Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 20.07.2014., 13:05   #10261
Slav3n
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb - Križevci
Postovi: 145
Koji mob uzeti do 120$ za totalno nezahtjevnog korisnika? Po mogucnosti da ima HR meni.
Slav3n je offline  
Staro 20.07.2014., 13:18   #10262
kosjenko2
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: st
Postovi: 77
@Slav3n provjereno THL W100s(sa banggooda UK warehouse cca 700 kn sve skupa), ili THL T5s.. ovaj potonji se čak može kod nas nabavit s garancijom za 900 kn(mislim wowshop)..

@edit- ipak ništa od Uk warehousea
Dear customer,
I was so soory to told you that we have no phone in stock in our UK warehouse.
alternatively you can still order from the China warehouse and receive your phone ,
or would you mind waiting for a time for phones arrival in our UK warehouse?
but I can not promise the delivery time because we are waiting for the charger test report .
Mobile phone chargers need to comply with the requirements of the Electrical Equipment (Safety) Regulations
and British Standards.
Hope to get your understanding.
Best regards,
Skir
kosjenko2 je offline  
Staro 20.07.2014., 13:37   #10263
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Hmm Coolpad F1 vs Huawei 3C vs Zenfone 5,slatke muke
Uzmi onaj koji ti je najljepši, sva tri su dobra, al naravno ti ćeš ga gledat svaki dan..
Citiraj:
Misljenje o Elephone P2000,186 dolara? Najvise mi se svida dizajnom i brutalne specifikacije,sigurno mogu sa tog sajta naruciti ?
Preporučam kombinaciju narudžbe sa to2c i jednog od gore tri navedena (elephone preskoči, neću pisati zašto jer smo to prožvakali )
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je offline  
Staro 20.07.2014., 13:44   #10264
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor darmarH Pregled postova
Uzmi onaj koji ti je najljepši, sva tri su dobra, al naravno ti ćeš ga gledat svaki dan..
Preporučam kombinaciju narudžbe sa to2c i jednog od gore tri navedena (elephone preskoči, neću pisati zašto jer smo to prožvakali )
Ovo je neki novi model i gledam nesto malo recenzija da je oke,mozes li mi samo reci zasto da ne uzimam ?

Razumijem,lijepo je na papiru,ali sto muci Elephone,kvarovi,bugovi ili nesto trece ?

Jer bi ga uzeo,cijena mu skoro 100 kn skace u ponedjeljak pa bi ga uzeo,tj.planirao sam,ali posto vidim po tvome komentaru,postajem sumnjicav.

Eto samo da pitam jos vezano za garanciju,kako to ide,saljem u Kinu o svome trosku,koliko mjeseci je vazeca garancija ?
blava je offline  
Staro 20.07.2014., 14:03   #10265
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Šalješ u Kinu svojim troškom i plaćaš PDV opet.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline  
Staro 20.07.2014., 14:05   #10266
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Ako npr. dvadesetak ljudi iz države čiji jezik razumiješ kupi mobitel i podijeli
s ostalima pozitivne dojmove putem interneta - onda možeš biti prilično siguran
da kupuješ dobar proizvod.
U suprotnom, prihvatiš se google prevoditelja i potražiš informacije na npr. ruskim i španjolskim forumima.
Još brže i bolje riješenje (mada manje razumljivo) je pretraga kineskih trgovačkih portala
kao Taobao, Jingdong ili portala Zol i PConline, gdje možeš pronaći
prodajne statistike i ocjene od par desetaka do par desetaka tisuća kupaca.
Tamo nećeš naći puno (ili uopće) podataka o brendovima poput Elephone, Cubot, Doogee.
Ne znači da među njima nema dobrih uređaja, ima ih, ali nema baš načina da budeš koliko - toliko siguran.

Traži među poznatijim (u Kini) kineskim brendovima:
Huawei, Lenovo, Xiaomi, Coolpad, ZTE, TCL, THL, Zopo, K-Touch (Nibiru),
Dakele, Yusun (Pepper).
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 20.07.2014., 14:06   #10267
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Eto samo da pitam jos vezano za garanciju,kako to ide,saljem u Kinu o svome trosku,koliko mjeseci je vazeca garancija ?
Odmah se pomiri s time da garancije nemas, bit ce ti zdravije za zivce.

Kad/ako ti garancija zatreba i ako je nekim cudom uspijes ostvariti bit ces ugodno iznenadjen. Bolje tako nego obrnuto.
nex je offline  
Staro 20.07.2014., 14:11   #10268
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
U redu razumijem,hvala na objasnjenju,jbg kao malo dijete mi se oci zacaklile na dizajn Elephonea 2000 i specifikacija don't blame me hehe

Okej uglavnom sveo sam izbor na Coolpad f1 i Huawei 3C,sad pretrazujem,gledam recenzije pa cu vidjeti jos.

WDCMA je verzija za nasu mrezu jel tako ?
blava je offline  
Staro 20.07.2014., 14:11   #10269
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Zapeo si na Etotalku privučen cijenom a nisi
pročitao lektiru i zapazio da nitko ne kupuje u
toj trgovini. Pogodi zašto?
Evo i mene zanima zasto mislis da je Etotalk losa trgovina.

Ja sam imao (doduse samo jednu) kupovinu preko njih i proslo je sve u redu.

Radio sam search ovog podforuma i nasao samo jedan post (i to od nedavno) gdje kupac ima problema sa reklamacijom. To je problem generalno vezan za vecinu kineskih shopova a ne samo za Etotalk. Nema nijedan kineski shop a da ga netko nije pokudio vezano za neispravne iteme, losu reklamaciju, itd.
Cak i Aliexpress, kojeg si spomenuo u nekom postu, ima dosta losih recenzija.

Da se razumijemo, hebe mi se za njih i nemam ih sta braniti ali cisto me zanima.
__________________
Matta je offline  
Staro 20.07.2014., 14:24   #10270
kiksich
Premium
 
kiksich's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Makarska
Postovi: 125
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
U redu razumijem,hvala na objasnjenju,jbg kao malo dijete mi se oci zacaklile na dizajn Elephonea 2000 i specifikacija don't blame me hehe

Okej uglavnom sveo sam izbor na Coolpad f1 i Huawei 3C,sad pretrazujem,gledam recenzije pa cu vidjeti jos.

WDCMA je verzija za nasu mrezu jel tako ?

Tako je, WCDMA iliti 3G je ono što tebi treba.
kiksich je offline  
Staro 20.07.2014., 14:26   #10271
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
WDCMA je verzija za nasu mrezu jel tako ?
I bilo bi pozeljno da ima 3G i na 900 MHz da izvan gradova ne ostanes osudjen na spori net.
nex je offline  
Staro 20.07.2014., 14:33   #10272
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Sad,iskreno mislite li isplati li se uzimati mobitel iz Kine pored skoro pa novih S4 mini koji dobijem za cca 1300 kn i S3 star par mjeseci sa nasom garancijom ?

Stvarno se dvoumim izmedu Samsunga i kineskih mobitela posto vidim garancija neostvariva,imam neku sumnju kakve sam srece da ce mi krepati nakon par mjeseci i 1200 kn baceno u vjetar

Ekipa,koja pratite,kolika je vjerojatnost kvara,ima li puno primjedbi na kvarove,sa ovim malo poznatijim markama,ima li uopce koji mob da je ziv duze od 1-2 godine ?
blava je offline  
Staro 20.07.2014., 14:40   #10273
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Trebaš čitati i druge forume, puno grka i rusa naručuje s etotalka, pa se lijepo može vidjeti da je ok shop, imaju dobru aftersale podršku i custom romove, al isto imaju problema s laganjem o dostupnosti, slanjem itd..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je offline  
Staro 20.07.2014., 14:45   #10274
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
Aj majke ti, pročitaj samo zadnjih 10 stranica ovog foruma, svi odgovori su ti tu, na koje tražiš odgovor
Svaka 3 dana se ponavljaju ista pitanja i odgovori, kako koji padobranac doleti s Marsa
a lijeno mu se informirati prije postavljanja pitanja
dak0001 je offline  
Staro 20.07.2014., 15:03   #10275
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Sad,iskreno mislite li isplati li se uzimati mobitel iz Kine pored skoro pa novih S4 mini koji dobijem za cca 1300 kn i S3 star par mjeseci sa nasom garancijom ?

Stvarno se dvoumim izmedu Samsunga i kineskih mobitela posto vidim garancija neostvariva,imam neku sumnju kakve sam srece da ce mi krepati nakon par mjeseci i 1200 kn baceno u vjetar

Ekipa,koja pratite,kolika je vjerojatnost kvara,ima li puno primjedbi na kvarove,sa ovim malo poznatijim markama,ima li uopce koji mob da je ziv duze od 1-2 godine ?
S4 mini ili S3 su sigurniji izbor ali naravno da dobivaš manje za novac. Ovisi o tome koliko si spreman na "rizik". Možeš dobiti okej primjerak kineza s kojim nećeš morati ulaziti u RMA problematiku(što je vjerojatno većina ako uzmeš neki od pouzdanijih) ili primjerak s kojim ćeš se naživcirati. To ti nitko ne može unaprijed reći. Sam razmisli koliko bi negativno na tvoj budžet djelovao "gubitak" 1200 kn, ili činjenica da na mobitel moraš čekati par mjeseci kako bi se popravio.
bg_4_l je offline  
Staro 20.07.2014., 15:06   #10276
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
S4 mini ili S3 su sigurniji izbor ali naravno da dobivaš manje za novac. Ovisi o tome koliko si spreman na "rizik". Možeš dobiti okej primjerak kineza s kojim nećeš morati ulaziti u RMA problematiku(što je vjerojatno većina ako uzmeš neki od pouzdanijih) ili primjerak s kojim ćeš se naživcirati. To ti nitko ne može unaprijed reći. Sam razmisli koliko bi negativno na tvoj budžet djelovao "gubitak" 1200 kn, ili činjenica da na mobitel moraš čekati par mjeseci kako bi se popravio.
Hvala puno na odgovoru,a ovaj post gore necu ni komentirati.

Tako nekako sam i razmisljao,stoga sa ovim gore nabrojanima poznatijim imenima kao Coolpad,Huawei,ZTE,Lenovo,Xiamoi cu najbolje proci mislis ?

Jos cu dobro razmisliti,ali u slucaju garancije,imam barem nekakvu pa makar sest mjeseci morao cekati
blava je offline  
Staro 20.07.2014., 15:20   #10277
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Evo i mene zanima zasto mislis da je Etotalk losa trgovina.

Ja sam imao (doduse samo jednu) kupovinu preko njih i proslo je sve u redu.

Radio sam search ovog podforuma i nasao samo jedan post (i to od nedavno) gdje kupac ima problema sa reklamacijom. To je problem generalno vezan za vecinu kineskih shopova a ne samo za Etotalk. Nema nijedan kineski shop a da ga netko nije pokudio vezano za neispravne iteme, losu reklamaciju, itd.
Cak i Aliexpress, kojeg si spomenuo u nekom postu, ima dosta losih recenzija.

Da se razumijemo, hebe mi se za njih i nemam ih sta braniti ali cisto me zanima.
Ako se nije nešto promijenilo u posljednje vrijeme, Etotalk tradicionalno
postavlja cijene nižu od konkurencije za npr. 10% da bi privukao kupce i onda im na tu cijenu uvali shipping od 20-ak dolara.
Što u konačnici daje, recimo, desetak dolara skuplje uređaje.
Što je OK, ali ne volim navlakuše.
Iz principa...
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 20.07.2014., 15:35   #10278
dragan0103
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Srbija,Smederevo
Postovi: 35
*Version

Original Multi-language Version

Add Google Playstore and Remove Chinese App +€2.21
Ako bi izabrao ovo drugo,imao bi samo nekoliko jezika ili kao i obicno?
dragan0103 je offline  
Staro 20.07.2014., 16:08   #10279
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Da, imao bi nekoliko jezika - engleski, kineski i mandarinski
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 20.07.2014., 16:30   #10280
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Naporan sam vec znam,ima li velike razlike izmedu Intel Atom procesora u Zenfone protiv Coolpad F1/7320 ?
blava je offline  
Staro 20.07.2014., 16:30   #10281
dragan0103
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Srbija,Smederevo
Postovi: 35
a kad bi izabrao multi language onda ne bi imao google play store?
dragan0103 je offline  
Staro 20.07.2014., 16:34   #10282
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Naporan sam vec znam,ima li velike razlike izmedu Intel Atom procesora u Zenfone protiv Coolpad F1/7320 ?
Intel Atom je nekompatibilan sa odredjenim brojem aplikacija. Koliko je to tocno - 5% ili 25% nemam pojma, ali cinjenica jest da ti neke stvari nece raditi.
nex je offline  
Staro 20.07.2014., 16:44   #10283
flash1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Jel zna netko gdje se može nabavit onaj "filipinski" Myphone?
Onaj njihov webstore predpostaljam ne šalje u hrvatsku?
flash1 je offline  
Staro 20.07.2014., 17:12   #10284
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Našao dobar ROM za S3 pa odgađam zamjenu za kineza dok Nubia Z7 MAX ne padne ispod $300
segregator je offline  
Staro 20.07.2014., 17:37   #10285
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Mene je zaintrigirala Nubia Z7 Mini:
Snapdragon 801, 2 gige RAMa, 1080p 5" ekran, KitKat, podnosljive dimenzije, OK kamere, OK baterija, mSD slot, dual SIM i, sto je najvaznije, oba SIM-a mogu koristiti 3G/4G.
__________________
Matta je offline  
Staro 20.07.2014., 17:48   #10286
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Ako ti je najbitnija stavka 3G funkcionalnost
za oba slota onda to imaš i kod jeftinijih
mobitela (uz custom softver).
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 20.07.2014., 17:56   #10287
dragan0103
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Srbija,Smederevo
Postovi: 35
Kada bi izabrao verziju multi language da li bi onda imao google play store? Nije mi jasno to
dragan0103 je offline  
Staro 20.07.2014., 18:19   #10288
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Mene je zaintrigirala Nubia Z7 Mini:
Snapdragon 801, 2 gige RAMa, 1080p 5" ekran, KitKat, podnosljive dimenzije, OK kamere, OK baterija, mSD slot, dual SIM i, sto je najvaznije, oba SIM-a mogu koristiti 3G/4G.
Ja sada imam 4.7", često surfam/čitam flipboard i samo iz tog razloga bi išao na MAX, inače je i mini sasvim OK mobitel
segregator je offline  
Staro 20.07.2014., 18:20   #10289
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Ako ti je najbitnija stavka 3G funkcionalnost
za oba slota onda to imaš i kod jeftinijih
mobitela (uz custom softver).
Ima ali samo jedna sim kartica moze istovremeno imati 3G. Ovdje obje mogu imati 3G/4G istovremeno (ako treba). Osim toga, ostali specsi su dobri i Snapdragon je proc, sto bi znacilo veca mogucnost za custom ROMove.

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ja sada imam 4.7", često surfam/čitam flipboard i samo iz tog razloga bi išao na MAX, inače je i mini sasvim OK mobitel
Ja imam trenutno Lenovo K910 Vibe Z i strava je mob, no ipak mrvicu prevelik. 5" je neki plafon do kojeg bi isao ali obavezno dual SIM i odlicne karakteristike.
__________________
Matta je offline  
Staro 20.07.2014., 18:30   #10290
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Izgleda da Mi4 neće biti 5,5", već 5"
http://www.gsmdome.com/xiaomi-mi4-ne...imitation-back
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na