Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2013., 15:05   #1
Gavroo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 39
G710+ vs K70

Pozdrav, dvoumim se izmedju dviju tipkovnica. O Logiju ima dosta puno informacija i feedbacka tako da znam o njoj sto bih trebao znati, no K70 mi je vizualno puno ljepsa, nedostatak macro tipki mi i ne smeta toliko. Medjutim, nema puno feedbacka o navedenoj tipkovnici, ima li ju tko, kakva su misljenja i iskustva? Corsairova kvaliteta tipkovnica, ipak su tek nedavno krenuli u taj segment malo ozbiljnije. I na kraju , gdje ima za kupit... Gledao sam na nabava.net i svugdje izgleda ima samo ova klasicna verzija dok bi mi dosta draza bila ova. Hvala
Gavroo je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2013., 18:47   #2
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
obrati se Nini mozda se moze nabavit hehe mislim da je k70 najbolja mehanicka tipkovnica.

jurbAs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2013., 22:39   #3
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
nadam se da si isprobao bar 3 razlicite vrste switcha, jer kupovanje na blef je najveca glupost koju mozes napraviti. meni recimo red i black ne valjaju, dok mi je brown uvjerljivo najbolji i bez obzira na marku i dizajn bi uvijek isao na brown.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2013., 22:56   #4
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
definitivno uzet brown swich ali imas k70 sa brown swich
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2013., 23:09   #5
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ja imam Corsair K70 s red switchevima i definitivno mi ne odgovaraju, prelagano se aktiviraju.

(P.S. nisam kupio tipkovnicu)

Brown mi je za sada najbolji, a izgleda da će mi i green odgovarati, čekam da probam neku tipkovnicu s tim tipom prekidača.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 00:00   #6
Gavroo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 39
Vjerujem da bi se mogao prilagoditi na bilo koje switcheve. Ali da budem iskren nisam jos probao nijedne, međutim svaki su napredak spram membranskih. Vidim da su brown najhvaljeniji, dali tko zna dali postoji brown u crnom finišu ? Jer ako switchevi definiraju finiš tipkovnice to mi zadaje dodatne glavobolje
Gavroo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 00:18   #7
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Switch nema veze sa tipkom. Tipka može biti od aluminija, roza, srebrna kaj god.

Brown su super, slažem se. Iako meni su najdraži blue za doma (Iako na žalost ne predstavljaju opciju u uredu zbog glasnoće). Probao sam još black samo, ali mi ne pašu.
  Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 00:22   #8
Gavroo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 39
Ne kazem da tipke imaju veze s bojama itd. Nego je moguce da proizvodjac sam po sebi je tako napravio seriju da je odredio odredjene switcheve s odredjenim bojama, ako razumijes sta hocu reci...
Gavroo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 00:27   #9
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa pričamo o Cherry MX switchevima recimo. Proizvođač može kako god hoće napraviti tipkarušu.

Meni tak svejedno. Imam Razerovu sa mx blue switchevima. Nije mi Razer prva opcija bila, ali tak svejedno kada radi besprijekorno plus dobio sam ju za deal kakav se ne propušta
  Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 00:57   #10
Gavroo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 39
Izgleda da se ne razumijemo >.< . Hvala svejedno
Gavroo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2013., 04:21   #11
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Gavroo Pregled postova
Vjerujem da bi se mogao prilagoditi na bilo koje switcheve. Ali da budem iskren nisam jos probao nijedne, međutim svaki su napredak spram membranskih. Vidim da su brown najhvaljeniji, dali tko zna dali postoji brown u crnom finišu ? Jer ako switchevi definiraju finiš tipkovnice to mi zadaje dodatne glavobolje
K70 ima tvornički definirane finiše tipkovnica (i boje osvjetljenja) za pojedine vrste switcheve ... na tvoju žalost



Iako bi osobno u skoroj budućnosti (zbog membranske frustracije) mogao ići na neki kompromis Brown-Red switcheva tj. većina Brown plus eventualno neke (taktičke) tipke na Red.

Možda navući "kondome" i to je to


Samo prije toga ne bi bilo loše isprobati sa ovakvim nečim

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 27.12.2013. u 04:36.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 11:14   #12
Gavroo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 39
Oo hvala! Taj dio nisam ni vidio
Kontaktirao sam par web shopova, kod nas uvoze samo sa Red switchevima... -.-. Tako da na kraju ipak Logi pobjedjuje. Hvala na pomoci.
Gavroo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 11:27   #13
etnic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SK
Postovi: 30
Između te dvije ja bi uzeo K70.

Ja sam na slijepo uzeo brown tipke i super mi pašu za pisanje. Dobre su mi i za igranje, mada ne igram puno.
Htio sam klasičnu, neupadljivu tipkovnicu, bez multimedijalnih tipki pa sam uzeo Ducky Shine 3.
Dobra stvar kod Duckya je što možeš kombinirati 6 boja osvjetljenja sa 5 vrsta Cherry tipki.
Koliko sam vidio Shine 3 ima i više mogućnosti namještanja razine i modova osvijetljenja, ali je nešto skuplja.

Ako ti se da "petljati" sa naručivanjem izvana vrijedi razmisliti i o toj tipkovnici.
Ako kucaš puno teksta razmisli da li će ti odgovarati mali enter na US layautu kao i nedostatak naših znakova.
etnic je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 11:32   #14
Gavroo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 39
Jbg meni bi bilo idealno kad bi kod nas bilo K70 ali s brown switchevima. Sto se tice layouta, sve do sad sam pisao s trenutnom tipkovnicom koja ima HR znakove, ali vidis i sam koliko ih (ne)koristim . A slova Z i Y se lako zamjene hehe.
Gavroo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 11:45   #15
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Nema tog layoutu na koji se ne privikneš u roku par dana kompletno. Oni kojima se teže priviknuti su obično oni koji isto tako malo actually tipkaju po dotičnima. Imao sam HR layout sa velikim enterom valjda 99% vremena od 1990 - 2012. pa mi je prebacivanje na english sa malim enterom bilo trajalo ravno 2 dana. A od svega mi je najviše bilo potrebno da se naviknem na makro tipke lijevo koje bi bunio za ctrl, shft, cl, tab, tildu.
  Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 12:40   #16
etnic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SK
Postovi: 30
Vjerujem da bi se i ja nakon nekog vremena naviknuo.
Nisam nikada isprobao mali enter, a pošto sam vidio da postoji tipkovnica sa UK layoutom koji je isti kao i naš (osim ćšđ), a i htio sam baš veliki enter, uzeo sam UK layot.
Na drugačiji raspored šđžć sam se brzo naviknuo, ali još uvijek mi ponekad prst poleti na Y.
etnic je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 15:22   #17
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
ja koristim international layout vec godinama imao sam i njemacki a HR nemam vec godinama. Veliki enter mi sad vise smeta nego sto je koristan . Niti gledam po tipkama dok tipkam. Ja cu si sigurno nabavljat k70 brown samo da malo i boje i osvjetljenje poslihtaju i ja sretan makar mi pase i srebrna ali da je crveno osvjetljenje.


jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 17:05   #18
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa zato ja ne pušim backlight jer ne gledam u tipkarušu od stoljeća sedmog. Kad bi ovak neš bilo, ali sa mehaničkim switchevima, ajde (jer je cool) :P
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Op...III_layout.jpg
  Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 23:15   #19
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Zašto uopće uzimaš G710+ kao opciju? Preskupa za ono što nudi, pogotovo kad uzmeš u obzir da su svičevi na svim tipkovnicama isti.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 23:40   #20
Gavroo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 39
Zato sto vise manje samo Corsairove i Logijeva imaju dedicated media keys i ispunjavaju ostale moje prohtjeve tipa kvalitete, backlighta i opcenito izgleda. Neznam kako tko, ali npr coolermaster su mi odvratne i vecina ostalih realno mi izgledaju kao da su iz 90'.. A ako mogu dat 800 kn za tipkovnicu mogu i 900,1000
Gavroo je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2014., 07:25   #21
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573



-->
Evo da napisem par rijeci o k70 tipkovnici brown swichevima. Izrada tipkovnica na visokom nivou. Sama cinjenica da je tipkovnica oko 2kg sve govori. Cvrsta je nema uvijanja ni nikakvih drugih problema. Tipke su mat presuvcene tako da su dosta udobne. (jedino cemo vidjeti kako ce se cistiti nakon nekog vremena tj hoce li se na njih lijepit prasina). Odmor za ruku je ok mogo je i bolji po mom misljenju. Jako ugodan materijal na dodir. Swichevi hmm nakon mebramske tipkovnice ova je malo glasnija ali ne previse. Sam osjecaj tipkanja je drugaciji i mislim da kroz neko vrijeme covijek moze puno brze tipkati na ovoj tipkovnici nego na mebranskoj. Jako dobar komad hardvera i mogu reci da sam izrazito zadovoljan sa njome za sada, nakon 2 dana koristenja i napisanih nekih 5 stranica teksta na njoj. Na amazon UK sam dobio tipkovnicu sa normalnom velicinom entera i normalnim rasporedom, jedini problem je sto je QWERTY tipkovnica tj y i z su zamjenjeni. Mislio sam izmjenit slova ali kako sve tipke su nekako ergonomski namjestene nemoguce je napravit zamjenu, a da se to ne vidi. Meni osobno to ne smeta jer gledam u ekran i ne gledam u tipke dok pisem. Ali mozda bi nekome tko gleda u tipkovnicu moglo predstavljat problem. Brown swichevi me nisu razocarali znaci dobio sam ono sto sam htio tatctail osjecaj a ponovo tipke nisu bas toliko glasne ko blue swichevi. Njih sam probao prije godinu dana na blackwidow i bili su preglasni za mene.





jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 13:34   #22
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Da ne otvaram novu temu, i ja sam u potrazi za novim tipkalom.
Sad imam logi g510 i nisam zadovoljan niti tipkama, niti kvalitetom tipkovnice opcenito. Pa si razmisljam ubosti mehanicku i imam istu dilemu kao i autor teme, s tim da bih izbjegao logi, ali ja dvojim između navedenog Corsaira i Steelseries 7g.
Da li netko ima iskustva sa ovim SS 7g modelom koji dolazi sa MX Black switchevima pa da mi opise iskustvo s ovom tipkovnicom.
Jedinu mehanicku koju sam dosad koristio je ona stara IBM iz 90-ih godina proslog milenija, pretpostavljam da su ove nove napredovale u odnosu na nju sto se tice buke? Tipkovnicu koristim vecinom za gaming, tu i tamo nesto i napisem.
Makro tipke mi nisu bitne posto ih ni na g510 ne koristim, backlighting je takodjer nesto bez cega se moze. Znaci naglasak na kvaliteti i da ima superioran anti-ghosting. Ima li mozda kod nas jos neki model na koji bi vrijedilo baciti oko? (osim Razera)
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na