Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2011., 16:32   #1
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Lažni oglasi

Imam jedan poveći problem te me zanima kako najbrže riješiti (opetovani) nečiji debilizam ozbiljnog karaktera.
Netko mi svakih par mjeseci postavi lažan oglas za neki auto na auti.hr pod moje ime i kontakt i danima me ljudi zasipaju pozivima do te mjere da mi mobitel konstantno zvoni, nakon čega ga moram muteati.

Ovaj put je majmun napisao i mail, kućni telefon te moje ime i prezime, pa sad još stižu pozivi i na kućni telefon te uznemiravaju roditelje od jutra do kasno navečer.
Saznao sam od ljudi koji zovu koji oglas je u pitanju te poslao PM site adminu, ali ovo već ne može ostati kako jest.

Koje daljne korake mogu poduzeti da se sazna tko se lažno predstavlja u moje ime te uznemirava mene i moju familiju ovom bolesnom psinom i da kazneno odgovara?

Oglas u pitanju jest ovaj.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2011., 16:36   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
a da se jednostavno javiš auti.hr pa da obrišu oglas?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2011., 16:39   #3
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
a da se jednostavno javiš auti.hr pa da obrišu oglas?
Jesam, ali to neće riješiti problem koji se ne javlja prvi put (budala 2-3x već ovu glupost izveo).
Morao bih saznati tko je to pa da mu navučem policiju za vrat, pa nek onda zajebava ljude okolo.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2011., 16:47   #4
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Nisam neki maher, ali mislim da bi trebalo od admina traziti IP ( ti ili policija ), te prijaviti abuse sluzbi.
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2011., 18:45   #5
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ili sva sreća da si dal sve svoje podatke na Fejsbljak pa ti se to vratilo ili si se nekom poznaniku zamjeril.

Ovi na auti.hr to moraju riješiti brisanjem oglasa
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2011., 19:02   #6
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ili sva sreća da si dal sve svoje podatke na Fejsbljak pa ti se to vratilo ili si se nekom poznaniku zamjeril.

Ovi na auti.hr to moraju riješiti brisanjem oglasa
Istina, teško je poznaniku na Tportal imeniku naći podatke, pogotovo ako zna prebivalište i ako osoba ima rijetko prezime
Znam da je neki poznanik u pitanju, drugome ova svinjarija nebi pala na pamet...
Pitanje ostaje i dalje. Što poduzeti?
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2011., 19:18   #7
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Javi se adminu doticnog web oglasnika i lijepo mu objasni situaciju te ga zamoli za IP osobe koja je postavila oglas. Ako ti ne bude htio dati IP adresu, zaprijeti mu tuzbom za uznemiravanje, jer njegov je web site jedna od karika tvog problema.

Ako i nakon sto ti da IP adresu, javi se policiji i objasni im stvar, te se nadaj da ce imati razumijevanja s obzirom kakva je nasa policija. Uz ovo sve opet ostaje mogucnost da se doticni pacijent spaja preko susjedovog wifi-a, sto bi mozda onemogucilo ili jako otezalo njego pronalazak.

Sretno
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2011., 19:19   #8
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Jel krađa identiteta ide službenim putem-prijaviš policiji, ako ide privatnim putem unajmi odvjetnika.
U svakom slučaju popričaj s nekim pravnikom, al pokretanje bilo koje privatne tužbe za početak je cifra od oko 2000 kuna
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2011., 03:08   #9
ProboY
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
Zatrazi od web posluzitelja IP adresu i odi u t-com. Tam ce brzo saznat ko je taj IP koristil. Usput da pitam: mogu i ja pitat u vezi auta? Fred bi nest takvog kupil :P sala sretno s pronalaskom maloumnika koji nema pametnijeg posla.
ProboY je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2011., 07:00   #10
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Čitam komentare i ne vjerujem - pa neće vam ni admin dati IP adresu i podatke a kamoli T-Com bez sudskog naloga...

@ potemkin.hr
Otiđi u Policiju i prijavi kazneno djelo i oni će ti objasniti kako dalje, preporučam da za sada spremiš stranicu na svoje računalo i snimiš screenshot - ništa drugo ne možeš učiniti sam.
tihomir je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2011., 08:42   #11
mario0000
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 38
slažem se s tihomirom. nema šanse da ti t-com-ovci ime prema IP adresi. to ne smiju napravit (osim ako znaš nekog tko bi to mogao tamo pogledati).

to moraš preko policije rješiti ili jednostavno svaki put kad se pojavi oglas zamoli oglasnik da pobriše oglas. moraš samo procijeniti koliko ti se da gnjaviti se s time...
mario0000 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2011., 09:32   #12
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor tihomir Pregled postova
a kamoli T-Com bez sudskog naloga...
T-Com mu sigurno nece dati IP, to je jasno kao dan. Ali mu zato policija moze zatraziti od admina ako mu je on ne bude htio dati, a pretpostavljam da nece. Nakon toga je sve na policiji.
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2011., 15:37   #13
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor UnDeAd Pregled postova
Javi se adminu doticnog web oglasnika i lijepo mu objasni situaciju te ga zamoli za IP osobe koja je postavila oglas. Ako ti ne bude htio dati IP adresu, zaprijeti mu tuzbom za uznemiravanje, jer njegov je web site jedna od karika tvog problema.
Citiraj:
Autor ProboY Pregled postova
Zatrazi od web posluzitelja IP adresu i odi u t-com. Tam ce brzo saznat ko je taj IP koristil.
Ajd ljudi stvarno nemojte širit gluposti po forumu.

Krajnji korisnik nema nikakve veze s drugim IP adresama niti može doći do njih, niti će mu kod providera reći vlasnika iste.

Već su ti neki dali savjete, možeš direkt na policiju pa vidjeti kako oni to rješavaju ili možeš za početak kontaktirati abuse službu >> http://www.t-com.hr/privatni/interne...nost/abuse.asp

Citiraj:
Abuse



Sve radnje i ponašanja korisnika protivno Općim pravilima ponašanja na internetu smatraju se abuse radnjama (eng. zlouporaba).
Najčešće abuse radnje:

  • mail spam
  • news spam
  • lažno predstavljanje
  • mail bombing
  • provala korisničkog računa
  • skeniranje portova
  • pokušaj upada na drugo računalo
  • provala na drugo računalo

Ako primijetite neku od navedenih abuse radnji istu može prijaviti na abuse@t-com.hr
khm je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2011., 19:12   #14
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
Dečki, napravili ste račun bez krčmara - tko kaže da spammer ima t-skum za ISP?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2011., 21:32   #15
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Nema veze koji ima, samo nek pošalje mejl svom provideru, a oni će to dalje rješavat >> http://www.carnet.hr/abuse/upute

Citiraj:
Kako nije uvijek jednostavno utvrditi izvor napada, u slučaju nemogućnosti jednostavne identifikacije mreže, prijavu pošaljite Abuse službi svog ISP-a.

Također se može javiti i carnetu:

Citiraj:
Incident prijavljujete CARNet CERT-u (e-mail ccert@cert.hr) (odnosno Nacionalnom CERT-u e-mail ncert@cert.hr) ako vaša prijava nadležnoj Abuse službi nije zaustavila ilegalne mrežne aktivnosti te time postoji potreba za posredovanjem u rješavanju incidenta.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 08:13   #16
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
ip adresa se može saznati, a ako je taj pametan onda je koristio
proxy ili se je spojio na tuđi router
nadam se da ćeš saznati tko je to....
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 12:03   #17
madwifi
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Nema tu pomoci, jedino mozes cimat admina da makne oglas. Likovi maskiraju MAC adresu i koriste "susjedov" ruter koji nema veze s njima, cak i da dobijes IP tog rutera nemres nis dok je MAC adresa fake. ISP bude vidio log, datum i vrijeme ali osim ako u to vrijeme nije bio spojen nitko drugi osim korisnika, nema dokaza da je to bio bas on. Ako je isti MAC spojen svaki dan, to je korisnik. Ako je MAC spojen samo jednom i nikad vise, netko je vjerojatno provalio kljuc. E sad, mozda je korisnik nekom otvorio mrezu a mozda i nije, to policija utvrdi. T-com moze samo poslat podatke na policiju koja ce pretrazivat sljedece : 1. Bazu hardvera. (laptopi, telefoni, wifi kartice itd.) Uvoznik obicno ima popis MAC adresa a shop/webshop ima potpis kupca ili broj kreditne kartice. 2. ISP bazu di tocno pise kad je koji MAC bio spojen na koji ruter. Jedino ako je frajer postavil oglas sa svoje masine bez maske, onda imaju "dokaz" (log) pa ako okrivljeni prizna ok. U slucaju da ne prizna, opet komplikacije jer ako je netko treci imao pristup njegovoj mrezi lako je moguce da je kopirao MAC i iskoristio ga za masku. Ak si se zamjerio nekom hakeru, taj bu iskoristio tvoj vlastiti MAC na ukradenoj mrezi pa bu nakraju ispalo da si TI krivac. To su posljedice manjka edukacije korisnika, dok se koristi WEP zastita takve stvari ce bit normala. Cak ni ogranicenje MAC adresa nije dovoljno, u slucaju da je ruter upaljen a komp nije, opet se netko moze spojit sa kopiranom MAC adresom ako ima kljuc. Jedino WPA2 + ogranicenje + svakodnevno pratit log + gasit wireless dok komp ne radi = sigurna zastita. U slucaju nepoznate MAC adrese spojene na privatnu mrezu, odmah zvat ISP. Frendu su probili kljuc jednom, neki klinci su mu na kucni ruter spojili openproxy i ad-hoc open wireless tak da je u biti postao free ISP za cijeli kvart. I to samo zato kaj mu je ruter imao WEP po defaultu, koji je najlakse provalit.
madwifi je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2011., 10:44   #18
GothamChild
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 58
ima li kakvih pomaka?

ovo je kompleksan problem i ovisi o puno toga...
Da cete samo tako dobiti ip nema teorije, to je isključivo u službenoj domeni.

Ako se radi o nekom zlonamjerniku koji nema znanja ili se nije potrudio prikriti tragove, i ako policija ima volje, moguće je nešto napraviti, no ako se radi o nekome tko je zagorčavanje života shvatio ozbiljno onda to neće ići posebice ako ni policija ne bude zainteresirana (nazalost dio njih se jedva zna i služiti internetom )...

Tako da u ovim situacijama ili treba krenuti u akciju ili se nadati da će mu dosaditi
GothamChild je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2011., 13:45   #19
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Jedino sto mozes a da ne ukljucuje brdo tvog vremena uzalud, je prijaviti na murju, sve ostalo je sizifov posao bez rezultata. A ni prijava na murju nece pretjerane rezultate dat, osim ako im se ne posreci, sto ukljucuje da je tip koji je davao oglase totalna budala. Eh da, i murja skače na takve stvari samo ako uključuju prijetnje... Menjaj bre broj moba i telefona

Dzaba se forum zove PCEkspert kad 7/10 likova ne zna da IP adresa vrijedi jednako kao i GUI u Visual Basicu za trackanje IP adrese
__________________
sound powered by B&W/Denon

Zadnje izmijenjeno od: zwer. 19.07.2011. u 13:51.
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2011., 14:46   #20
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor GothamChild Pregled postova
ima li kakvih pomaka?
Prijavio sam oglase T-com abuse službi i promptno ih maknuli, a imbecilu poslao na mail preko kojeg je registrirao account na auti.hr obavijest kako drugi put podnosimo prijavu na policiji ako ovo ponovi.

Trenutno imam jednostavno previše problema kako bih se još naganjao po sudovima s njim. Valjda mu je ovo dovoljna opomena da ne pokuša nešto slično opet izvesti.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na