Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2017., 21:11   #1
xpsp1a
Premium
Moj komp
 
xpsp1a's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 93
Dvije mreže istovremeno

Molim pomoć kako ovo složiti ako se može..

Na poslu imam Win 7 pro, imam admin prava

Iz utičnice na zidu u comp ide utp i preko toga imam internet, lokalnu mrežu.. nema nikakvog routera ili nešto slično

Problem je u tome što je internet dosta ograničen, milijun zabrana pristupa stranicama

To ja bez problema riješim tako da odem u Control panel - Network conections, disejblam ethernet, spojim sa usb kabelom svoj mob, uključim USB tethering i surfam gdje hoću, ali onda normalno mi ne radi lokalna mreža a treba mi

I ukoliko ne isključim ethernet svejedno mi nema pristupa lokalnoj mreži čim uključim USB

Malo sam zakomplicirao ali nisam si baš nešto dobar sa tim mrežama pa je pitanje:

Dali je moguće natjerati samo Chrome ili neki drugi, svejedno, da se spaja na internet preko veze od moba a ostatak kompa da ima pristup lokalnoj mreži?

Hvala
xpsp1a je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 21:53   #2
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor xpsp1a Pregled postova
Problem je u tome što je internet dosta ograničen, milijun zabrana pristupa stranicama
Nije problem, to tako mora biti.

Ti možda imaš (lokalni) korisnički profil s administratorskim pravima, ali pravi administrator je podesil zaštite/ograničenja tako da korisnici ne mogu surfati ko da su doma, a opet da imaju pristup svemu što im treba tokom radnog dana.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2017., 22:12   #3
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
A to je sve preko domene riješeno, admin je preko domene postavio zabrane.

Teško da ćeš to zaobići na taj način koji ti želiš. A i kad-tad će skužiti, cookies, history, antivirus itd. će te otkriti.

Moje mišljenje je da se ne zajebavaš s tim. Sve se može, naravno, ali je riskantno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 22:16   #4
xpsp1a
Premium
Moj komp
 
xpsp1a's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 93
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
ali pravi administrator je podesil zaštite/ograničenja tako da korisnici ne mogu surfati ko da su doma
Ali gle, kada ja disejblam lokalnu mrežu i spojim se sa svojim mobom ja surfam gdje hoću, može me mrziti onaj klošar od administratora ali tu mi je problem što se svako malo moram odspajati i ponovo priključivati na lokalnu mrežu jer dobivam milijun mailova dnevno preko lokalne mreže...
xpsp1a je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 22:21   #5
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Gle, postoji vrlo elegantno rješenje za to kaj ti hoćeš, ali isto tako elegantno možeš dobiti otkaz. Nije to složeno bezveze.

Pokupiš neku od milijun ransomware pizdarija, a da nisi toga ni svjestan i sljedeći dan ti je čudno što ti lozinka više ne vrijedi, a nadređeni te zovu na razgovor prije posljednjeg pozdrava.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 22:44   #6
xpsp1a
Premium
Moj komp
 
xpsp1a's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 93
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Gle, postoji vrlo elegantno rješenje za to kaj ti hoćeš, ali isto tako elegantno možeš dobiti otkaz. Nije to složeno bezveze.

Pokupiš neku od milijun ransomware pizdarija, a da nisi toga ni svjestan i sljedeći dan ti je čudno što ti lozinka više ne vrijedi, a nadređeni te zovu na razgovor prije posljednjeg pozdrava.
OK, kužim ja to, ali nisam ja baš tako naivan i neiskusan, imam doma comp 20 godina i nikada nisam pokupio virus ili imao neku pizdariju..

Ali, zanemarimo to. Imam novo pitanje... malo sam surfao i jedno od rješenja koliko vidim bi mogla biti virtualna mašina

Nemam baš previše iskustva sa tim jer mi to doma nije trebalo ali instalirao sam doma par puta onaj vmware i igrao se unutra sa linuxima iz dosade... tako da znam recimo osnove toga

Sad je pitanje, ako na poslu instaliram još jednu virtualnu 7-cu i zabranim joj pristup skroz glavnom kompu, i dam joj pristup na net preko mog mobitela, jel bi to onda bilo recimo sigurno za poslovnu mrežu?
xpsp1a je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2017., 08:33   #7
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ak složiš dobro, može se izolirat.


Imaš program, zove se ForceBind, s njim možeš forsirat recimo da ti neki program koristi određenu mrežnu karticu. Može se naravno i bez programa, samo ovako je nešto lakše. I nemoj mislit da si sjebo admina na taj način.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2017., 09:47   #8
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Makni gateway i dns postavke sa lokalne mreže ako imaš prava odnosno podesi samo ip i subnet mask na lokalnoj mreži i Internet ti bude išao preko moba

ili prouči statičke route
Alister je online   Reply With Quote
Staro 23.09.2017., 10:36   #9
Bratija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
staticke rute. sjetio se da sam davno ovo radio kod sebe http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=150319
Bratija je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2017., 14:37   #10
mradovan
Registered User
Moj komp
 
mradovan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 110
Ako ti VPN protokol nije blokiran, mogao bi si probati VPN extension na Chrome. Tako bi ti samo HTTP (port 80) išao preko VPN-a (drugim riječima, sve stranice koje je admin blokirao bi postale pristupačne, a on ne bi znao da si tamo bio - ako nemaš lokalne loggere, naravno). Svi ostali protokoli bi išli preko normalne lokalne mreže (e-mail).
Windscribe daje 10GB mjesečno besplatno, pa si možeš probati bez platiti.

PS. Admin će vjerojatno biti ljut ako te ulovi.
mradovan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2017., 23:34   #11
beroland
to te ja pitam
Moj komp
 
beroland's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 572
Ako je još aktualno, ne znam zašto ne biš uzeo neki mini routerić za 200-ak kuna (MikroTik ti to odradi bez problema) i spojiš njega na lan kabel prije svog službenog pc-a, te mob sa tetheringom također u router i u roteru podesiš routing za poslovni lan da ide preko ethernet port-a, a sve ostalo (internet) da ide preko 4g/3g interface (tvog moba) i riješi to elegantno i da ti sve radi istovremeno. U jutro kad dođeš na posao samo ubodeš mobitel u router i to je to.
__________________
1: Intel Badaxe2 () C2Q Q6600 () 2x2GB Kingmax 800MHz () Gigabyte GF 7300GT () 2 x Seagate 7200.10 320GB SATA II () Corsair VX 550W () DVD±RW LG H22 () Rebel 12 Economy
2: Gigabyte GA-965GM-S2 () C2D E6400 () 2x1GB Kingmax 667MHz () Seasonic S12 380W



beroland je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2017., 07:54   #12
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
http://www.connectify.me/almost-there/
https://speedify.com/desktop-vpn/

Odaberes u aplikaciji koji program da koristi koji net. Imas na netu piratski. Probaj pa kupi ovo.
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2017., 15:05   #13
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
A da instaliraš TOR i preko njega surfaš? Preko njega će zicer ić
S njim ne bi morao dijelit nikakvu mrežu ni išta.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2017., 15:48   #14
beroland
to te ja pitam
Moj komp
 
beroland's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 572
Da, puni smo ideja i sugestija!! Baš bi bilo intersantno čuti mišljenje nekog pravnika (ne znam ima li ih tu u blizini) o tome koji je od iznesenih prijedloga najmanje u suprotnosti sa standardnim obvezama ugovora o radu i radnim pravom. Bojim se da su svi naši prijedlozi moguć razlog za u najmanju ruku "prijeki pogled" šefa! :-) Iako, nekad i admini znaju toliko okljaštiti net i pretjerati sa sigurnošću da mreža bude neupotrebljiva. Treba optimizirati safety i usability
__________________
1: Intel Badaxe2 () C2Q Q6600 () 2x2GB Kingmax 800MHz () Gigabyte GF 7300GT () 2 x Seagate 7200.10 320GB SATA II () Corsair VX 550W () DVD±RW LG H22 () Rebel 12 Economy
2: Gigabyte GA-965GM-S2 () C2D E6400 () 2x1GB Kingmax 667MHz () Seasonic S12 380W



beroland je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2017., 16:13   #15
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
A da radiš dok si na poslu? I onda su poslodavci smeće a svi gledaju kako biti plaćen da ne radiš ništa... Surfaj doma u slobodno vrijeme. Nisu te zabrane tu da ti ne čitaš nešto nego da ne pokupis nekakav ransomware i proširis po cijeloj mreži. A onda će biti veselo😂😂

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2017., 18:27   #16
dur
Registered User
 
dur's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 75
Ja se s tim ne bih igrao, preveliki rizik. Ne znam što želiš napraviti. Zar mobitel nije dosta?
dur je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2017., 19:19   #17
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
čekaj da ulipicani kompa preko tog moba.. i onda bude pitanje .. pa kako se to desilo
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 08:04   #18
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Pravno je prilicno jednostavno - u svakoj ozbiljnoj firmi dobijes pedalu za takve akcije.

Tehnicki ima nekoliko opcija, sve su tu navedene.

ako se ne varam, vec je bila jedna ovakva tema.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na