Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.08.2015., 11:51   #1861
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Opet te podsjecam da nisi kupio Windows 10 nego si ga dobio for free. Znas onu staru: Poklonjenom Windowsu se u registry ne gleda
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 11:57   #1862
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Možda sam u krivu, ali ne bih rekao da se ljudi bune zato što su dobili besplatan upgrade, nego zbog toga što su platili Windows 7 ili 8, a sada imaju dosta slična prava kao i oni koji su prevarili sustav i nisu dali ni kune za iste. Doduše, u updateu članka koji sam linkao u svom prethodnom postu na ovoj temi stoji da će oni koji su imali non-genuine Windowse 7/8/8.1 imati non-genuine Windows 10 i mogućnost da se "preobrate". Prema ovome razlika između genuine i non-genuine Windowsa ipak postoji:

Citiraj:
If my computer is running non-genuine Windows can it still receive critical security updates?

Yes. Regardless of genuine status, you'll still be able to get critical security updates. However, if your copy of Windows isn't genuine, you won't be able to install many updates that are exclusively for genuine Windows customers, including Microsoft Security Essentials. Microsoft strongly recommends that you get genuine Microsoft software immediately to help ensure a safer computing experience.
~~~

Naletio sam jučer na jednu zanimljivu stvar. Naime, kada u Command Promt upišem slmgr.vbs /dlv, piše da imam retail licencu, a kad odem na svoj Microsoft account, tamo mi kod naziva kompa piše to be filled by OEM. Je li još netko imao takav slučaj?
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 12:09   #1863
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Nije neki problem platit kolko MS traži ako je to imalo pošteno, a ne da u USA nudi Pro Pack za 99$ (~690kn), a kod nas želi 159€ (~1200kn). 75% više, za šta? Da je nekih 10, 20, 30% više, shvatio bi, porezi, ovo-ono, al ovo je brutalno
Da ne pričam da kinezima daju za 10-ak dolara, odakle i potiče dobar dio ovih jeftinih ključeva
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 12:16   #1864
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova
Naletio sam jučer na jednu zanimljivu stvar. Naime, kada u Command Promt upišem slmgr.vbs /dlv, piše da imam retail licencu, a kad odem na svoj Microsoft account, tamo mi kod naziva kompa piše to be filled by OEM. Je li još netko imao takav slučaj?
To ti nema veze s licencom, samo oznaka racunala (Koju Windows cita iz BIOS-a MBO).

Vidim da imas ASRock MBO kod njih pise: "To be filled by OEM". Kod ostalih MBO uredno ocitava, zasto ASRock nije postavio svoj naziv... ne znam

nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 12:19   #1865
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Evo ovako,kontaktirao sam Microsoft da rasčistim vise svoje nedoumice:

Kaze da sam s upgrejdom sa ranije verzije 7 ili 8.1 windowsa na windows 10 samo izvrsio autentikaciju cd keya da je upgrejd obavljen u promo periodu. Windows 10 licenca je sada vezana uz moj prethodni cdkey zavisno od toga da li je OEM ili Retail pravo se prenosi.

Nakon isteka promotivnog perioda od godine dana imam pravo mjenjati plocu i trebam samo nazvati MS support da mi resetiraju HW info vezan uz moju maticnu plocu i ponovo napraviti upgrejd sa windowsa 8.1 na 10 da mi se unese novi ID na server.

Promotivna akcija nije vezana za hardver ID nego za verziju windowsa i OEM ili Retail verzije. Ako sam upgrejdao licencu (cdkey) to se smatra da je uspjesno napravljeno u promotivnom periodu.

Ako imate OEM ne moze se mjenjati ploca jer je licenca vezana za uredjaj.

Eto,nadam se da je sad malo jasnije.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 12:24   #1866
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Opet te podsjecam da nisi kupio Windows 10 nego si ga dobio for free.
Ne postoji nista "for free".

A pogotovo ne postoji nista sto M$ daje "for free".

Sve ima svoju cijenu.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 12:25   #1867
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
@nathan.fake:

@Romano.Cule: Hvala na informaciji! Mogu li pitati je li ta informacija dobivena od hrvatskog MS supporta? Kao što su još neki ljudi naveli koju stranicu ranije, i sam sam od njih u nekim slučajevima znao dobivati netočne informacije.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 12:32   #1868
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Nakon isteka promotivnog perioda od godine dana imam pravo mjenjati plocu i trebam samo nazvati MS support da mi resetiraju HW info vezan uz moju maticnu plocu i ponovo napraviti upgrejd sa windowsa 8.1 na 10 da mi se unese novi ID na server.

Promotivna akcija nije vezana za hardver ID nego za verziju windowsa i OEM ili Retail verzije. Ako sam upgrejdao licencu (cdkey) to se smatra da je uspjesno napravljeno u promotivnom periodu.
Drago mi je da si otklonio sve eventualne nedoumice, ali kolega Drift_King ti je na prosloj stranici sve reko
Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova
Da li si ikad aktivira Windowse? Pa ekipa iz MS Hrvatska je izlazila u susret nebrojno puta, radila razne kombinacije i sl.

Sine moj ako si ti kupio licencu, aktivirat ces je
MS support nikad nije pravio probleme korisnicima koji su licencu kupili... cak stovise, nekad rade i ustupke koje nebi trebali (naravno pod predpostavkom da "ne zlorabis" nihovu dobru volju)

Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova
Imaju stvarno odlican support sta je je, a naktivira san se licenca. O ustupcima necu ni govoriti, maksimalno susretljivi.
Ma, o takvim stvarima se ni ne prica javno

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 09.08.2015. u 14:56.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 13:25   #1869
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
Drago mi je da si otklonio sve eventualne nedoumice, ali kolega Drift_King ti je na prosloj stranici sve reko

MS support nikad nije pravio probleme korisnicima koji su licencu kupili... cak stovise, nekad rade i ustupke koje nebi trebali (naravno pod predpostavkom da "ne zlorabis" nihovu dobru volju)
Imaju stvarno odlican support sta je je, a naktivira san se licenca. O ustupcima necu ni govoriti, maksimalno susretljivi.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 13:44   #1870
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova
@nathan.fake:

@Romano.Cule: Hvala na informaciji! Mogu li pitati je li ta informacija dobivena od hrvatskog MS supporta? Kao što su još neki ljudi naveli koju stranicu ranije, i sam sam od njih u nekim slučajevima znao dobivati netočne informacije.
Americki MS support.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 15:00   #1871
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Jel još netko ima (još uvijek) problema sa Startom? Dodam neke stvari u start, a one se tamo ne pojave dok ne restartam.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 15:39   #1872
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Novi VirtualBox (5.x) radi s W10 (odnosno, Guest Additions obavljaju svoj posao po pitanju sharea, clipboarda i tako to).

I dalje ostaje problem pri migraciji sa 4.2.x virtualki, ali kako su napokon uveli Detached Start, uspio sam "migrirati" virtualke na nacin da ih jednostavno pokrenem "odvojene" i onda ih samo "zakacim" nakon sto se pokrenu.

Cudan komad softvera, ali ajde, sto se tice W10, cini se da je sve manje vise OK.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 16:09   #1873
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Trebam savjet. Na "čekanju" sam downloada pa me zanima pokreće li se on u pozadini bez naročitog upozorenja, treba ipak prije toga nešto kliknuti/odobriti te može li se download pauzirati ?
Naime, ne bih želio da mi se na ljetovanju gdje mislim nositi laptop, "pojede" sav planirani promet kojeg mislim ostvariri preko podatkovne sim kartice.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 16:21   #1874
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
Mozeš updejtanje ugasiti t,j disejblati..postoji par trikova za to... mislim da ima tu i u temi.. pogasi si nepotrebne servise i lagano surfaj..

Evo sa ovim možeš si prilagoditi,podesiti servise kako misliš da tebi odgovaraju...program je ok čist je..skeniran ess-om

edit..napravi sad dok si tu što trebaš pa si miran za godišnji..
__________________


CPU: Amd Ryzen 5 5600 cooled by CM Hyper 212 EVO
MBO: Gigabyte Aorus B550 Elite V2
RAM: 2x16gb ddr4 G Skill F4-3200C16-16GVK
VGA: Gainward Rtx GeForce 2060 Super 8gb
HDD: Nvme Kingston KC 3000 1TB+Cruical SSD BX500 1TB+1000Gb WD10EZEX-22MFCA0
PSU: SeaSonic G-Series (Gold) Modular 550 W
Case: Ms Falcon Blue Led Fans Pro Gaming Case
Mause: Logitech G403 Hero
Monitor: Asus Tuf Gaming VG249 24"
OS: Win 10 X64 Pro
Sound: SB X-FI Xtreme Audio

Zadnje izmijenjeno od: Wizzard. 09.08.2015. u 16:28.
Wizzard je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2015., 16:35   #1875
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Laptop iz potpisa sa standardnim tweakovima za bateriju u idle cucla 35w na win 10, na win 7 nrsto ispod 20...

Slicnu stvar je primjetio i kolega sa zbook 17, s tim da je kod njega 3w manje, jer ima samo 2 mehanicka diska i ssd, a ja 3...

Bum videl dal noviji driveri nesto rijese, ali za sad flop...
__________________