Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2014., 02:05   #1
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Netko mi je koristio mail za registraciju na FB

Netko je koristeći moju Gmail adresu, koju ne provjeravam često, zloupotrebio za otvaranje Facebook profila. Google account mi nije haknut, već je netko random upotrijebio moju adresu.

Ne bih ni skužio da se Inbox nije napunio gomilom FB obavijesti o "sklopljenim prijateljstvima" i to na ćirilici, pa nagađam da je netko iz Srbije. Zatim sam u inboxu pronašao registracijski mail i kliknuo na "report abuse", odnosno htio sam prijaviti da se nisam registrirao na FB sa svoje adrese, već da je to uradio netko drugi. Međutim, taj link za prijavu je bio "expired" te mi je sustav ponudio da se ulogiram ili resetiram svoju lozinku. Možda se nisam najbolje snašao, pa sam resetirao lozinku te mi je nova uredno stigla u mail.

Tada sam se ulogirao i krenuo ponovo na "Report Abuse", no preko cijele strane piše "pending to confirm e-mail adress", a navedena Gmail adresa je sad sasvim neka treća Gmail adresa koja nije moja. Netko je očito u međuvremenu pametno zaključio da nije mudro koristiti tuđe adrese za registraciju na FB, pa je izmijenio adresu, ali je nije potvrdio.

Ne koristim FB, nikada i nisam i uopće se ne snalazim s njim, a ne bih nipošto htio se uvaliti u neke probleme sa zakonom, pa da me još netko optuži da sam tobože hakirao nečiji FB račun ili nešto slično, tj. da se moja IP adresa povezuje s pitaj-boga računom kojeg možda koristi za tko-zna-kakve aktivnosti.

Kako kontaktirati FB i objasniti im problem? Ima li to uopće smisla raditi ili se nema potrebe zamarati s tim?

Inače mi se često događa da se netko upiše moju adresu za registriranje na kojekakve servise, oglasnike i slično koji ne zahtjevaju verifikaciju maila.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2014., 09:02   #2
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova

Inače mi se često događa da se netko upiše moju adresu za registriranje na kojekakve servise, oglasnike i slično koji ne zahtjevaju verifikaciju maila.
karabaja at gmail.com?
Zajebalo te Zabranjeno pušenje, ima u jednoj njihovoj pjesmi glavni lik s imenom Karabaja koji tragično završi.
Pa ušlo u kolektivno sjećanje naroda i narodnosti.
Al kako su ti provalili u gmail, to mi nije jasno.
Osim ako ti password nije "zabranjenopusenje"
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2014., 10:28   #3
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Zar Facebook ne traži da se potvrdi aktivacija preko emaila?
Ili netko tek tako može uzet nečiji mail i registrirat se?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2014., 10:50   #4
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa fino odeš na te sajtove, kažeš da si izgubio password i retrievaš ga tako da ti pošalju na aktivni mail novi. Fino uđeš na sajt, promjeniš password i ciao djaci.
  Reply With Quote
Staro 02.01.2014., 15:13   #5
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Imao sam isti slučaj. Netko sa istim imenom i prezimenom se registrirao na FB preko mog gmail accounta. Nisam 100% siguran ako registracija na FB traži autentifikaciju maila, ali po mojem slučaju i karabajinom bi se dalo zaključiti da ne traži.
Uglavnom ja sam pass za taj FB account primijenio i sada je "moj" Ne koristim ga jer imam vlastiti pravi account, dobivam spamove i svako toliko se sjetim da bi trabao disejblati taj account
__________________
alien-smilies-0046.gif von smiliesuche.de
PointDexter je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2014., 15:37   #6
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Meni se nedavno desilo da je neka klinka iz Srbije napravila fb profil na moju mail adresu. Ja fino promijenio pass. Javio njenim prijateljima da si promijeni mail i reko joj šifru za fb. Mala je promijenila mail, al i dalje mi dolaze neke obavijesti. Stvarno ne znam kako i kako uopće je mogla napravit profil na moj mail? Fino sam to marko pod spam.. i nemam brige.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2014., 01:49   #7
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
karabaja at gmail.com?
Da. Otvorena tamo krajem 2003. dok je sustav valjda bio još u alfa fazi preko invitacije na jednom stranom forumu gdje sam bio vrlo aktivan tada.

Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Zajebalo te Zabranjeno pušenje, ima u jednoj njihovoj pjesmi glavni lik s imenom Karabaja koji tragično završi.
Pa ušlo u kolektivno sjećanje naroda i narodnosti.
Da, čuo sam za tu pjesmu. Nadimak je bitno stariji od nje.

Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Al kako su ti provalili u gmail, to mi nije jasno.
Osim ako ti password nije "zabranjenopusenje"
Nisu provalili. Dotična je, nagađam, bez razmišljanja upisala valjda prvo što joj je palo napamet.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Zar Facebook ne traži da se potvrdi aktivacija preko emaila?
Ili netko tek tako može uzet nečiji mail i registrirat se?
Traži potvrdu mejla, ali je, pravno gledano, potvrda mejla više deklaratornog učinka nego konstitutivnog, jer, koliko sam shvatio proučavajući, možeš poduzimati gotovo sve radnje neograničeno dugo bez ikakve autentikacije vlasništva upisane adrese e-maila.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa fino odeš na te sajtove, kažeš da si izgubio password i retrievaš ga tako da ti pošalju na aktivni mail novi. Fino uđeš na sajt, promjeniš password i ciao djaci.
Ne činim to. Često se radi o sajtovima vrlo opskurnog i, po mojem sudu, sadržaja upitne legalnosti na koje se uopće ne želim ulogiravati i "potpisivati" sa svojom IP adresom. Uglavnom u reply objasnim situaciju i zatražim brisanje računa. Nerijetko od admina dobijem i adrese onih koji su otvorili račun za "further legal actions". Međutim, FB, kao i Google nema normalan support osim za developere, ali oni su, kao, drugi odjel i ne mogu mi pomoći.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2014., 08:02   #8
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Ne činim to. Često se radi o sajtovima vrlo opskurnog i, po mojem sudu, sadržaja upitne legalnosti na koje se uopće ne želim ulogiravati i "potpisivati" sa svojom IP adresom. Uglavnom u reply objasnim situaciju i zatražim brisanje računa. Nerijetko od admina dobijem i adrese onih koji su otvorili račun za "further legal actions". Međutim, FB, kao i Google nema normalan support osim za developere, ali oni su, kao, drugi odjel i ne mogu mi pomoći.
Htio ti ili ne ići na "sajtove opskurnog sadržaja" je tvoj problem. Ovdje si spominjao FB. Ako je i to "sajt opskurnog sadržaja" onda možda terapiju srediti

Vidim da je paranoja zadnjih godinu na razini od djeda mraza u NSA hq-u.
  Reply With Quote
Staro 03.01.2014., 10:30   #9
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Ne, stvarno, uđeš u taj "tvoj" FB account, promijeniš šifru i deaktiviraš account.
Tako ti više ništa neće dolaziti, account je deaktiviran, ali je tvoj email rezerviran i više ga neće moć nitko iskoristiti.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2014., 16:07   #10
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Htio ti ili ne ići na "sajtove opskurnog sadržaja" je tvoj problem. Ovdje si spominjao FB. Ako je i to "sajt opskurnog sadržaja" onda možda terapiju srediti
Prilično sam siguran da ti ovo nije trebalo, ali dopuštam da si čitao bez razumijevanja.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ne, stvarno, uđeš u taj "tvoj" FB account, promijeniš šifru i deaktiviraš account.
Tako ti više ništa neće dolaziti, account je deaktiviran, ali je tvoj email rezerviran i više ga neće moć nitko iskoristiti.
Vjerojatno ću tako i napraviti onda. Samo sam htio isključiti mogućnost da imam nekih problema zbog toga.
karabaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2014., 17:33   #11
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
tvoja adresa, tvoj account
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na