Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.01.2005., 15:05   #1
knezigor
Premium
 
knezigor's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 412
Grijanje proca (athlon 1G)

Kupio sam na rasprodaji (HGšrot) polovnjak ploču ABIT VA-10...
Stavio ja i prikopčao sve kaj ide, postavio u BIOS-u default....
i za početak rekoh idem kao instalirat Windowse da vidim kak to dela... ali nisam ni odvrtio početak instalacije (nisam još ni odredio na koju particiju ću kao instalirati) kad ono počne pištati sistem speaker.... odem ja opet u BIOS, a temp procesora na kritičnih 69 celzijusa (u BIOS-u je naštelano max 70)...
Kad malo bolje pogledam ploču, koliko ja vidim, mjenjana su tri kondenzatora pored proca (označeno na slici), ali nije stvar u tome da su mjenjani pa su druge boje jer su od drugog proizvođaća, nego da su njihove vrijednost 1200 mikroFarada, a svi drugi veliki kondići imaju 3300mikroF???
Nebudi lud pogledam ja na ostale matične kaj su mi pri ruci (komada 3) i na svakoj su svi kondići jednakih vrijednost tj. 3300mikroF...
Da li tolika razlika u vrijednost, u kapacitetu kondića, može uzrokovat grijanje proca?
Kako nevjerujem da bi tvrtka kao što je ABIT imala za drugu vrijednost kondića ugovor s drugim dobavljaćem, sve više sumnjam da su ovi iz HGštora zvadili konde iz nekog napajanja (samo da po fizičkim veličinama budu isti) i to mi uvalili na ploču...

BTW iliti PS.
Zna li netko za 3-4 malo krupnija frajera, pa da posjetimo one tamo prvog radnog dana u novoj (vidil sam da je Micek poveći...)

Zadnje izmijenjeno od: knezigor. 05.03.2012. u 16:14.
knezigor je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2005., 16:46   #2
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Pitaj mitzeka, madafaku i isusa, oni su ti voljni iči tuč idote u Hg šrotu, ajd skupi škvadru, pa idem i ja s vama.
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.01.2005., 16:58   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Re: Grijanje proca (athlon 1G)

Citiraj:
Originally posted by knezigor
Kupio sam na rasprodaji (HGšrot) polovnjak ploču ABIT VA-10...
/snip
nego da su njihove vrijednost 1200 mikroFarada, a svi drugi veliki kondići imaju 3300mikroF???
/snip
Da li tolika razlika u vrijednost, u kapacitetu kondića, može uzrokovat grijanje proca?
Koji drugi veliki kondici? Ostatak orginalnih ili na nekim drugim plocama?

Inace, ne bi bilo na odmet da provjeris koja ti je voltaza procesora, buduci da ti kondenzatori obicno sluze za regulaciju napona.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2005., 17:19   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Da, koja je voltaža na CPU? Iako je napravio CLEAR COMOS pa ako ga ploča ispravno prepoznaje onda je i postavila dobru voltažu. Naravno, uvijek ostaje mogučnost krivog postavljanja hladnjaka na proc.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2005., 19:25   #5
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Čekaj kažeš da imaš dvije takve ploče i da na istim mjestima imaju različite kondiće !? :confused:

Ne bi bilo ništa čudno da ne radi, al mislim stvarno koja budala moraš bit da napraviš takvu kardinalnu pogrešku pri reparaciji!

Malo OT:

Ja sam na jednoj MSI P3 ploči zamjenio 17 kondića prije malo više od godine dana (ovi na njoj su počeli curiti) , kupio u chipoteci kondiće i ploča dan danas radi
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2005., 21:01   #6
knezigor
Premium
 
knezigor's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 412
Ne... nisu iste ploče - nego sam išao analogijom - vjerojatno inženjeri iste probleme oko napona za proc rješavaju na isti način.... (a obično je pravilo - u naponskom dijelu veči kond - bolje karakteristike)

Možda je problem bio u cooleru (Igloo??? na Athlon 1G), jer sam izvadio ovaj s ove konfe i stavio tam, a ovaj Igloo sad hladi ovaj proc Sempron 2,2G na 42-45 stupnjeva, dok onaj tam drži Athlona na cca 52-55.

Kaj se athlon na Giga toliko jako grije, da ga ovaj prvi cooler nije mogao ohladiti?

Sve u svemu sad je sve pod kontrolom.
Thanks na pomoći....
Poslije nočašnje tulumiške nije mi bilo ni na kraj pameti da možda treba zamjeniti cooler.... bem ti maligane....
Bolje da sam ostal u krevetu nego kaj prtljam po kompu baš danas.
knezigor je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2005., 09:58   #7
4444josip4444
Premium
 
4444josip4444's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VG
Postovi: 846
ti stari athloni se jako griju, susjed mi ima takvog....
a ploca ti je sa aukcije....
tako da je to idilicna kombinacija....
4444josip4444 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na