Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2007., 00:17   #1
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Sticky o konfama

Evo vidim da iz dana u dan nastaju nove teme o konfiguracijama pa stoga predlažem da napravimo sticky o konfama koje bi bile podjeljene na cijenovne kategorije i na glavne proizvođače tj AMD i Intel. To bi bilo uređeno npr najniži segment AMD i Intel, srednji segment AMD i Intel i najviši segment AMD i Intel. Tako bi sigurno reducirali otvaranje topica a i sve bi imali na jednom mjestu.
Volio bi da se ovaj predmet razmotri.
Tko je za neka javi ja sam za!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2007., 00:21   #2
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Puno puta predlagano, još više puta odbacivano.

Ideja jest dobra, ali je nemoguće realizirati kako treba, jer svatko ima ''svoje prohtjeve i potrebe''.
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2007., 08:44   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Ideja nije loša, ali bojim se da je neizvediva. Imaš milijun prodavaonica, a ne kupuje svatko u istoj, komponente se mijenjaju iz dana u dan,... Bilo bi bolje da ljudi više koriste tražilicu jer nema cifre ili namjene konfe koja već nije obrađena.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2007., 11:16   #4
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Puno puta predlagano, još više puta odbacivano.

Ideja jest dobra, ali je nemoguće realizirati kako treba, jer svatko ima ''svoje prohtjeve i potrebe''.
Pa ja sam to zamislio kao nekoliko kategorija. HTPC, gaming i poslovne/office konfe koje bi bile svrstane u najtraženije cijenovne rangove. Na tom projektu bi bilo nekoliko ljudi. Poslje kad bi sve bilo gotovo onda bi tu došli i vanjski suradnici koji bi sve cijene napisali za pojedine trgovine. Ako bi mi napisali cijene samo za Vemil oni bi pisali za links,ADM i sl. S vremenom bi cijene mjenjali i tako bi držali neki red. Tko je za neka javi: 1. Baja 001
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2007., 11:39   #5
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
To je neostvarivo, a evo zašto:

1. Cijene se mjenjaju svakodnevno
2. Svako malo dolaze nove stvari i mjenjaju se best-buy komponente
3. Sa 3 cijenovna razreda ne bi ni blizu pokrio želje svih, ne spominjući da se u parsto kuna razlike može naći dosta drugačijeg hardvera.
4. Ovo bi neizostavno dovelo do favoriziranja jednih i potkopavanja drugih firmi
5. Praksa je pokazala da je najispativije kupovati u više različitih firmi
6. ADM i firme specifične za ZG bi koristile samo ljudima u ZG i okolici jer se za ostale ne isplati naručivati od tamo (dostava i vječne zavrzlame oko garancije).
7. Tko bi to osvježavao redovito (na dnevnoj bazi)?
8. Ovaj nesnosni spam u konfiguracijama bi trebalo kidati u korjenu prisiljavajući ljude da gledaju cijenike, koriste tražilicu, nabavu.net i sl, ili jednostavno ignorirati jer obično ti ljudi koji sebi slože konfiguraciju dobro znaju šta su složili, a u većini slučajeva se razveže trakavica od 20ak postova zbog jednog napajanja/coolera/hdd-a kojeg predloži FKT wannabe član pritom uopće ne znajući želje OP-a.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2007., 21:53   #6
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Takav sticky (tj. više njih) je već prije postojal, napravili i održavali su ga moderatori na Konfiguracijama, ali je maknut zato jer treba masa slobodnog vremena da bi se to celo vreme ažuriralo. Osim toga količina kombinacija za kojekakve namjene i budžete, prelazi dvoznamekaste brojeve sam tak. I da opet slože sticky i da se moderatori skoncentriraju samo na održavnje istog (jer za drugo bi bome teško i našli vremena), opet bi se otvarale nove teme i to redovito s istom početnom rečenicom: Pročital(a) sam sticky i sve je to jako lepo i fino, ali meni treba za to i to za te i te pare, a toga nema u stickyu ili im se ne bi dalo čitati, jer je uvijek lakše otvoriti svoju temu i udri.

Imaš masu stickya na ovom forumu i uvijek se najdu oni koji po 1001 put pitaju kak clockati AMD/Intel procesor, kak stišati ventilatore, koji monitor je najbolji za te i te pare, koju grafičku, zakaj je Core 2 Duo bolji od Athlona, koji player je najbolji, koje napajanje za X1900/7900/8800 i tome slično. Ljudima se ne da čitati jer su lijeni i uvijek im je lakše otvoriti (po 100-ti put) novu temu i tam razglabati o čemu već postoje stranice i stranice. More neko napraviti sticky kakav ga volja i o čemu god hoće i opet bu sve po starom...nova tema i šlus.
Vec receno, taj prijedlog otpada.

NEXT
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 00:42   #7
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ovo je postojalo na forumu prije godinu-dvije...

no s vremenom je postalo nemoguće održavati.. previše komponenti, previše promjena cijena...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 08:18   #8
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Da, konfe su fakat neizvedive, ali pomogla bi lista preporucenog hardvera. Dakle da za svaku kategoriju (CPU, MBO, RAM...) imamo par prijedloga razlicitih cijena (okvirno s preciznoscu 50kn je dovoljno), eventualno da se napise recenica o svakom (HD2600XT - 700kn - dobra i jeftina grafa za orijentirane na multimediju i HD sadrzaje).
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 14:25   #9
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
po meni bi cak bilo bolje da napravimo neki sticky BEST BUY komponente
pa da ubacimo dobro a jeftino (iako je i to jako tesko za odrzavati)...
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 20:32   #10
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Tomy no.1 Pregled postova
po meni bi cak bilo bolje da napravimo neki sticky BEST BUY komponente
pa da ubacimo dobro a jeftino (iako je i to jako tesko za odrzavati)...
Svakako se slažem i s ovim prijedlogom isto tako bi volio vidit onda i High-end komponente da ljudi vide šta je dobro a šta ultra dobro.
Ja sam za!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2007., 20:46   #11
drupci15
je.ba.c na ba.te.ri.je
Moj komp
 
drupci15's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Jarun
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Svakako se slažem i s ovim prijedlogom isto tako bi volio vidit onda i High-end komponente da ljudi vide šta je dobro a šta ultra dobro.
Ja sam za!

ova ideja ima smisla...... i mislim da bi nekima uvelike olaksala kupnju određenog hardveraja..... moja podrska ako treba i pomoć (ako ikako mogu pomoć)
drupci15 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 09:16   #12
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Svakako se slažem i s ovim prijedlogom isto tako bi volio vidit onda i High-end komponente da ljudi vide šta je dobro a šta ultra dobro.
Ja sam za!
ma moze i to...
recimo pratim svaka malo slabija konfa koja se slaže sastavljena je od fortrona 350 pnf pa zasto onda ne bi ljudima stavili 2-3 napajanja pa da vide što je doro...
netko je istu stvar napravio sa kucistima i svaka mu dala ...
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 13:52   #13
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Tomy no.1 Pregled postova
ma moze i to...
recimo pratim svaka malo slabija konfa koja se slaže sastavljena je od fortrona 350 pnf pa zasto onda ne bi ljudima stavili 2-3 napajanja pa da vide što je doro...
netko je istu stvar napravio sa kucistima i svaka mu dala ...
Svakako bi trebalo navest i alternative.
NPR CoolerMaster 430W i alternative... tako za svako komponentu a za high-end npr Seasonic S12-500 i alternativa Corsair HX...

i svaka mu dala... -vode iz bokala!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 15:03   #14
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Vidim da ste za taj sticky o konfama zapeli ko Hamm za jelo u 5 ujutro stoga slozite pa cemo vidjet kako ce to napredovat. Moje misljenje je da ce te se brzo predati i da nece dati nekog uspjeha kao i do sadasnjim sticky-ima.

Optik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na