Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.03.2019., 17:05   #1
invinceble
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: krapina
Postovi: 7
wifi problem

Pozdrav!


Dakle imam čudan problem :-) (barem meni)


Već neko vrijeme me zeza wifi signal na računalu. Prvo sam mislilo da je do provajdera i s njima se zezao mjesecima jer sam znao ostajati bez interneta, ali i telefona pa je znalo biti i do njih.
Inaće spajam se bezično na računalo preko wifi adaptera, a udaljenost do routera je nekih 5 metara i signal prima odlično.
Nedavno sam stavio nove windowse 7, kupio novi wifi adapter jer je stari riknuo (provjereno).
E sad ni nakon nove instalacije windowsa i s novim adapterom problem ne nestaje.
Dakle gubi se mreža izmedju pc-a i routera. Malo radi, malo ne, pa i kad spoji i sve piše da je odlićno internet je užasno spor itd...
E sad, probao sam sve moguće usb ulaze i 2.0 i 3.0 tako da nije do njih valjda.
Inaće imam još jedan 2,4ghz usb koji koristim za bežićnu tastaturu i miša, al i nikad nisam imao problem s mješanjem signala.
Pokušavao sam se igrati s ookla speed testom i došao do saznanja da micanjem kučišta mogu doći do normalne brzine koji zna trajati i cijeli dan, al drugi ne znači da će biti ok! I definitivno je bolje kad je stranica kućišta otvorena!
Samo da kažem, brzina wifi-ja poreko mobitela je odlićna uvijek!
Probao sam dva nova usb adaptera i s oba je isto (druga marka) tako da nije ni do njih...
Znači moram micati kužište da dobijem ok brzinu interneta, što bi bio problem??
Izmedju nemam ništa da ometa signal (tj imam novi tv koji ima wifi opcije, al on nebi smio ometati ništa po meni, a problem je bio i prije njega). Matična, napajanje, ventilator neki??
Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 09.03.2019. u 18:40.
invinceble je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 17:26   #2
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Spoji adapter na produžni USB od 2-3 m i stavi ga što dalje od bilo kakvih kabela i antena pa javi kako radi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2019., 17:49   #3
invinceble
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: krapina
Postovi: 7
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Spoji adapter na produžni USB od 2-3 m i stavi ga što dalje od bilo kakvih kabela i antena pa javi kako radi.
Uspio sam nači produžni usb (1metar), stavio stranicu kučišta, smjestio kučište na normalno mjesto i eto za sad radi i to radi odlićno! Vjerojatno je onda zezao kabel od bežićnog miša i tipkovnice, al kako nije odmah kad sam ih nabavio?!
S time da sam wifi adapter stavljao naprijedi baš iz toga razloga, da bude što dalje od ovoga.

Puno hvala :-)) (možda bi se i ja ovoga sjetio za 2 mjeseca hahha)

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 09.03.2019. u 18:42.
invinceble je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 18:30   #4
invinceble
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: krapina
Postovi: 7
Nije potrajalo. S 33mbps na 2mbps palo. A sad opet 10ak minuta nit se spaja nit radi. Ili mi dolje desno stavi crveni x-ić da nema mreža ili se spoji normalno i pokaže excellent signal strangth, ali ne otvara ništa!
Na ruteru mi je crveno kod WPS-a, wlan zeleno ... ovaj wifi adapter ima wps gumb, ali ga nisam koristio nit instalirao tu opciju.
Wifi na mobitelu i dalje odličan! Stvarno neznam kaj zeza više.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 09.03.2019. u 18:43.
invinceble je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 18:43   #5
invinceble
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: krapina
Postovi: 7
ps.Tipkovnica i miš isto imaju produžni usb pa sam sad u njega stavio wifi adapter,a u ovaj naprijed sam stavio tipkovnicu i miša.Jedan je skroz lijevo,drugi desno. Za sad radi,al ne očekujem previše....U čem bi mogao biti problem,usb na matičnoj?Neki virus na pc-u?Kako je moguće da malo radi savršeno,a onda uopće nema signala ili je nikakav?!
invinceble je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 18:52   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Na mob stavi neki WiFi Analyzer pa pogledaj zauzeće kanala na 2.4 Ghz bandu.
Jasno da te bežične tastature / miš samo još više smetaju i znaju raditi "nered".
Na routeru ugasi WPS, ne treba ti a i napušta se zbog sig. propusta.
Manualno postavi radni kanal na kojem nema susjeda, na kojem nije bežična tastatura / miš, preferira se 1. ili 6. ili 11. kanal.
Alternativa je da ipak provučeš Lan kabel (makar to značilo na zgodno mjesto) probiti koji zid.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 19:50   #7
invinceble
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: krapina
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Na mob stavi neki WiFi Analyzer pa pogledaj zauzeće kanala na 2.4 Ghz bandu.
Jasno da te bežične tastature / miš samo još više smetaju i znaju raditi "nered".
Na routeru ugasi WPS, ne treba ti a i napušta se zbog sig. propusta.
Manualno postavi radni kanal na kojem nema susjeda, na kojem nije bežična tastatura / miš, preferira se 1. ili 6. ili 11. kanal.
Alternativa je da ipak provučeš Lan kabel (makar to značilo na zgodno mjesto) probiti koji zid.

Wifi analyzer mi kaže No wifi signal in range.
Kako da postavim radni kanal ručno,ne razumijem se previše u to?
Kabel nebi stavljao,na kraju krajeva zato i je bežična mreža,sredit ću problem već nekako.
invinceble je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 19:58   #8
invinceble
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: krapina
Postovi: 7
Promjenio sam kanal na 1 (bio je na 2) ,na 6-om je neki drugi signal i na 11-om je neki (možda tipkovnica pošto je čudan naziv)
invinceble je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 05:00   #9
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
odabereš gdje ti je najmanje zauzeće obrati pažnju i na lukove drugih kanala,da ih što manje sječe kanal na koji postavljaš,nije bitno na koji kanal samo da je što manje zauzet
i da ga nesječe drugi po snazi kanal,ako to nepomogne onda ti je jedino rešenje 5Ghz ako nečeš kabel
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 10:32   #10
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
WiFi nije novo i modernije od kabla već nužno zlo da bi imao NET na smartfonima i tabletima.
Svi wifi uređaji koje koristite u stanu su praktično na "istoj žici" i smetaju se međusobno što usporava brzine sve do prekida konekcije. Tu spadaju i signali iz okoline npr. susjedi.

LAN kabal na koji spajamo npr. TV , desktop PC i ponekad laptop se međusobno ne smetaju niti im smetaju wifi uređaji.
D/G je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2019., 22:15   #11
invinceble
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: krapina
Postovi: 7
Evo radi od jučer odlično....samo da potraje :-)
invinceble je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 02:22   #12
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
nađi koji ti je chipset na usb stikovima pa probaj skinuti drivere direktno od proizvođaća chipseta pa ih ručno instalirati,kod njih su uvijek noviji driveri - bolji.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na