Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2016., 19:51   #1
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Problem u hostinzima ili...?

Imam nekih problema s hostinzima.

Hostinzi su free
Domene su free

Na jednom hostingu imam jedan Wordpress
Na drugom hostingu imam instalirana dva wordpressa

I do jučer je bilo sve OK, manje više uz povremena prekida veze, a onda se javio jedan problem s kojim se do sad nisam susreo.

Na oba servera ne mogu otvoriti File manager odnosno Online manager za upload stranica i svega ostalog na server.

Wordpressima normalno mogu pristupiti priko admin sučelja, i same stranice se otvaraju kao i do sada.

Mogu otvoriti Mysq baze i MyAdmin, ali lile manager nikako.

ZAšto mi je bitan Lile manager ako sve ostalo radi kako triba.

Ma kad se ažuriraju pluginovi, teme i sl. puno mi je brže priko servera nego ažurirati ih iz Wordpress admina.

Sad pomislim da su me blokirali ili tako nešto.

I onda jučer se registriram i na treći free Hosting sa sasvim drugim emailom i vidi vraga i na tom trećem hostingu nema File Managera.

E sad da nema na tri servera File managera u CPanelu to više nema veze sa zdravim razumom.
Mislim se možda je Adblokeru, isključim Adblocker, skeniram računalo radi virusa i sl. i opet sve po starom. Mogu ući u wordpress priko admina, ali priko servera (ne 1 već 3 različita hostinga) nikako.

Evo tih servera.

Server 1 na njemu su mi dva wordpressa.

Server 2 tu mi je jedan WP

Server 3 ovaj sam jučer registrirao s sasvim drugim emailom.

Sto bi moglo biti jesu li serveri prid gašenjem ili....

Čudno mi je to da mogu bez problema uređivati u WP kao admin, a da hostingu ne mogu doći do public stranice tj tamo gdje sam uploadao WP

Zadnje izmijenjeno od: Jerry_nidžo. 30.12.2016. u 22:58.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 00:21   #2
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Ne znam koju vrstu panela nude ti provideri, no ako je file manager "vidljiv", a ne funkcionira, postoji mogućnost da su jednostavno isključili taj feature, pa će ga trebati plaćati. Ali ako se isti problem pojavljuje na ostalim providerima, možda je problem u browseru. Otvori konzolu browsera da vidiš ima li logiranih javascript grešaka.
Druga stvar, free hosting je gotovo pa beskoristan. Ok, za učenje će poslužiti, ali za imalo "ozbiljnije" stvari to ti neće biti dovoljno jer dosta bitnih stvari je isključeno. Npr. velika većina ubiju php mail() funkciju, pa ne možeš slati mailove na taj način.
Nekad je među najboljim free providerima bio 000webhosting.com (ili nešto slično). Koliko vidim, on je sad pod hostingerom. Iskreno, hostinger ne bih preporučio nikome jer sam jednom prilikom nešto radio na njemu (hosting je bio plaćen) i to je užasno radilo. Ne znam kakva je sad situacija, ali možeš možeš probati. Ako ništa drugo, file manager će ti funkcionirati.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2016., 14:02   #3
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Ne znam koju vrstu panela nude ti provideri, no ako je file manager "vidljiv", a ne funkcionira, postoji mogućnost da su jednostavno isključili taj feature, pa će ga trebati plaćati. Ali ako se isti problem pojavljuje na ostalim providerima, možda je problem u browseru. Otvori konzolu browsera da vidiš ima li logiranih javascript grešaka..
To je ono što me muči, da su praktično istovremeno nestali file manageri na tri različita hostinga - jedino ako nije isti gazda za sva tri.
No na dva od ova tri sam se prijavio s jednim email računom, a na treći sa drugim email računom.

Što se tiče vidljivosti nema ih na CP ni na jednom od ova 3 hostinga (da je u pitanju jedan poslužtelj ahjde još nekako, ali tri odjednom...).
Osim toga uopće ne mogu pristupiti Public_html folderu gdje je mi je wordpress i sve ostalo pluginovi ....pa nemogu ništa uredovati s wordpressom priko CPanela, (mogu otvoriti Mysq bazu i MyAdmin)
A istovremeno bez problema uređujem wordpress kao admin, postavljam postove, i sl.

Probao sam otvoriti i iz drugog preglednika (mozzila) no opet sve isto
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 16:24   #4
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Pitaj support ako ga uopće imaju. Uostalom, to se sve može riješiti preko ftp-a.
To što možeš ući u wp-admin nema nikakve veze s file managerom.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 18:54   #5
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Pitaj support ako ga uopće imaju. Uostalom, to se sve može riješiti preko ftp-a.
To što možeš ući u wp-admin nema nikakve veze s file managerom.
Support ne funkcionira.
NA facebook stranicama nema nikakvih ažuriranja od admina godinu dana, javljaju se korisnici hostinga puni zlobe
evo jedne facebook stranice
A ovaj drugi server na facebooku nema ažuriranja 2 godine
Probao sam i preko FTP-a FilleZilla spojit se na server no ni to nije pomoglo.

A ovo s wp-adminom računao sam da su me blokali nebi imao pristupa ni ovdje.


No više mene muči to što se istovremeno na 3 različita hosta isti problem.
Možda mi to blokiraju antivirusi ili što drugo


NA tvoj prethodni post o 000webhostu, i hostingeru da sam najprije i bio na hostingeru, no oni nemaju SMTP protokol pa sam ih prekrižio.
A vidim kad se idem prijaviti na 000webhost preusmjerava me na hostinger znači da su postali jedna duša jedno tijelo
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 19:24   #6
Brajchichko
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Kutina
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Jerry_nidžo Pregled postova
Support ne funkcionira.
NA facebook stranicama nema nikakvih ažuriranja od admina godinu dana, javljaju se korisnici hostinga puni zlobe
evo jedne facebook stranice
A ovaj drugi server na facebooku nema ažuriranja 2 godine
Probao sam i preko FTP-a FilleZilla spojit se na server no ni to nije pomoglo.

A ovo s wp-adminom računao sam da su me blokali nebi imao pristupa ni ovdje.


No više mene muči to što se istovremeno na 3 različita hosta isti problem.
Možda mi to blokiraju antivirusi ili što drugo


NA tvoj prethodni post o 000webhostu, i hostingeru da sam najprije i bio na hostingeru, no oni nemaju SMTP protokol pa sam ih prekrižio.
A vidim kad se idem prijaviti na 000webhost preusmjerava me na hostinger znači da su postali jedna duša jedno tijelo
Normalna situacija kod free hostinga. Čak i kad je sve super, nikad ne znaš kad će provideri odustati i ne možeš im ništa. Uz to, ne shvaćam nadrkane korisnike koji ostavljaju komentare pune zlobe, bilo je džabe, koristio si neko vrijeme, budi zahvalan na tome, a sad se snađi.

Ja sam inače već desetak godina na istom hostingu (domaćem). Neću ga reklamirati, zabranjeno, ali mogu reći da nikad problema nije bilo. Kolega me prije dvije godine zabrinuto u 3 u noći sa subote na nedjelju texta da je web pao. (Neš weba, ružan ko vrag i ovaj moj još nema pametnijeg posla u to doba noći neg ići na web firme, al dobro sad.) Pronađem poruku tehničke službe o najavljenom održavanju. Za pet minuta se sve diglo. Dvaput kontaktirao tehničku podršku. Jednom u sred noći. Dobio odgovor za desetak minuta, jasan i točan. Za tih nekoliko stotina kuna godišnje savršeno.

Inače su jedine dobre free stvari na svijetu Linux, Irfanview i seks. Sve ostalo je bolje platiti.
Brajchichko je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 21:06   #7
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Brajchichko Pregled postova
Inače su jedine dobre free stvari na svijetu Linux, Irfanview i seks. Sve ostalo je bolje platiti.
Irfanview nije bezrezervno besplatan. Ako se tako odnosis i prema seksu, sakupićeš trišu i člamidiju brze nego 0day exploit probijanac na Linđi.

@OP kojem nije jasno zasto mu free hosting od 20 GB prostora i 200GB prometa ne radi... Sirijusli?!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na