Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2012., 18:27   #1
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Lightbulb FIX da SD čitač na notebooku čita SDHC

Volim SD kartice jer mi pašu u sve, od onih microSD do onih veliki SD, realno upotrebljivije su mi od USB stickova, pogotovo one Class 10 posebice extreme, zgodnije su mi od USB memory stickova, ove brze su brže od većine USB stickova, idu u fotiće, svakakve sprave, ... uglavnom da ne duljim. Imam HP 6730b koji bez greške čita SDHC kartice, ali doma još koristim stari ASUS A6000Va koji nikako nije htio čitati kartice iznad 4Gb niti one HC. Nakon muke i surfanja našao sam ovo riješenje na antifart.com stranicama (tamo je lik osposobio Dell notebook sa tim driverom da mu čita SDHC kartice) ali je bolje objašnjeno na stranicama Lenova gdje je lik osposobio T61 ThinkPad da čitač čita SDHC kartice.
Nisam išao po ovim uputama već sam samo extractirao drivere odavde i pod device managmentom pod IDE ATA/ATAPI samo updatao drivere za Ricoh SD Host i Ricoh Memory Stick Controler (da ja imam driver i tu se nalazi metodom) i sve radi
Probao Mushkina Class 10 od 32Gb i radi.
Jedini bad je da sve kartice rade na nivou Class 4 koje sam probao, dakle 4MB pišu ili 4MB daju podatke ... ali radi ... Pa ako nekome pomogne, da se ne muči. Dakle stvar radi ako je RICOH controler R/RL/5C476(II)/R5C8xx... koji je u to doba bio jako rasprostranjen.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na