Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2023., 22:05   #28651
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Zna li se, hoce li snimit' jos koji dio?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2023., 22:11   #28652
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
I neki dan smo pričali o najboljem filmu u zadnjih 10 godina, ne znam kako sam zaboravio Green Book. Vrhunski!
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2023., 23:47   #28653
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
I kao u prvom dijelu, negativci nemaju lica, identiteta, nacionalnosti. Najviše što se zna da je istočni blok/Kina/ ili neka fiktivna država iz tog dijela. Ali izričito se ne spominje. Bravo Tom.
S tim da je u prvom dijelu itekako još trajao hladni rat, a sada je - što? Koji su nam sad to globalni neprijatelji, globalno carstvo zla koje vreba na nevinog malog čovjeka.
Prvi dio u svom vremenu funkcionira,
al meni je sve ovo sad bilo debilno do te razine, s toliko najjadnije propagande da bi ga mogao shvatiti i prihvatiti isto ko da odraslom čovjeku daš kanticu, grabljice i lopaticu i staviš ga u pješčanik i kažeš mu nek se sjedne i igra 3 sata, i nek mu bude to zabavno, ko što je trogodišnjaku.

Doduše, apsolutni rekorder trasha najbijednijih tada dnevnopolitičkih aluzija je onaj nastavak Transformersa gdje je na početku prikazano kak se oni voze (transformirani u aute dakako) iz smjera nekakvog iranskog šatro nuklearnog postrojenja koje su upravo razje..li.
Roboti su često prikazivani u sfu ko napaćene ljudske sluge za izvršavanje njihovih hirova, no ovo je za gordu ekipu s cybertrona niže neg da su ih presložili u waste disposal strojeve, ili da pumpaju zagrebački pročišćivač otpadnih voda.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 00:09   #28654
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
I dalje je ista misteriozna (ruska) sila u pitanju, obzirom da se koristi MiG-28, Sukhoi Su-57 i Mil Mi-24 mašinerija, umjesto npr. (kineskih) Chengdu J-20, a 36 godina nakon orginala snimili su ponovno isti film.

Kak god se okrene, novi Top Gun je repriza orginala u skoro svakom kadru, (lošoj) glumi, radnji, negativcima, itd. - i to im je bil cilj, a Tom Cruise sa svojih 60 godina ima priliku biti "najbolji od najboljih".
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 12:54   #28655
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,941
Meni se Maverick jednostavno nije svidio, ali vas dvoje ste ga baš satrali Ja stvarno ne bih kazao da je to bila loša gluma, to je klasični akcijski film. Kakve je doduše više baš i ne gledam, ali eto prihvaćam svačije mišljenje.

Zanimljivo kako sam do Doxyevog komentara bio siguran kako je ta neprijateljska država u filmu jasno navedena kao Iran, ali eto očito nije. Osnovni razlog zašto je meni bilo očito da to jeste Iran proizlazi iz teme obogaćivanja urana (tema oko koje se Iran nateže ko slanu ribu već godinama), postupak koji je na zapadu opravdan i siguran kao branje tratinčica, ali ako slučajno netko drugi na ovom našem svijetu dođe na istu tu ideju onda treba očekivati Tomicu da mu ubaci projektil kroz ventilaciju

Što je, sada kada malo razmislim, više nego usporedivo s pothvatom Lukice kada je na sličan način satrao galaktičko zlo.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 13:03   #28656
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Iran je gatant, njima su davno prodali F14 koji se dalje tam jedino koristi, koliko znam. To kaj biolo i ruske opreme niš čudno, mogli su kupit, iznajmit, surađivat i sl. Također zna se koliko se prepucavaju sankcijama jer se boje da bi Iran mogao postati nuklearna sila
Nisam vidio lošu glumu, takva je kakva i treba biti za ovaj tip filma, sve u njemu funkcionira od prve do zadnje minute, slično kao i Furiosa/Mad Max
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 13:05   #28657
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Sta je to toliki hype sa ovim Everything Everywhere All at Once, jel to stvarno "najnagrdjivaniji" film. svih vremena ili je najwokeizirianiji film svih vremena

Volim super herojske filmove i sci fi i fantasy. Yeoh mi je druga najmrza zemska pojava na ekranu odma iza one iz Expansea, jel vridi to gledat il da ne gubim dragocjeno vrime.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 13:18   #28658
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Iran je gatant, njima su davno prodali F14 koji se dalje tam jedino koristi, koliko znam.
Nema tu realnosti Mladene, to je film s fiktivnom situacijom, jer ako budemo gledali realnost, Sukhoi Su-57 se koristi jedino i isključivo od strane Rusije i to svega nekoliko desetaka komada.

Velim, jedini razlog za F-14 je dodatna nostalgija, jer je cijeli film zapravo isto ono kaj smo gledali ko klinci u orginalu. Ništa posebno, a pogotovo ne najbolji film u posljednjih deset godina.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 13:23   #28659
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pa ne događa se film u alternativnoj stvarnosti, uostalom svatko ga ima pravo interpretirati kako želi. Meni je očito Iran u pitanju a SU i pilote su mogli iznajmiti od Rusa za vrijeme izgradnje kompleksa, koji rade uz njihovu pomoć na svom terenu. Eto.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 13:48   #28660
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Nije ovo dokumentarni film, a Rusija i Iran su u pravom životu partneri, pa im ovi opet ne daju Sukhoi Su-57 mašine koje bez ikakvih problema sruše prastari F-14 koje je Amerika (opet u pravom životu) prodala Iranu kad su si bili dobri.
Citiraj:
  • The third act of the film depicts Maverick and his crew dodging a swarm of Soviet-era S-125 short-range anti-aircraft missiles launched point blank.

  • No Su-57s have been exported, though, and as of mid-2022, the Russian Air Force itself reportedly wields just three aircraft of this type, not counting the prototypes.

  • The terrain serves as another counterargument. The snowy mountains we see in Top Gun: Maverick do not match the terrain of Iran’s coastline.
Uglavnom, kroz cijeli film se proteže hrpa ruske tehnike u zemlji koja zapravo ne postoji na ovom planetu.

Cijela radnja je složena da bude nostalgična i zato je cijeli film kopija orginala, tak da nema tu neke prevelike mudrosti, kad Maverick u više od 40 godina starom avionu spašava svijet od modernih Sukhoi Su-57 čuda tehnike.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 12.03.2023. u 13:54.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2023., 14:12   #28661
Mladenxy