Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2010., 14:56   #1
petarp
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: hr
Postovi: 30
(riješeno) Zvučna kartica šumi

Zanima me postoji li neki softverski način da provjerim radi li izlaz na zvučnoj kartici normalno? Stalno šumi (white noise), ali 'normalno' radi (emitira zvuk uz šum). Probao sam reinstalaciju drivera, a htio bih nekako probati vidjeti radi li harvder prije nego se odlučim na reinstalaciju windowsa. Hvala na bilo kakvoj ideji.
petarp je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2010., 09:52   #2
mask01
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
Citiraj:
Autor petarp Pregled postova
Zanima me postoji li neki softverski način da provjerim radi li izlaz na zvučnoj kartici normalno? Stalno šumi (white noise), ali 'normalno' radi (emitira zvuk uz šum). Probao sam reinstalaciju drivera, a htio bih nekako probati vidjeti radi li harvder prije nego se odlučim na reinstalaciju windowsa. Hvala na bilo kakvoj ideji.
To je česti problem s realteakovim čipom, imo sam sličan problem na jednoj starioj matičnoj ploči s939, gdje kada sam skinuo driver s sitea od proizvođača non stop bi šumilo ili bi mi spojio u isti kanal mic i zvučnike, riješio sam problem kada sam skinuo driver s Realteakove stranice.... Evo probaj pa javi dal će radit.
mask01 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2010., 10:52   #3
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
a ako umjesto zvučnika upikneš slušalice...da li onda isto u slušalicama šumi?! jer i meni šumi ali meni je do zvučnika...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2010., 10:59   #4
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
1. Probaj uštekati iza, obično front panel zna šumit. (rjeđe obrnuto)

2. Ako imaš mikrofon. probaj muteat just in case.
  Reply With Quote
Staro 26.11.2010., 19:50   #5
petarp
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: hr
Postovi: 30
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
a ako umjesto zvučnika upikneš slušalice...da li onda isto u slušalicama šumi?! jer i meni šumi ali meni je do zvučnika...
šumi i u slušalicama, probao sam i druge zvučnike, isto...

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
1. Probaj uštekati iza, obično front panel zna šumit. (rjeđe obrnuto)
2. Ako imaš mikrofon. probaj muteat just in case.
mogu zaštekat samo iza, i tamo šumi, mada možda se može nekako zaštekat direkt na ploču tam di bi inače zaštekao za front panel? možda bi to upalilo?
kad muteam mikrofon svejedno šumi.

Citiraj:
Autor mask01 Pregled postova
To je česti problem s realteakovim čipom, imo sam sličan problem na jednoj starioj matičnoj ploči s939, gdje kada sam skinuo driver s sitea od proizvođača non stop bi šumilo ili bi mi spojio u isti kanal mic i zvučnike, riješio sam problem kada sam skinuo driver s Realteakove stranice.... Evo probaj pa javi dal će radit.
stavio skidat, ima 77 mb i vuče seeee.... :-) budem probao pa javim.
fala svima.
petarp je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 16:24   #6
petarp
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: hr
Postovi: 30
ni driveri nisu upalili. skinuo sam i live ubuntu i probao boot s CD-a, nažalost i tamo zvuk šumi. eventualno bi rješenje bilo nekako spojiti izlaz na nekakav front panel ako se to može, pa bi možda upalilo ako je kvar u izlazu (pojma nemam može li se to). ako ni to ne upali, čini se da moram kupiti zvučnu karticu - ima li tko kakvih preporuka za dobru i jeftinu (TM) ili je to svejedno, kupim najjeftiniju i to je to?
petarp je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 16:40   #7
ZombieWhore
Banned
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
probaj stavit starije drivere (ne najnovije). to bi moglo upaliti ako ne upali kupuj novu zvucnu.
ZombieWhore je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 16:56   #8
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Vecina onboard zvucnih je po meni za prvu silu. Za neke sitne novce mozes uzet dobru zvucnu.
chare je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 17:02   #9
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor petarp Pregled postova
ni driveri nisu upalili. skinuo sam i live ubuntu i probao boot s CD-a, nažalost i tamo zvuk šumi. eventualno bi rješenje bilo nekako spojiti izlaz na nekakav front panel ako se to može, pa bi možda upalilo ako je kvar u izlazu (pojma nemam može li se to). ako ni to ne upali, čini se da moram kupiti zvučnu karticu - ima li tko kakvih preporuka za dobru i jeftinu (TM) ili je to svejedno, kupim najjeftiniju i to je to?

hmm, jedino mi pada na pamet mozda da nije nesto do uzemljenja ili tako nesto? ako imas vremena i volje da izvadis plocu van kucista, spojis samo grafu i opticki uredjaj te pokrene live ubuntu i vidis onda. da nije negdje neki kao kratki spoj ili nesto takvo? ako nije niti to, moguce da je cip neispravan te bi u tom slucaju trebao nostiti na garanciju maticnu (ako je jos pod garancijom).
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 19:54   #10
petarp
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: hr
Postovi: 30
Citiraj:
Autor ZombieWhore Pregled postova
probaj stavit starije drivere (ne najnovije). to bi moglo upaliti ako ne upali kupuj novu zvucnu.
jel imas ideju gdje da ih nadjem? na webu su samo zadnji.

Citiraj:
Autor chare Pregled postova
Vecina onboard zvucnih je po meni za prvu silu. Za neke sitne novce mozes uzet dobru zvucnu.
cini se da na kraju bude tako.

Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
hmm, jedino mi pada na pamet mozda da nije nesto do uzemljenja ili tako nesto? ako imas vremena i volje da izvadis plocu van kucista, spojis samo grafu i opticki uredjaj te pokrene live ubuntu i vidis onda. da nije negdje neki kao kratki spoj ili nesto takvo? ako nije niti to, moguce da je cip neispravan te bi u tom slucaju trebao nostiti na garanciju maticnu (ako je jos pod garancijom).
probat cu i to, makar od garancije vjerujem ništa, kupljena je u vemilu...
petarp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2010., 08:53   #11
petarp
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: hr
Postovi: 30
riješio problem- u stvari ga nije ni bilo praktički.

pokvario se izlaz, i sad sam probao zaštekati u neki drugi izlaz (side speaker umjesto main) - kad zaštekam, pita me softver od zvučne automatski koji zvučnik sam uštekao, i jednostavno sam 'premjestio' kvačicu sa side na main, i sve normalno radi... mogao sam to već odavno napraviti, a već par mjeseci šumi. važno da je sad ok.

hvala svima na pomoći.
petarp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na