Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 23.07.2019., 19:44   #6061
thunder11
Premium
Moj komp

thunder11's Avatar

Datum registracije: Dec 2013
Ja si narucio jedan tako da ce taj info dobro doci
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 20:09   #6062
santos
Premium
Moj komp

santos's Avatar

Datum registracije: Dec 2004
punim ga sad, javim dojmove
Oglas

Oglas
Staro 23.07.2019., 20:42   #6063
santos
Premium
Moj komp

santos's Avatar

Pa krenimo redom... imam mi band 2, zeni sam kupio mi band 3, pa cu ih sve probati usporediti.

osobno sam jako zadovoljan bio mi bandom 2, pogotovo trajanjem baterije u usporedbi s mogucnostima. (i dan danas traje oko 21-24 dana, zadnjih 10% se brze prazni).

mi band 3 mi nije sjeo jer mi je meni bio nepregledan, npr dok hoces pogledat stanje baterije, ne mozes ko na dvojiki s 2 tap-a pogledat nego moras trazit po meniju. takodjer, trojka mi nije uvijek lovila moj touch/slide u stranu.

Mi band 4
prvo, dok se puni, vidi se na mobitelu kolko je puna baterija, i dok zavrsi s punjenjem, baca notifikaciju na mobu da je puna.

s akaunta mi je odma potego moje postavke, ukljucujuci i moju jutarnju budilicu.
mi band 4 radi superglatko, meniji su odlicno (citaj: nekom logikom) poslagani.
s glavnog menija sa satom, baterijom i koracima, lijevo desno dolazi meni za pustanje muzike.

gore dolje meniji:

Status
steps, distance, calories

Heart rate
mjeri otkucaje, ali ne ko na mb2 da izmjeri i to je to, nego mjeri neprekidno, dok ne izadjete iz menija.

workout
running, treadmill, cycling, walking,excersise, pool swimming (pool size u metrima slazete sami). za ove ostale opcije imate time, distance i pace, koji preko gpsa mjeri.

weather
prikazuje ikonu vremena, trenutnu, min i max temperaturu i lokaciju.
skroll prema dolje pokazuje prognozu za sljedeca 4 dana.

notifications
citanje i brisanje notifikacija

more
ukljucivanje dnd moda, slaganje alarma, muzike, stoperica, timer, silent, band display mijenjanje (ima 3 opcije, ostale se vjerojatno mogu downloadati kolko sam vidio ima ogroman broj templejtova).

settings
slaganje brightnessa, lock screen i reboot.
lijevo desno je samo prebacivanje s glavnog ekrana na pustanje muzike.

apdejtat cu post dok vidim kolko mu dugo drzi 1 % baterije

Zadnje izmijenjeno od: santos. 23.07.2019. u 20:54.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 13:54   #6064
fler
These go to 11
Moj komp

fler's Avatar

Datum registracije: Apr 2007
- -

Zadnje izmijenjeno od: fler. 24.07.2019. u 15:07.
fler je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 00:27   #6065
Blixa
Registered User

Blixa's Avatar

Datum registracije: Apr 2005
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Da. S3 neo zašto?
Hehe, isto.
Negdje u travnju se prebacio na RN7.
Blixa je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 10:01   #6066
frulex
Registered User

Datum registracije: Sep 2013
Citiraj:
Autor santos Pregled postova

Mi band 4
prvo, dok se puni, vidi se na mobitelu kolko je puna baterija, i dok zavrsi s punjenjem, baca notifikaciju na mobu da je puna.

apdejtat cu post dok vidim kolko mu dugo drzi 1 % baterije
Iz mog iskustva (imam ga malo više od mjesec dana) baterija je izvrsna, u prosjeku manje od 5% dnevno troši, prvi ciklus izdržala točno 20 dana, sad mi je nakon 10 dana na malo ispod 50%, po meni napredak ogroman jer na MB3 nikad mi nije izdržala više od 8 dana. Doduše, moram spomenuti mali glitch koji sam primijetio - 20. dan nakon prvog punjenja bilo je još oko 8-9% baterije pa sam očekivao još jedan cijeli dan, ali se samo ugasila, a nakon punjenja je jako brzo (u istom danu pao postotak do cca 85%) da bi se nakon toga sve vratilo u normalu (4-5% dnevno). Pretpostavljam da je do poliranja softvera, a i do sada su već izašla 2 ili 3 ažuriranja.
Što se tiče funkcija, sve uredno radi, notifikacije (WA, SMS, mail itd.) dolaze uredno osim 2 stvari - ne radi obavijest dolaznih poziva za što Mi Fit kaže da moram ažurirati svoj MIUI na mobu na zadnju verziju (što je istina da nisam, iako je dostupno već neko vrijeme), a druga stvar je da Viber poruke randomly dolaze (više ne nego da), ali i to ću vidjeti kad ažuriram MIUI).
Najbolja stvar su definitivno watch faces koji se mogu mijenjati (najbolje aplikacija MB4 Watchfaces sa Storea) te koji mogu prikazivati različite parametre na glavnom ekranu (npr. ovaj Garmin na fotki). Ekrani se mogu mijenjati direktno na mobu (samo 3 defaultna i posljednji stavljen s moba), ostali s mob aplikacijom.

I još bih dodao da je izvrsno što pašu strapovi od MB3 tako da se ne trebaju novi kupovati.

Poslano sa mog MI MAX 3 koristeći Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 10:08   #6067
aCiD Mac
Premium

Datum registracije: Sep 2006
Za mi band 4, prolazi li s goldwaya free shipping da ga ne carine ili treba uzet dhl shipping?

Sent from my Le X829 using Tapatalk
aCiD Mac je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 10:51   #6068
thunder11
Premium
Moj komp

thunder11's Avatar

Ja sam uzeo free shiping pa zamolio da deklariraju drugu vrijednost pa cemo vidjeti sta bude.
Staro 26.07.2019., 12:07   #6069
frulex
Registered User

Datum registracije: Sep 2013
Citiraj:
Autor aCiD Mac Pregled postova
Za mi band 4, prolazi li s goldwaya free shipping da ga ne carine ili treba uzet dhl shipping?
Meni je s GW-a prošao Free shipping bez problema, došlo za 12 dana...

EDIT: Stavio zadnji 10.3.3. MIUI na mob i obavijesti poziva sad uredno rade, no Viber notifikacije još uvijek ne, itko s istim problemom?

Poslano sa mog MI MAX 3 koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: frulex. 26.07.2019. u 21:51.
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2019., 11:10   #6070
davidovski
Registered User

Citiraj:

pa nema bas smisla dhl jer vise onda platis dostavu nego koliko te moze ispast pdv i troskovi carinjenja
davidovski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Staro 27.07.2019., 13:36   #6071
Manuel Calavera
Premium
Moj komp

Manuel Calavera's Avatar

Datum registracije: Jul 2012
Našao sam si i launcher za RN7 - poco launcher.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 22:44   #6072
fler
These go to 11
Moj komp

fler's Avatar

Odlučih se napokon za 9T, trebao bi stići za koji dan.
Nakratko sam u par navrata petljao s pokojim Xiaomijem,
ali ne dovoljno da mi MIUI ne bude nepoznanica -
imate li kakvih savjeta po tom pitanju,
kakva su iskustva, na što obratiti pažnju?

Pretpostavljam da ima neke predinstalirane aplikacije -
što bi bilo dobro odmah obrisati/pogasiti,
a što je korisno ostaviti?

Staro 29.07.2019., 19:02   #6073
c-shadow
Premium
Moj komp

c-shadow's Avatar

Datum registracije: Feb 2007
Ne pratim baš zadnjih godina xiaomi, a na ženinom Redmi 3 Pro na kojem smo nedavno stavili novu bateriju izgleda krepala kamera

Sve su fotke mutne i uopće niti ne pokušava fokusirati. Inače je mobačem super zadovoljna dosad, mali, kompaktan, baterija traje 2 dana.
Koji im je model sad u tom početnom rangu best buyi?
Ne mora biti najnoviji model, ovaj stari je 3/32 GB, ispod toga ne bi išli.
I otkuda je najsiplativije nabaviti, ovaj je bio kupljen davno na onom talijanskom Grososhopu.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 19:21   #6074
xulos
Someone needed a Butcher?
Moj komp

xulos's Avatar

Datum registracije: Sep 2007
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Odlučih se napokon za 9T, trebao bi stići za koji dan.
Nakratko sam u par navrata petljao s pokojim Xiaomijem,
ali ne dovoljno da mi MIUI ne bude nepoznanica -
imate li kakvih savjeta po tom pitanju,
kakva su iskustva, na što obratiti pažnju?

Pretpostavljam da ima neke predinstalirane aplikacije -
što bi bilo dobro odmah obrisati/pogasiti,
a što je korisno ostaviti?
Prvo sto sam ugasio je : upaliti developer options i onda Settings App > Additional Settings > Developer Options - • Turn On MIUI Optimization - ugasiti

Drugo ugasio svu optimizaciju baterije od strane MIUI. Od onda nikavih problema i kasnjenja notifikacija.
Staro 29.07.2019., 21:23   #6075
scarzz
Premium
Moj komp

scarzz's Avatar

Datum registracije: Nov 2007
Bestbuy je definitivno po meni Redmi Note 7, neznam kako u hr ali u de ga zna biti po 140-150E
scarzz je online   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 21:37   #6076
fler
These go to 11
Moj komp

fler's Avatar

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Prvo sto sam ugasio je : upaliti developer options i onda Settings App > Additional Settings > Developer Options - • Turn On MIUI Optimization - ugasiti

Drugo ugasio svu optimizaciju baterije od strane MIUI. Od onda nikavih problema i kasnjenja notifikacija.
Hvala!
Takve svari me zanimaju, nešto što nije vidljivo na prvi pogled
a moglo bi stvarati probleme.

Staro 30.07.2019., 00:49   #6077
partwish
Creeper
Moj komp

Datum registracije: May 2013
Citiraj:
Autor scarzz Pregled postova
Bestbuy je definitivno po meni Redmi Note 7, neznam kako u hr ali u de ga zna biti po 140-150E
Centar tehnike ga ima za 1439kn.
Staro 30.07.2019., 10:57   #6078
kiki_vg
Registered User

Datum registracije: Apr 2010
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ne pratim baš zadnjih godina xiaomi, a na ženinom Redmi 3 Pro na kojem smo nedavno stavili novu bateriju izgleda krepala kamera

Sve su fotke mutne i uopće niti ne pokušava fokusirati. Inače je mobačem super zadovoljna dosad, mali, kompaktan, baterija traje 2 dana.
Koji im je model sad u tom početnom rangu best buyi?
Ne mora biti najnoviji model, ovaj stari je 3/32 GB, ispod toga ne bi išli.
I otkuda je najsiplativije nabaviti, ovaj je bio kupljen davno na onom talijanskom Grososhopu.
Da, RN7 bi svakako bila preporuka...
No dimenzije bi mogle biti problem ako se traži manji mobitel, pogotovo kad se prelazi sa Redmi trojke. 139 vs 159 mm. Ostalo sve ima što tražiš.

Manji Xiaomi koji mi pada napamet je Mi 9 SE, jaci uređaj, skuplji, ali i baterija slabija.

Nešto ćeš morat žrtvovati, jer teško danas naći tako manji, sa odličnom baterijom, i pristupačna cijena.

Zadnje izmijenjeno od: kiki_vg. 30.07.2019. u 11:07.
kiki_vg je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 12:23   #6079
thunder11
Premium
Moj komp

thunder11's Avatar

Napokon stiga

I pohvale grossoshop-u na free dodacima !

Image and video hosting by TinyPic

Staro 30.07.2019., 12:39   #6080
santos
Premium
Moj komp

santos's Avatar

Citiraj:

prolazi najnormalnije, ja uzeo 2 komada odjednom, doslo uredno doma.

sto se tice notifikacija, meni uredno sve radi, ne mogu se pozalit...

@frulex, tnx na ovom appu, bas me zanimalo gdje jos ima dodatnih watch faceova
Staro 30.07.2019., 22:14   #6081
jurica_m
Registered User

Datum registracije: Aug 2012
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Napokon stiga

I pohvale grossoshop-u na free dodacima !

Bome, fino su te darivali. Svaka cast. Hvala sto si podijelio iskustva. Znaci, koliko je dugo trebalo da paket stigne do tebe i koliko si platija sve zajedno?
jurica_m je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 23:52   #6082
thunder11
Premium
Moj komp

thunder11's Avatar

Mobitel naručen i plaćem 315€ ( sa postarinom i kod za 5€ popusta) 18.07.
- i to 6/128Gb verzija - glacier blue

Na webu piše da slanje traje od 8 do 12 dana NE uključujući vikende i blagdane. I tako je i bilo. Točno 12 dana je prošlo od isporuke moba na adresu putem DHL-a.

Evo nakon 12 sati korištenja moram priznati da je mob nešto odlično. Sve radi, brz je, kamera je meni fantastična, MIUI mi je jako dobar - ne smeta mi ni malo. Nešto prilagodbe treba ali je fluidno. Za te pare što sam dao ja sam više nego zadovoljan.

Za sada nemam neke minusa za napisati, ali tek ga imam dio dana, još jedan osvrt napišem kada se više upoznam sa mobom. Sada ide unlokanje - gcam i ostale pi****ije.
Staro 31.07.2019., 01:56   #6083
jurica_m
Registered User

Datum registracije: Aug 2012
Citiraj:

Na webu piše da slanje traje od 8 do 12 dana NE uključujući vikende i blagdane. I tako je i bilo. Točno 12 dana je prošlo od isporuke moba na adresu putem DHL-a.

Evo nakon 12 sati korištenja moram priznati da je mob nešto odlično. Sve radi, brz je, kamera je meni fantastična, MIUI mi je jako dobar - ne smeta mi ni malo. Nešto prilagodbe treba ali je fluidno. Za te pare što sam dao ja sam više nego zadovoljan.

Za sada nemam neke minusa za napisati, ali tek ga imam dio dana, još jedan osvrt napišem kada se više upoznam sa mobom. Sada ide unlokanje - gcam i ostale pi****ije.
Znas li, postoji li Xiaomi.eu ROM za njega ili je to jos uvijek u fazi testiranja? Kako je s notifikacijama za npr. Whatsapp ili Viber? Znaju li kasniti ili nemas takvih problema?
jurica_m je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 02:02   #6084
thunder11
Premium
Moj komp

thunder11's Avatar

Ima da, ali ne bez svojih caka. EU rom je prvenstveno baziran na kinsekom original romu za K20 varijntu koji su devsi dobro uglancali i ispeglali, ali doduše se javljaju kako kod nekih neki problemi. Tipa nakon prebacivanja na EU stable neke aplikacije sa app stora prestaju raditi, nekome tipa PUBG vise ne ucitava itd...ali s druge strane su ubacili toliko korisnik stvari koji MIUI nema - tipa app drawer i on screen notifikacije. I Fingerprint senzor radi brze itd itd...

Viber ne koristim ali messenger i WA rade bez ikakvih zakasnjenja, isprobano na vise varijanti.
Staro 31.07.2019., 09:54   #6085
devaa
just dreaming...
Moj komp

devaa's Avatar

Datum registracije: Mar 2013
Pikirao mi 9t braticu za rod pa cemo vidjet. Ova crvena boja je bomba.
Staro 31.07.2019., 16:39   #6086
eKICh
Premium

Datum registracije: Dec 2009
Citiraj:

Pozz, ja isto narucio taj tj k20pro sad ne kuzim jel to isti mobitel ili ne ali po tome sto sam procitao morao bi biti isti. ja sam ga narucio s aliexpressa isto verzija 6/128 s time da sam ga ja platio 390 eura s dhl dostavom i jos nekim dodacima tipa staklo i nillkin flip coverom (hard case je vec bio unutra. Kod mene je snapdragon 855 jel kod tebe isti procesor ili je snapdragon 730?? Jesi nasao eu rom za svoj?? Trazim po xiaomi eu i nemogu naci.
Pitanje za sve jel moguce da mi je mobitel dosao s otkljucanim bootloaderom jer pod developer opcijama mi pod OEM unlocking pise da je bootloader vec otkljucan?? I pod MI Unlock status pise unlocked?? Jel to znaci da mi je prodavac otkljucao bootloader??
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 17:09   #6087
thunder11
Premium
Moj komp

thunder11's Avatar

To su dva različita mobitela.

Po spekovima, sljedeće:

SD855 vs SD730 - razlika meni lol isti qrac
IMX 586 vs IMX582 kamera senzor - razlika jedino u 4k 60fps snimanju.
27W fast crgage vs 18W

Sve u svemu to mi ne opravdava toliku razliku u cijeni. Prešao sam sa S8 na ovo i meni osobno je ovo puno bolji mob.

A sada K20pro je isključivo za azijsko tržište. Nema L3 security za netflix (možda youtube) HD streamnje. Ne podržava B20 frekcu za 4G mrežu.

Summa summarum:

K20 - Azija
MI 9T - je k20 za EU i ostatak svijeta.
K20 PRo - azija

Da ako naručiš K20 pro po defoltu oni otvore mobitel, odnosno kutiju da flesaju global ROM.
Doduše XDA forum je krcat ROM-ova za K20 pro a ne toliko za MI 9T.

Ima EU rom za oba ali još nisu official. I u prijašnjem postu sam objasnio mane flashanja istih kao i prednosti.
Staro 31.07.2019., 19:09   #6088
locks
Premium
Moj komp

Datum registracije: Mar 2010
Citiraj:
Autor eKICh Pregled postova
Pozz, ja isto narucio taj tj k20pro sad ne kuzim jel to isti mobitel ili ne ali po tome sto sam procitao morao bi biti isti. ja sam ga narucio s aliexpressa isto verzija 6/128 s time da sam ga ja platio 390 eura s dhl dostavom i jos nekim dodacima tipa staklo i nillkin flip coverom (hard case je vec bio unutra. Kod mene je snapdragon 855 jel kod tebe isti procesor ili je snapdragon 730?? Jesi nasao eu rom za svoj?? Trazim po xiaomi eu i nemogu naci.
Pitanje za sve jel moguce da mi je mobitel dosao s otkljucanim bootloaderom jer pod developer opcijama mi pod OEM unlocking pise da je bootloader vec otkljucan?? I pod MI Unlock status pise unlocked?? Jel to znaci da mi je prodavac otkljucao bootloader??
Pa po meni je taj K20 Pro preskup.390€ je 6/128.Za nekih 200kn više ide OnePlus 7 8/256 sa global romom i LTE 20 bandom...

https://m.aliexpress.com/item/330151...w1564593020418
locks je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 20:02   #6089
thunder11
Premium
Moj komp

thunder11's Avatar

EDIT:

Evo nešto sitno slika koliko sam uspio napraviti na poslu.
AKo nekog zanimaju dodatne šeme nek javi pa okinem kada stignem

https://drive.google.com/open?id=1AD...iFBuZUb9L9d8uH
- zadnja slika je HDR

EDIT2:

Evo stigla i druga simpatija

Staro 31.07.2019., 20:27   #6090
eKICh
Premium

Datum registracije: Dec 2009
Citiraj:
To su dva različita mobitela.

Po spekovima, sljedeće:

SD855 vs SD730 - razlika meni lol isti qrac
IMX 586 vs IMX582 kamera senzor - razlika jedino u 4k 60fps snimanju.
27W fast crgage vs 18W

Sve u svemu to mi ne opravdava toliku razliku u cijeni. Prešao sam sa S8 na ovo i meni osobno je ovo puno bolji mob.

A sada K20pro je isključivo za azijsko tržište. Nema L3 security za netflix (možda youtube) HD streamnje. Ne podržava B20 frekcu za 4G mrežu.

Summa summarum:

K20 - Azija
MI 9T - je k20 za EU i ostatak svijeta.
K20 PRo - azija

Da ako naručiš K20 pro po defoltu oni otvore mobitel, odnosno kutiju da flesaju global ROM.
Doduše XDA forum je krcat ROM-ova za K20 pro a ne toliko za MI 9T.

Ima EU rom za oba ali još nisu official. I u prijašnjem postu sam objasnio mane flashanja istih kao i prednosti.

Da razliciti mobiteli sad sam malo gledao, sto se tice L3 securit za netflix miti neznam sto je to a sigurno mi nece trebati jer netflix acc imam i gledam samo na tv, na mobu necu sigurno.
za b20 frkvenciju 4g mreze niti mi to nece nedostajati zivim u Austriji i tu gdje koristim mobilni net nece mi trebati ta frkvencija a to gdje i necu imati mrezu nije strasno to sam znao dok sam kupovao mobitel. Pocekao bih ja i jesen kad izade globalna verzija istog mobitela ali nazalost ne vjerujem da bi moj stari redmi 3 pricekao
sto se eu roma tice to cu pricekat kad izade neka offcijalna jer gledam ovo sto ima su neke bete.

Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Pa po meni je taj K20 Pro preskup.390€ je 6/128.Za nekih 200kn više ide OnePlus 7 8/256 sa global romom i LTE 20 bandom...

https://m.aliexpress.com/item/330151...w1564593020418

Iskreno niti ne gledam ostale mobitele fan sam Xiaomi mobitela, imao sam 3 godine redmi onu prvu verziju (jos je i sad ziv u ladici stoji ) pa nakon toga i redmi 3 uzeo taj isto 3 godine trajao traje i sad samo mu baterija u banani. meni je vazna baterija ovaj isto ima 4000 mAh bateriju ako izdrzi dva dana ko sad kad cijeli dan tipkam na njega ja zadovoljan
eKICh je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno