Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.04.2003., 00:08   #1
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Exclamation MSI K7N2G problem s memorijom

Ajmo sad eksperti !

Ova ploča podržava DDR400 i dualDDR.
Gore je zadnji bios (v1.2), Athlon 2,5.

Isprobano radi sa :

Samsung 512MB DDR400 - 1modul
NoName 512MB DDR333 -1modul


ne radi:

Kingmax 256MB DDR333 -1modul (svaki drugi put se ne želi dići)
VT 256MB DDR266 -1modul (ista stvar)
Kingmax 256MB DDR333 -2modula (ne želi niti DUAL, niti obično - odbija se dići)
VT 256MB DDR266 -2modula (ne želi niti DUAL, niti obično - odbija se dići)

Probao sam zamjeniti ploču, javlja se potpuno ista stvar
nemojte mi reći da je BIOS kriv, jer ovo je već 3. verzija biosa za ovu ploču i to mora raditi.

Želim postići da Kingmax 256MB DDR333 - 2modula prorade u DUAL DDR. (i dobro sam ih uštekao)

__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2003., 18:41   #2
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: MSI K7N2G problem s memorijom

nf2 ploce su jako izbirljive sto se tice rama..mislim da je cak bio neki patch na epox za corsair ram!!!

pogledaj na netu koji ramovi imaju problema...naime meni zamzung radi na epoxici super...kingmaxovi navodno imaju dosta problema...moras pogledati po reviewima ili po forumima vani..pogotovo www.nforcershq.com
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 16.04.2003., 20:12   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Re: Re: MSI K7N2G problem s memorijom

Citiraj:
Originally posted by msvrtan
nf2 ploce su jako izbirljive sto se tice rama..mislim da je cak bio neki patch na epox za corsair ram!!!

pogledaj na netu koji ramovi imaju problema...naime meni zamzung radi na epoxici super...kingmaxovi navodno imaju dosta problema...moras pogledati po reviewima ili po forumima vani..pogotovo www.nforcershq.com
Kod mene (LAN) sam probao upariti i dva Kinga i dva samsunga i mješano.... Radi sve bez problema.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2003., 00:54   #4
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
prvo isprobaj s time da timinge dignes za korak dva gore...ako to ne pomogne digni i voltaze ramu...

a onda ako ne radi spusti ram na 4-2-2-2 s dignutim voltazama...


naime corsair nece dobro raditi na sporim settingsima...a mozda i kingmax ima tu buhicu...

evo ti neki od problema s ramom..ne samo tvoj nego i drugi

http://www.nforcershq.com/forum/view...1edff929e55257

http://www.nforcershq.com/forum/view...1edff929e55257

pogotovo ovaj

http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=12829



a moze ti lako biti da ti ddr333 procita kao ddr266..to je meni bilo s infineonom...radio na ddr333 na via kt333 ali na nf2 samo kao ddr266...uz bilo koju voltazu...probaj jel to..
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2003., 00:02   #5
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
hvala

hvala majstore. evo sutra ću odmah probati.
BTW
gledao sam malo po sajtovima i nitko nema neke ozbiljne probleme s kingmaxom, a i čujem da je dosta dobra memorija.

ali zanima me nešto drugo.

ako npr. kingmax ima problema s tom pločom, da li bi na njihovom site-u svejedno pisalo maximalna kompatibilnost i sve to ? mislim... valjda bi negdje spomenuli ako bi problem bio u memoriji, zar ne?

e,da i od jednog mojeg kolege kompić iz hagespota je reko da su oni imali dosta problema s ovom pljočom.... jedna serija dobra, druga ne i tako u nedogled.... zna netko štogod o tome ? ove ploče s kojima sam probavao nisu iz lijevonavedenog shopa.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2003., 22:19   #6
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
niš od toga

ma ništa od toga. i ponajbolji su probali to složiti. hrpa ljudi je radila na tom problemu tjedan dana i ništa. zvali MSI support i sve to i ništa ! ta ploča ide nazad microline pa odande u MSI. pa neka oni slože DualDDR :mad:

i baj d vej: tako su loši memorijski utori da memorija pleše po njima !

ovaj bed u kombinaciji s problemima njihovih ploča 845 Ultra-C (MS-6566) (ne žele se dizati s nekim random memorijama koje uredno prolaze memtest i super rade na ostalim pločama) me je jaaako rastužio, a ponajviše razočarao. MSI se srozava... a 6704 je taaaaaako dobra !
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2003., 23:17   #7
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: niš od toga

Citiraj:
Originally posted by Horza
ma ništa od toga. i ponajbolji su probali to složiti. hrpa ljudi je radila na tom problemu tjedan dana i ništa. zvali MSI support i sve to i ništa ! ta ploča ide nazad microline pa odande u MSI. pa neka oni slože DualDDR :mad:

i baj d vej: tako su loši memorijski utori da memorija pleše po njima !

ovaj bed u kombinaciji s problemima njihovih ploča 845 Ultra-C (MS-6566) (ne žele se dizati s nekim random memorijama koje uredno prolaze memtest i super rade na ostalim pločama) me je jaaako rastužio, a ponajviše razočarao. MSI se srozava... a 6704 je taaaaaako dobra !
pa pisalo ti je na jednom od threadova da je tip imao labav utor i da mu je to bio problem!!! biseru citaj kaj ti posaljem...glavno da ja potrosim sat vremena na trazenje a ti se ne udostojis procitati to...

a ja tvrdim da je msi jeftino smece koje se od nikuda pojavilo kao neko i nesto...od jednom svi ih hvale a nisu prije tri mjeseca culi za njih..isto ko i sis chipseti..na reviewu super u koristenju za qrac...zato ja kazem da se prov firma dokaze na dva tri produkta pa onda mogu razmisljati o njima...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2003., 11:19   #8
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Re: Re: niš od toga

Citiraj:
Originally posted by msvrtan
pa pisalo ti je na jednom od threadova da je tip imao labav utor i da mu je to bio problem!!! biseru citaj kaj ti posaljem...glavno da ja potrosim sat vremena na trazenje a ti se ne udostojis procitati to...

a ja tvrdim da je msi jeftino smece koje se od nikuda pojavilo kao neko i nesto...od jednom svi ih hvale a nisu prije tri mjeseca culi za njih..isto ko i sis chipseti..na reviewu super u koristenju za qrac...zato ja kazem da se prov firma dokaze na dva tri produkta pa onda mogu razmisljati o njima...
ja se ispričavam što nisam uočio taj šit, ali isti taj zaključak je slijedeći dan izvukao i lik u firmi, tak da mi uopće nije bed.
što se tiče sat vremena traženja.. ja sam proveo sat vremena i jednu minutu u traženju onih šarafa.

ja MSI pratim godinu dana i fakat su OK.. i na testovima i u praksi (ne za gejmere, nego za office računala koja rade 16h dnevno)
vrlo malo ih se vraća na servis, a za tu cijenu su fenomenalne. ista stvar vrijedi za njihove GeFoce kartice. 4400MX je meni odlična. s pravim CPU-om i RAM-om vrti TOCA2 1024x768 sve na najviše bez trzanja, MOHAA spearhead također, a vietcong malo zavlači. ja kažem da je za svoju cijenu MSI najbolji.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2003., 15:16   #9
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: Re: Re: niš od toga

Citiraj:
Originally posted by Horza
ja se ispričavam što nisam uočio taj šit, ali isti taj zaključak je slijedeći dan izvukao i lik u firmi, tak da mi uopće nije bed.
što se tiče sat vremena traženja.. ja sam proveo sat vremena i jednu minutu u traženju onih šarafa.

ja MSI pratim godinu dana i fakat su OK.. i na testovima i u praksi (ne za gejmere, nego za office računala koja rade 16h dnevno)
vrlo malo ih se vraća na servis, a za tu cijenu su fenomenalne. ista stvar vrijedi za njihove GeFoce kartice. 4400MX je meni odlična. s pravim CPU-om i RAM-om vrti TOCA2 1024x768 sve na najviše bez trzanja, MOHAA spearhead također, a vietcong malo zavlači. ja kažem da je za svoju cijenu MSI najbolji.
imaju dva frenda msi gf2mx 400-tke..i problemi...jednom na msi ploci nece raditi u 4x modu i grije se ko blesava..cak nemre nekad upaliti komp zobg graficke...a drugome je prelazak s atia prije dve godine bio ok jer mu je trebala za igre ali je ljut zbog slike na tv-u...

meni je isto tako i gigabyte djelomicno nepoznat iako imam jednog doma vec dve godine i radi savrseno....ali nisu se dokazali s vise ploca...albatron isto..ecs,matsonic i sl ne spominjem...

od ploca kad bih po imenu isao mi ide epox,abit,fic,soyo (ali nisam ziher jer o njima nemam previse osobnog iskustva)...gigabyte,msi,mozda asus i nema vise...ali ne vjerujem da bih dalje od prva dva uopce isao...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2003., 15:18   #10
widowmaker
m e m b e r
Moj komp
 
widowmaker's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 446
1200
__________________
widowmaker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2003., 15:53   #11
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Re: Re: Re: Re: niš od toga

Citiraj:
Originally posted by msvrtan
imaju dva frenda msi gf2mx 400-tke..i problemi...jednom na msi ploci nece raditi u 4x modu i grije se ko blesava..cak nemre nekad upaliti komp zobg graficke...a drugome je prelazak s atia prije dve godine bio ok jer mu je trebala za igre ali je ljut zbog slike na tv-u...

meni je isto tako i gigabyte djelomicno nepoznat iako imam jednog doma vec dve godine i radi savrseno....ali nisu se dokazali s vise ploca...albatron isto..ecs,matsonic i sl ne spominjem...

od ploca kad bih po imenu isao mi ide epox,abit,fic,soyo (ali nisam ziher jer o njima nemam previse osobnog iskustva)...gigabyte,msi,mozda asus i nema vise...ali ne vjerujem da bih dalje od prva dva uopce isao...
slažem se. meni su ploče epox,abit,soltek i msi. i čuo sam da puno hvale chaintecha ili kak se već zove.... tak da mi i on dolazi u obzir.

ali za ECS griješiš. oni su se dokazali. pratim ih podjednako dugo kao MSI i mogu sa sigurnošću reći da je ECS najgore smeće koje sam ikada vidio.

baš sam si prekjučer na poslu odlučio piknuti P4 3.06 na ECS (a imao sam 2.4) i pogodite kaj ! onaj cooler koji dolazi s 3.06 (ima bakrenu jezgru i iste dimenzije kao onaj od 2.4) se ne može staviti na tu ploču !!!!!!!!!! oni držači na ploči su jednostavno premaleni !!!! STRAŠNO!
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2003., 03:49   #12
Fidelio
Registered User
 
Fidelio's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 15
Kakav ti je to posa gdje si mozes sam odlucit da sa 2.4 predješ P4 3.6 GHz?
__________________
: Samsung 959NF, 19”
: EPoX 8RDA+
: AMD XP 2400+, Thoroughbred
: Glacialtech Igloo 2500
: Sapphire ATI Radeon 9800pro
: Barracuda 80 GB, 7200 rpm
: 2 x 256 CorsairXMS, DDR333
: CHIEFTEC Dragon Black DX-01B-D
: Inspire 5300 5.1
: Win XP Profesional
Fidelio je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2003., 20:03   #13
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by Fidelio
Kakav ti je to posa gdje si mozes sam odlucit da sa 2.4 predješ P4 3.6 GHz?
3.06 majstore
... i jako hljeben poso ako uzmeš u obzir da mi se signature mjenja svakih tjedan-dva
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2003., 23:36   #14
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Ako sta pomaze: kad sam kupovao ram u HGSpotu, tip u skladistu me pitao koju plocu imam. Razlog je bio to sto Infineon moduli nikako nece raditi sa MSI nForce2 plocama.

Odnosno bar on tako tvrdi.
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2003., 07:43   #15
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Kingmax nije neka sreca od memorije, no valjda ima i gorih. Sto se MSI-a tice, ne znam, po meni su oni sve gori i gori... Ja sam imao "cast" proslih dana testirati njihove Canterwood i Springdale PE ploce, i to je nesto prestrasno. Takva sranja od ploca da je to UZAS - bez konkurencije najgore ploce na testu.

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2003., 20:20   #16
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by ozren
Kingmax nije neka sreca od memorije, no valjda ima i gorih. Sto se MSI-a tice, ne znam, po meni su oni sve gori i gori... Ja sam imao "cast" proslih dana testirati njihove Canterwood i Springdale PE ploce, i to je nesto prestrasno. Takva sranja od ploca da je to UZAS - bez konkurencije najgore ploce na testu.

O.
so true...
pa pričali smo o MSI-u i to sve... fakat su sve gori i gori... čak i meni koji sam primoran iz dana u dan raditi uglavnom samo s njima i ECS-om. i sada mogu reći da su došli na istu razinu kvalitete... a ECS sigurno nije napredovao. :clap:

za MSI-ev Neo sam mislio da će vratiti MSI-u početnu slavu, ali ni to ne valja. zlo i naopako kažem vam.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na