Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2017., 20:56   #1
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Angry Problem sa WiFi-jem na laptopu (zablokira cijeli OS nakon 1-2min)

Poštovani, imam problem sa laptopom (Asus X553M), stvar je u WiFi-ju, tj. nakon nekoliko minuta sve se zablokira/smrzne, tad je moguće samo ugasit laptop i kad se sustav podigne stavit na let, tad laptop radi bez problema, čim uključim WiFi - u roku nekoliko minuta zablokira se, ne pomaže ni Ctl+Alt+Del ni ništa slično. Probao sam mjenjati drivere, bilo 2 dana OK pa opet po starom. Stavio drugu, treću, četvrtu verziju drivera - opet isto :-(

Laptop je bio došao sa W8 i tad [prije 2 godine (laptop sam kupio u ožujku 2015)] nije bilo nikakvih problema, u ljeto 2015 se sam nadogradio na W10 i nije bilo problema s WiFi-jem (osim mušica W10), zatim sam u jesen 2016 išao stavit W7 jer mi se W10 nije sviđao (W7 laptop ne podržava) i tad mi se prvi put počelo događati da se sve zablokira/smrzne kad uključim WiFi. Zbog toga sam instalirao svježe W10 barem 5 puta (u vremenu od jeseni 2016 do sada) i nonstop isti problem, sad je to već došlo do mjere da šiknem laptopo kroz prozor.

Ovo pišem 'offline' u notepadu jer ako ukjučim WiFi gotovo je. Nadam se da ću imati 1-2 min da stavim ovo u thread.

Ono čega se bojim da je integrirani WiFi modul na matičnoj u laptopu 'riknuo' tj. možda se pregrijava, tj. možda je problem hardwerski pošto ni jedan driver nije doveo stvar u normalu

Sorry na toliko teksta, nadam se da netko ima ideju kak riješiti ovaj specifičan problem koji se još naziva ''gremlin'' ili ''duh u stroju'' jer malo radi, malo ne, pa zablokira.

Hardware ID je: PCI\VEN_14E4&DEV_4365&SUBSYS_667511AD&REV_01 no kako sam već napomenuo, probao sam nekoliko različitih drivera i uvijek isti problem.

Hvala unaprjed na odgovorima.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2017., 23:11   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Koliko čitam po netu, svi spominju driver compatibility, gdje god da sam gledao svi imaju problem s Asusom, tako da mislim da je do drivera. Jer nisu kompatibilni s windows 7.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2017., 00:05   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Po Hardware ID to je neka Broadcom 1x1 bgn, pronalazim drajver ver. 7.35.338.0

Jesi siguran / provjerio da je WiFi integriran na mobo ?
Ako nije možda je zamijeniti sa nekom drugom ?
Treba provjeriti jel ima Whitelist hw - a.
Ako je onda koristiti neku drugu via usb ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2017., 01:00   #4
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Koliko čitam po netu, svi spominju driver compatibility, gdje god da sam gledao svi imaju problem s Asusom, tako da mislim da je do drivera. Jer nisu kompatibilni s windows 7.
W10 mi je na laptopu, no isti problem sam imao i kad sam bio stavio W7 lani.

Ispada da je Asus šrot od laptopa, tj. zbog komponenti koje ugrađuju...


Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Po Hardware ID to je neka Broadcom 1x1 bgn, pronalazim drajver ver. 7.35.338.0

Jesi siguran / provjerio da je WiFi integriran na mobo ?
Ako nije možda je zamijeniti sa nekom drugom ?
Treba provjeriti jel ima Whitelist hw - a.
Ako je onda koristiti neku drugu via usb ?
Pa da, mislim da je taj Broadcom inače u jeftinijim laptopima (očito).

Da, to je verzija drivera iz 2016, probao sam 2013-u, 2015-u, mislim da sam isporobao sve drivere i uvijek zeza.

Ono što ne mogu shavatit - skužio sam da ovisi i na koji se uređaj laptop spaja, trenutno mi mobač (A5 2016) daje internet laptopu i tako je već cca 3-4 sata i nije zablokirao, čim se prebacim na 'kućni' WiFi, laptop se zablokira. Lani sam imao drugi mob i tad mi se obavezno laptop zablokirao, dok na drugom WiFi-ju nije (stan).
Tko tu koga?!

-ne znam jel je WiFi baš integriran na matičnoj, ali ne bih išao na to, em je dodatni trošak, em od ukupno 2x USB-a bi onda imao samo jedan, nit sam u HR.

EDIT: malo sam googlao i čini se da je WiFi modul moguće odspojiti i zamjeniti, jer je na konektor (nešto kao PCI slot): http://www.ebay.ie/dsc/Laptop-Replac...w=wifi+adapter

-ne bi išao to mjenjati jer mi nitko ne može garantirat da će to riješiti problem, a i laptop ima 5g jamstva (prošle su tek 2 godine i 2 mjeseca).

EDIT2: maloprije je zablokirao i dok je bio spojen na mob, ali na mob je 'izdržao' 4 sata. Pitam se jel ima veze dok se nešt skida ili dok je WiFi 'idle', idem to provjeriti pa javim.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 13.05.2017. u 01:22.
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2017., 08:59   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Napravi si jednu uslugu. Probaj deaktivirati ugrađeni wifi modul i stavi usb verziju. Čisto radi probe.
Druga stvar koju možeš pokušati je instalirati neki live Linux. Ako wifi bude radio bez problema, onda je do W10, a ne modula/hardvera.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2017., 10:55   #6
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Thumbs up

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Napravi si jednu uslugu. Probaj deaktivirati ugrađeni wifi modul i stavi usb verziju. Čisto radi probe.
Druga stvar koju možeš pokušati je instalirati neki live Linux. Ako wifi bude radio bez problema, onda je do W10, a ne modula/hardvera.
Pametno, hvala! -kako nisam u HR, a imam USB WiFi (ali doma, nisam ga ponio jer je laptop doma radio OK) pa mi jedino ostaje probat sa Live Linuxom (njega sam ponio na starom USB-u). Budem onda danas vrtio Live Linux pa ću baš vidjeti onda, tnx!


EDIT: nisam stigao isprobati Linux Live, no od subote ujutro nije bilo problema, osim BSOD-a, WhoCrashed kaže da je zbog kernela & WiFi-ja, pa sam opet skroz uklonio driver od WiFi-ja i Windowsi za nekoliko sekundi sami instaliraju svoju verziju koja za sada najbolje radi, ali ne duže od pol tjedna, trenutno je 2.5 dana da mi se laptop nije smrznuo pa ću dalje terat baš da vidim koliko će izdržat!
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 15.05.2017. u 17:39. Razlog: -nova saznanja
Remixer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na