6
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.06.2020., 08:53   #11
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Dokopao sam se Samsung Tab S6 i mogu reći da je uređaj fantastičan. Prvoklasna izrada, uređaj je brz i responzivan u svim zadacima, ekran je odličan, olovka je sasvim solidna i ne vidim nikakve zamjerke, vjerujem da je Wacomova bolja ali je i razlika u cijeni primjetna. Za hobi crtanje je uređaj i više nego odličan, skiciranje može napraviti bilo tko jer je osjećaj crtanja otprilike kao na papiru i prilagodba je kratkotrajna. U pogledu razlike iPada i S6 jedino je razlika u omjeru ekrana (4:3 kod iPada i 16:10 kod S6) gdje iPad ima nešto širi ekran u odnosu na visinu i to je jedina prednost. Procreate koji slovi kao vrhunska aplikacija na iPadu je odlična ali ni Sketchbook niti ostale aplikacije ne zaostaju za njom i to ćete primijetiti jedino ukoliko ste profi ilustrator a onda ćete sigurno ići na uređaj veće dijagonale.
Gledanje filmova je poseban užitak uz 4 ugrađena zvučnika koji daju stvaran osjećaj stereo zvuka, baterija drži stvarno jako dugo u odnosu na jeftinije uređaje. Igrice su fluidne bez obzira na visoku rezoluciju ekrana (2560x1600).
Sve u svemu, nekome kome treba mobilni uređaj kao zamjena za laptop (iz bilo kog razloga, težina, wow efekt ili nešto treće) Tab S6 je najbliži laptopu od svih mobilnih uređaja. Korisnici koji su u posjedu iPada i Tab S6 sami navode da im je lakše raditi sa Tab S6 jer se dokumenti lakše prebacuju i sinkroniziraju između S6 i Windows stolnog računala zbog istog formata dokumenata pa je recimo OneDrive dovoljan za udaljenu sinkronizaciju a spajanjem kabelom se dokumenti samo iskopiraju na stolno računalo.
Olovka je odlična stvar, kako za brzo skiciranje i zapisivanje tako i za crtanje pa ako netko ima umjetničke ideje ovo je odličan uređaj koji je zgodan za napraviti dobar crtež/ilustraciju/umjetničku sliku. Naravno da za to treba imati nadarenost i treba znati nacrtati, ako netko ne zna dobro crtati na papiru Tab S6 ali i niti jedan drugi uređaj mu neće "uliti" znanje i nadarenost za crtanje.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 16.06.2020. u 09:03.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na