Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2011., 16:21   #511
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
ma ja ih svako malo zovem i ispitujem kad bude to dostupno kod mene na kneziji
domis je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 20:41   #512
laytime
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor kmatkovic Pregled postova
Ajme bilo bi super da VIP kupi Metronet, pa da stave normalne cijene interneta jer ove od metroneta su nerealne.

Brzina 5 mb download i upload preko optike, ma odmah bi otkazao T-comu
Kako misliš nerealne? Triple Play s flat internetom i telefonom je skroz ok, cijenom i kvalitetom.
laytime je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 21:21   #513
kmatkovic
Premium
Moj komp
 
kmatkovic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Gospić
Postovi: 79
Citiraj:
Autor laytime Pregled postova
Kako misliš nerealne? Triple Play s flat internetom i telefonom je skroz ok, cijenom i kvalitetom.
Oprosti možeš navesti kolika ti je ukupna mjesečna naknada za metronet i dali otvaruješ download i upload 5 mb odnosno koliki je upload u kb/s???

Jer ja kada sam pregovarao sa čovjekom odgovornim za moju regiju jer sam htio za firmu uvesti metronet ispadalo me 400 kn samo flat internet i 5/5 mb brzina.
kmatkovic je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 22:05   #514
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
ne mjesajte poslovne i privatne korisnike, nisu iste usluge ni ugovori i zato su cijene drugacije. za privatne korisnike ti sve pise na njihovim sluzbenim stranicama i to mora bit ta cijena i niza je od gore navedenih 400kn.
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 22:18   #515
kmatkovic
Premium
Moj komp
 
kmatkovic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Gospić
Postovi: 79
Citiraj:
Autor mujica¸ Pregled postova
ne mjesajte poslovne i privatne korisnike, nisu iste usluge ni ugovori i zato su cijene drugacije. za privatne korisnike ti sve pise na njihovim sluzbenim stranicama i to mora bit ta cijena i niza je od gore navedenih 400kn.

Sorry nisam naveo to mi je bila cijena kao privatnom korisniku jer za poslovnog je još skuplje. Njihove navedene cijene su lijepo upakirane ali...

Zanimaju me iskustva korisnika jer mnogi se žale na njih...Kao čekanje da uvedu po 2 mjeseca iako postoji provedena optika. Pucanje interneta i nesposobna služba za korisnike.
kmatkovic je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 22:29   #516
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Citiraj:
Autor kmatkovic Pregled postova
Sorry nisam naveo to mi je bila cijena kao privatnom korisniku jer za poslovnog je još skuplje. Njihove navedene cijene su lijepo upakirane ali...
ok sad vise neznam jer pricamo o ZG ili GS...
ako si u triple play zoni (samo u ZG) cijene su na webu, kak ti netko moze vise naplatit?
ko da dodjes po sladoled u ducan i pise da kosta 7kn i zenska ti ga naplati 42kn. nije mi jasno...
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 22:33   #517
laytime
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor kmatkovic Pregled postova
Oprosti možeš navesti kolika ti je ukupna mjesečna naknada za metronet i dali otvaruješ download i upload 5 mb odnosno koliki je upload u kb/s???

Jer ja kada sam pregovarao sa čovjekom odgovornim za moju regiju jer sam htio za firmu uvesti metronet ispadalo me 400 kn samo flat internet i 5/5 mb brzina.
Doma imam triple play cca 90 tv kanala, 5/5 Mbps brzinu, flat internet i flat telefon u nacionalnoj mreži i to sve za fiksnih 270kn mjesečno. Upload je isti kao i download. Nema razlike u brzini.
Ono što je ok, brzina je stvarna i po mjerenju i u praksi, tv ne trza, telefon ne šumi. Račun je bez iznenađenja i stresa.
Za poslovne korisnike ne znam kako stvari stoje.

laytime je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 23:01   #518
kmatkovic
Premium
Moj komp
 
kmatkovic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Gospić
Postovi: 79
Citiraj:
Autor mujica¸ Pregled postova
ok sad vise neznam jer pricamo o ZG ili GS...
ako si u triple play zoni (samo u ZG) cijene su na webu, kak ti netko moze vise naplatit?
ko da dodjes po sladoled u ducan i pise da kosta 7kn i zenska ti ga naplati 42kn. nije mi jasno...
lol

Pričam o GS ali me ne zanima Triple Play. Pa prema tome mislim da je nebitno ZG ili GS

Inače u GS je provedena optika kroz cijeli grad, i dosta se firmi priključilo na metronet.

Planiram otkazati Max ADSL od T-coma i uvest Flat Internet od Metroneta (Privatno ne poslovno) zanimaju me iskustva sa kvalitetom veze, dali puca i slično, kakva im je služba za korisnike i uglavnom isplati li se u odnosu na Flat od T-coma jer ne planiram ići preko 200 kn pretplate/mjesečno za net ni u ludilu.
kmatkovic je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 23:20   #519
laytime
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor kmatkovic Pregled postova
Planiram otkazati Max ADSL od T-coma i uvest Flat Internet od Metroneta (Privatno ne poslovno) zanimaju me iskustva sa kvalitetom veze, dali puca i slično, kakva im je služba za korisnike i uglavnom isplati li se u odnosu na Flat od T-coma jer ne planiram ići preko 200 kn pretplate/mjesečno za net ni u ludilu.
Ti bi uzeo net za doma, kakav? Adsl ili optika? Optika ne puca, SZK je vjerojatno najtulavija u državi, ali trude se i ljubazni su. Ako uzmeš mdual (telefon i flat internet) to je oko 170kn mjesečno. Nisam siguran da imaju u ponudi samo internet preko optike.
laytime je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2011., 10:58   #520
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Citiraj:
Autor kmatkovic Pregled postova
lol

Pričam o GS ali me ne zanima Triple Play. Pa prema tome mislim da je nebitno ZG ili GS

Inače u GS je provedena optika kroz cijeli grad, i dosta se firmi priključilo na metronet.
hehe, nije nebitno. troskovi spajanja su veci na poslovnu mrezu jer je drugacija od 3pp...

Citiraj:
Autor laytime Pregled postova
Ti bi uzeo net za doma, kakav? Adsl ili optika? Optika ne puca, SZK je vjerojatno najtulavija u državi, ali trude se i ljubazni su. Ako uzmeš mdual (telefon i flat internet) to je oko 170kn mjesečno. Nisam siguran da imaju u ponudi samo internet preko optike.
nema, imas pakete kakav ti imas. opet pricate o kruskama i jabukama. ti si u 3pp zoni, tamo je optika razvucena do korisnika (ok do haustora, trosak daljnjeg spajanja je mizeran) i zato je ta cjena, znaci kalkulacija za ftth se radi za cijeli kvart.


btw. ovo je full OT...
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.

Zadnje izmijenjeno od: mujica. 19.02.2011. u 11:48.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2011., 14:59   #521
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Na stranici im pise da je optika dostupna:

Citiraj:
Usluga je dostupna isključivo na području grada Zagreba u sljedećim kvartovima :

POS Špansko
Malešnica
Vrbani
Borovje
Siget
Vrbik
Rudeš
HOTO naselje
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2011., 15:19   #522
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor laytime Pregled postova
Doma imam triple play cca 90 tv kanala, 5/5 Mbps brzinu, flat internet i flat telefon u nacionalnoj mreži i to sve za fiksnih 270kn mjesečno. Upload je isti kao i download. Nema razlike u brzini.
Ono što je ok, brzina je stvarna i po mjerenju i u praksi, tv ne trza, telefon ne šumi. Račun je bez iznenađenja i stresa.
Za poslovne korisnike ne znam kako stvari stoje.

Super ti je down i up brzina odlična nema šta, al ovaj ping 41 prema ljubljani je definitivno prevelik i to je još tu blizu, dok sam bio na iskonu i kad sam mjerio ljubljanu bio mi je oko 26-30 na b.netu 10 po danu navečer oko 20. Planiro sam kad mi istekne ugovor sa sadašnjim ISP-om da pređem na metronet, al mislim da neću ipak.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 04.05.2011. u 15:25.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2011., 17:35   #523
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
Planiram uzeti MetroCarNET za 100kn (2Mbit,flat sa telefonom) pa me zanima da li ima alternativa ovome po cijeni (tražim najjeftiniji net).
Koristio sam istu uslugu prije 2-3g i s obzirom na cijenu od 100kn bio sam zadovoljan (samo jedan kvar modema koji je prouzročio gubitak usluge na 5 dana u godinu i pol korištenja).

EDIT: nakon upita prema Metronetu, nije usluga dostupna....a samo sam 500m bio udaljen!!! Sad sam u centru?!
Koja je alternativa?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Prijateljski. 07.05.2011. u 01:08.
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2011., 10:15   #524
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
METRONET mail login password fail

Danas upalim m.Thunderbird da provjerim mailove kad ono problemi!
Javlja mi da ne valja lozinka od metronet-a te se ne moze logirati :/

Probam preko Opere uci u metronet pretinac ... isti đavo! Moj Pass ne sljaka ... Usra sam se; reko, neko mi provalio mail s kojim mi je vezan paypal.

Zovem brzo SZK Metromail-a ... navedem problem ... tip me utjesi da je nesto vrisnulo kod njih i da ima puno slicnih prituzbi glede logiranja u mail pretince ...

Pa eto da se zna !
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2011., 15:43   #525
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Da ne otvaram novi topic. Postat cu ovdje.

Posto ukucani koriste internet neprestano i posto mi cuclaju bandwidth, doslo je do granice da nam je 10mbit na sve nas ponekad premalo, te da ja ne mogu uvijek imati mali ping
Zbog toga, plan je da njima ostavim tu 10mbit vezu, a da sebi uzmem dodatnu vezu. Posto imamo 2 tel. prikljucka u kuci, to nije problem. Malo sam gleadao ponudu nasih ISP-a, te sam skoro uzeo jos jedan aDSL prikljucak kod Optime. Ali nije mi vrag dao mira, a i posto patim na optiku, otisao sam viditi kako stoji Metronet, te jesu li se prosirili.
Ugodno sam se iznenadio kad sam pogledao onaj njihov "company profile" video na youtubeu, gdje su rekli da je njihova infrastruktura dostupna u svim vecim gradovima u Hrvatskoj.
Rekoh dobro, i nazovem prodaju. Nakon upita jeli dostupna optika na mojoj lokaciji (posto roditelji imaju firmu, mi spadamo pod poslovne korisnike), oni su odgovorili da bi trebala biti. Rekoh im da provjere, te da me nazovu nazad, za jedno sat vremena su me nazvali i rekli da je dostupna, te da se moze realizirati.
Za 20-ak min, smo primili cjenike i papire za ugovor.
Cijena za mFastNet 15/1 se cinila dobra, oko 400kn, a posto je optika, nema pucanja veza, nema 24h disconnecta i pingovi bi trebali biti dobri, tako da smo pristali na to.
Papiri su bili poslani nazad u utorak, te nam je receno da ce majstori doci postaviti kroz slijedeca 2 tjedna.

Faza 1. Dolazak majstora za ugradnju kabla od njihove spojne tocke do korisnikove adrese.

U cetvrtak ujutro (2 dana kasnije), pokucaju majstori te kazu da im je usput, te da ce pogledati mogu li to sada rijesiti. Nakon 2 min inspekcije, rekli su da mogu to napraviti sada. Ja naravno rekao da moze.

Bacili se na posao, a ja uhvatio par slikica.


Kolut s nekakvim cvrstim "kablom". S njim guraju opticki kabl do odredista

Slikano ispred kuce. Kazu da im je spojna stanica na parkiralistu Bolnice, posto sam ja blizu, to je nekih 100m, malo iza onog zutog natpisa u daljini.

Tel. sahta ispred kuce, "debeli" kablovi su vodovi za tel. za normalne korisnike, i moj opticki tanki kabl pored njih

Morali su prokopat dio ispred kuce kako bi mogli provuci kabl ispod kapije. Na kraju su to fino porkpali tako da se sada niti ne vidi.

Ovo je kabl koji su postavljali.

Isli su po rubu kuce, pored bakrenog tel. kabla, tako da se uopce ne vidi. Po kuci do tavana, te preko tavana u moju sobu.

Nakon jedno 2 sata, rezultat je ovakav. (Crni kabel u kolutu je opticki)


Tad mi je receno da ce kroz koji dan doci tehnicari da nastave posao.

Faza 2. Fino obradivanje kabla

U ponedjeljak ujutro (5 dana nakon faze 1), dosli su tehnicari koji su spojili opticki kabl na njihovu tocku, te su tada obradili kabl u mojoj sobi kako bi se poslije mogao spojiti na media konverter.

Morali su skinuti izolacije, te spojiti odgovarajuci konektor. Za to su koristili ovo kuciste.

U gornjem desnom kutu vidi se crni kabl. Kad se skine sva izolacija, ostaju 8 optickih niti od kojih se samo dvije koriste zasad.

Dvije niti koje su se trebale spojiti s konektorom je spojio tako da je imao jos jedan opticki kabl s konektorom te je pomocu Fusion splicera i spojio.
Rezultat je ovakav:

Dok konektor izgleda ovako:


Nakon spajanja su loopback testirali kabl tako da su spojili Rx s Tx, te ustanovili da sve radi kako treba.

Postavili su i oznaku na kabl. (Cenzurirani dijelovi s osobnim podacima)


Tu zavrsava faza 2, te se sad ceka zavrsni tehnicar koji dolazi iz Metroneta s media konverterom i routerom.

Faza 3. Media konverter, router, softversko podesavanje

U srijedu (2 dana nakon faze 2) je dosao tehnicar iz Metroneta s opremom koja je potrebna.

Media konverter je ovaj http://www.dlink.com.au/products/?pid=816
On je do 100mbit, sto znaci da ce za sada biti dobar. Dok ne pocnu nuditi brzine vece od 100mbit.


Iz media kovertera obicnim ethernet Cat-5 kablom do routera s WAN portom.
U ovom slucaju sam dobio MikroTik router.
Unutra je RouterBoard 450 http://routerboard.com/RB450 s kucistem http://routerboard.com/CA150


Kada se router pali, ima boot up beep zvuk kao kad se boota racunalo, te kada zavrsi boot, ima jos jedan zvucni signal koji se cuje kad je router spreman za koristenje. Boot traje 15-20 sec.
Router se konfigurira putem Serijskog porta, te ga je tako i tehnicar konfigurirao. Postoji DHCP podrska. Postavke se ne mogu pristupiti preko ethernet porta i gateway IP adrese.
Spaja se tako da je Eth/PoE port ustvari WAN port na koji se spaja media konverter. Eth2 i Eth3 port su za internet, dok su Eth4 i Eth5 za telefon.

Posto uz mFastNet uslugu ide i tel. prikljucak sa brojem preko MetroVoice usluge, telefon se spaja direktno na router. Posto nemamo IP telefon. Treba jos jedan dodatni uredaj koji pretvara digitalni u analogni signal.
Uredaj je Linksys SPA1001 http://www.voipvoip.com/linksys-spa-1001/

Spaja se na Eth4 ili Eth5 (Moze se imati dva tel. prikljucka na routeru, tj. dva broja) putem ethernet kabla. Te se telefon spaja na Phone 1 utor.


Sve to lijepo spojeno izgleda ovako:


Sto se tice hardverskog dijela, to je to.

Kad je tehnicar sve spojio i kada sam testirao, speedtest je izgledao ovako


Imao sam 5/5 zbog toga sto je to njihova default vrijednost kad spoje korisnike. Imao sam tu brzinu par sati dok tehnicar nije dosao nazad u ured i namjestio 15/1.

Sada Speedtest izgleda ovako:



Usporedujuci s Adsl-om. Ima par prednosti i mana.

Prednost: Dobri pingovi, stabilna brzina, future-proof kod povecanja brzina, staticki javni IP (iako na stranici pise dinamicki), brz upload, veza nikad ne puca, te nema disconnecta svaka 24h radi promjene IP-a.

Mane: Malo skuplje od Adsl-a zasad, nije dostupno privatnim korisnicima, staticki javni IP, nemogucnost Port forwarda samostalno.

Osjeti se poboljsanje. Znaci dok se ne iskoristi bandwidth, sve aplikacije dobro rade. Ako npr. torrenti ne idu full brzinom, nego samo malo manje, nece uopce utjecati na pingove. Isto tako ako se bilo sto drugo radi. Dok na Adsl-u sam imao problema s vecim pingom ako neke druge aplikacije/racunala koriste tu vezu.

Sto se tice portforwarda. Portforward za portove do 1024 se naplacuju, a sve iznad 1024 je besplatno. Samo se posalje mail tehnicaru, i on to sredi.

Sreca je sto zivim blizu sveucilista i bolnice. Nisam siguran jeli infrastruktura dostupna u svakom dijelu grada. Treba provjeriti za svaku lokaciju. Ako netko nije vidio u profilu, radi se o gradu Vukovaru.
Sto se tice instalacije, ako se potpise ugovor na 24 mjeseca. Sva instalacija je besplatna.

Eto, ako netko ima firmu, te je jako zeljan FttH-a danas. Moguce je, nije ni tako skupo.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.

Zadnje izmijenjeno od: pipe. 15.10.2011. u 15:55.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2011., 17:21   #526
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Čovječe Božji pa kud si pristao na 15/1???
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2011., 17:33   #527
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Za poslovne korisnike nema paketa kao za privatne korisnike. Naravno, I ja bi htio imati 15/15 ili 25/25, ali za sad se ne moze. Dedicirani vod je jos uvijek jako skup (par tisuca kuna mjesecno za 10/10), a ovaj dijeljeni (mFastNet) postoji samo u paketima od 5/1, 15/1, 25/1.

http://www.metronet.hr/internetske-u...talni-pristup/
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2011., 18:51   #528
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
Znaj da ti zavidim.
Hvala na fotkama.
BlackDwarf je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 10:18   #529
qutip
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 164
Ovakva je situacija kod mene...
qutip je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 19:15   #530
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Čovječe Božji pa kud si pristao na 15/1???
lol, mozda izgleda glupo al za 400kn dobit ovako nesto...besplatno provlacenje kabla, spajanje optike, splajsanje, 3(4) uređaja

ovo se njima nece isplatit dugo vremena...jos mi nije jasno kak ta firma uspijeva poslovat (pretpostavljam kak al opet...)
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 22:26   #531
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Mali update.

Metronet je predstavio nove brzine na dijeljenom kapacitetu preko optike. Mislim da se zove SuperNet. U ponudi su 20/2, 30/3 i 50/5 ako se nevaram.

Cijene ni nisu toliko ocajne za firme kojima treba i kojima je Metronetova optika jedina dostupna.

Evo kako izgleda u Vukovaru
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2014., 15:02   #532
manki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 321
ima li možda netko kakvu informaciju o današnjim poteškoćama na prostoru HR?

počelo je oko 13h - a ne radi telefon/internet.
SZK veli da je na prostoru cijele HR, ali nemaju neku bolju informaciju.
manki je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2014., 13:33   #533
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Ima li netko iskustva s 15/15 poslovnim priključkom, ali ne kabelskom vezom na centralu nego optičkom (sa sljemena)?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2014., 13:49   #534
manki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 321
mi ti imamo 15/5 ako ti što znači?

iako speedtest pokazuje 100/15 nekih mjesec dana
manki je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 12:42   #535
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Dižem temu malo iz naftalina.
Dali je metronet orjentiran samo na poslovnjake ili mogu i privatne osobe uzeti internet kod nijh, jer kroz ulicu mi prolazi optika od metroneta, tako su m rekli iz hakoma pa da si uzmem net, ako rade naravno sa privatni korisnicima.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 12:56   #536
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Kako mi se firma seli na drugu lokaciju bio sam sa predstavnikom Metroneta neki dan i potpisao ugovor te pitao što je sa privatnim korisnicima pa mi je rečeno da se oni orijentiraju isključivo prema firmama iliti pravnim osobama.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 12:57   #537
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Kako mi se firma seli na drugu lokaciju bio sam sa predstavnikom Metroneta neki dan i potpisao ugovor te pitao što je sa privatnim korisnicima pa mi je rečeno da se oni orijentiraju isključivo prema firmama iliti pravnim osobama.
Hvala na info.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 18:52   #538
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Ne znam dali si vidio cijene Metroneta... i jako ograniče pristup net-u nemaš mogućnost kontroliranja portova, portforwardinga, itd...

Iskreno, bolje ADSL nego Metronet

A i optika u ulici ne znači ništa... Meni recimo bnet prolazi 4 metra od kuća, i nema šanse da dobijem priključak...
RimtuTiTuki je online   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 00:55   #539
Papandopulo
Registered User
 
Papandopulo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Kvatrić, Zagreb
Postovi: 104
Nije mi jasno, koja je caka s Metronetom? SuperNet 100/10 Flat, fair usage 1.299,00 (1.623,00) kuna mjesečno, a priključna pristojba 500,00 (625,00). Ne shvaćam zašto su cijene tako visoke kad su brzine dosta prosječne u usporedbi s ostalim ISP-ovima koji koriste optičku infrastrukturu?
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Papandopulo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 01:25   #540
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Jer jos bar 6 mjeseci ne shapaju brzine nego imas stvarnih 100/10mbita.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na