Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2003., 07:46   #1
Dr@Zen
Premium
Moj komp
 
Dr@Zen's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Pali iz druge

Nedavno sam kupio proc 1700+Tbred i upiknuo ga u asusovu
a7v133(kt 133a) plocu. Kantu sam furao feniks da mi prije kupnje
probaju jel sve radi i sve je bilo ok(bar mislim). Dodjem doma,spojim na napon,power on, i kita..! Hard lampica radi,dvd sve, ali monitor u standbayu.Ne cuje se onaj bip da je prosao POST. Stisnem reset i onda sve krene normalno.Kao da se sve
smrzne za vrijeme posta. U medjuvremenu sam kupio 400w napajanje ali ne pomaze ( Ploca je rev.1.05. tek sam sad pogledao na asus stranici i navodno ne podrzava ove procove..
Ne kuzim....
__________________
Dr@Zen je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2003., 17:25   #2
metalac
Premium
 
metalac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Seattle, USA
Postovi: 215
probaj malo taj CPU da prodrmas ili ga izvadi pa ga opet stavi, moguce da je negdje ne lezi bas najbolje, takodje probaj isto i sa video kartom.
__________________
Vozdra Hamo, Pipa i ostala ekipa.
metalac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2003., 18:41   #3
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Citiraj:
Originally posted by metalac
probaj malo taj CPU da prodrmas ili ga izvadi pa ga opet stavi, moguce da je negdje ne lezi bas najbolje, takodje probaj isto i sa video kartom.
I sa memorijom, noje RAM plocice su se neki dan pomaknule i sistem nije thio bootat.
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2003., 19:28   #4
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
može bit to što ne podržava proc pa se malo muči s njim - probaj flashat bios ako već nisi.
Malo prodrmaš te kartice i proc. Čovječe ne možeš vjerovat da se RAM može iščupat. Meni se jednom i grafička - već sam pomislio da je crkla.
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2003., 20:12   #5
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
pogledaj u biosu kako ti je prepoznao cpu (iako ga vjerovatno uopce nije prepoznao ) pa runo nastimaj da je rijec o 1700tbb
nakon toga bi trebao biti ok....
ali ipak provjeri update biosa
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2003., 22:11   #6
Dr@Zen
Premium
Moj komp
 
Dr@Zen's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Kaj se tice biosa flashnuo sam ga,prije je pisalo athlon 1466 a sad athlon XP 1700+ ;znaci "ok". Proc je morao sjesti jer sam par puta vracao durona nazad da vidim u cem je frka.Jos cu jedamput sve izvadit mozda fakat nekaj nema dobar spoj. Ak nista ne upali jel moze to ovak radit,mislim jel steti cemu? Inace dnevno palim komp oko 2 puta. Hvala svima na odgovorima.
__________________
Dr@Zen je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2003., 01:05   #7
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
nevidim u sigu graficku.....
moze biti do napajanja, ne da je preslabo vec da ti prvi put kad ga palis graficka se ukljuci u istom trenu kad i maticna sto zahtjeva malo previse struje odjedanput.....
to bi bilo i objasnjenje zasto reset spasava stvar......
ako je to nema neke frke da ce nesto krepat ali prvom prilikom mjenjaj maticnu
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2003., 09:35   #8
Dr@Zen
Premium
Moj komp
 
Dr@Zen's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Probao sam sve izvadit al nema efekta Graficka je radeon 9000 64MB...ima samo tvout. Brijem da proc malo vise povuce struje jer
s duronom sljaka... Nekad se dogodi da upali iz prve ali samo
ako je jos "sve vruce", upalim komp, ugasim, i nakon 10s ponovo
upalim i digne sve normalno. Neznam necu se s tim zamarat previse ak kazes da nema bas teskih posljedica.Plocu bi zamjenio
al nek bude jos malo,tek je 5mj kod mene..
__________________
Dr@Zen je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2003., 09:55   #9
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Hm, a koje napajanje je u pitanju?
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2003., 11:17   #10
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Hm, a koje napajanje je u pitanju?
mna koje got 400w da je mora upaliti to...a i da je do toga imao bi problema i kad bi upalio komp.....
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2003., 11:34   #11
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by greg SE
mna koje got 400w da je mora upaliti to...a i da je do toga imao bi problema i kad bi upalio komp.....
I ne mora biti. Kada napajanje nije nesto kvalitetno, onda pri prvom paljenju maticna i ostatak kompa povuku puno struje, pa napajanje zapne, a pri restartu (onaj mali gumbek) sve proradi jer se diskovi i ventovi vec vrte, a i ploca i ostatak kompa vec imaju struje. Potrebno je samo da sve i proradi, a zapelo je jer je napajanje pri prvom paljenu popustilo, i dalo premalu snagu po jednom (ili vise) napona. Na zalost, imao sam takvih problema dok sam radio u servisu. Promijenis napajanje i sve proradi. Cak stavis isto takvo i sve proradi (naravno, nema dva ista jeftina napajanja). Ponekad je pitanje slucajnosti.

Osobno sam imao slicne probleme dok sam testirao Parheliu i GeForce4 Ti4200, pa je pri paljenju ploca davala preslab napon na AGP-u, iako je napajanje Enermax 303W. Stvar je rijesena jednim od kasnijih verzija BIOSa.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2003., 15:56   #12
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
pa to sam i ja rekao da mu u startu povuce previse struje.....
imao sam takvu situaciju s kt7a i mx440 (zvuci nevjreovatno ne )
nije pomagalo ni enermaxovo napajanje, jednostavno je bios bio sjeban i sve se palilo iste sekunde ali kod mene nije ni restart pomagao.....
ali svejedno njegova konfa nije toliko jaka (zeljna struje) da bi problem bio samo u slabom napajanju (jer kakvo got da je 400w mora hraniti to njegovo)....jedino bi greska u biosu kakva je bila kod mene to mogla opravdavati.....
ako je to nek ceka update ali ploca mu je prilicno stara (model) pa je pitanje oce li update i izaci
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2003., 09:16   #13
Dr@Zen
Premium
Moj komp
 
Dr@Zen's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Kaj se tice napajanja, prije je bio jnc 300w star vec 2g. Sad sam kupio u autronicu logic kuciste najprije sa 300w pa sam zamjenio za 400w. Potpuno ista star sa sva 3 napajanja. Brijem da je onda problem u maticnoj i biosu a ne u napajanju.. Jos mogu probat stavit stariji bios jer sam sa 1007 presao na 1009,probat cu jos nekaj muljat dok ne kupim noviju maticnu. Tjesi me kaj nisam jedini s ovim problemom... E da jos dok je bilo jnc gore probao sam sve otpojit s maticne,ostao je proc kuler i grafulja i nista..
Probat cu jos i to sa ovim 400w. Ak to upali moram dat za napajanje 1k kuna(hvala ne) a ako ne maticna je u banani...
__________________
Dr@Zen je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2003., 10:25   #14
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by Dr@Zen
Kaj se tice napajanja, prije je bio jnc 300w star vec 2g. Sad sam kupio u autronicu logic kuciste najprije sa 300w pa sam zamjenio za 400w. Potpuno ista star sa sva 3 napajanja. Brijem da je onda problem u maticnoj i biosu a ne u napajanju.. Jos mogu probat stavit stariji bios jer sam sa 1007 presao na 1009,probat cu jos nekaj muljat dok ne kupim noviju maticnu. Tjesi me kaj nisam jedini s ovim problemom... E da jos dok je bilo jnc gore probao sam sve otpojit s maticne,ostao je proc kuler i grafulja i nista..
Probat cu jos i to sa ovim 400w. Ak to upali moram dat za napajanje 1k kuna(hvala ne) a ako ne maticna je u banani...
A jesi si fakat napravio posao-na staru ploču si stavio i novi proc i novu grafulju...pikni si ti rađe/ako možeš/novu matičnu i memoriju,ovak buš imao samo probleme.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2003., 11:26   #15
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by Jelc
A jesi si fakat napravio posao-na staru ploču si stavio i novi proc i novu grafulju...pikni si ti rađe/ako možeš/novu matičnu i memoriju,ovak buš imao samo probleme.
nemaju svi para sve mjenjati odjedanput.....
ja recimo uvjek idem komad po komad prema naprijed, trebalo mi je tri procesora da bi od 400 mhz presao 1 ghz....
a ponekad se desi ko sada da se napravi i koji korak nazad pa sam s 1,3 pao opet na 1 ghz....
imao sam kt7a i sigurno bi jos uvjek bila unutra da nije radila sranja s ovom grafickom (inace paske, tu maticnu koju si mi dao za djabe sam prodao za 300 kn i kupio ovu za 200 )
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2003., 08:31   #16
Dr@Zen
Premium
Moj komp
 
Dr@Zen's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Citiraj:
Originally posted by Jelc
A jesi si fakat napravio posao-na staru ploču si stavio i novi proc i novu grafulju...pikni si ti rađe/ako možeš/novu matičnu i memoriju,ovak buš imao samo probleme.
Kod mene je bilo problem pljunut skoro 2k kuna za prelazak sa bh6+cel366@550+256MB pa sam probao samo stavit tulca,al nisam mogao nabvit fcpga adapter.Onda sam rekao idem na amd kupit cu plocu+duron700@866+256MB za 750kn pa cu dalje nekak krpat.Za bh6+cel sam dobio 400kn pa nisam puno nadoplatio.Na plocu se mogu upiknut palomini do 2400+, sa mojih 256 imam 512MB.Sve je bilo ok dok me buraz nije navuko da kupim t-bred umjesto palomina. Sad su cijene i ddr-a smijesne tak da mi je zao kaj sam se zurio, al kaj cu sad...I ja bi najradije sad zamijenio plocu il treba mi najmanje 1k kn za tu igru..Nekaj cu vec smislit..
__________________
Dr@Zen je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2003., 13:43   #17
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Problemi sa paljenjem iz druge bili su i prije par godina sa dellovim radnim stanicama, koje su kostale veliku kolicinu zelembacha pa je bilo bed dellu
Zond je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2003., 20:14   #18
brna
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Originally posted by Dr@Zen
Kod mene je bilo problem pljunut skoro 2k kuna za prelazak sa bh6+cel366@550+256MB pa sam probao samo stavit tulca,al nisam mogao nabvit fcpga adapter.Onda sam rekao idem na amd kupit cu plocu+duron700@866+256MB za 750kn pa cu dalje nekak krpat.Za bh6+cel sam dobio 400kn pa nisam puno nadoplatio.Na plocu se mogu upiknut palomini do 2400+, sa mojih 256 imam 512MB.Sve je bilo ok dok me buraz nije navuko da kupim t-bred umjesto palomina. Sad su cijene i ddr-a smijesne tak da mi je zao kaj sam se zurio, al kaj cu sad...I ja bi najradije sad zamijenio plocu il treba mi najmanje 1k kn za tu igru..Nekaj cu vec smislit..

Ful me zanima od kud ti palomino 2400+, kaj nije najjaci 2100+:confused: :confused:
brna je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2003., 09:22   #19
Dr@Zen
Premium
Moj komp
 
Dr@Zen's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Citiraj:
Originally posted by brna
Ful me zanima od kud ti palomino 2400+, kaj nije najjaci 2100+:confused: :confused:
Istina, bio sam na asus stranici i zadnji XP model 6 je 2100+. Kaj ces, ne pratim tak velike brzine
__________________
Dr@Zen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na