Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Zabraniti pušenje u zatvorenim prostorima?
Da 98 74.24%
Ne 34 25.76%
Glasači: 132. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.09.2007., 21:49   #91
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Da ostalu industriju nisam spominjao da se ne ode predaleko od teme...

Da nebi bilo zabune ja već radi svoje struke moram biti za zabranu pušenja (ako sam i sam pušač) ALI to onda mora biti POTPUNA zabrana dakle pestanak proizvodnje, distribucije i odzakonjenje duhana, isto kao što je sa travom ili bilo kojom drugom drogom... To podržavam, ostalo je udar na moja građanska prava, ako mogu klinci od 12g lokati šjivu u parku onda i ja mogu pušit pljuge - as simple as that, a sa bircom je ista stvar...

O alhoholu bolje da i ne počinjemo... I da Krisijan je potpuno u pravu s ovim kaj je napisao, meni se nije dalo to više dopisivati...

@raf
Trebao bi uzimati antihistaminske tablete... Probaj s Flonidanom ili Rinolanom (ista stvar samo druga firma) to obično pomaže uzimaš ga oko mjesec dana prije početka "sezone" ambrozije i tako dugo dok đubre ne prestane s cvatnjom...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 27.09.2007., 22:04   #92
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Da ostalu industriju nisam spominjao da se ne ode predaleko od teme...

Da nebi bilo zabune ja već radi svoje struke moram biti za zabranu pušenja (ako sam i sam pušač) ALI to onda mora biti POTPUNA zabrana dakle pestanak proizvodnje, distribucije i odzakonjenje duhana, isto kao što je sa travom ili bilo kojom drugom drogom... To podržavam, ostalo je udar na moja građanska prava, ako mogu klinci od 12g lokati šjivu u parku onda i ja mogu pušit pljuge - as simple as that, a sa bircom je ista stvar...

O alhoholu bolje da i ne počinjemo... I da Krisijan je potpuno u pravu s ovim kaj je napisao, meni se nije dalo to više dopisivati...

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
@raf
Trebao bi uzimati antihistaminske tablete... Probaj s Flonidanom ili Rinolanom (ista stvar samo druga firma) to obično pomaže uzimaš ga oko mjesec dana prije početka "sezone" ambrozije i tako dugo dok đubre ne prestane s cvatnjom...
Pio sam neko vrijeme claritine ili tako nekako. navodno su suzbijale simptome. Prestao prije godinu dvije i isti mi tuki.

inace yedwy slazem se s tobom u vezi ovoga za struku. prosle godine me prof vidio kak pusim i reko da je bolje da prestanem sad jer planiraju uvesti tu zabranu. Inace studiram stomatologiju ako se pitas.
raf je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2007., 22:15   #93
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Dobar post je napisao Kristijan.

Sad da idemo nabrajat sve što štetno utjeće na naše zdravlje mogli bi napraviti zna se koliku listu.

Ova rasprava može otići kilometrima u jednom ili drugom smjeru.

Do zabrane pušenja u zatvorenim prostorima će gotovo sigurno doći...

Sad da ne krenemo u smjeru alkohola...tu truješ jedino sebe. Opet druga krajnost je što su u stanju alkoholizirane osobe napraviti...

Možemo tako navoditi primjere do beskonačnosti...puno toga bi se trebalo promijenit, ali dotični zakon jedan je od koraka i treba se provesti.

Za kraj...ko se voli trovat cigaretom nek izvoli, ja nemam apsolutno ništa protiv toga, ali ljudi oko njega nisu dužni trovat se s njim. Cilj zakona je jasan.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Ph03n1x. 27.09.2007. u 22:33.
Ph03n1x je offline  
Staro 27.09.2007., 22:20   #94
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
evo za sve one koji tvrde da više ljudi umre od zagađenja i od alkohola nego od cigareta.

http://www.healthierus.gov/STEPS/sum...es/figure2.gif

evo i malo podataka koliko ljudi umire od pušenja u pojedinim državama

http://www.inforesearchlab.com/smokingdeaths.chtml
samo ću reći da u Indiji umre 2.500 ljudi dnevno od pušenja
__________________

Tuna je offline  
Staro 27.09.2007., 22:28   #95
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
NE!
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline  
Staro 27.09.2007., 23:03   #96
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Ljudi su oduvijek bili ovce i dalje će bit. Nitko ne govori da pušenje nije štetno ni da ga treba uzimati zdravo za gotovo. Nepristojno je nametati bilo koju svoju naviku drugom, pa tako i pušenje. No ove statističke podatke mi nemojte postat jer nisu vjerodostojni. Potražite statističke podatke starijeg datuma koji govore o smrtnosti kavopija. Onda pogledajte nova revolucionarna otkrića koja pokazuju da kava produljuje život i sprečava razvoj mnogih bolesti. Takvi statistički podaci izvedeni su na temelju osobnih uvjerenja i teoretskih pretpostavki. Tko to može sa sigurnošću reći da je uzrok smrti osobe posljedica pušenja. Iste efekte u organizmu izazivaju mnogobrojne druge stvari poput svakodnevnog posla varioca, bravara, strojara itd. Začepljenje arterija koje vodi do zastoja ili udara nastaje zbog milijun uzroka. No zna se dijagnoza. Pušenje, alkohol, masna hrana ili stres. Što se drugo danas uopće dijagnosticira? Zašto i bi kad danas svatko ima porok koji vodi do smrti.
Pitajte Makarina jel bi danas zapalio cigaretu? Pitajte njega što misli o statističkim podacima operacije slijepog crijeva.
Pogledajte istraživanja o utjecaju nebalansirane prehrane na organizam.
O utjecaju jabuke na zdravlje čovjeka. A i o utjecaju kokica sa maslacem na vaša pluća. Što god Vi mislili, ja poznajem alkića Iveka koji pije ko smuk već 60 godina i dalje sigurno tetura cestom. Poznajem dedu sa 90 godina koji je počeo pušiti sa 9 godina, duhan zamotan u novinski papir (olovo), i dan danas se ujutro budi u 7 i penje na orah sjeć grane. No znam i mlade ljude koji nikad nisu zapalili cigaretu a umiru od raka pluća, ljude koji ne piju alkohol a propada im jetra...
Znam i to da je jedan život a da u mojem nema mjesta za statističke podatke. Nikakve.
Kristijan_7 je offline  
Staro 27.09.2007., 23:04   #97
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Osim toga pogledaj link koji daješ. Statistički podaci koji pogoduju prodaji knjige. Sigurno su vjerodostojni u zadnju decimalu.
Kristijan_7 je offline  
Staro 27.09.2007., 23:21   #98
Quick22
Premium
Moj komp
 
Quick22's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 113
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Da nebi bilo zabune ja već radi svoje struke moram biti za zabranu pušenja (ako sam i sam pušač) ALI to onda mora biti POTPUNA zabrana dakle pestanak proizvodnje, distribucije i odzakonjenje duhana, isto kao što je sa travom ili bilo kojom drugom drogom... To podržavam, ostalo je udar na moja građanska prava, ako mogu klinci od 12g lokati šjivu u parku onda i ja mogu pušit pljuge - as simple as that, a sa bircom je ista stvar...

O alhoholu bolje da i ne počinjemo... I da Krisijan je potpuno u pravu s ovim kaj je napisao, meni se nije dalo to više dopisivati...
Pa može biti i potpuna zabrana ... još bolje, manje se ljudi bude trovalo ali mislim da se takvom odlukom večina pušaća još bolje nebi složila ili je možda suprotno

ovo s klincima i tvojim pravima ... kolko znam i ti možeš pušiti cigarete u parkiću ak hoćeš ..... a i klinci sigurno ne piju alkohol u javnosti pa to ne možeš uspoređivati .... a također ni ne piju u bircevima ... pa znači da sa bircom nije ista stvar ko s parkićem...
a opet mnogi klinci su i počeli pušiti po takvim parkićima ... pa je onda tu opet pitanje od kud im i cigarete i alkohol budući da se isti nesmiju prodavati osobama mlađim od 18.. itd.

Uglavnom ko hoće pušiti nek puši .. njegovo pravo na izbor.... ali u potpunosti podržavam da se zabrani pušenje u zatvorenim prostorima.


I da spomenem ovo kaj je Kristijan rekel ...
zna da su cigarete štetne .. vidjel je razliku na sebi kad puši i kad ne puši ..
i onda je rekel da može prestati pušiti kad god hoće ..

e pa onda ti sigurno nije nikakav problem prestati pušiti na tih sat, dva, pet ili kolko već dok budeš u kafiću di je zabranjeno pušenje .. jel tak??
Quick22 je offline  
Staro 27.09.2007., 23:30   #99
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
@raf...htio bi se samo nadovezati na shemu s "cigareta mi je pomogla". Inače sam asmatičar te sam veči dio svog života proveo s pumpicama u đepovima i raznim tabletama. Nekoliko godina svako jutro prije škole u klajčevu bolnicu na injekciju.

Dolaskom u osmi osnovne jednostavno sam "pukao" te sam počeo pušiti. Alergija i astma se tada naglo povlače. Postoje razna istraživanja koja pokazuju da cigareta pomaže ljudima s astmom. Ništa od toga nije 100% dokazano ali evo ja sam očigledno primjer...evo i raf je primjer..i kolega s posla je primjer. Svi simptomi se nisu povukli i dalje se nekad zna javiti bronhitis te me počne hebati astma ali to je neznatno.."udahnem" onu jednu pumpicu i sve je 5 sljedečih kolko god dok me bronhitis ne ubije. Pušio bi ja i tada ali nemrem...gadi mi se pljuga kada sam prehlađen.

@Lud76..sorry ak sam pretjerao...ali poanta je u tome da postoje puno gore stvari od "pasivnog pušenja" a ljudi se na to ne obaziru.

@yedwy..te tablete kaj preporučuješ su prokleti otrov. mogu ruku pod ruku s cigaretama. na početku su nas pucali histazolom kojeg tri godine kasnije povlače jer su zamjetili da jako jako jako uništava krvožilni sustav


ljudi vi ko da mislite ako se zabrani pušenje da će te svi biti 1000X zdraviji? dajte malo pogledajte di žvite? dajte pogledajte kaj jedete, pijete, udišete? dajte pogledajte s kakavim vas sve sranjima doslovno bombardiraju. jeste li možda nervozni po cjele dane?

i mislite i dalje da će zabrana pušenja riješiti sve vaše zdravstvene probleme?
Hamm je offline  
Staro 27.09.2007., 23:31   #100
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: