Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2015., 08:57   #1
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
HT račun preplačen uz zateznu kamatu :)

Nevjerovatno ali istinito

prošli račun sam platio na vrijeme i preplatio za nekoliko kuna.
provjerila teta pa nezna što dalje nego prijaviti nebulozu da vrijeme rješi problem

No problem i nije bezazlen jer se postavlja pitanje koliko je tako prevarenih

dal ima jo netko tko je uredno podmirio račune (dakle na vrijeme plačeno) ili čak i preplatio , a da mu je HT zaračunao zateznu kamatu tko zna na što

Za sada nema odgovora ni suvislog objašnjenja kako je to moguće, osim bisera da je "program" kriv

vražje naprave su krive, da ne povjeruješ kako nas mašine pokradaju

javite ako imate i vi takve nebulozne račune
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 12:06   #2
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja sam prije 4 godine 3 mjeseca dobivao racun za optima usluge iako nisam uopce bio njihov korisnik. Zatrazio sam uslugu,dosli tehnicari i rekli da nema mogucnosti za net. Medjutim,nakon mjesec dana uredno dobio racun gdje pise moj nepostojeci broj telefona ,pretplata i nekih 4 minute razgovora. Wtf?? 4 minute pozive s nepostojeceg broja??? Rijesio sam to nakon sto sam nakon 4 mjeseca natezanja zaprijetio tuzbom,valjda kod nas moras zaprijetit tuzbom inace te vozaju kao majmuna. Ali nakon toga ne cudi me nista u lijepoj nasoj.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2015., 15:29   #3
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
to je malo drugačiji slučaj
i meni je DPD slao opomene par godina da sam im ostal dužan za neki transport od ZG-Vinkovci tako nekako
s ZG i Vinkovcima nemam nikakve veze niti sam išta za to tražio usluge DPD-a
ajde ove godine nisu još poslali opomenu , nadam se da ni neće
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 18:00   #4
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
Za sada nema odgovora ni suvislog objašnjenja kako je to moguće, osim bisera da je "program" kriv
Oni to gledaju po datumu na uplatnici "datum dospijeca". Ako ne platis do tada onda ti racunaju te kamate. Ako si platio do tada, onda da, nesto su zezli.
Naravno, meni su uplatnice znale dolazit nakon tih datuma itd. Netko racuna na to kamate netko ne. Neznam sad napamet tko, ali sve placam isti dan i otkad nisam na HT ne sjecam se da vidjam te kamate, s htom sam redovito imao po kunu i slicno.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 18:12   #5
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
rok plačanja 15-ti, plačeno 13 tog u evidenciji HT-a, i preplačeno za xxx kuna sasvim slučajno sam platio više ni ne znajući

po stanju obračuna s 30.03.2015 evidentirano je preplačeni iznos za xxx kuna i uračunata zatezna kamata od xxx kuna

samo nebo zna, zašto sada i zatezne kamate na preplačeno dobijamo... samo nebo , ali HT ne zna i niš tu ne mogu
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 19:41   #6
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
tre merkelicu pitati, f Dojčland
Ja isto uredno platim račune 15-16 u mjesecu
u bas svaki put dobio kamate od 10-20 lipa i do kune
Sad sam sve na trajni nalog stavio, pa da vidim tko če koga, ako bude opet kamata, ajmo u rat.
Jer trajni nalog je da si oni uzmu pare kad njima treba, ne kada ja želim, moje je samo da osiguram sredstva.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 04:45   #7
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
rok plačanja 15-ti, plačeno 13 tog u evidenciji HT-a, i preplačeno za xxx kuna sasvim slučajno sam platio više ni ne znajući

po stanju obračuna s 30.03.2015 evidentirano je preplačeni iznos za xxx kuna i uračunata zatezna kamata od xxx kuna

samo nebo zna, zašto sada i zatezne kamate na preplačeno dobijamo... samo nebo , ali HT ne zna i niš tu ne mogu
Onda pismeni prigovor pa ce ti nesto suvislo napisat.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 09:03   #8
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Objasni situaciju u kratkom mailu, pošalji ga na info@t.ht.hr , pričekaj par dana za odgovor.

Gledam ožujak ove godine, 13. je bio petak, moguće je da si platio račun u nekoj banci koja nije Zaba (tamo imaju račun) ili pošti iza 15.30 sati pa je nalog prošao tek u ponedjeljak. Ako je tako, za to HT nije kriv nego način funkcioniranja Nacionalnog klirinškog sustava.

A da ima svakakvih bisera, ima, meni je HT slao račune i opomene 8-9 mjeseci nakon što sam uredno odjavio sve usluge, platio i prešao na Bnet. Moj zadnji razgovor sa njihovom SZK (a bilo ih je nebrojeno, kao i mailova) je završio sa mojim legitimiranjem njihovog voditelja i obavjesti da će sljedeći razgovor biti sa mojim odvjetnikom zbog tužbe za uznemiravanje gdje će on biti trećeoptuženi (iza HTa i g.Mudrinića kao odgovorne osobe). Nisam više nikad dobio kuvertu sa logom boje fuksije.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 09:21   #9
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
ak imaš fb piši im tam na pm, ja prek njih rješavam sve probleme, najviše truda si daju..

https://www.facebook.com/HrvatskiTelekom
imart je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 17:34   #10
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
Evo novosti

"Poštovani,

obavještavamo Vas da Vam je na Moj Telekom Portalu isporučena e-opomena sa svim detaljima o eventualnom dugovanju, kao i podatci o načinu plaćanja.

S poštovanjem,
Vaš Hrvatski Telekom"

Stanje računa je u u Vašu korist odnosno preplati xxx kn

Prolupaše totalno, opomena zbog preplačenog računa ? hahaha
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2015., 18:18   #11
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Šalji im prigovor na prigovori@t.ht.hr, nikako ne na info@t.ht.hr kako je netko ranije naveo.
Subject maila stavi "PRIGOVOR", u mailu opiši situaciju, potkrijepi činjenicama i kroz koji dan ćeš dobit odgovor.
Na ovaj način se takve zavrzlame riješe.

Ako nećeš biti zadovoljan rješenjem odgovoriš s naznakom da nek ide na drugostupanjsku komisiju i pošalješ i na Hakom isto.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 18:41   #12
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Ja sam rješavao svoje prigovore rješavao putem info adrese, ali sad imam još jednu da im vadim mast u slučaju potrebe. Tnx, Džus!
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 12:00   #13
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
nazvao szk i doznao da su mi "oprostili xxx kn duga s time da na to nit imam pravo oprosta, a nit je vrednost ta zbog koje sam se zažalil
na kraju je ispalo da mi je dug od xxx kn nastao u 12mjesecu 2014 godine ?!?
pitam ja tetu ako je to razlog, kako to da je taj dug od xxx kuna zabilježen za račun od 1 2015 ?
teta naravno nije znala objasniti matematički točan račun i povezati s nesuvislim objašnjenjem razloga za zateznu kamatu
no to njoj nije ni posao nego je rekla da uputim opet prigovor u svezi toga

napominjem da je prigovor promjenjen u odnosu na početni razlog , tako da je sve ovo skupa samo farbanje

pare se okreču , a da nitko to ni nezna koji je razlog zateznih kamata koje nam stalno dolaze, bilo da smo u preplati ili ne

A sad ajd

PS naravno niti jednog pisanog traga prigovor nema na portalu za moj račun
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na