Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2008., 19:59   #31
komisija
Registered User
 
komisija's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 0
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
ma nije to nis novo... mene recimo puno vise nerviraju oni kunolovci i slicni...
lik koji drzi na otv-u emisiju, neznam kak se zove al je tipa tog kunolovca je zakupio 60 linija... sad, po meni to je namjerno i svjesno varanje ljudi, i da se mene pita ja bi ga razbastinio, ali to je u nasoj banana republici sasvim normalno, djubrad... a za ovog tenkrea, nudim pajsere svih velicina, najam besplatan..... ako treba i dostava, i ispomoc....
slažem se sa tobom, ali kad su naši ljudi naivni i znaju da nema kruha bez motike opet ulete
primjer: prije desetak i više godina tip je prodavao sto posto sigurno sredstvo
za uništavanje muha,komaraca,buba i ostale gamadi i rezultat toga je bio da
su kupci dobili dvije dašćice i letak kako to upotrebiti " u kojem je pisalo da ćekaj da gamad dođe na dašćicu a sa drugom ju udariš" i nema šta ako pogodiš sto posto uništava, znaći nema prjevare
komisija je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2008., 20:29   #32
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276

eto vidite da je za biznis samo potrebna ideja...
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2008., 18:01   #33
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
imam frenda kojem takve budalastine padaju svakodnevno, da jos zna to iskoristit bio bi milijunas dosad, hehe
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 10:28   #34
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Pazite lika:
Priča ide ovako:
Citiraj:
Na oglas koji sam dala u besplatnom malom oglasniku da unajmljujem stan dobila sam SMS poruku slijedećeg sadržaja: „Iznajmljujem stan u Vlaškoj od 47 kvadrata, jednoipolsoban, kompletno namješten, za 1.200kuna+režije, ako vas zanima nazovite što prije. HVALA." Poruka je stigla sa broja: +385 95 898 3450.
Zanimljiva i intrigantna ponuda. Haloooo, stan u centru grada za tako male pare. U svakom slučaju, mislim si nije moguće, ali s druge strane znam da ljudi kojima je u interesu da im se stan očuva i da je samo netko unutra mogu iznajmiti stan za tako male pare. Ok, odlučih nazvati, što me košta.
Lik s druge strane zvučao je ozbiljno i poslovno. Detaljno je opisao stan, čak je spomenuo da ima francuski ležaj i viseću kuhinju.... I kaže da je stan super i da ga je uređivao za sebe, ali on je u Bjelovaru i tamo će ostati. Kaže da ima kredit na taj stan još 28 mjeseci i da mu je bitno da mu se pokrije samo rata kredita i da mu se stan skroz očuva. Pitam ga, ima li parking prostor, a on kaže da ima svoje mjesto i da se mogu tamo parkirati i da ako ću vidjeti stan da ću ga sigurno uzeti jer se stan stvarno super. I kad ga pogledam odmah će me upoznati sa kućepaziteljem. Pitam ga kad mogu pogledati stan, a on veli kad god meni paše kroz slijedeća 2 do 3 dana, jer on se bavi špedicijom i stalno putuje i trenutno sada je slobodan. Kažem, može danas, on kaže da nije problem, ali ima jedan preduvjet. Kako je on iz Bjelovara i kako je dolazio već dva puta, a ljudi s kojima se dogovorio nisu se pojavili kaže da mu je to sve preskupo i da mora biti siguran da ću doći, i da kad vidim stan da ću ga sigurno iznajmiti jer je stvarno super. I njegov preduvjet je da mu uplatim na njegov račun iznos koji bi pokrio putne troškove za slučaj da se ne pojavim kako je dogovoreno i to bi iznosilo nekih 180,00 kuna.
Naravno, odmah mi je to bilo sumnjivo i kažem ja to je sigurno neka prijevara, a on meni: „Ma dajte, zar bih imao problema s policijom zbog 180,00 kuna, pa nisu to neki novci. Uostalom ja vama dajem svoje podatke, zar mislite da bih vam dao svoje ime i prezime i slično da želim prevariti." Kažem ja njemu: „,ok, dajte mi svoje podatke pa ću razmisliti". (mislila sam da kad uzmem njegove podatke, odmah ću ga provjeriti). Međutim, veli on meni da kad se ja odlučim neka ga nazovem i da će mi onda dati podatke. Zaintrigiralo me to sve i mislim si ajde da vidim do kuda to ide. Ništa me ne košta. I pošaljem ja njemu SMS da ću mu uplatiti 100,00 kuna i tako se mi čujemo i da mi on svoje podatke: MILORAD JOVANOVIĆ i broj tekućeg računa u PBZ banci. Pitam za adresu, ali kaže nije potrebno, a ako treba onda je to Vlaška 17. E, da i još je dodao na kraju razgovora kao vidimo se ispred stana i doći će on sa ženom da malo usisa jer nisu bili 15 dana u stanu. Kakav manipulator i kakva priča.....
Čim sam dobila podatke ukucam ja ime i prezime na google i imala sam što vidjeti. Članak o tom prevarantu izašao je u Glasu Slavonije. Neki su nažalost prevareni jer su uplatili novce.
Policija tu ne može ništa jer se radi o malom iznosu. U Hrvatskoj postoji registrirano 46 osoba sa imenom Milorad Jovanović. U banci zbog zaštite svog klijenta ne odaju adresu. I tako lik praktički „legalno" pljačka jadne ljude u potrazi za stanom, a posebno studente.
Niže je link na internet stranicu u kojima piše o njemu.:
http://www.glas-slavonije.hr/rubrika..._VIJESTI=98837
Proširite glas dalje, neka se što više i što dalje čuje za ovakvu vrstu prevare, jer kad je policija nemoćna barem mi možemo nešto učiniti.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 10:56   #35
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Pametni idiot od covika ...lipo je sj*** par ljudi
webstartm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na