Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2002., 19:27   #1
DvV
Registered User
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Crna Gora, Podgorica
Postovi: 12
Talking Sinteticko ulje u kompu???

Koriscenjem sintetickog ulja, na osovinu bilo kog ventilatora u kucistu ventilatora, obezbjedjuje dodatnih 800-1000rpm. NPR na mom CPU cooler-u koji se vrtio brzinom 4900-5050rpm, a nakon stavljhanja sintetickog ulja po osovini, dobio sam 5800rpm. Jos da napomenem da sam dobio skoro necujno kuciste. Inace u kucistu imam 12 ventilatora, koji se skoro svi okrecu na (fabrickih 4500-5200rpm).
Prije ovoga sam probao razna ulja i masti, ali skoro nikakav efekat nije uslijedio. Cak naprotiv. Sa upotrebom masti (tovotne za teske masine) izgubio sam nekih 300rpm.
DvV je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2002., 00:02   #2
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
gdje tog ulja ima za kupiti i koliko kosta? to je obično motorno ili...?
igx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2002., 18:26   #3
DvV
Registered User
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Crna Gora, Podgorica
Postovi: 12
Pa ulje je "najobicnije" sinteticko. Castrol 10W-40 koje sipam u moju hondu (accord 2.0i). Dovoljno ti je 5 kapi za cijeli komp. Najbolje ti je da odes do nekog autoservisa da ti iz praznih boca iscijede cep ulja koji je dovoljan za cijeli komsiluk.
DvV je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2002., 18:29   #4
DvV
Registered User
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Crna Gora, Podgorica
Postovi: 12
Zaboravih. Boca sintetickog ulja kod nas kosta 20€, tako da ti se ne isplati da kupujes ulje samo zbog ventilatora
DvV je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2002., 19:30   #5
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Pitas frenda s hondom da ti da cep ulja... ak je pizda pa neda, odes po noci sa gedorom i ispustis mu ulje iz motora, a usput si spremis par kapi za ventilatore
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2002., 20:34   #6
DvV
Registered User
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Crna Gora, Podgorica
Postovi: 12
hehe nemas problema, dacu ti sinteticko ulje, ako ces doci za njega, ali majuci u vidu prethodni period koji je za nama (zauvijek - iskreno se nadam) neznam kako je to izvodljivo. Jedino da Vas ja cekam kod Herceg Novog pa da Vam urucim cep ulja.
Ma kad bolje razmislim dao bih i cijelu bocu ulja kad bi ponovo bilo kao nekada, no to nije prica za ovaj forum.
Pizda nisam, jer da sam, nebih ovo stavljao na PC Ekspertov forum.
Pozdrav 8)
DvV je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2002., 22:58   #7
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Zašto bi to ulje trebalo biti sintetičko?!
Koristiš motorno ulje, po meni bi bilo logičnije staviti ulje za ležaje/ getribu.
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2002., 23:28   #8
DvV
Registered User
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Crna Gora, Podgorica
Postovi: 12
Sinteticko ulje stvara najmanje otpora pri eksploataciji. Prije njega sam stavljao obicno ELF15W40 ulje i nisam dobio nikakve rezultate. Na slici ti je potvrda moje price nakon koriscenja sintetickog ulja. Prije ovoga, skor je bio 4900rpm, a kada sam ga kupio bio je 5100rpm.

DvV je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2002., 03:21   #9
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by dpajur
Pitas frenda s hondom da ti da cep ulja... ak je pizda pa neda, odes po noci sa gedorom i ispustis mu ulje iz motora, a usput si spremis par kapi za ventilatore
Bravo majstore!
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2002., 09:15   #10
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Kad smo vec kod podmazivanja coolera....
Imo sam nekoc Chrome orba (kupio u ve-milu) i vec nakon sto je istekla garancija (15 dana ) poceo je pun k**** zujati, kao da nesto zapinje, nije se svaki put htio pokrenuti.... Pa sam ga lijepo izvadio, raskopao, i uzeo neku zutu Ininu mast iz garaze (nisam imo pojma kaj da podmazem), pa sam sve kaj mi se cinilo da bi moglo zapinjat. I slozih ja to natrag, upalih komp.... kad ono.... COOLER uopce nisi mogo cut! nevjerovatno! i tak je radilo po tjedan-dva dok nisam opet trebo podmazivat... sve u svemu, bilo mi je zao kaj sam prodo taj komp
Eh da mi je palo na pamet da ulijem ulje ...
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2002., 14:29   #11
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Citiraj:
Originally posted by DvV
hehe nemas problema, dacu ti sinteticko ulje, ako ces doci za njega, ali majuci u vidu prethodni period koji je za nama (zauvijek - iskreno se nadam) neznam kako je to izvodljivo. Jedino da Vas ja cekam kod Herceg Novog pa da Vam urucim cep ulja.
Ma kad bolje razmislim dao bih i cijelu bocu ulja kad bi ponovo bilo kao nekada, no to nije prica za ovaj forum.
Pizda nisam, jer da sam, nebih ovo stavljao na PC Ekspertov forum.
Pozdrav 8)
hehe, nisam ni mislio na tebe.. mislio sam na frenda koji je nedavno postao zastupnik za hondu u hrvatskoj (ne generalni, vec jedan od nekoliko), moram ga priupitat oce li donirat koju bocu ulja za nagradnu igru pc eksperta

prije nam je dijelio kopije poslanika i pc133 ram za nagradne igre... ko zna mozda jednog dana na pc ekspertu osvane i nagradna igra za novu hondu civic ?
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2002., 19:05   #12
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by dpajur


hehe, nisam ni mislio na tebe.. mislio sam na frenda koji je nedavno postao zastupnik za hondu u hrvatskoj (ne generalni, vec jedan od nekoliko), moram ga priupitat oce li donirat koju bocu ulja za nagradnu igru pc eksperta

prije nam je dijelio kopije poslanika i pc133 ram za nagradne igre... ko zna mozda jednog dana na pc ekspertu osvane i nagradna igra za novu hondu civic ?
Da, to je stvarno realna opasnost
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2002., 19:59   #13
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
probao sam ja to podmazivanje, ali nista! imam Thermatake 8cm sistemske sa kuglicnim lezajevima tako da opdmazivanje nije nista pomoglo (koristio sam Castrol GTX3 Magnetec) pa sam ja to sve ljepo prespojio na 7V i uzivam u tisini! inace puno tisi rad ventilatora i bolji protok zraka sam dobio kada sam izrezao onaj rupicasti lim na kucistu na mjestu predvidjenom za ventilatore!
igx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na