Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.01.2018., 23:25   #31
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
@Neo-ST

Naravno da nece u smece nakon godinu dvije ako crknu, vec ce na reklamaciju
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 23:28   #32
G3aR
Premium
Moj komp
 
G3aR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: NA-OS
Postovi: 75
Kod mene slicna situacija. Kanta se nalazi u klimatiziranom prostoru i vrti se na nekih 70ak stupnjeva vec 2, skoro tri mjeseca
G3aR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2018., 23:31   #33
QW47
Registered User
Moj komp
 
QW47's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Mislim ja bih bio najsretniji da zgazim kartice par mjeseci-pola godine prije isteka garancije, pa onda idem po nove ili pare nazad pa kupim još bolje!
QW47 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 23:31   #34
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
@gunther

I ti bi mogao razmišljati o ovom ljetu i kupiti jedan vent...Sigurno sada već imaš duplo nego prošlo ljeto! (čitaj, znam jer ja imam duplo )
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 23:41   #35
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
A cuj... kaj da ti velim... bice ovo dugoooo toploooo ljeto
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 23:49   #36
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Izračunali smo i potrošnja svih rigova bi trebala biti oko 6.5kW.
To ti je ko bojler + klima. Prosječna kućanstva imaju daleko višu toleranciju jer tu treba još prostora za grijalice, pećnice, itd.

Ne znam kako je s garažama doduše.
Ne znam baš da prosječna kućanstva imaju daleko više, ali ako je trofazna onda je valjda min 11kw (npr. tu imaš kombinacije)
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 23:52   #37
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Ne znam baš da prosječna kućanstva imaju daleko više, ali ako je trofazna onda je valjda min 11kw (npr. tu imaš kombinacije)
Prijatelj ima 35A, 24kW. Ja 40A, vjerovatno i više kW, ne znam točno.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 00:00   #38
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
I što točno fali da dovodiš 30-40C po ljetu u prostoriju koja bude radila na 60C?

Važno je tu vručinu izbaciti van i napraviti protok svježeg zraka, iako on bio na 40C opet je svjež...

I da, ne treba ti dva venta već samo jedan koji vuče van. A na suprotnom kraju samo neka rupa da ulazi zrak unutra, po mogućnosti veća od ventilatora kojeg ugrađuješ.

Znaći RUPA - MAJNERI - VENTILATOR

Evo riješili smo temu, odgovorili smo kvalitetno bez kompliciranja, može lock sada?
Oni dani u mjesecu? Cura ne da prije braka?

Ne kuzim cemu pretjerana nadrkanost, tema je donekle korisna i sigurno ce nekome zatrebati i u buducnosti. Nisu svi popili svu pamet svijeta pa im nekad i treba savjet, a forum tome i sluzi, zar ne? Zasto bi je lockao?

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 00:13   #39
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Oni dani u mjesecu? Cura ne da prije braka?

Ne kuzim cemu pretjerana nadrkanost, tema je donekle korisna i sigurno ce nekome zatrebati i u buducnosti. Nisu svi popili svu pamet svijeta pa im nekad i treba savjet, a forum tome i sluzi, zar ne? Zasto bi je lockao?

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
Nema cure koja Fripperu ne bi dala!!!!
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 01:02   #40
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
U mom podrumu ima klima koja nemoze to hladiti. Pazi ona nemoze hladiti prostoriju sad u zimi kad je vani 0 stupnjeva.

Dobro trosis truje jako malo, abrem tako pokazuje mjerac, stoji na 20 wati, da ne povjerujes. 3.5KW klima, ali s inverterom.

Pa sam onda stavio taj neki industrijski ventilator ali ne da isisava zrak nego da ga puse. I sad je u podrumu konacno hladno jer ti ventilatori imaju snagu. Smontirao ga na prozor.

Ako tko bude isao kupovat ventilatore, nemojte one malene za WC ventuilatore, ti su preslabi. treba veliki ventilator s velikim krilcima. I kao sto je FRipper napisao i psotavio sliku, takvog imam i ja.

Ljetoc e biti vruce i kladim se da mnogi nece moci kopati ako bude onak vruce kak znade biti. Pa sad u mom podrumu ako ugasim klimu i ventilatore i imam samo prozore otvorene temperatura se penje na 30 stupnjeva.

P.S. u podrumu je pedesetak grafi, a nije bas ni velik podrum, 20 kvadrata
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2018., 01:17   #41
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Tebi ta klima ne radi,ne pali komptesor uopće očito kad je tako mala potrosnja
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 01:18   #42
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Koliko buče ti ventilatori?
Ova garaža je odmah do stambene zgrade, ono zgrada je nasuprot nje, udaljena valjda 15m.
Ako to stvara veliku buku onda bi me mogli poslati susjedi u qrasni q.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 01:22   #43
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Koliko buče ti ventilatori?
Ova garaža je odmah do stambene zgrade, ono zgrada je nasuprot nje, udaljena valjda 15m.
Ako to stvara veliku buku onda bi me mogli poslati susjedi u qrasni q.
50tak dB . Max 60 koliko vidim
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 03:02   #44
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Kao što kaže Fripper, bitna je cirkulacija zraka. Napraviti rupe za usis što niže i staviti filtere da ne ulaze kukci i životinje izvana. Ventilatore koji će ispuhivati zrak staviti što više gore. Ako je jedan bučan, stavi dva ili više komada pa smanji vrtnju.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 05:29   #45
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Tebi ta klima ne radi,ne pali komptesor uopće očito kad je tako mala potrosnja
Ma radi, hladi ko luda. mislim puse hladno, ali nemoze istjerat zrak van pa nema previse koristi.

To je nova klima, s tim nekim inverterima kazu da trosi 200KW na godinu, ja izmjerio da trosi 20 watti kad je upalim.

A ventilatori su prilicno bucni, barem ovi kod mene. Cuje se u kuci onako zujanje, da su malo bucniji imao bi probleme s susjedom sigurno.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 09:32   #46
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Koliko buče ti ventilatori?
Ova garaža je odmah do stambene zgrade, ono zgrada je nasuprot nje, udaljena valjda 15m.
Ako to stvara veliku buku onda bi me mogli poslati susjedi u qrasni q.
Zato moras uzeti regulator brzine uz njega.

Ja imam sa 5 brzina, na prve dvije je necujan, na trecoj podnosljiv a 4 i 5 vec mogu smetati susjedima.

Mozes uzeti veci FI, npr 45 ili 50 sa npr 3000 kubika i puknes ga na 1 ili 2 pa si miran i ti i susjedi.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 10:56   #47
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Ne znam baš da prosječna kućanstva imaju daleko više, ali ako je trofazna onda je valjda min 11kw (npr. tu imaš kombinacije)
Teško da je netko za garažu osigurao minimalno 11kw. Treba pogledati instalaciju te postoji li kakav osigurač u samoj garaži. Ako je prostor namjenjen kao spremište, moglo bi biti veoma loše stanje jer je netko pretpostavio samo svjetlo i eventualno utičnicu.

A još je gore stanje ako su garaže spojene na zajedničku potrošnju (na to bude spojena rasvjeta i sl.) pa svi stanari to skupa plaćaju. U tom slučaju će netko skužiti veći račun za struju...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 11:46   #48
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Prijatelj ima 35A, 24kW. Ja 40A, vjerovatno i više kW, ne znam točno.
To kuće s više stanova ili nekakvim radionama? Ovo s 35A mora bit na tri faze da bi mogao dobit 24kw.. Mislim da je to na gornjoj granici a ne baš prosjek ali OK, možda sam u krivu.

Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Teško da je netko za garažu osigurao minimalno 11kw.
Rekao je da ima trofaznu.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 12:52   #49
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Prijatelj ima 35A, 24kW. Ja 40A, vjerovatno i više kW, ne znam točno.
35A * 230V = 8050W = 8,05kW * 3 faze = 24,15kW
sukladno tome
40A * 230V = 9,2kW po fazi
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 13:12   #50
grudobran
Unregistered user
Moj komp
 
grudobran's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Dwarfpool
Postovi: 119






Puno bolji su ovakvi





-->
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ma radi, hladi ko luda. mislim puse hladno, ali nemoze istjerat zrak van pa nema previse koristi.
Sličnih sam imao problema i ja.
Klima radi ali ne može ohladiti prostoriju. Ono što je bitno u ovom slučaju je odvođenje toplog zraka. Treba instalirati ventilator večeg promjera pri vrhu prostorije da izvlači zrak i rezultati će se poboljšati.

Iz osobnog iskustva mogu reći da turbinski vent nije najbolje rješenje.






Puno bolji su ovakvi





grudobran je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 13:29   #51
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Ne brijte bezveze... dobro vam je napisao FRipper

40-50 stupnjeva u prostoriji ne predstavlja problem karticama...

Bitno je samo imati 1 ili 2 ventilatora koja ispuhuju zrak iz prostorije. 1 je dovoljan, ali 2 za slučaj da jedan crkne.

Na drugom kraju prostorije treba ostaviti rešetku da ima svježi zrak od nekud ući...

Ako je moguće ventilatore za ispuh staviti na jug, a rešetku na sjever (da vuće zrak iz hlada)

Klima je bacanje novaca i nepotrebno povećavanje potrošnje struje
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 14:03   #52
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Neznam za stupnjeve u prostoriji no mene zabrinjava da mi je sad u podrumu kad upalim svo hladjenje koje sam instalirao 10 stupnjeva a grafe su mi na 64 celziousa jer sam tako postavio da imaju radnu temperaturu, odnosno stedim ventilatore jer se vrte na 30% odprilike. I ponekad se zavrti malo zesce da ispuhne.

E sad i ja predpostavljam akd se oni zavrte na 80% da je to u biti najbitnije i da bi to sve moglo da radi kak treba iako je u sobi 30 celziousa, ali onda trose grafe vise struje i vise svoje ventilatore predpostavljam.

E sad Klima, ako moze da hladi, ali rekao sam da nemoze ako topli zrak neide van, znaci samo klima nije rjesenje... No u nekoj kombinaciji mozda i je, pogotovo ako je istina da na godinu potrosi 200 kuna struje... Jer to je onda nikakav trosak. Cak je onda bolje iamt klimu koja trosi 20 wati na sat nego da 50 grafi vrti svoje ventilatore malo zesce jer predpostavljam da tih 50 grafi bi malo vise povuklo?

Ja sam kupio ovu klimu:
https://www.elipso.hr/rashladni-ured...IG-GIN120-121/
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 14:11   #53
Brut
Premium
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Zadar
Postovi: 263
daj ukljucite logike malo, nema apsolutno nikakve sanse da klima potrosi 16kn mjesecno
Brut je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 14:13   #54
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Brut Pregled postova
daj ukljucite logike malo, nema apsolutno nikakve sanse da klima potrosi 16kn mjesecno
Haha, 16kn mjesečno troši LCD na ugašenoj klimi
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 14:22   #55
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Klima koja radi 24/7 da troši 200kn struje godišnje?
Ovo nije podforum s vicevima

Btw, meni na većini kartica ventovi rokaju na 100%, sa MSI i XFX dosad nije bilo problema dok sam već na jedno 5-6 gigabytica imao problem s ventovima
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 15:29   #56
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Vjeruj mi i meni je to smjesno i ocekivao sam da je neki trick, ali ako se hvale da na godinu potrosi 201KW sam si mislio ajde, pa ako bi i paltio 1000 kuna na godinu je super.

No evo, testirao sam i sad ste me opet natjerali da testiram i sad sam ostavio taj mjerac nek mjeri i evo klima je stavljena na 17 i pise da trosi 10W. Neznam jel to zbog toga sto je vani hladno pa se netreba toliko muciti ili neznam.

Dok je dosao majstor koji ju je postavljao je rekao da ta klima trosi 200 kuna an godinu i ja ga pitam ma nemoguce, on kaze moguce da su to neki inverter motori. I da provjerio sam staru klimu, cim je ustekas vuce 500w, dok ova evo sad vec 5 minuta i stoji na 10w. budem gledao kasnije.

Mjerac je ispravan ir adi tocno, mjerio mi je rigove i sve ostalo koliko trosi, svasta sam vec testirao.

Volio bi da netko tko ima neki mjerac i tu neku inverter klimu najnoviji model da proba i vidi koliko njemu vuce...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 15:37   #57
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Klima radi u omjeru 1:3-4... odnosno na 1kW struje stvori 3-4kW rashladnog učinka.

Dakle ako ti imaš unutra rigove koji troše 10kW struje, a ta struja mora otići negdje, a može otići samo u toplinu... treba ti klime koja troši 3kW struje da ohladi te rigove
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 15:47   #58
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ok ako je to racunica onda mi je jasno zasto nemoze ohladiti. Puse hladno, jako hladno, ali ipak nemoze ohladit prostoriju kak treba. Ali vec su spomenuli da treba taj vruc zrak jednostavno otic van.

A koja to klima trosi 3KW? Ja sam probao ovu standardnu 4.5KW klimu i sad u zimi stoji na 500w

EDIT:
Evo sad vec skoro pa radi 1sat i malo se zalaufala i sad trosi 250w. Bas me zanima koliko ce pokazivat za par sati. Ovo je sad na granici zadovoljavajuceg jer ako ovoliko trosi onda je to preko 1000 na godinu.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 21.01.2018. u 16:02.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 16:04   #59
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Vjeruj mi i meni je to smjesno i ocekivao sam da je neki trick, ali ako se hvale da na godinu potrosi 201KW sam si mislio ajde, pa ako bi i paltio 1000 kuna na godinu je super.

No evo, testirao sam i sad ste me opet natjerali da testiram i sad sam ostavio taj mjerac nek mjeri i evo klima je stavljena na 17 i pise da trosi 10W. Neznam jel to zbog toga sto je vani hladno pa se netreba toliko muciti ili neznam.

Dok je dosao majstor koji ju je postavljao je rekao da ta klima trosi 200 kuna an godinu i ja ga pitam ma nemoguce, on kaze moguce da su to neki inverter motori. I da provjerio sam staru klimu, cim je ustekas vuce 500w, dok ova evo sad vec 5 minuta i stoji na 10w. budem gledao kasnije.

Mjerac je ispravan ir adi tocno, mjerio mi je rigove i sve ostalo koliko trosi, svasta sam vec testirao.

Volio bi da netko tko ima neki mjerac i tu neku inverter klimu najnoviji model da proba i vidi koliko njemu vuce...
Imam u kući inverter klime i to kvalitetne Mitsubishi. Stvar je kod njih da doista malo troše, preporuka je da se i grije na njih, barem za zagrijavanje prostorija a onda centralno da održava temperaturu.

E sad, nema teorije da troše 20W. To ti možda troši sama unutrašnja jedinica. Ukupna potrošnja vanjske i unutarnje jedinice, može biti tako mala nekada, jer inverter gasi vanjsku jedinicu kada je postigao temperaturu i samo je povremeno pali. Tu se događaju uštede. Ali stalni rad pri 20W - nemoguće.

Zadnje izmijenjeno od: ...Tihomir.... 21.01.2018. u 16:05. Razlog: typo
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 16:07   #60
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, mora da je do toga. Kad je upalim trosi malo, sad se zalaufala i sad me zanima dali ce inverter gasit vanjsku jedinicu pa da ustedi, ejr ako ne gasi onda necu bog zna sto ustediti.

No svejedno to sto su napisali da godisnje klima trosi 201KW mi je marketinski trik ili tu fali jedna nula.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na