Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2024., 10:17   #1
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Traccar

Naziv: Traccar
Link: https://www.traccar.org
Opis (ChatGPT): Traccar je open-source platforma za praćenje vozila i upravljanje flotama. Ova platforma omogućuje korisnicima da prate lokaciju svojih vozila u stvarnom vremenu, analiziraju podatke o vožnji, upravljaju rutama, i pružaju druge funkcionalnosti vezane uz praćenje vozila. Traccar podržava različite vrste uređaja za praćenje, uključujući GPS uređaje, mobilne telefone i druge uređaje s GPS funkcionalnostima.

Glavne značajke Traccar platforme uključuju:

1. Praćenje u stvarnom vremenu: Omogućuje korisnicima da prate lokaciju svojih vozila u stvarnom vremenu.

2. Izvješća o vožnji: Pruža detaljne informacije o vožnji, uključujući vrijeme vožnje, brzinu, udaljenost i slično.

3. Upravljanje rutama: Omogućuje korisnicima da planiraju rute i prate njihovo izvršenje.

4. Geofencing: Postavljanje virtualnih ograničenja (geofenca) kako bi se dobile obavijesti o ulasku ili izlasku vozila iz određenih područja.

5. Sigurnosne značajke: Pruža funkcionalnosti kao što su alarmi za brzu vožnju, upozorenja na neautoriziranu vožnju i druge sigurnosne mjere.

Traccar je besplatan i dostupan kao open-source softver, što znači da korisnici mogu pregledati, mijenjati i prilagoditi izvorni kod prema vlastitim potrebama. Ova platforma često nalazi primjenu u upravljanju flotama, logistici, praćenju dostava, te u drugim situacijama gdje je važno pratiti i upravljati vozilima.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2024., 10:22   #2
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Dignuo VPS na njemu Traccar i sada testiram s mobitelima.

Na mobitelu sam moram instalirati Traccar Client i potrebne podatke iz klijenta upisati na server. Fotke uskoro. Sada samo tekstualno.

Jučer kroz sat vremena sam primjetio da se treba interval slanja pozicije mora smanjiti s 5 minuta na manje, stavio sam 10 sekundi. Zašto? Zato što onda ne daje rutu nego stavi ravnu liniju od točke do točke pa ispada da si išao preko zgrade ili parka. Testirano pješice i autom.



Radit ću update teme dok dalje testiram aplikaciju
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2024., 17:25   #3
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Intervalom od 5 minuta možeš pratiti možda kravu ili krmaču
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na