Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.06.2007., 14:17   #1
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 327
upad u konekciju ADSL-a

Nisan pročitao sve postove , ali molio bi za pomoć. Račun za internet se povečao enormno, od prosječnih 3 Gige došlo je na 15 Giga. Međutim ja sam otkrio tko mi to radi moj najbliži susjed sa laptopom, sad kad su počela lipa vrimena na balkonu pronađe samo jedno mjesto gdje može vjerovatno priko USB-a se konektirati. Kad ja isključim ruter on je ljut i ode.
ja u svojo drugoj prostoriji imam računalo sa USB-konektorom pa zato i predpostavljam da on radi isto.
E moje pitanje kako prvo da se zaštitim dodatno i dali postoji na forumu neki tutorijal koji govori o svemu, i još kako da u ruteru dođem do log-ova pa bi i po tome znao da je on ulazio na moju konekciju.
Nisam veliki znalac.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 14:29   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Koji ti modem uopće imaš? Je li u router mode-u? Malo više detalja!
Ako imaš WLAN modem/router, jednostavno napravi WEP ili W2PA zaštitu veze. Ako imaš žičani modem, onda mi nije jasno kako se priključuje na net, a nema tvoj user i pass za spajanje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2007., 15:02   #3
alf
Premium
Moj komp
 
alf's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 41
Upad

Daj napiši kakvu opremu imaš za spajanje putem dsl-a da ti možemo pronaći riješenje
alf je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 16:31   #4
kObRa
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 99
to se dogodilo i jednom mom frendu koji je dobio racun 2000kn za ADSL... a imal je kao 1gb paket... lol... wep kljuc buraz i bok
kObRa je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 17:49   #5
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 327
Ruter je Simens 515, ADSL paket 5 GB, prva konfa, druga ima simens USB stik za konekciju sa prvim. Ruter je žičano spojen u spliter.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 18:46   #6
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Previše očito...

Citiraj:
Autor tonini Pregled postova
Kad ja isključim ruter on je ljut i ode.
Nema druge, nego WPA.

Btw, ispričavam se za OT, ali redovito mi nekad tijekom noći kad NISAM na net-u, puni se promet po koji gb. Imam flat, pa me i ne nervira baš , nit mi se da mijenjat password, samo me zanima mogu li SZK vidit s kojeg broja i s koje linije netko koristi moj pass?
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 18:57   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor WichitaQ Pregled postova
..... vidit s kojeg broja i s koje linije netko koristi moj pass?
Nemozes, eventualno Mac adresu, btw, zasto ne stavis filter za mac adresu tako da ti moras odobriti nekome da se spoji wireless preko routera?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 19:13   #8
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
@tonini: evo ovdje možeš nać kako postavit wifi zaštitu, i upute su rađene TOČNO po routeru kojeg imaš. Kako ti konekcija router-komp već radi, samo postavi zaštitu i to bi trebalo radit.
@ostali: veći proljev spama na ovom forumu nisam već stvarno dugo vidio. Stvarno ste pomogli čovjeku svaka vam čast.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 19:15   #9
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Ah, sorry, nisam napomenuo da nisam na wirelessu, nego obični kasda modem...
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 19:20   #10
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 327
Zahvaljujem Pomo
tonini je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2007., 19:33   #11
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
inace sad kada piknem amisa sa flatom ostaviti cu otvorenu konekciju ak si netko nes treba nek si skine

ta nisam cicija da cu gledati jel mi netko nes uzeo
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 20:22   #12
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Pa kad je već OT, da li služba za korisnike može vidjeti tko mi u koje vrijeme i odakle troši promet na moj pass? Obični ADSL modem je u pitanju, a ne wireless.
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 22:31   #13
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
ip adresu onog ko se spaja možeš vrlo lako saznati ako taj koristi tvoj un i password, odeš na korisničke stranice i pogledaš ispis spajanja, ali kakave ti koristi od ip adrese. A sad na temu. Da definitivno uključi wep ili wpa, stavi da ti se ime mreže ne broadcasta i nemaš brige više sa susjedom. Naravno možeš i mac filtering uključiti pa nek se onda ljuti, te sve opcije možeš uključiti na routeru, poslije ćeš samo na kompu koji se spaja bežično trebati unijeti taj wep key i to je to.
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 23:47   #14
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Za početak samo da obavjestim da sam pobrisao kretenizme, jer su upravo neki postovi to i bili... čovjek pita kak da zaštiti mrežu, jedan mu savjetuje fizički okršaj drugi pak napad puškom... da se smijem il da plačem!


@tonini

Dečki su te već otprilike uputili šta trebaš napraviti. Nemaš zaštićenu mrežu i mamac si za bezobraznike, ali to je tvoj propust jer se nisi interesirao kakao da se zaštitiš, a osnovno je pravilo da sve što ima i najmanje veze sa netom treba zaštitu.

Također si i sam napisao da nisi niš čitao, a na našem forumu pogotovo tu na Mrežama ima jako intresantnih Stickya, Umrežavanje, Pomov wirales, adsl, i tamo ti to sve lijepo piše samo je trebalo odvojiti 15 minuta.


Za ostale, što se tiče upada u mrežu i saznavanja tko je to učinio - jako jako teško, ili ovako vidite čovjeka, il mu vidite MAC adresu i to je sve, a to možete okačit mačku o rep. Ako vam je pak netko ukrao podatke to se onda po IP adresi i lokaciji može riješiti samo nije baš jednostavna procedura. Najčešći su ovakvi upadi na otključane routere pa dok ide ide.
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2007., 01:23   #15
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Tonini, ako niste sigurni kako riješiti javite se na PM pa mogu navratit da uključim zaštitu u routeru.
Pozdrav.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2007., 09:44   #16
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Ima i kod mene jedna nezasticena wifi mreza. Mislim da jos nisam vidio da je off, brzina nije neka sreca ali radi. Uz cinjenicu da nije ok krasti vezu, zapitao sam se jos nesto - je li moguce da netko namjerno ostavi nezasticenu vezu, recimo ogranici bw sa netlimiterom ili nekim drugim alatom i snifa one koji se spoje, kradu passworde i sl. Samo mi palo na pamet, nemam iskustva sa wifi osim obicnog postavljanja SSID i WEP-a na ruteru.

Naravno, ne spajam se na nju nikada. Jednom kad mi se ukljucio wireless adapter na laptopu, pronasao je mrezu i iz znatizelje sam se spojio
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2007., 14:18   #17
Igsy
user na kvadrat
 
Igsy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Split
Postovi: 267
odnesi racun kad ga dobiješ tom susjedu, i reci mu "nadam se da ste zadovoljni kvalitetom usluge"
__________________

Who's Your Daddy?
Igsy je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2007., 15:00   #18
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Ako imas se515 ovdje su ti upute za postavljanje siguronosnih postavki tako jednostavno objasnjene da bi i moja baka znala to sloziti


http://www.t-com.hr/flash/main/zasti..._postavke.html
http://www.t-com.hr/pdf/main/Interne...AN-zastita.pdf
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2007., 20:12   #19
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Tonini, ako niste sigurni kako riješiti javite se na PM pa mogu navratit da uključim zaštitu u routeru.
Pozdrav.
Zahvaljujem, ako ne uspijem sam, apokušat ču javit ču se.
tonini je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na