Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.08.2014., 20:53   #1
Filip_zg
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Pitanje za ljude iz Zagreba

Da li postoji neko mjesto u Zagrebu gdje se mogu isprobati monitori od 120Hz i 144Hz?

Osobito ako uz to još ima i Gsync.
Filip_zg je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2014., 21:12   #2
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ne.

Ak bi to htio isprobat trebal bi prikacit high end konfu i ganjat neku igru sa 120fps a to je u trgovini nemoguce, tj. nitko ti to nece dopustit. Pitanje je ko uopce i ima izlozen takav monitor posto su rijetkost. Kad malo bolje razmislim ni nema trgovina osim Links kaj imaju upaljene monitore izlozene a tam ti to sigurno nece dopustit osim ak znas nekoga. U Hg Spotu mislim da nema vise upaljenih monitora.

Jedina sansa je da te netko pozove kod sebe pa da isprobas.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 19.08.2014. u 21:31.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.08.2014., 21:35   #3
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ja sam sad kupovao monitor i gotovo nigdje nema izloženih monitora + da rade, a kamoli da ti daju da ga uštekaš.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2014., 21:43   #4
Filip_zg
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Šteta, znam samo iz anegdota da je duplo veće osvježenje ekrana uz hardware koji to podržava znatno bolje iskustvo od onog sa maksimalnih 60Hz/fps.

Trebao bi baš vidjeti da li se isplati takva zamjena za napr. bolju kvalitetu slike kod IPS ekrana, budući da su monitori sa visokom frekvencijom redovito TN.
Filip_zg je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 18:34   #5
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Po defaultu sam skeptik (da ne kazem hejter) tako da sam i sam davno morao probati 60 vs 120hz. Iscupao sam stari 17" crt i pogurao 120hz refresh. Razlika naspram 60hz je vidljiva na prvi pogled.

Za regular gaming, neki rts, rpg i slicne stvari, refresh od 60hz je imo sasvim dovoljan.

No, ako se iole bavis brzim fpsovima (qw, ql, cpm, warsow itd.) 120/144hz je jako dobra stvar. Nije magic bullet no svakako pomaze (barem meni jest).

Ljudi kazu da su novije stvari tipa http://gaming.benq.com/gaming-monitor/xl2411z jako blizu samim crtovima i svakako ih preporucaju.

TN je problem, no ukoliko nemas hrpu love za nesto tipa:
http://www.eizo.com/global/products/...dex.html#tab01 nemas izbora.

Jel se to isplati? Pa meni koji ne igram nista osim quakea definitivno ljudima kojima fast fps ne znaci nista dati 2,5k kn za TNac je svetogrdje.

Zadnje izmijenjeno od: Xizor. 22.08.2014. u 18:48.
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2014., 11:05   #6
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Iz prve ruke mogu reći da vrijedi za FPS tipa BF4, smooth game je preporod. Igram na low detaljima GTX 660 Ti, uz stavljen lock na 144. A opet na asus 144 sam prešao sa della IPS, i slika je neusporedivo lošija za surf, slike i ostalo. IPS vs TN matrica. Pa vidi šta ti je važnije kod toga dvoje. Ukoliko misliš korisitit lightboost, slika je puno puno tamnija, pretamna za bilo koji čestiti gameing, i lock-a se na max 120 fps.

Evo ti lista monitora da se ne zezneš kod nabave http://www.blurbusters.com/faq/120hz-monitors/
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2014., 13:26   #7
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Evo, da i ja nadopunim, moj frend imao 120 Hz monitor pa je radije prešao na IPS matricu jer je svega 5-10% vremena za računalom provodio igrajući a ostatak je radio ozbiljan posao. Razlika 60-120 Hz mu nije bila toliko bitna koliko kvaliteta slike (boje, kontrast, svjetlina). Ja sam jednom odigrao BF4 kod njega i ne mogu reći da sam vidio neku drastičnu razliku koja bi opravdala razliku u cijeni i kvaliteti slike u odnosu na neki klasičan IPS monitor. Onaj tko 90% vremena provodi igrajući se za kompačem mislim da nema takvih dvojbi...
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na