Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.10.2020., 22:09   #3811
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Imaš već diljem neta procurene rezultate kojekakvih testiranja za Rocket Lake, tak da nisu moje pretpostavke. Isto tak su već i Zen 3 brojke vani.

Da, spominju dvoznamenkasti IPC skok za Rocket Lake u odnosu na orginalni Skylake, a to baš i nije nekak impresivno.
Ali povećanje IPC-a za dvoznamenkasti iznos + visoki taktovi - bude intel opet nenadmašan u gamingu.

A mislim da je to ono što većinu ovdje zanima.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 22:11   #3812
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Je, tak izgleda, samo je problem kaj sad i AMD sa Zen 3 ima konja za tu gaming trku i mjesecima prije budu imali proizvod na tržištu. Inače bi Intel prošel bez brige.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2020., 22:21   #3813
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Bude zanimljivo, no vidjet ćemo za par dana Zen 3 gaming.

OFF...

Ako ZEN 3 rasturi u gamingu, budu opet pojedinci pokrenuli priče o tjeskobi i nerazumljivom odrastanju...
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 09:47   #3814
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Idu do daske, pokušavaju sklopiti dvije najbolje stvari što imaju trenutno - 14nm node (prednost clock i yieldovi naspram 10nm), te arhitekturu (tiger lake backportan na 14nm). Potrošnju, temperature i broj jezgri (8 max) su odavno bacili kroz prozor kao stavku, odnosno nešto s čim mogu konkirirati

U teoriji to može biti dovoljno za "gaming krunu", no ostaje vidjeti koliko će biti praktičan, ako bude skup i ridikulozan za hladiti ne mora značiti da će se prodavati. Na kraju krajeva nisu ni i9 9900K i i9 10900K
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 11:28   #3815
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Nema veze, kad je Intel u pitanju ne pita se koliko se grije i koliko troši .
Bit će opet all-core OC 5+ GHz s preko 250 W.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 16:03   #3816
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Ukoliko imate vremena i volja bacite pogled na linkove u nastavku, gdje Dr. Ian Cutress na svojem JubiTo kanalu u detalje prolazi i analizira nedavna Intel i AMD financijska izvješća, te se u svemu tome osvrće na trenutne i buduće probleme s kojima se Intel suočava. Intelov najveći problem je da čak ni u ovakvim situacijama nisu u stanju, ponajprije sami sebi, a onda i dioničarima priznati da više nisu najbolji i da je konkurencija itetak pristuna, danas više, nego ikad. Imali su pad od 35% u njima jako bitnom Data Center tržišnom segmentu, a za sve su okrivili COVID-19, dok je AMD u istom periodu za isto tržište zabilježil rekordne zarade. U prijevodu, Intel ne želi jasno reći da im konkurencija otima dio slasnog kolača.

Nadalje, za razilku od AMD-a, na čelu Intela je ekonomist i financijaš koji jednostavno nije ni blizu tehničkoj potkovanosti kakvu ima Lisa Su i to se jako lijepo vidjelo i čulo na razgovoru s analitičarima, kad su Bob Swan i društvo krenuli s pričanjem čistih gluposti na temu (bezbrižnog) prebacivanja na TSMC-ove proizvodne procese.

Nema ništa bezbrižno u tom procesu, niti su TSMC i Intel mašinerije kompatibilne na tom nivou da je cijela stvar čisti copy-paste kakvim se nastojala prikazati u razgovoru s analitičarima. Ovo kaj sad izvode s Rocket Lake modelima, je identična stvar kakvu smo gledali prije 15 godina s prvim Conroe primjercima - prerađena mobilna arhitektura za desktop - i prošlo je samo tako, a AMD nije znal kaj ih je snašlo dobro desetljeće poslije. Nažalost vremena su se promijenila, ali Intel i dalje pokušava iste recepte za novonastale situacije, mada su im glavni kuhari odavno napustili kuhinju.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 16:29   #3817
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ukoliko imate vremena i volja bacite pogled na linkove u nastavku, gdje Dr. Ian Cutress na svojem JubiTo kanalu u detalje prolazi i analizira nedavna Intel i AMD financijska izvješća, te se u svemu tome osvrće na trenutne i buduće probleme s kojima se Intel suočava. Intelov najveći problem je da čak ni u ovakvim situacijama nisu u stanju, ponajprije sami sebi, a onda i dioničarima priznati da više nisu najbolji i da je konkurencija itetak pristuna, danas više, nego ikad. Imali su pad od 35% u njima jako bitnom Data Center tržišnom segmentu, a za sve su okrivili COVID-19, dok je AMD u istom periodu za isto tržište zabilježil rekordne zarade. U prijevodu, Intel ne želi jasno reći da im konkurencija otima dio slasnog kolača.

Nadalje, za razilku od AMD-a, na čelu Intela je ekonomist i financijaš koji jednostavno nije ni blizu tehničkoj potkovanosti kakvu ima Lisa Su i to se jako lijepo vidjelo i čulo na razgovoru s analitičarima, kad su Bob Swan i društvo krenuli s pričanjem čistih gluposti na temu (bezbrižnog) prebacivanja na TSMC-ove proizvodne procese.

Nema ništa bezbrižno u tom procesu, niti su TSMC i Intel mašinerije kompatibilne na tom nivou da je cijela stvar čisti copy-paste kakvim se nastojala prikazati u razgovoru s analitičarima. Ovo kaj sad izvode s Rocket Lake modelima, je identična stvar kakvu smo gledali prije 15 godina s prvim Conroe primjercima - prerađena mobilna arhitektura za desktop - i prošlo je samo tako, a AMD nije znal kaj ih je snašlo dobro desetljeće poslije. Nažalost vremena su se promijenila, ali Intel i dalje pokušava iste recepte za novonastale situacije, mada su im glavni kuhari odavno napustili kuhinju.
Jako dobro rezimirano kolega
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 19:27   #3818
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ukoliko imate vremena i volja bacite pogled na linkove u nastavku, gdje Dr. Ian Cutress na svojem JubiTo kanalu u detalje prolazi i analizira nedavna Intel i AMD financijska izvješća, te se u svemu tome osvrće na trenutne i buduće probleme s kojima se Intel suočava. Intelov najveći problem je da čak ni u ovakvim situacijama nisu u stanju, ponajprije sami sebi, a onda i dioničarima priznati da više nisu najbolji i da je konkurencija itetak pristuna, danas više, nego ikad. Imali su pad od 35% u njima jako bitnom Data Center tržišnom segmentu, a za sve su okrivili COVID-19, dok je AMD u istom periodu za isto tržište zabilježil rekordne zarade. U prijevodu, Intel ne želi jasno reći da im konkurencija otima dio slasnog kolača.

Nadalje, za razilku od AMD-a, na čelu Intela je ekonomist i financijaš koji jednostavno nije ni blizu tehničkoj potkovanosti kakvu ima Lisa Su i to se jako lijepo vidjelo i čulo na razgovoru s analitičarima, kad su Bob Swan i društvo krenuli s pričanjem čistih gluposti na temu (bezbrižnog) prebacivanja na TSMC-ove proizvodne procese.

Nema ništa bezbrižno u tom procesu, niti su TSMC i Intel mašinerije kompatibilne na tom nivou da je cijela stvar čisti copy-paste kakvim se nastojala prikazati u razgovoru s analitičarima. Ovo kaj sad izvode s Rocket Lake modelima, je identična stvar kakvu smo gledali prije 15 godina s prvim Conroe primjercima - prerađena mobilna arhitektura za desktop - i prošlo je samo tako, a AMD nije znal kaj ih je snašlo dobro desetljeće poslije. Nažalost vremena su se promijenila, ali Intel i dalje pokušava iste recepte za novonastale situacije, mada su im glavni kuhari odavno napustili kuhinju.
Ali što nisu i ti mobilni zapravo bili PIII arhitektura?
Tu se uvijek sjetim ASUSice i malog adaptera sa coolerom, pa se na njega kači Pentium M i onda to sve skupa na desktop matičnu.
Odlično se OC-a, i ako se dobro sjećam bio je poprilično blizu A64, ako ne i brži. Imao je frend to, meni je bilo preskupo, a i tada sam imao već A64 3500+.

__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 31.10.2020. u 19:36.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 19:33   #3819
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Da, u pitanju je bila iteracija P6 arhitekture, koja se između ostalog (is)koristila za Pentium Pro, Pentium M i Pentium III. Kak god se okrene, jako dobro je ispalo za Conroe i Core 2 Duo.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 19:35   #3820
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Jesu, P4 je bio netburst i kao takav promasaj
MAHER je offline   Reply With Quote