Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 04.08.2019., 10:29   #6121
zig
Premium
Moj komp

zig's Avatar

Datum registracije: Jan 2010
Ma dobro, to za dimenzije je manje bitno, a za kameru znam da nije na razini najjačih.
Više me zanimalo iskustvo korištenja uređaja u odnosu na ove skuplje.
Ugl., hvala vam na odgovorima.
zig je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 11:22   #6122
blava
Premium
Moj komp

blava's Avatar

Datum registracije: Jan 2009
Hola ekipa,ne budem uopće više na forumima pa se ispričavam ako je već puno puta pitano slično pitanje,htio bi naručiti Redmi Note 7 sa Goldwaya,china rom je puno jeftiniji od global,pitanje glasi mogu li uzeti china rom lashati global rom i da se ima redovni update ?

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
blava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Staro 04.08.2019., 11:37   #6123
devaa
just dreaming...
Moj komp

devaa's Avatar

Datum registracije: Mar 2013
Citiraj:
Autor zig Pregled postova
Ma dobro, to za dimenzije je manje bitno, a za kameru znam da nije na razini najjačih.
Više me zanimalo iskustvo korištenja uređaja u odnosu na ove skuplje.
Ugl., hvala vam na odgovorima.
Evo ti kratki video za mi 9t

Kvaliteta videa nije nes jer ovaj streamable je drama. A neda mi se bas registrirat na vimeo il nes sl.
Staro 04.08.2019., 12:37   #6124
zig
Premium
Moj komp

zig's Avatar

Datum registracije: Jan 2010
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Evo ti kratki video za mi 9t

Kvaliteta videa nije nes jer ovaj streamable je drama. A neda mi se bas registrirat na vimeo il nes sl.
Tnx..
Nego, koristio si P30 PRO prije ovoga ili ?
zig je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 13:30   #6125
aCiD Mac
Premium

Datum registracije: Sep 2006
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Hola ekipa,ne budem uopće više na forumima pa se ispričavam ako je već puno puta pitano slično pitanje,htio bi naručiti Redmi Note 7 sa Goldwaya,china rom je puno jeftiniji od global,pitanje glasi mogu li uzeti china rom lashati global rom i da se ima redovni update ?

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
U neutrinu je na akciji, ja ga baš uzeo na rate

Sent from my Le X829 using Tapatalk
aCiD Mac je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 13:53   #6126
devaa
just dreaming...
Moj komp

devaa's Avatar

Citiraj:
Autor zig Pregled postova
Tnx..
Nego, koristio si P30 PRO prije ovoga ili ?
S p30p sam ti snimio
Staro 04.08.2019., 18:09   #6127
kiki_vg
Registered User

Datum registracije: Apr 2010
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Možeš staviti ROM koji želiš, bilo global, eu.rom ili nešto treće.
Ono što nemaš na China verziji je B20 podršku za 4G.
kiki_vg je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 11:36   #6128
coconut
Premium
Moj komp

coconut's Avatar

Datum registracije: Mar 2006
Xiaomi je konačno krenuo u dobrom smjeru kada su kamere u pitanju. Očekuje se da će novi Redmi modeli u 2020 koristiti Samsungov ISOCELL GW1 senzor od 64MP.
https://droidholic.com/redmi-64mp-camera-tech-august-7/
Staro 05.08.2019., 12:30   #6129
domy_os
EMP moderator

domy_os's Avatar

Datum registracije: Apr 2005
A zvuk u videu nitko ne čuje, svi gluhi? To im je kriminalan minus, sve ostalo su sitnice.

MBO: ASRock Z68 Pro3
CPU: Intel Core i5-2500 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro
RAM: 2 x 4 GB G.Skill DDR3-1600
VGA: Intel HD Graphics
SB: Creative X-Fi Xtreme Music
TV Tuner: Leadtek WinFast DTV1800 H
Capture: Blackmagic Design Intensity Pro
SSD: Samsung 840 Pro 128 GB
HDD: 2 x WD Gold 8 TB
ODD: LG GSA-H62N
PSU: Corsair VX450W
Case: Sharkoon Rebel 9 Economy Edition > Link To Case Mod

LCD monitor: LG 27MA73D + LG L1920P Flatron
LCD TV: Philips 26PFL3312
Keyboard: Logitech Wave Cordless
Mice: Logitech MX1100 Cordless Laser
Remote: iMON Inside Black
Gamepad: Logitech Cordless Rumblepad 2
Speakers 1: Creative Labs Inspire T6100
Speakers 2: Aiwa P22 Amplifier + C22 Preamplifier & 2 x Pioneer 80 W @ 8 Ohm
Headphones: Canyon CN-HS2
Printers: Canon Pixma iP4300 + MP240
Scanner: Canon CanoScan 4400F + CanoScan LiDE 60
External storage: Sharkoon SATA QuickPort Pro + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

Connected To B.net

HP ENVY x360 - 15-w100nm

CPU: Intel Core i7-6500U @ 2.5 GHz
RAM: 2 x 8 GB Crucial DDR3-1600
VGA: Intel HD Graphics 520 + nVIDIA GeForce 930M
SSD: Samsung 850 Evo 1 TB
LCD: 15.6" LG Philips IPS @ 1920 x 1080
Other: Intel Dual Band Wireless-AC 7265, Realtek RTL8168/8111 Gigabit-LAN, Bluetooth 4.0, 2 x USB 3.0 + 1 x USB 2.0, HDMI, SD card reader, accelerometer, compass, gyroscope,...

Mice: Logitech VX Nano
External HDD: Maxtor M3 Portable 4 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 21:43   #6130
renc
Registered User

Datum registracije: Feb 2019
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
A zvuk u videu nitko ne čuje, svi gluhi? To im je kriminalan minus, sve ostalo su sitnice.
Kad smo kod toga čak ni top modeli Huaweija imaju solidno loš zvuk u videu. Samo Samsung to odrađuje vrhunski baš kao i stabilizaciju. Sad je pitanje koliko prosječan korisnik snima video na telefonu. Ja imam valjda 10 videa i 5 tisuća fotki. Ovako kad pogledamo realno Mi9 ima sve top osim kamere koja opet nije loša odn. usporediva je s najboljim u idealnim uvjetima u kojim se fotka najviše a opet nije tako puno lošija u indoor fotkama. Noćne su lošije ali...night mode ja ne bi imao ni živaca korstiti nit mi to izgleda prirodno. A Mi9 je daleko najpovoljniji flagship.
renc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Staro 05.08.2019., 22:18   #6131
panasonic
Registered User

Datum registracije: Jan 2014
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Ovako kad pogledamo realno Mi9 ima sve top osim kamere koja opet nije loša odn. usporediva je s najboljim u idealnim uvjetima u kojim se fotka najviše a opet nije tako puno lošija u indoor fotkama.
Citiraj:
Gledao sam i mi9 al fotke koje taj mob radi cim padne svjetlo su smijesne.

Ovi tvoji postovi sa analiziranjem flagshipova su stvarno više komični.
Nema dana da ne dođeš na forum i ne kažeš nešto sasvim kontra od onoga što si pričao jučer, prekjučer...

Uglavnom, evo malo ljetnog humora u epizodi "renc kupuje mobitel".

Citiraj:
A i taj P30 pro koliko god dobar bio snima video na razini midrangera e pa ja to ne mogu progutati tim prije jer im je kamera selling point. Komično.
Citiraj:
Ok sad ozbiljno, nakon ljeta cu uzet s10e pa bacim neku usporedbu.
Citiraj:
Gledao danas Mi9 u Mi storeu. Tom mobitelu nemrem nac manu i sad mi je ozbiljan kandidat za nasljednika S7.
Citiraj:
Taj isti Mi9 nema ni OIS na kameri a to što je brži u realnom svijetu ne znači ništa jer oba moba fluidno rade.
Citiraj:
Ja ga sigurno uzimam (S10e) samo čekam da ga oept stave na akciju jer više od 3500 kn nedam za mob a ovaj put keš nije opcija jer sam se iskrcao drugdje (putovanje). U igri mi je bio i Mi9 ali je otpao zbog nekih "sitnica" koje mene smetaju.
Citiraj:
Opet malo uspoređivoa S7 i S10e. S10e je jednako velik i težak al mu ekran prek cijelog moba pa je veći od ekran na S7 al opet ne toliko. Dobro je što je ravan ekran. Al u zadnje vrijeme dosta koristim multimediju na mobu (net, youtube, stream)....S10 isto nije neki veliki ekran. S10+ je taman sad za to ali ja nedam te pare za mob pa sam gledao S9+. Odn. vratio sam se na tu opciju. Moram još razmisliti.
Meni je iskreno pokraj svih tih samsunga Mi9 ostavio bolji dojam. Al nemrem prožvakat kameru bez OISa (a ni EIS mu ne radi ni blizu tak dobro kod samsungov OIS) u tom cjenovnom rangu.......
Citiraj:
Mislim da je sad s9+ bolja kupnja od s10e pogotovo od kak je pao na 3800-4000kn.
Citiraj:
Inace ja prakticki pred odustajanjem kupnje novog moba. S10e baterija losa za one koji nisu light useri a takvima s serija nema ni smisla (a i ekran bi ipak veci gledam dosta podcasta i streamova), ostali imaju edge ekran koji puca na dodir tla, i to prastaro punjenje od 15w...druge marke moba imaju poslovicno slabu stabilizaciju na videu i zvuk, fali 3.5mm itd...kad samsung izbaci flag sa ravnim ekranom i postenom baterijom sa 25w punjenjem odredit cu kesu...ovako davati 4tkn na vise za ovo necu
Citiraj:
Nemrem prezvakat taj edge ekran nikako i sad sam 100% ziher da kupujem mob samo s ravnim ekranom.
Dakle meni bi u igri bili mobiteli kao P30 i S10e. S10e ima fakat slabasnu bateriju i ciglih 0.4" manji ekran sto mi isto nije nevazno kad prelazim sa S7. Ostalo top. Gledao sam i mi9 al fotke koje taj mob radi cim padne svjetlo su smijesne.
Citiraj:
Odustao sam od S9+ jer edge nemrem prozvakat nikak. P30 otpao jer nema gorilla glass bas kao ni ona tacna od P30 pro, vec neku jebenu foliju koja se nekom i odlijepi a kaljeno ne stavljam. S10 serija em skupa em ne donosi nista vrijedno spomena a baterijicu i pateticno punjenje (za 2019tu) da ne spominjem. Mi9 je sad uletio i poznajuci svoje nove prioritete a bome i lovu koju mislim dat - tog cu vjerojatno i uzet.
Citiraj:
Uzet cu p30 obicni i bok. P30 pro i s10+ su mi em preskupi (u mojoj glavi) em lagano tacne....iako nije tak strasno stvar navike valjda.

Dakle, zadnji post ti je da uzimaš P30 i sad se opet pojavljuješ na forumu sa hvaljenjem Mi9, kako ipak nema lošu kameru i kako je to best buy.
Dokle i koja je svrha tih postova?
Sutra ćeš doći na forum i reći kako je smješno što Mi9 nema OIS i kako preko toga ne možeš prijeći.
:facepalm:

panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 22:33   #6132
renc
Registered User

Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Nema dana da ne dođeš na forum i ne kažeš nešto sasvim kontra od onoga što si pričao jučer, prekjučer...

S

Dakle, zadnji post ti je da uzimaš P30 i sad se opet pojavljuješ na forumu sa hvaljenjem Mi9, kako ipak nema lošu kameru i kako je to best buy.
Sutra ćeš doći na forum i reći kako je smješno što Mi9 nema OIS i kako preko toga ne možeš prijeći.

Sve što sam napisao stoji. Mi9 ima dobru kameru ali ne najbolju. Zvuk nije nešto u videu. Svakako je best buy onima kojima kamera nije najbitnija kod mobitela. Sve ostalo je top kod tog mobitela a to sam i napisao. I to još za 3 soma kuna. Moja kupnja mobitela se tebe ne tiće.

Zadnje izmijenjeno od: renc. 05.08.2019. u 22:41.
Staro 05.08.2019., 22:36   #6133
devaa
just dreaming...
Moj komp

devaa's Avatar

Citiraj:
Pa da ti budem iskren nije zvuk ni tak los.
Bolje se cuje zvucnik nego na snimci. Cak sam se iznenadio kad sam ja otisao pogledat video nakon tvog posta, kao da je video prigusio zvuk ali zvuk je fakat jasan i glasan. Snimim sutra opet.
Staro 05.08.2019., 22:40   #6134
BsClocked
Dobro je sve.
Moj komp

BsClocked's Avatar

Datum registracije: Sep 2012
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova

Hahahahaha evala ti !

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
BsClocked je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 22:42   #6135
panasonic
Registered User

Datum registracije: Jan 2014
Citiraj:
Sve što sam napisao stoji.
Ništa što ti napišeš ne stoji jer držiš mišljenje najduže 24 sata.

Citiraj:
Moja kupnja mobitela se tebe ne tiće.
Kako ne? Pišeš ta svoja mišljenja i unutarnja razmišljanja javno, normalno da ih čitam, dobro mi dođe kad se hoću nasmijati.
Uglavnom, čekam da kupiš P30, baš me zanima tvoje iskustvo iz prve ruke.

Citiraj:
Ovo sve što si skupio i za to potrošio toliko vremena i kvotanja je nešto najbolesnije što sam vidio na jednom forumu.
lol, koje vrijeme, trebalo mi je 7 minuta jer su to sve tvoji zadnji postovi u ovom podforumu.
Ali dobro, najbitnije je da si se nakon toliko odlučivanja ipak odlučio i odabrao P30, koji naravno nećeš kupiti jer nema gorilla glass... i tako u krug.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 12:03   #6136
frulex
Registered User

Datum registracije: Sep 2013
Citiraj:
Meni je na starom Xiaomiju bio katastrofalan video-zvuk, totalno iskrivljen pogotovo kod snimanja muzike i višeglasja. Na ovom nikakvih problema, zvuk najnormalniji...

Poslano sa mog MI MAX 3 koristeći Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 13:03   #6137
renc
Registered User

dupli post
Staro 06.08.2019., 13:16   #6138
domy_os
EMP moderator

domy_os's Avatar

Datum registracije: Apr 2005
Kolega je uzeo Mi 9 i zvuk je očaj, nema puno promjene u odnosu na stari Mi 2S koji mi je bio prvi Xiaomi mobitel (i još uvijek ga povremeno koristim). Da je best buy, to svakako stoji, ali ja snimam dosta videa i to mi je veliki minus. Nije ni Huawei nešto, ali ipak značajno bolji od Xiaomija.

MBO: ASRock Z68 Pro3
CPU: Intel Core i5-2500 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro
RAM: 2 x 4 GB G.Skill DDR3-1600
VGA: Intel HD Graphics
SB: Creative X-Fi Xtreme Music
TV Tuner: Leadtek WinFast DTV1800 H
Capture: Blackmagic Design Intensity Pro
SSD: Samsung 840 Pro 128 GB
HDD: 2 x WD Gold 8 TB
ODD: LG GSA-H62N
PSU: Corsair VX450W
Case: Sharkoon Rebel 9 Economy Edition > Link To Case Mod

LCD monitor: LG 27MA73D + LG L1920P Flatron
LCD TV: Philips 26PFL3312
Keyboard: Logitech Wave Cordless
Mice: Logitech MX1100 Cordless Laser
Remote: iMON Inside Black
Gamepad: Logitech Cordless Rumblepad 2
Speakers 1: Creative Labs Inspire T6100
Speakers 2: Aiwa P22 Amplifier + C22 Preamplifier & 2 x Pioneer 80 W @ 8 Ohm
Headphones: Canyon CN-HS2
Printers: Canon Pixma iP4300 + MP240
Scanner: Canon CanoScan 4400F + CanoScan LiDE 60
External storage: Sharkoon SATA QuickPort Pro + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

Connected To B.net

HP ENVY x360 - 15-w100nm

CPU: Intel Core i7-6500U @ 2.5 GHz
RAM: 2 x 8 GB Crucial DDR3-1600
VGA: Intel HD Graphics 520 + nVIDIA GeForce 930M
SSD: Samsung 850 Evo 1 TB
LCD: 15.6" LG Philips IPS @ 1920 x 1080
Other: Intel Dual Band Wireless-AC 7265, Realtek RTL8168/8111 Gigabit-LAN, Bluetooth 4.0, 2 x USB 3.0 + 1 x USB 2.0, HDMI, SD card reader, accelerometer, compass, gyroscope,...

Mice: Logitech VX Nano
External HDD: Maxtor M3 Portable 4 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2019., 12:29   #6139
coconut
Premium
Moj komp

coconut's Avatar

Datum registracije: Mar 2006
Mi MIX 4 bi trebao koristiti 108MP senzor. U realnosti se radi o 4x27MP (quad color) senzoru.

https://twitter.com/UniverseIce/stat...news-38552.php
Staro 07.08.2019., 21:06   #6140
renc
Registered User

Citiraj:
Kolega je uzeo Mi 9 i zvuk je očaj, nema puno promjene u odnosu na stari Mi 2S koji mi je bio prvi Xiaomi mobitel (i još uvijek ga povremeno koristim). Da je best buy, to svakako stoji, ali ja snimam dosta videa i to mi je veliki minus. Nije ni Huawei nešto, ali ipak značajno bolji od Xiaomija.
Značajnije bolji u zvuku dok mu je stabilizacija lošija nego na Mi9.
Staro 07.08.2019., 22:46   #6141
renc
Registered User

Dolazi Mi9 sa 5G, 2k ekranom, OISom na kameri, jačom baterijom i 45W punjenje. Killer samo takav. Ako ovo drugo ostane na razini sadašnjeg i ako ne pretjeraju sa cijenom (a nisu do sada). I nadam se boljem zvuku na video snimkama.
Izvor
Staro 09.08.2019., 16:16   #6142
Sonim
Premium
Moj komp

Datum registracije: Feb 2007
Konačno i meni stigao moj čung lung mob (Mi 9T). Pa imam par pitanj.
Jel ikako moguće bez rootanja izbrisati neke od Mi appova?

I zanimama me nešto u vezi punjenja. Vidim da na punjaču piše output 5V3A/9V2A/12V1.5A. I kako sada funkcionira taj punjač koju on voltažu i ampreažu koristi za punjenje? Nisam nikada proučavao kako to radi pa me baš zanima. Da li postoji negdje u opcija koju vrstu punjenje da koristi?
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 16:20   #6143
thunder11
Premium
Moj komp

thunder11's Avatar

Datum registracije: Dec 2013
Za micanje appova imaš doslovno na stranici prije kako.

Pa si dobio punjač sa mobitelom ? Nisam gledao kako mjenjati i ako je uopće moguće, ali po defoltu puni na fast charge 1h20min 0 do 100
thunder11 je online   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 16:56   #6144
renc
Registered User

Mrcvario sam Mi9 sat vremena i dojmovi su odlični. Čak mu i kamera negdje blizu S9+ a bolja od mog S7. Testirao indoor (u idealnim uvjetima je naravno isti/sličan, vrhunski rezultat). Da se podešavat i saturation i sharpness pa se mogu postići isti "nabrijani" rezultati kao sa samsunzima. Video je ok iako me nije oduševio kao na samsungu. Čak i moj stari S7 radi fluidniji video (1080p 60hz) iako vjerujem da se na dnevnom svjetlu mi9 bolje ponaša. Android 9 je bio gore. Uzimam mob za 2-3 tjedna i sad mi je Mi9 u užem izboru kao i S9+. Iskreno, navikao sam na samya ali samy ima nešto lošiju bateriju i taj odvratan edge dok mi9 ima i veći ekran i ravan što mi je ipak bolje. Mislim da bi pregrmio prije lošiji video nego edge iskreno (slabo snimam video). Fali 3.5mm kao i dodatna mema ali jbga...Miui je kakav je, nije savršen ali nije ni samsungov One UI tu nešto puno bolji, više sam se naviknuo na njega. Snapdragon kod Mi9 ipak je bolji nego exynos koji se gurao u S9+..onak iskreno. Budem vidio još. Ako se i odlučim za Mi9 morat ću izvagat jer mi se isplati dati 300kn više za "hr garanciju".
Staro 09.08.2019., 17:58   #6145
cro_ryder
Lowryder
Moj komp

cro_ryder's Avatar

Datum registracije: Dec 2016
Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
I zanimama me nešto u vezi punjenja. Vidim da na punjaču piše output 5V3A/9V2A/12V1.5A. I kako sada funkcionira taj punjač koju on voltažu i ampreažu koristi za punjenje? Nisam nikada proučavao kako to radi pa me baš zanima. Da li postoji negdje u opcija koju vrstu punjenje da koristi?
Isti takav punjač sam dobio uz Mi Max 2. Nekad vuče 6V 3A, nekad 6,3V 2,8A, evo baš sam ga prištekao da provjerim trenutno stanje:

Naravno, što je baterija punija vrijednosti padaju. Na cca 90% bude možda 5V 1A ili čak još manje.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 18:59   #6146
Sonim
Premium
Moj komp

Datum registracije: Feb 2007
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Za micanje appova imaš doslovno na stranici prije kako.

Pa si dobio punjač sa mobitelom ? Nisam gledao kako mjenjati i ako je uopće moguće, ali po defoltu puni na fast charge 1h20min 0 do 100
Tnx, znao sam da sam to negdje pročitao

Dobio sam punjač i to piše na njemu. Valjda povlači po potrebi kako je rečeno u postu iznad. Budem googlao kad stigne stignem.
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 21:09   #6147
renc
Registered User

Vi sa Mi9....koju ste masku stavili da zaštiti modul od kamere? Koliko sam vidio Nillkinove maske koje nisu skupe dobro stite kameru (TPU nature clear i Super frosted shield maske od Nillkina)...
Staro 10.08.2019., 01:52   #6148
T0mB1ll
420
Moj komp

T0mB1ll's Avatar

Datum registracije: Nov 2006
Stigo Mi 9T Pro?
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 09:30   #6149
renc
Registered User

Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
Stigo Mi 9T Pro?
Mi9t ima smisla ali ovaj....kod nas ce bit oko 3500kn a mozda i vise a Mi9 se nadje za 3000kn....
Staro 10.08.2019., 21:54   #6150
AbAdd0n
Premium
Moj komp

AbAdd0n's Avatar

Datum registracije: Dec 2008
renc kako te nije sram više?

test konfa
AbAdd0n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas