Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 23.08.2013., 05:31   #1
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Njuškalo prodavači mobitela

Poz , gledao sam cijene po njuškalu novih mobitela. Konkretno Sony Xperie Z. Cijene se kreću od 3100-3200kn kod onih prodavača koji prodaju "nove" mobitele.
Zanima me dali netko ima iskustva s njima? Dali jamstvo vrijedi ? Dali su mobitel možda ukradeni? Dali su mobiteli uopće NOVI? itd.

Evo par nickova na koje sam naletio : superfly , mobi1981 , GoldMoby ......
Snowrider je offline  
Staro 23.08.2013., 06:47   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Problem je riješiv vrlo jednostavno - pitaš ga za garantni list. Nema ga, kažeš mu doviđenja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2013., 08:11   #3
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Ma to je jednostavno ali čitao sam negdje da je to garancija iz njihovog servisa te svaka reklamacija se odbija. Dok neki nude s garancijom (tele2,vip,tcom). Zar nitko nije kupio tako mob i nosio na reklamaciju?
Snowrider je offline  
Staro 23.08.2013., 08:31   #4
mmatrix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Ja sam kupio mob curi od jednog takvog. Našli se ispred VIP-a, otišao provjeriti da li su račun i garancija pravi, oni potvrdili da je sve OK i to je bilo to. Tako ti je najsigurnije, doduše meni je bilo lako nać se s likom, a sad preko pošte to je teže izvedivo.
__________________
Origin_ID: mmatrix05
Steam_ID: mmatrix05
mmatrix je offline  
Staro 23.08.2013., 08:47   #5
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
kupio sam jednom tako s njuskala novi mob.
covjek dosao autom, ja sjeo s njim, on mi pokaze mob i zaista sve novo "ispod cekica", dobio sam racun i garanciju, medjutim neku njihovu, ne od uvoznika ili telekoma, na godinu dana.

mob je odlicno radio dok mu svojom krivicom nisam sjebao touch, van tog garantnog roka.
odnesem u sluzbeni servis da mi kazu koliko je popravak, a oni me pitaju odakle mi taj mobitel jer po IMEI-u vide da nikad nije bio namijenjen prodaji u hr vec u francuskoj.

i sam sam prije kupnje istrazivao i ljudi na netu su svi imali dobra iskustva s tim prodavacem, a ja nisam htio dati skoro 2x vise za taj mob u ducanu.
danas vise ne bi kupovao tako, ali s druge strane ne bih ni u preskupim ducanima ili kod cigana iz telekoma...
ivo_k je offline  
Staro 23.08.2013., 08:59   #6
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
nemoj kupovati tako da ti šalju poštom, samo u 4 oka.. pogledaj na netu tko su ovlašteni prodavači i servisi za navedenu marku. kada se nađeš s prodavačem, detaljno prouči dali se imei brojevi na kutiji,garanciji i mobu podudaraju, dali je udaren pečat na garanciju-čiji je pečat, i dali je upisan datum... ako iti jedno od toga nije zadovoljeno, vrlo vjerojatno da je neka muljaža i slobodno zovi sljedećeg prodavača...

po ovom principu kupujem mobitele već 10 godina i nemam problema nikakvih.
po novome su se pojavili i prodavači iz slovenije, provjereno znam da naši servisi(još) ne priznaju garanciju koju nude ti prodavači čak ni kad je ona od ovlaštenog prodavača u sloveniji i kad vrijedi tamo u ovlaštenom...

i preporučam ti da tražiš oglase koji navode da je mob zaključan na određenu mrežu i da ima garanciju od nekog našeg telekoma(tele2/vip/t-mobile)... tu je najveća vjerojatnost da je garancija valjana...
ima još stvari, npr provjeriti dali je mobitelu mjenjan software, itd.. ali o tome bi trebao malo po forumima proučiti...

eto to je od mene...
thezero je offline  
Staro 23.08.2013., 10:44   #7
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
Citiraj:
Autor Daky007 Pregled postova
Poz , gledao sam cijene po njuškalu novih mobitela. Konkretno Sony Xperie Z. Cijene se kreću od 3100-3200kn kod onih prodavača koji prodaju "nove" mobitele.
Zanima me dali netko ima iskustva s njima? Dali jamstvo vrijedi ? Dali su mobitel možda ukradeni? Dali su mobiteli uopće NOVI? itd.

Evo par nickova na koje sam naletio : superfly , mobi1981 , GoldMoby ......
zar danas, kada iz mjesecnu pretplatu dobijes mobitel ili ga platis par stotina kuna, postoje ljudi koji bi dali 3200 kn za mobitel?
GT3 je offline  
Staro 23.08.2013., 11:15   #8
amerix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 499
plačati pretplatu svaki mjesec dvije godine 500kn da bi dobio xperiu z za par stotina kn?
amerix je offline  
Staro 23.08.2013., 11:15   #9
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Citiraj:
Autor GT3 Pregled postova
zar danas, kada iz mjesecnu pretplatu dobijes mobitel ili ga platis par stotina kuna, postoje ljudi koji bi dali 3200 kn za mobitel?
Oprosti ali nisam na pretplati jer sam student. A i ako bi išao na pretplatu mobitel bi me izašao 3400kn + mjesečna pretplata,također te što dobiješ besplatno su većinom mobitel vrijednosti do 800kn. Radije ću dati kolegi s foruma 3000kn i svi zadovoljni.

Hvala svima na informacijama , odgovor sam dobio te se tema može lockat
Snowrider je offline  
Staro 23.08.2013., 11:22   #10
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor GT3 Pregled postova
zar danas, kada iz mjesecnu pretplatu dobijes mobitel ili ga platis par stotina kuna, postoje ljudi koji bi dali 3200 kn za mobitel?

Dat ću ti samo jedan primjer,npr tele2.

Da bi kuio Xperiu Z za npr 895kn, kao što ti kažeš, trebaš potpisati ugovor na 24 mj sa mjesečnom pretplatim 135kn.
Znači, 895+24*132....i to je kume moj 4063kn da bi dobio mobitel koji na njuškalu košta 3200.
Uzmi još u obzir da ćeš bit vezan ugovorom 24mj hebene robije, uzmi u btir da ćeš prebaciti onih 135kn pretplate pa platiti mjesečno 150-200kn...

Edit, sad skužim da ovih 135kn nije pretplata, nego odmah daš 895kn, pa još mjesečno 135 kao ratu za uređaj i 150kn mjesčno pretplate..ma hebo te konj,pa tko može ovo potpisat,majka mu jadna??!!!
Nakon isteklog ugovora si pljunio -/+6600k..ajmee

Ma moraš bit lud da pored tomato brutalne i sl. tarifa na bonove ideš potpisat ugovor 24mj. Isplati se kupit samo uređaj za punu cijenu, a da ne pričamo sa njuškala.

Zadnje izmijenjeno od: BojanZD. 23.08.2013. u 11:31.
BojanZD je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2013., 11:42   #11
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
nisam mislio za ovu trenutnu ponudu i bas taj mobitel, ali ima ponuda gdje stvarno uredaj ne kosta nista. naravno, ako uredaj nije u ponudi, moras ga kupiti u slobodnoj prodaji, ali u danasnje vrijeme dati prosjecnu placu za mobitel... ne znam... i jos si student...
GT3 je offline  
Staro 23.08.2013., 12:10   #12
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor GT3 Pregled postova
nisam mislio za ovu trenutnu ponudu i bas taj mobitel, ali ima ponuda gdje stvarno uredaj ne kosta nista. naravno, ako uredaj nije u ponudi, moras ga kupiti u slobodnoj prodaji, ali u danasnje vrijeme dati prosjecnu placu za mobitel... ne znam... i jos si student...

Ajde molim te ne kenjaj, nego daj točno te svoje ponude di uređaj ne kosta nista, da si uzmem jedan uređaj. Očito nisi u toku sa cijenama mobitela na pretplatu.
Naravno, ne zanimaju me ponude na firmu ili varijante sa kojekakvim plus bodovima etc.

Reci mi di u koji dućan da odem, uzmem pretplatu na 2 god i dobijem dotični mobitel, tj ne kosta nista
__________________

srale7 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na