Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 07.03.2021., 10:20   #541
p3r02d3r0
Registered User
Moj komp

p3r02d3r0's Avatar

Datum registracije: Jul 2012
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Nisi to smio pitat
Opet ce rasprava bit na 9 novih stranica

Nista novi nece povuc, sve treba slozit
Pa onda imas podjelu
Dal bi ti novi vdsl/modem ili samo wifi ap

Ides na wifi ap, slozis setup da daje samo wifi signal (dhcp off) i deri miki
Haha, ok, ajd neću u daljnje dubioze. Uglavnom, mislim da će powerline dovoljno dobro poslužit. Još ću se malo raspitat.

Puno hvala svima na odgovorima i ispričavam se ukoliko sam potakao neki heated discussion ovdje Nije bila namjera
p3r02d3r0 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 11:15   #542
domy_os
EMP moderator

domy_os's Avatar

Datum registracije: Apr 2005
Citiraj:
Autor Human1 Pregled postova
"S kraja na kraj stana" je vrlo relativan pojam. On je spominjao sedam metara. Sedam metara će "dobaciti" čak i ISP-ov wifi ruter. No kao što rekoh, da ja radim za sebe, ja bih stavio žicu.
Ne kažem da ne koristim wifi uopće. Imam i wifi i žice, kako za što.
Ali u njegovom slučaju, kako je opisao svoju situaciju u prvom postu, ja bih stavio žicu.
Nije puno više od tih 7 m, možda 9 m max je kod mene, a između smeta samo jedan kut zida da bi bila optička vidljivost. Signala više nema nego što ima jer Technicolor ima internu antenu koja ničemu ne služi. To je jedan od razloga zašto WiFi niti ne koristim i žica mi je razvučena do svakog laptopa. Stari Linksys mi je bacao po cijelom naselju...

Citiraj:
Autor p3r02d3r0 Pregled postova
Da, u pitanju je Bnetov router technicolor.

E sad, imam još jedno pitanje u vezi routera. Teoretski, uzmem li drugi router, (znači kupljen u trgovini), koliko je kompliciran setup? Povuče li router postavke automatski od ISP-a ili ih je potrebno manualno postavljati?

Hvala!
Ne bacaj pare na router ako trebaš samo bolji WiFi, bit će ti dovoljan AP.

MBO: ASRock Z68 Pro3
CPU: Intel Core i5-2500 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro
RAM: 2 x 4 GB G.Skill Sniper DDR3-1600 + 2 x 4 GB Corsair Vengeance DDR3-1600
VGA: Intel HD Graphics
TV Tuner: Hauppauge WinTV-HVR-5525
Capture: Blackmagic Design Intensity Pro
SSD: Toshiba 256 GB NVMe M.2
HDD: 2 x WD Gold 8 TB
ODD: LG GSA-H62N
PSU: Corsair VX450W
Case: Sharkoon Rebel 9 Economy Edition > Link To Case Mod

LCD monitor: LG 27MA73D
Keyboard: Roccat Vulcan 120 AIMO
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
Gamepad: Logitech Cordless Rumblepad 2
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
External storage: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

Connected To B.net

Lenovo ThinkPad T480

CPU: Intel Core i7-8550U @ 1.8 GHz
RAM: 2 x 8 GB Crucial DDR4-2400
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080

Mice: Logitech VX Nano
External HDD: Maxtor M3 Portable 4 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 22:01   #543
Thermaltake
1

Thermaltake's Avatar

Datum registracije: Dec 2005
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
za tako blizu, čudi me. ja sam ga držao na nuli dok mi je ptp link bio 50tak metara, tek sam za 1km odvrnuo do kraja.

btw ne kužim kako ti treba tako veliki bitrate, čak i da imaš 4mbita za fHD, pa puta 4, to je jedva 20mbita koji ti trebaju...

a da nekakav powerline složiš? očito je da imaš struju s druge strane. ako ta struja ide iz tvog stana, riješiš link sa powerline-om. ako je to nemoguće, onda bi ja ipak uzeo još jedan m2, dignuo ih u ptp link sa airmax-om i ćao. to se ponaša kao žica, nema problema kao sa klasičnim 802.11 wfiijem.

edit.
kakva struja xD.

to je izlazna snaga wifi čipa. za tako male udaljenosti, čudi me da mora biti iznad nule.
savjetuje se, za wifi linkove, da se izlazna snaga smanji od maksimuma, zbog self-interferencije.
Samo da javim povratno danas sam instalirao NMS2 umjesto Loco M2. Razlika je nebo i zemlja, znači Transmit CCQ je bio 50-60% na Loco-u, na NMS2 je 99-100% signal je za -3dBm bolji i NMS2 nema problem sa memorijom kao Loco, Loco-u je mem. bila zakucana konstantno na 70ak % bezveze, ovom NMS2 je na finih 36% i tu se vrti. Uglavnom kamere više ne štekaju i sve ide fino i glatko.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 29.03.2021. u 01:01.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2021., 17:54   #544
Joza_Seraf
Premium
Moj komp

Joza_Seraf's Avatar

Datum registracije: Jun 2015
Pozz

Konačno došlo na red doma da si presložim kompletan internet. Ruter sam stavio u potkrovlje. E sad... ruter je onaj šta t com daje uzgigabox, 2 antene su na njemu od A1 rutera, one bijele. Mene sad zanima da li ja mogu kako pojačati brzinu interneta? Ima oko 18Mbs, može ići kao do 30.. komp sam konačno spojio žičano, izbacio wifi sa njega... mogu reći da sam konačno zadovoljan s internetom (stabilnost veze), ali sad bi htio veću brzinu. Da li ići na novi ruter, nove antene ili igrati se rasporedom antena.. svaki prijedlog dobro došao..
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na