Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2010., 02:00   #61
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Nekako sumnjam da ciljaju na tu publiku i obje teme su poprilično promašene ovako koncentrirane na minuse koji to - nisu,bar ne potencijalnim kupcima. Za ostale koga briga,valjda je to taj bahati stav
o kojem je mcG pričao..imamo svoje fanboie i hebe nam se što smo skupi,
price/$ na dnu, Watt/performance na dnu itd itd. Računaju da će ih razgrabiti,i najžalosnije,mislim da su u pravu. Tako da reći da je Fermi promašaj,i je,i nije. Treba pričekati dolazak u trgovine,da vidimo jel taj hype opravdan.

Koliko sam skužio,najveći problem u cijeloj priči nije čak ni zagrijavanje,potrošnja i cijena..već preveliki troškovi proizvodnje i izvedeno iz toga yield. Ne znam jesam dobro pratio ali to se nameće i na domaćim(mast3r,mcG itd)i stranim raspravama.
neupučeni korisnici, fanboy-evi i slična ekipa će kupiti opet nvidiu, a i bi'će najskuplja opet po segmentu. A laiku, što skuplje to bolje.
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2010., 15:54   #62
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pametni korisnici
ma ni nemoraš bit pametan ,dosta je bit normalan,pa makar i malo,pogotovo kad odvagneš očite za/protiv faktore..
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 01:58   #63
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
neupučeni korisnici, fanboy-evi i slična ekipa će kupiti opet nvidiu, a i bi'će najskuplja opet po segmentu. A laiku, što skuplje to bolje.
Nebih se baš složio. Najlakše je kiseliti susjedovo grožđe i generalizirati.
Ne kažem da će biti i fanatika i razmaženih sinova, kakve upravo viđamo u redovima za Ipad, no ove kartice su vrlo dobre za Cuda aplikacije i kako je Nvidia vlasnik i Mental Imagesa, njena kartica mi je jedini izbor da bih vrtio nešto ovakvog, barem dok netko ne napravi (ne računam na onu šalu za prvi april) drivere za Cudu na Aticama.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 02:05   #64
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
no to ne umanjuje činjenicu da ove grafe neće doživjet ni kraj garantnog roka... xfx je pametno napravio i to imho pokazuje stvarno stanje stvari.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 08:05   #65
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ma sve se to da progutat, pa i ATi-jeve kartice su se grijale kao lude, sjetite se single slot hladnjaka, pa ih je ekipa svejedno kupovala, i po želji stavljala jače hladnjake.
Meni je jedini i definitivni minus jednostavno preogromna razlika u cijenama u odnosu na performanse.

Možda netko i nađe idealnu primjenu za takvu karticu, nešto tipa ovoga što je Overhaul linkao, i vidi u tome nekakvu isplativost (premda neznam zašto i takve zadatke ATi nebi mogao odrađivati, pogotovo kada usporedimo cjenovnog suparnika HD5970), ali meni kao običnom korisniku koji igra igre, tu i tam encoda nekakav film i slično, jednostavno je preskupa za ono što nudi.

Možda kasnije kad izdaju jeftinije modele kartica i nekakve direktne konkurente HD5770/50 odluče spustiti cijene za te modele,i tu postignu nekakvu konkurentnost, ali u samom vrhu su debelo preskupi.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 09:58   #66
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
Ma sve se to da progutat, pa i ATi-jeve kartice su se grijale kao lude, sjetite se single slot hladnjaka, pa ih je ekipa svejedno kupovala, i po želji stavljala jače hladnjake.
Samo što je stock cooler jedan od najjačih coolera, tako da baš nemaš neki preveliki izbor aftermarket hladnjaka koji ce biti bolji, a ako ce biti bolji, biti ce bolji za par stupnjeva.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 11:26   #67
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
Samo što je stock cooler jedan od najjačih coolera, tako da baš nemaš neki preveliki izbor aftermarket hladnjaka koji ce biti bolji, a ako ce biti bolji, biti ce bolji za par stupnjeva.
Po čemu je taj cooler jedan od najjačih coolera uopće? Pa AC Extreme serija je bar duplo veća od tog stock coolera kojemu baš nepomaže tih 5 heatpipeova kad je površina listića mala u odnosu na količinu HPova...

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
no to ne umanjuje činjenicu da ove grafe neće doživjet ni kraj garantnog roka... xfx je pametno napravio i to imho pokazuje stvarno stanje stvari.
Vrijeme će pokazati kako će se ponašati i (ne)crkavat kartice u garantnom roku (koje me nepere nimalo, jer je u garantnom roku) ili (ne)će rikavat poslije garantnog roka i koliko poslije...
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 11:31   #68
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Teško ćeš ti ohladit VRMove bez pravog hlađenja, navodno Thermalright radi nešto svoje.

Nisam baš oduševljen sa AC Extreme serijom, ne mogu naci nacina za hlađenje VRMova, i to se ponavlja kroz sve vrste njihovih hladnjaka iz extreme serije.

EDIT: Evo nešto kao AC Extreme ide samo na GTX470, 480 je ipak preveliki zalogaj

http://www.hardwarecanucks.com/news/...ockup-spotted/
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295

Zadnje izmijenjeno od: fran123456. 08.04.2010. u 15:24.
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 13:36   #69
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Vrijeme će pokazati kako će se ponašati i (ne)crkavat kartice u garantnom roku (koje me nepere nimalo, jer je u garantnom roku) ili (ne)će rikavat poslije garantnog roka i koliko poslije...
povijest i zdrav razum su pokazali kako svi ovi kaloriferi završe, nevezano za brand.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 15:41   #70
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
povijest i zdrav razum su pokazali kako svi ovi kaloriferi završe, nevezano za brand.
Dobro zavrse
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 18:06   #71
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Molim samo jedno objasnjenje gtx480...

vidimo da je avg fps nekih 10-20% bolji od hd5870

e sad minimalni fps je u vecini slucajeva bolji i od hd5970 kako to??

di ona gubi bitku?? jer po min fps razlika bi trebala biti veca od 20% u korist gtx480 nasprem hd5870..

cisto da vidim o cemu se tu tocno radi..

a meni je iskreno min fps vazniji od avg fpsa jer bitnije mi je da igra nejde ispod 25 fpsa nego da recimo ima avg 60 a pada ispod 25 ...
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 18:43   #72
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor m&n Pregled postova
Molim samo jedno objasnjenje gtx480...

vidimo da je avg fps nekih 10-20% bolji od hd5870

e sad minimalni fps je u vecini slucajeva bolji i od hd5970 kako to??

di ona gubi bitku?? jer po min fps razlika bi trebala biti veca od 20% u korist gtx480 nasprem hd5870..

cisto da vidim o cemu se tu tocno radi..

a meni je iskreno min fps vazniji od avg fpsa jer bitnije mi je da igra nejde ispod 25 fpsa nego da recimo ima avg 60 a pada ispod 25 ...
Mislim da to ima HD5970 neki glitch u nekim igrama jer evo gledam na hardwarecanucksu ako se na najvećoj rezi u FC2 upali 4X AA, average pada sa 108 na 80, a minimum s 80 na 28 (!!!).

A AvP se još čudnije ponaša.

Stvar drivera, rekao bih.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 21:00   #73
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor m&n Pregled postova
Molim samo jedno objasnjenje gtx480...

vidimo da je avg fps nekih 10-20% bolji od hd5870

e sad minimalni fps je u vecini slucajeva bolji i od hd5970 kako to??

di ona gubi bitku?? jer po min fps razlika bi trebala biti veca od 20% u korist gtx480 nasprem hd5870..

cisto da vidim o cemu se tu tocno radi..

a meni je iskreno min fps vazniji od avg fpsa jer bitnije mi je da igra nejde ispod 25 fpsa nego da recimo ima avg 60 a pada ispod 25 ...
Ja sam zamijenio 880gts512 SLI s gtx260 i bio prezadovoljan jer je davala glađi fps i veče minimume.
Mislim da to ovdje nije slučaj i da je gtx480 u današnjim igrama preslaba za tak nešto u usporedbi s 5970 koja ju u igrama koje srču zadnji atom iz grafi šiša poprilično(bf bc2,stalker cop,crysis,metro2033...).
Mislim da je s druge strane preslaba i u usporedbi s 5870 jer rijetko kad može nešto što 5870 ne može(da je igrivo,a ne ova ide s 10 a ovo s16fps).Još kad se k tome doda temp,potrošnja , buka i cijena pametnome dovoljno
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 02:44   #74
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
povijest i zdrav razum su pokazali kako svi ovi kaloriferi završe, nevezano za brand.
Hm, ovoj izjavi moram proturječit.
Naime kako se i sam bavim sastavljanjem i rastavljanjem računala, mogu potvrdit da baš i ne umiru nemilice, dapače, dečki kojima sam stavljao 3850/3870 te 4850 modele sve redom single slot, još uvijek voze te kartice, dok je meni moja powercolor PCS++ riknula netom nakon isteka garancije, a nije vidjela niti približno tako visoke temparature poput ovih jadnica.

Druga stvar je kad netko kupi komp i onda ga ne otvara godinu dana, normalno da će se sve unutra pregrijavat, ali uz redovito održavanje problema nema.

Nije da sad opravdavam nvidiu, ili bilo kojeg proizvođača kartica, nego samo kažem, uopće nemora biti da će se to tako kvarit, bilo bi bolje da su hladnije, naravno, ali valjda su ipak malo kalkulirali dok su nabrijavali karticu pa su ipak povukli nekakvu sigurnosnu granicu što se tiče temparatura.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote