Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2010., 20:13   #61
-ELF
Banned
Moj komp
 
-ELF's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: eire
Postovi: 366
pa i to sto kazes... ali pazi ovo, i u nemackoj sto su nasli to je verovatno neki TenKre koji je skido ko mutav ili je mozda poznat vec od pre policiji..

setite se pre par godina kada su u francuskoj i uk hteli staviti zabranu skidanja mp3 albuma jer to steti ekonomiji... pa sta je bilo... ljudi poceli skidat jos vise.. heheh...

ja mesecno skinem, ne puno, ali dovoljno za moj paket, pa mi i dalje nisu poslali nikako upozorenje...

ko ih ferma...
-ELF je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 04:03   #62
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Večeras šupam oko nasljednika PeerGuardiana - PeerBlock, a u pozadini uTorrent seeda na dva privatna trackera. Primjetio sam block na sljedeću "organizaciju" - World Humanity Organisation - Croatia. Poslije par minuta guglanja:

193.198.101.0 - 193.198.101.255 (WHONET-HR) World Humanity Organisation - Croatia; HR

Izvor

Naglašavam da je moguće da se radi o blokiranju tijekom surfanja, iako sumnjam pošto je surfanje bilo minimalno. Nastavit ću seedati bez ikakve druge aktivnosti tako da javim je l' netko prisutan iz te organizacije na privatnom trackeru ili je nešto treće u pitanju. Moguće da netko iskorištava uredsku vezu.

Update:
Samo torrent aktivnost, opet se pojavljuje među ostalima i gore navedena organizacija. Je l' moguće da korisnicima CARNET-a dolaze opomene zbog svega ovoga? Nisam upoznat da li je još kome dolazila opomena od drugih ISP-ova. Izvolite log, bilo je tu još stavki tipa Blizzard Entertainment, to je prilikom igranja SC2 Bete, bar pretpostavljam. Ima li dobrovoljaca da zavrti PeerBlock dok je aktivan na nekim od privatnih trackera, posebno domaćem THR-u, da vidimo pojavljuju li se i tamo. Što je najčudnije bila su 2 THR torrenta na seedu, ali ne vidim da sam bio spojen i na jednog peera (što je moguće ako ga je PB blockao), ali su isto tako 3 IPT torrenta bila na seedu. Možda je ništa pošto se razne institucije i ministarstva pojavljuju u listi za blockiranje (default lista), ali što bi bili blokirani isti osim kad je riječ o surfanju, što u ovom slučaju nije. Koga zanima više nek' se javi.

Zadnje izmijenjeno od: tOta. 21.02.2010. u 10:17.
tOta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2010., 18:49   #63
Shogun5310
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Kod konzum u njemacku
Postovi: 261
evo vam jedan hint eksterni hard disk nije dio racunala . Pa se zapitajte sada
Shogun5310 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 19:29   #64
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Onda kad eventualna kontrola dođe na lice mjesta ne može uzeti externi disk a računalo i monitor može?

__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 21:44   #65
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
pa danas vecina ljudi ima "FLAT" pa tko ziv neskida, pa ja da sam vlasnik t-com-a zaboli me dupe tko ce sta skidat kad ja dobijem pare, sto sam davatelj usluga, dok nepocnes prodavat nece ti sigurno nista ili dok ti susjed nebu cimnil murju jer si prije njega nesto odigrao...mislim da se mi nebi trebali briniti o ovakvim stvarima
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 23:10   #66
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Pa ISP-ove i boli ona stvar sta netko skida. Problem je sto ponekad na public trakerima budu i "vlasnici" tih materijala sto se skida, pa onda posalju tvom ISP-u, da si skidao to i to, tad i tad i onda tvoj ISP mora reagirati upozorenjem ili iskljucenjem.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 00:14   #67
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor denibus Pregled postova
jel imo ko ozbiljnijih problema s ovim? ja sam danas pobrao prvi warning od abjuz službe
Evo zanima me ovako. Nisam još ušao u te mreže

Ako si postaviš OpenDNS (ne koristiš CARNetov), i kosristiš uTorrent + enkripcija + PeerBlock je li CARNet "vidi" šta skidaš?
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 08:38   #68
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
vjerujem da ima ovdje ljudi sa vecim prometom od tebe. ali me zanima koliko od tih recimo 600GB ti stvarno odgledas odigras il sta god. nisam ti stari ni itko da ti pametuje koliki promet radis vec me ovako zanima. zato nemoj ovo shvatit kao pametovanje il uvredu. npr ja ne skidam 100GB mjesecno, ali opet i ovo malo sto skinem ne stignem odgledat, odlusat il sta god. tako da sada manje skidam da ne punim bezveze hard

Ma ugnavnom skidam frendovima stvari koji nemaju flat. Ajde nije svaki MJ 600 GB... trenutno ovaj mjesec sam skurio "samo" 70 GB. Kako se kad zaletim. Dok odgledam sve onda si volim skinuti veću kolekciju filmova pa birati koji ću gledat.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 09:10   #69
Cvorovic
Premium
Moj komp
 
Cvorovic's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Evo zanima me ovako. Nisam još ušao u te mreže

Ako si postaviš OpenDNS (ne koristiš CARNetov), i kosristiš uTorrent + enkripcija + PeerBlock je li CARNet "vidi" šta skidaš?
Malo su ljudi previše opterećeni kontrolom prometa kod CARNeta. Ovako, CARNet ne kontrolira što skidate već oni reagiraju na prijavu koju dobiju od neke agencije, ili koga već, za autorska prava i sl., a onda upozore korisnika.

Preporuka je koristiti privatne trakere i neki ip filter (PeerGuardian, PeerBlock i sl).
Cvorovic je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 08:43   #70
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Cvorovic Pregled postova
Malo su ljudi previše opterećeni kontrolom prometa kod CARNeta. Ovako, CARNet ne kontrolira što skidate već oni reagiraju na prijavu koju dobiju od neke agencije, ili koga već, za autorska prava i sl., a onda upozore korisnika.

Preporuka je koristiti privatne trakere i neki ip filter (PeerGuardian, PeerBlock i sl).
upravo tako!


da ponovim po drugi puta!!!

Naskidao sam se preko 3 TB torrneta u prošlih godinu i pol dana i NIKAD nisam dobio opomenu i skidao sam 99% vremena sa privatnih trackera.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2010., 14:25   #71
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
upravo tako!


da ponovim po drugi puta!!!

Naskidao sam se preko 3 TB torrneta u prošlih godinu i pol dana i NIKAD nisam dobio opomenu i skidao sam 99% vremena sa privatnih trackera.
Ajde recimo to ovako. Admini me na mreži stalno tlače, kao CARNet vidi ovo ono pa sam tio bit siguran. Uglavnom na mreži je OpenDNS, i ja sam all private
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 15:03   #72
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ajde recimo to ovako. Admini me na mreži stalno tlače, kao CARNet vidi ovo ono pa sam tio bit siguran. Uglavnom na mreži je OpenDNS, i ja sam all private
onda nemaš frke.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 20:36   #73
Constantine
Premium
 
Constantine's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Split
Postovi: 668
ma nebude nikad toga kod nas,a ako i bude uzmem seedbox i problem rijesen.
Constantine je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2010., 17:46   #74
weaponx
Premium
Moj komp
 
weaponx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Skyrim
Postovi: 329
Može li netko objasnit što rade ovi "PeerGuardian, PeerBlock i sl" ip filteri.
__________________
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.
weaponx je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2010., 18:10   #75
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor weaponx Pregled postova
Može li netko objasnit što rade ovi "PeerGuardian, PeerBlock i sl" ip filteri.
Citiraj:
PeerBlock is a free open source application which is a fork of PeerGuardian.[1] PeerBlock is capable of blocking incoming and outgoing connections based on IP block lists. Besides subscribing to pre-made blocklists from external sources which may be updated via a list manager, PeerBlock is also capable of blocking custom ranges, depending upon user preferences.
Blokira ti razne agencije/ustanove koje se bave antipiratstvom/reklamam i sl.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2010., 18:43   #76
weaponx
Premium
Moj komp
 
weaponx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Skyrim
Postovi: 329
Hvala na odgovoru. Je li išta sigurnije skidati sa filehosting servisa (megaupload i sl.)?
__________________
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.
weaponx je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2010., 20:43   #77
Cvorovic
Premium
Moj komp
 
Cvorovic's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Citiraj:
Autor weaponx Pregled postova
Hvala na odgovoru. Je li išta sigurnije skidati sa filehosting servisa (megaupload i sl.)?
Rekao bioh kako je to prilično sigurno.

Ja nemam informaciju, nek me netko ispravi ako griješim, kako je netko dobio upozorenje zbog skidanja s takvih stranica (rapidshare i sl.).
Cvorovic je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2010., 21:11   #78
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor weaponx Pregled postova
Hvala na odgovoru. Je li išta sigurnije skidati sa filehosting servisa (megaupload i sl.)?
Ako se ide analogijom da ISP ne šalje mailove ako ga neka agencija ne pinga onda. mislim da je sigurno.

Što se tiče prometa siguran sam da ISP vidi da ti ideš na rapidshare.com/Windows7.crack.blabla.exe samo šta ne šalje opomene jer agencije to ne vide.

Za torrente se agencije zakače na trackere pa vide koji IP skida koji torent i onda šalje ISPu.

Znači ja mislim da su torrenti teži za skužit ako se skida sa privatnih, odnosno ako nema nekoga tko te gleda i šalje ISPu upozorenja.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2010., 04:04   #79
Shogun5310
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Kod konzum u njemacku
Postovi: 261
Citiraj:
Autor Mortal Pregled postova
Onda kad eventualna kontrola dođe na lice mjesta ne može uzeti externi disk a računalo i monitor može?

Da samo ako je iskopcan i nije u racunalu
Shogun5310 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2010., 12:31   #80
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Pokupit ce ti sve zivo sta imas u stanu, i externi disk i memorijske kartice i mobitel, televizor... tako da ti to nema nikakve veze.
Da je to tako, onda ne bi mogli nikome zaplijeniti DVD-ove.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2010., 00:04   #81
dexdix
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: na smetiju
Postovi: 5
Znam jedan primjer gdje je torrent posve legalan.
http://jd.perfectworld.com/
sami daju da se njihova igra skida preko torrenta
dexdix je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2010., 00:06   #82
dexdix
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: na smetiju
Postovi: 5
a dal je opasno koristiti torrent preko t-coma (flat) i kolka je zaštita potrebna?
inače imam samo c:/ disk .
dexdix je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2010., 00:25   #83
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
nije potrebna
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 07:56   #84
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Ja bi se slozio s nekim od prije da kod nas dokle god je moguce nece biti bas nekih sankcija osim kakvih kratkotrajnih blokada accounta... zato sto mi, logicno, razmisljamo na nacin da koji ce mi kuki flat ako ne mogu skidat? pa onda, ako bude vecih sranja ljudi ce otkazat svoje flat pretplate i uzimat pakete od 5 ili 10 GB... jos kad udjemo u EU ti bi paketi trebali bit kudikamo jeftiniji nego sad... i di je onda lova ISP-u koji je navikao gulit svoje potrosace maksimalno koliko moze? Kad zagusti, ne bi se cudio da sam ISP ponudi kakav PeerGuard program pod "Promotivna akcija - zastitite se od nezeljenih pogleda na internetu!!!" imenom...

Sve je to kapitalizam... A sve dok je nedorecenog zakona kao kod nas, skoro pa da mozemo radit sto hocemo... eto, filtriras si promet, peerguard se koristi, enkripcija HDD-a i spremanje materijala na externi disk i boli te jaje... uz danasnje konfiguracije enkripcija nije prezahtjevni task da se radi u RT-u, pass te ne moze natjerat da mu das (a mozes i stavit programcic kakav koji ce ti pobrisat sve podatke ako utipkas krivi password)...

Nije da opravdavam piratluk u pravom smislu rijeci (zarada na tome), al da si pogledam screener filma i onda ga pobrisem, ne vidim nista lose u tome... ja sam ionak kupio skoro svaki film i CD za koji sam nakon skinutog pirata zakljucio da bi ga htio imat na dulje vrijeme.... isto kao i igre...

E da, a kakav je zakon za posjedovanje ilegalnih materijala koji se ne distribuiraju dalje? trazio sam al valjda na krivom mjestu...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 12:51   #85
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
zato sto mi, logicno, razmisljamo na nacin da koji ce mi kuki flat ako ne mogu skidat?
Zato jer uvijek imaš isti iznos na računu i nitko ti ne može ništa extra naplatiti... makar i greškom.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 13:48   #86
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ako pogledas malo po toj veseloj Europi, vidit ces da vecina ISP-ova zapravo ima limit na Flat paketima.

A stranice su sve bogatije multimedijom, pa je logicno da korisnici nece otkazivati Flat samo zato jer nemogu vise ilegalno skidati filmove, serije, igre.
Jako je tesko napraviti manje od 10GB mjesecno ako u obitelji net koristi 2-3 ljudi. Online igre, Youtube i razni video prilozi potrose dosta prometa.

Ali uglavnom, uz malo pameti i paznje nema razloga za brigu da ce najednom pocet svima slati kazne radi skidanja sa torrenta.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 15:07   #87
Shadowww
^_-
Moj komp
 
Shadowww's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 311
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ako pogledas malo po toj veseloj Europi, vidit ces da vecina ISP-ova zapravo ima limit na Flat paketima.
Mozda, ako u tu veselu Europu spada Rumunjska, Bugarska i slične države.

No ako se flat limitira to se onda nikako vise nemoze zvat flat paket. Apsurd.
__________________

Shadowww je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 11:02   #88
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Skidanje torrenta na računalo u firmi/obrtu?

Koristim H1 kao ISP providera za telefoniju i internet u kafiću. Budući da mi je tamo komp upaljen 24/7 mislim iskoristiti tu mogućnost za torrente. Kako ISP gleda na to? Jel bi mogao imati kakvih problema budući da je to firma/obrt. Naravno to se ne bi vodilo preko PC kase nego backoffice računala.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 11:09   #89
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Ako se racunalo vodi na obrt/firmu, ne isplati se igrat. Biti ce ovu sezonu inspekcija jaaako azurna kako mi se cini.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 13:02   #90
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Koristim H1 kao ISP providera za telefoniju i internet u kafiću. Budući da mi je tamo komp upaljen 24/7 mislim iskoristiti tu mogućnost za torrente. Kako ISP gleda na to? Jel bi mogao imati kakvih problema budući da je to firma/obrt. Naravno to se ne bi vodilo preko PC kase nego backoffice računala.
Neki PC zabačen (u ostavi) + RC, i mislim da nebi triba imat problema. Naravno je bi stavio i PeerBlock + enkripcija + privatni torrenti, za to čak ni CARNet ne sere (AFAIK).
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na