Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2012., 23:32   #481
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
velim, našao si mu neku dobru točku, ali generalno stvarno ti monitori ne valjaju.

subjektivnost na stranu - ono što sam ja vidio nakon xxx sati office korištenja je ravno katasotrofi.

SVAKI model diše od minimalno do bože-me-sakloni, moire tak jasno etc.

ja bi to pripisao mladosti svakako.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 01:58   #482
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Evo da se i ja malo pohvalim.
Kažu da prave stvari u životu ne koštaju puno-mogu potvrdit to pravilo jer sam našao za 150kn polovnu ovu bebu http://monitors.tech-specs.com/sony-cpd-g520-n18916234
Generalno u dobrom stanju, ali ipak je bila potrebna kura sitnijih popravaka i podešavanja u ilica servisu (prema davnoj preporuci kolege Visage-a). Za ukupno oko 500kn dobio sam na stol pravi multimedijski bombon. Odlična svijetlina i oštrina slike, što uz ugljen crnu osigurava perfomanse kakve današnji monitori mogu samo sanjati
Oled monitori ako se ikada i pojave morat će se dobro pomučit da dosegnu kvalitetu kakvu može pružiti ovaj sad već 10 godina star trinitron.
Šta e tiče mene uz postojeći e530 i sada g520 miran sam sa odličnom slikom više godina. Oled tehnologijo, netrebaš se žuriti
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2014., 16:45   #483
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
A znaci ti si ga oteo. Gledao sam i ja tog, ali vec imam dovoljno CRTova po kuci.

Jedino sto bi htio oteti vizažu jednog od onih FW900 ako su jos zivi.

Visage? Jesu ti dosadili vec?
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 20:23   #484
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ja sam isto u dosadašnjoj karijeri ponabavljao hrpetinu crt-a da se osiguram (Navlačim stvari, kad se uskoro učlanim u doomsday preppers-e sigurno će biti od koristi ). Nabavio sam dosta i lcd-a te ponešto plasmi. Većine toga sam se riješio (žalim uglavnom za nekim dobrim crt-ima koje sam prodao za neku bijedu od love) Lcd-i su mi uglavnom dobri dok ih raspakiravam jer zbilja dobro izgledaju. Čim upalim odmah me hvata potreba da ih vratim u kutiju.
Dakako ostalo je još doma dobrih stvari.
Ukratko kod ovog g520 kojeg sam ulovio za 150 krznenih prtepoznao sam potencijal unatoč zelenom tonu slike koji je jako iritirao. Dobra svijetlina i oštrina slike (tekst oštar i čitak i na rezoluciji 1600X1200, pa i na većim rezolucijama) te uščuvana vanjština-bilo je dovoljno za kupnju. Po povratku iz servisa sam tek vidio kakav stroj kupio. Zelenog tona više nema. Slika oštra ko britva sa živopisnim bojama i svijetlinom, te naravno crnom kojoj nikakav tanki ekran ne može konkurirati. Prava multimedijska poslastica. Dobar je i ovaj e530 kojeg već imam doma od ranije, svaki dan sam u dilemi kojeg da palim Trebat će mi neko vrijeme da prokužim koji je od njih bolji.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 20:59   #485
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Nazovite me bedalom, ali meni je ugodna vanjstina crta prvo na sto gledam

Mislim da si dobro prosao s tim sonyem, nije to nimalo los stroj.

Sto se daljnje nabavke tice, ima jos stvari koje bi zelio nabaviti. Nekih iiyama i sl. no, nazalost cini mi se kako je u rvatistan malo tog stiglo u ta davna vremena. Ebay fore s 30+kg monitorima se bas i ne isplate.

No taj FW900 mi je nekako ostao hw na koji sam patio.

Btw, mogao bi bas i napisati kontakt servisa za neke moje mozebitne crt potrebe. Lijen sam kopati jel to vizaž postao davnih dana u ovoj temi
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 21:00   #486
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Evo ja imam http://www.esmistudio.com/dv10dis/images/2446-p1.jpg
stoji vec dobrih 5,6 godina ugašen u kutu, bio u doticaju samo s prašinom xD, jel valja on čemu?
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 21:11   #487
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
zašto su ono uopće prestali proizvodit crt,koja im je najveća mana? kaj nema mogućnosti za daljni razvoj i poboljšanja crt monitora?
esc je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 21:20   #488
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Evo da se i ja malo pohvalim.
Kažu da prave stvari u životu ne koštaju puno-mogu potvrdit to pravilo jer sam našao za 150kn polovnu ovu bebu
Hell you say
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 21:23   #489
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Najveća mana? Ja bih rekao veličina, taj spomenuti sony fw900 ima umalo 50kg i zauzima kubik prostora. Također lcdovi ne gube fokus, i iskreno ako se radi s puno teksta lcd mi je bolji.

Crt ship has long sailed, i cisto sumnjam kako ce se ikad vratiti u neku masovniju proizvodnju iako su poboljsanja vrlo vjerojatno moguca
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 21:27   #490
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Xizor Pregled postova
Najveća mana? Ja bih rekao veličina, taj spomenuti sony fw900 ima umalo 50kg i zauzima kubik prostora. Također lcdovi ne gube fokus, i iskreno ako se radi s puno teksta lcd mi je bolji.

Crt ship has long sailed, i cisto sumnjam kako ce se ikad vratiti u neku masovniju proizvodnju iako su poboljsanja vrlo vjerojatno moguca
za težinu znam,ako je samo to najveća mana...kako misliš ne gube fokus?
esc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2014., 21:58   #491
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
kako misliš ne gube fokus?
Kako bi LCD izgubio fokus?

Cak i kad stavimo tezinu i velicinu na stranu, i dalje CRT ima dosta mana u odnosu na LCD. Rekao bih i vise nego obratno.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 22:02   #492
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Pa i sve što ide uz težinu i gabarite, npr. razmisli koliko stane crtova u kontejner koji plovi iz kine a koliko stane lcdova. U svaki crt ide i podosta materijala, sve to košta. Ako gledaš mane sa stanovista proizvodjaca ima ih podosta u odnosu na lcd.

Doduse ja cu prvi reci da je u trenu kad