Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2001., 18:34   #1
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
problem sa tv-outom No2

ljudi, zašto mi u display properties-settings-advanced-displays opcija TV nije dostupna? dostupna mi je samo prvi put kad instaliram karticu, kao da nisam spojio kabele između kartice i tv-a. isto je i na 98 SE i na ME. imam ati radeon 7500 tv-out.
virty je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2001., 12:43   #2
jborozan
Registered User
 
jborozan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sinj
Postovi: 72
Ati

Ja mimam ATI RADEON 32 mb SDRAM s TV-out.
Provaj ugasiti računalo i tv, sve prispoji i onda upali pa vidi.
Ako to neuspije provaj kabelom spojiti računalo i VIDEO REKORDER pomocu skarta ako nemas skarta s karticom si dobio premosnik koji ide iz kartice u obliku ("ĆINĆA"), ali moraš imati kabel koji ima dva para tih ĆINĆ-eva jer jedan ide u graficku a jedan u zvucnu, a nastavak spojis u VIDEO REKORDER u
video i audio ulaz (mora biti negdje straga ili sprijeda video rekordera). Ali pazi jer kabel iz zvucne mora ici u audio, a iz graficke u video, pa onda provaj upaliti sve, i vido rekorder i tv i racunalo.
jborozan je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 14.12.2001., 09:49   #3
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
evo, ide nabolje, spojio sam karticu sa videom preko s-video kabela + skart koji sam dobio uz karticu ( mislim na svideo kabel) te mi se dotična opcija u display properties-settings-advanced-displays uredno pojavila šta je napredak. Hvala. ali odjednom na tv-u ( Sony wega 55 cm) nemam slike. vjerojatno je nešto glede opcija ( u ovim stvarima sam početnik). kod matroxa sam spojio direktno u tv i skart i kabel te je šljakalo uredno. znam da sam imao malo probleme dok nisam u opcijama kod tv-a doveo stvari u red. vjerojatno treba pod Setup Up- Detail Setup Up- AV2 Output izabrati pravu opciju ili još nešto promijeniti u tim opcijama ( AV preset), neznam. pokušao sam ali neće. ako imaš šta predložiti, bit ću ti zahvalan, ionako već jesam ,haha
virty je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2001., 12:45   #4
jborozan
Registered User
 
jborozan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sinj
Postovi: 72
Ati

I ja sam imao problema sa vidom SONY odnosno sa skartom slika mi je bila losija nego kod PHILIPS-a koji ide preko takozvanih ĆINĆ-eva, ali DVD imaju zaštitu koja vam onemogucava presnimavanje na kasetu tj. daje sliku kakvu ste opisali. Neki Video rekorderi imaju (tkz. American Video) opciju zaobilaženja tih zaštita ukoliko nemate video rekorder sa ĆINĆ-evima pokušaj te izripati DVD na disk pa onda s diska gledati film.



Malo sam dosadan s tim ĆINĆ-evima ali mi se čini da bez njih skoro da nemože???
P.S postoje skartevi na koje se mogu prispojiti ĆINĆ-evi.
jborozan je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2001., 12:52   #5
jborozan
Registered User
 
jborozan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sinj
Postovi: 72
Ati

Potrazite dodatnu pomoc na ovim e-mail adresama jer su oni stvarno stručnjaci:
doktor@vidi.hr
pitanja@pcchip.hr
jborozan je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2001., 12:53   #6
jborozan
Registered User
 
jborozan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sinj
Postovi: 72
Ati

Potrazite dodatnu pomoc na ovim e-mail adresama jer su oni stvarno stručnjaci:
doktor@vidi.hr
pitanja@pcchip.hr
jborozan je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2001., 14:09   #7
jborozan
Registered User
 
jborozan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sinj
Postovi: 72
Ati

Malo sam puno mudrijasio oko spajanja a zaboravio sam da POWER DVD ako je crackiran ( AKO NIJE ORIGINAL ) nece raditi nego samo 5min zvuk i 10 min slika.
Provajte nabaviti originalnu verziju POWER DVD-a ili ce te morati s ATI-jevim DVD playerom.
jborozan je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na