Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2010., 20:01   #3301
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Evo, kupio 9.5-ice... Otisao do provoxa, poslusao jedno 15ak min razne stvari i ostao paf
Mislim da za ove pare nisam mogao bolje proci.

Kupio sam odmah i neki kvalitetan kabel sto su mi preporucili jer sam imao mogucnost kupovanja bez pdv-a pa reko da iskoristim.
Nisu ovi sto mi je micek preporucio ali su navodno isto ok, kostaju 54kn/m ali su im valjda na nekom popustu od 10ak% + sto sam ih uzeo bez pdv-a pa sam nekako pregrizao i kupio 6m za nesto preko 200kn.
Naziv je nesto tipa "The Chord Company carnival silverscreen", ako me sjecanje dobro sluzi...

Sljedeci tjedan mi dolazi od doma doticno kenwood pojacalo, vidim kako ce se na njemu ponasati pa nabacim po koji komentar.

Zivili i jos jednom isprike na gnjavazi i hvala svima na preporukama
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 21:46   #3302
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Evo, kupio 9.5-ice... Otisao do provoxa, poslusao jedno 15ak min razne stvari i ostao paf
Mislim da za ove pare nisam mogao bolje proci.

Jesi slušau i 10.5 ili neke iz nove serije?
Chome je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2010., 22:14   #3303
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Kupio sam odmah i neki kvalitetan kabel sto su mi preporucili jer sam imao mogucnost kupovanja bez pdv-a pa reko da iskoristim.
Nisu ovi sto mi je micek preporucio ali su navodno isto ok, kostaju 54kn/m ali su im valjda na nekom popustu od 10ak% + sto sam ih uzeo bez pdv-a pa sam nekako pregrizao i kupio 6m za nesto preko 200kn.
Naziv je nesto tipa "The Chord Company carnival silverscreen", ako me sjecanje dobro sluzi...
Nisi fulao sa kablovima, pogle tu: http://www.chord.co.uk/chordweb/chor...aker_cable.htm
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 22:27   #3304
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Jesi slušau i 10.5 ili neke iz nove serije?
Njet, dosta su skuplji od serije 9 pa nisam imao ni zelju (1500kn nije bas malo ).

Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Opa, lijepo lijepo
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 29.01.2010. u 22:54.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 00:17   #3305
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Njet, dosta su skuplji od serije 9 pa nisam imao ni zelju (1500kn nije bas malo ).
Vidio sam u ronisu da su tu negdje po cijeni 9.5 i 10.5
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 00:26   #3306
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Vidio sam u ronisu da su tu negdje po cijeni 9.5 i 10.5
To je 9.5 sa "novijom" bojom... najobicnije pljackanje... Napravili su 4 nove boje i naplacuju ih 700 - 800kn vise od "obicnih" boja.
Moja boja spada u te "obicne" ali bome izgleda stvarno yebeno i po meni mozda samo mrvicu manje atraktivno od ovih novih, uzeo sam tresnju inace.

10.5 uistinu dode kao 9.5 sa novom bojom ali to je samo u ronisu () i iznosi 4500kn.
9.5 sa obicnom bojom u provoxu kosta 2874kn sa pdv-om

Inace koga zanima, ta akcija traje doslovno jos samo sutra pa ako netko ima neke namjere tamo - pozurite
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 00:52   #3307
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
...koji nekim osnovnim sistemom redukcije ovak na pamet daju dobru bas ekstenziju zadržavajući preciznost monitora zbog jako uske prednje ploče + imaš dodatni tweak u obliku stavljanja basa prema "van" ili "centru".

ne vidim razloga za averziju prema takvom ustroju.

možda je gosp. anthony gallo sa svojim reference serijama u krivu.
Prvo, taj stil tipa 'ako on ima takav pristup onda to mora biti TO' je nepotreban.
Znaš da u ovom 'hobiju' nema pravo-krivo več da se sve svodi na neke vlastite izbore. Njegova je vizija jednostavno takva.

Što se tiče neprimječenog razloga za averziju...
s jedne strane tražiš što inertniju kutiju ,stavljaš je obavezno na šiljke ,što teže stalke,eventualno kutiju otežavaš pijeskom da bi zategnuo bas ,pročistio srednje i tko zna što još...
A s druge strane ovde imaš sub jedinicu večeg hoda i veče mase (ono mi baca na XLS) postavljenu poprečno na smjer hoda membrana koje su ti najbitnije.

Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Pa me zanima po cemu su ovo audiofilski zvucnici?
Zašto imaš ukratko na fidu...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 11:12   #3308
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Prvo, taj stil tipa 'ako on ima takav pristup onda to mora biti TO' je nepotreban.
Znaš da u ovom 'hobiju' nema pravo-krivo več da se sve svodi na neke vlastite izbore. Njegova je vizija jednostavno takva.
svakako, nisam bio isključiv u postu, samo primjer... meni se generalno sviđa koncept full(er) range spikera uz uštedu prostora.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Što se tiče neprimječenog razloga za averziju...
s jedne strane tražiš što inertniju kutiju ,stavljaš je obavezno na šiljke ,što teže stalke,eventualno kutiju otežavaš pijeskom da bi zategnuo bas ,pročistio srednje i tko zna što još...
A s druge strane ovde imaš sub jedinicu večeg hoda i veče mase (ono mi baca na XLS) postavljenu poprečno na smjer hoda membrana koje su ti najbitnije.
onda uz pijesak u spikernu, na vrh istoga staviš brončanu bistu maršala tita i nema ni makac
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 15:24   #3309
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
svakako, nisam bio isključiv u postu, samo primjer... meni se generalno sviđa koncept full(er) range spikera uz uštedu prostora.



onda uz pijesak u spikernu, na vrh istoga staviš brončanu bistu maršala tita i nema ni makac


Samo rijetke su FR jedinice koje mogu raditi u malenom volumenu, a da ujedno imaju dovoljno "mastan" bass.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 18:03   #3310
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Prije jedno 4mjeseca sam imao priliku poslušati B&W CM1 i ostao sam paf kad sam čuo kako malci sviraju, em precizno, em imaju basa, doduše ne tolko da zatresu sve oko sebe ali taman onolko koliko i treba bit...zato im je i cijena ajme
gbijelic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2010., 18:51   #3311
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
Prije jedno 4mjeseca sam imao priliku poslušati B&W CM1 i ostao sam paf kad sam čuo kako malci sviraju, em precizno, em imaju basa, doduše ne tolko da zatresu sve oko sebe ali taman onolko koliko i treba bit...zato im je i cijena ajme
Poslušaj i Monitor Audio BR2. Slušao ih na nekom Denon CD playeru i pojačalu u Technomaxu. Reagirao sam otprilike kao i ti na CM1

BTW: gdje ima CM1 za poslušati?
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 19:08   #3312
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Sonus art...
tech je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 19:29   #3313
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Sta sam radio ovih dana

Naime upoznat sa nedostatcima svoje slusaone, odlucio sam danas svoj sustav poslsuat u drugoj sobi. Radi se o dnevnom boravku, koji ima nekih 35 m2 i samim tim mi se cino puno prikladniji od mije sobe koja ima nekih 13m2.

Prebacio sam zvučnike i stalke, smjestio pojačalo i dac, spojio dac na cimerov komp, a akoko smo u mrezi, imao sam pristup svojoj glazbi.
Nakon početnog isprobavanja i trazenja idealne pozicije zvučika i hot spota, ostavio sam da se sistem amlo zagije i nakon uvjeravnja da je sve u idealnoj poziciji slusanje je moglo počet

Prva dva sata sam preslusavao apsolutno sve, sve vrste glazbe, od rocka, popa, elektronske, akustične, uglavnom sve sto mi je plao napamet sam preslusao.

Sustav je zvučao toliko drugačije, naravno u pozitivnom smislu. Iako dnevni boravak nije bas nesto posebno zvučno tretiran, i ima dosta golih zivova, ta njegova veličina je dozvolila da sustav jednostavno prodise punim plucima. Zvučna slika se proširila u svim smjerovima, bas postao precizniji, ni traga muljanju ili stojnim valovima i sl.

Nakon toga prelazim na bolje snimke i glazbu koju najvise volim, a to su vokalne izvedbe. Zaredale su se Alison Krauss, Susan Wong, Rebeca Pidgeon, Anita Baker, Aretha Franklin, Carla Bruni i mnoge druge. Bilo je tu jos glazbenog materijala koji je na bilo koji način uspio privuc moju pažnju, znači jazza, puhačkih orkestara, fusiona.

Kako je ovo glazba koju najvise volim, a i snimke su jako kvalitetne, mogu reci da sam jako uzivao, ali i trudio se da to koncentrirano poslusam.
Instalirao sam i svoju relax stolicu iz Ikee i slusanje je moglo započeti. Naravno, prigusio sam svijetlo i nirvana je počela.

Ostao sam nemalo iznenadjen zvukom koji sam čuo, iako je to moglo i bolje zvučati, jer sam bio svjestan ograničenjadnevnog boravka.

Vokali su zvučali toliki realno, da sam na trenutke imao osjecaj da su Alison, Diana, Susan i ekipa ispred mene. Glezbeni sadržaj je bio prezentiran sa lakocom, sto recimo nije slučaj sa mojom sobom. Stage se jasno ocrtavao, sa odličnim rasporedom glzbenika na njemu i sve je zvučalo jako povezano i usklađeno, a sirina samog stagea je nerjetko prelazila vanjski rub zvučnika

Za kraj mi je ostalo jos poslusati malo klasike, na repertuaru je bio Vivaldi-The four seasons i taj album mi je izmamio jos jedan veliki osmijeh na lice. Zna se kako klasična glazba predstavlja nateze zadatke za stereo sustav, ali i ovaj put je sve zvučalo jako dobro. Posebno me iznendali sisrina i dubuina stagea, pa se takolo moglo jasno vidjeti gdje se pojedina skupina glazbenika nalazi. Posebno me impresionirala Summer-Presto, koja je zvučala tako da sam se najezio. Inace radi se o ovome http://www.youtube.com/watch?v=wjwwEg7-tuw

Nakon četevrosatnog slusanja u dnevnom, sistem sam vratio u svoju sobu i opet preslusao. Nraavno da nisam bas bio najsretniji, jer je taj isti zvučao u dnevnom puuuno bolje.

Uglavnom, zaključak bi bio potvrda onom već općepoznatom pravilu, a to je da je soba 60% dobrog zvuka. Stoga probajte se sto vise usredotočiti na sobu, znam da je to i najveći problem, ali tu se mogu napraviti i najbolji pomaci.

I evo za kraj i slike sa danasnjeg sessiona:







A evo i slika Jamota na koje se Sysa vlazio kao mali





I oprostite na kvalitetu slika, slikano je mobom, digitalac nisam imao pri ruci.

LP
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 19:52   #3314
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
lijepo srale , btw ja sam trenutno preko zime preselio u manju sobu 4x5, a dosad sam bio u boravku koji je skoro duplo veći i isto mogu rec da odabir slušaone daje "onaj" zvuk...u ovoj manjoj je nekako napeta atmosfera dok u je u boravku opuštenija

@medo-slušao sam ih u ekranu u osijeku link

evo slika rore B&W CM1 i jedna slikica tih malih čuda, ako budes imao prilike svakako negdje poslusaj... Monitor Audio BR2 nisam imao prilike čuti nažalost, al bum...

Zadnje izmijenjeno od: gbijelic. 30.01.2010. u 20:03.
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 20:15   #3315
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
ja sam imao CM1 ali sam ih prodao zbog neprikladnog prostora. Slusao sam ih dosta puta u vecim sobama i tamo su zvučali jako dobro, dok su kod mene zvučali dosta lose zbog male sobe.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 21:15   #3316
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
srale jel to aparatusov DAC?
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 02:37   #3317
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
http://forum.pcekspert.com/showthrea...38#post1555938

Malo reklame Ponavljam, cijena nije fiksna.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 05:08   #3318
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
srale jel to aparatusov DAC?
Da, DAC je Damirovih ruku djelo
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 12:40   #3319
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
To je ono što stalno napominjem, soba je daleko najbitnija. I Srale se u to uvjerio iz prve ruke. Vjerujem da bi neki tepison na podu prilično poboljšao zvuk.

BTW: nije li grehota držati onaj par Jamo krasotica onako zbijeno u kut? Ili je to otišlo tamo samo za potrebe testa?
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 13:33   #3320
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Neznam zakaj, al kolko vidim većina ima zvučnike razmještene u liniji-paralelno,kaj je tak najbolje ili?Pošto ja sam ih stavil dijagonalno.E sad kolko vidim malo ko ima tak razmještene zvučnike većina ih ima kao što rekoh u liniji tj paralelno.Može malo obrazloženje.tnx
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 13:54   #3321
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Neznam zakaj, al kolko vidim većina ima zvučnike razmještene u liniji-paralelno,kaj je tak najbolje ili?Pošto ja sam ih stavil dijagonalno.E sad kolko vidim malo ko ima tak razmještene zvučnike većina ih ima kao što rekoh u liniji tj paralelno.Može malo obrazloženje.tnx
Pa ovisi kako kome paše ali u pravilu bi trebali biti nakrenuti tako da je sjecište linija na mjestu gdje slušač sjedi. Bar je tako u većini uputa za razmještaj zvučnika. Negdje je i drugačije preporučeno ali mislim da je ovako pravilno s obzirom gdje se slušatelj nalazi.

Ljudi obično imaju nekakv krevet gdje više od jednog može sjediti i nisu svi na istom položaju tako da u tom slučaju to nakretanje možda i nije najbolje riješenje. Sve ovisi u principu o kakvim se zvučnicima radi kako se zvuk širi.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 14:25   #3322
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Neznam zakaj, al kolko vidim većina ima zvučnike razmještene u liniji-paralelno,kaj je tak najbolje ili?Pošto ja sam ih stavil dijagonalno.E sad kolko vidim malo ko ima tak razmještene zvučnike većina ih ima kao što rekoh u liniji tj paralelno.Može malo obrazloženje.tnx
Trebalo bi biti ovako(zanemarimo sad sto je tu 5.1 setup ja sam se fokusirao na front-ove)

Znaci 1 i 2 su udaljenost od slusatelja do jednog i drugog zvucnika a 3 je udaljenost između zvucnika.Ovaj krug je takozvani sweet spot odnosno dio prostora gdje bi se trebalo cuti najbolje.

Formula kaze da bi trebalo biti ovako 1=2>3
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 14:48   #3323
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Tnx ekipa, micek to me zanimalo.Ma mislim većina ih ima paralelno, dok je kod mene u dijagonali, moram mjesta napravit u sobi i paralelno ih stavit pa da čujem zvuk onda.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 16:35   #3324
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Tnx ekipa, micek to me zanimalo.Ma mislim većina ih ima paralelno, dok je kod mene u dijagonali, moram mjesta napravit u sobi i paralelno ih stavit pa da čujem zvuk onda.
Ako ce stajati kako ti kazes paralaleno onda ces imati manje usmjerene visoke tonove.Ali eksperimentiraj pa ces vidjeti.Ja mislim da ce ti sigurno bolje biti dok su usmjereni prema centru slusanja.
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 17:25   #3325
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Da uzmem za primjer, srale je postal gore slike, stavil bi ih kak su na tim slikama po meni to bi bilo najoptimalnije, dok je ovak u dijagonali onog iza mene baš ne čujem kak spada.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 20:21   #3326
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Da uzmem za primjer, srale je postal gore slike, stavil bi ih kak su na tim slikama po meni to bi bilo najoptimalnije, dok je ovak u dijagonali onog iza mene baš ne čujem kak spada.
Njegovi su isto nakoseni.Ovisno o udaljenosti ces ih nakositi.Također ako zelis malo siri sweet spot onda ces ih malo "izravnati"
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 21:45   #3327
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Samo rijetke su FR jedinice koje mogu raditi u malenom volumenu, a da ujedno imaju dovoljno "mastan" bass.
mislio sam na kompletne sisteme, ne pojedine drivere.

@srale... ma 707ice su super, imaju nostalgijsku vrijednost, makar ne znam kak zvuče uopće.

samo mi se kompletna soba malo čini "pregola" i po zidovima i po podu... kak je već medo napomenuo. možeš i sam to skušit jednostavnim clap-clap testom na mjestu zvučnika i slušaj jeku (koje brijem da 100% ima).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 21:56   #3328
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
mislio sam na kompletne sisteme, ne pojedine drivere.

@srale... ma 707ice su super, imaju nostalgijsku vrijednost, makar ne znam kak zvuče uopće.

samo mi se kompletna soba malo čini "pregola" i po zidovima i po podu... kak je već medo napomenuo. možeš i sam to skušit jednostavnim clap-clap testom na mjestu zvučnika i slušaj jeku (koje brijem da 100% ima).
Da i dnevni je dosta gol i jeka je prisuta. Sad uskoro cu se bacit u dampiranje svoje sobe, doci se neko police, slike i ostalo sto moze pomoci sa tim problemom.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 23:23   #3329
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
onda uz pijesak u spikernu, na vrh istoga staviš brončanu bistu maršala tita i nema ni makac
Ja sam mislio da si ti 'Tuđman generacija'


Nego , ovi postovi koji su nekako krenuli u smjeru sobe i razmještaja kutija ,su me podsjetili na jednu našu knjižicu pa preporučavam nabavak* da se ne otkriva topla voda.




Naravno, dotiče se i par ostalih stvari a ne samo prostora i uputa za smještaj zvučnika ali za isto vjerujem da bi nekima bila vrlo zanimljiva i korisna.
Onima s dužim stažom bi sigurno bila (ili je) 'dosadna'....

*Kupljena/reklama za nju bila u jednom starijem broju naše HiFi tiskovine a na samoj kjnižici piše da je izdanje '99 pa se može reč da je malo prošlo i nisam siguran jel u prodaji ali ne škodi se raspitat.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 23:27   #3330
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kako mi je opasno poznata ta naslovnica... nemrem je svrstat točno kad i kako sam je želio, ali znam da sam je želio

p.s. dobro misliš, ali gledam i alternative nostalgije
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na