Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.06.2020., 07:27   #1711
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
pa bila je priča da ljudi kupuju vrtne garniture (stolce, stolove i suncobrane) za x tisuća kuna i nakon određenog perioda ih vraćaju, taman im završi godišnji pa više nisu zadovoljni tak da jedna bušilica za 150kn je mala beba za to

nikak da ulovim njihovu aku bušilicu, razmišljam da je uzmem na lidl.de webshopu, cijena ispada gotovo ista kao u našem lidlu, a bratić mi ju dofura dok idući put dolazi doma:
bušilica 25e, punjač 13e, baterija 20v 2ah 18e i dostava 5e je sitni ispod 460kn, a u lidlu je bio komplet za 444kn.

edit: našao komplet baterija+punjač za 25e tak da je i jeftinije nego kod nas...

https://www.lidl.de/de/parkside-akku...o=also_clicked

Zadnje izmijenjeno od: adaksinjo. 13.06.2020. u 07:36.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 10:41   #1712
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Lidl ručni usisivač na baterije, mišljenja, iskustva, isplativost?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 12:53   #1713
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Dosad 3 komada - svi riknuli o roku od 18 - 30 mjeseci. Dok rade - dobri su.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 13:47   #1714
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
čemu to služi? jeste čuli za stolnjak?
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 13:49   #1715
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Kad ti kovanice upadnu u onu crnu rupu izmedju sjedala i centralnog nosaca, lipo ih usisas ko gospodin i izvadis van
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 13:52   #1716
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ja imam isto iz lidla, malo drugačije izgleda. Nesviđa mi se što ne dolazi s nikakvom četkom, već samo ove tvrde cijevi koje nisu praktične za osjetljivije stvari.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 14:27   #1717
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
čemu to služi? jeste čuli za stolnjak?

Za auto.

Kad ti treba nešto nabrzinu, a ne da ti se ili nisi u mogućnosti razvlačiti veliki usisivač s kablom.



Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja imam isto iz lidla, malo drugačije izgleda. Nesviđa mi se što ne dolazi s nikakvom četkom, već samo ove tvrde cijevi koje nisu praktične za osjetljivije stvari.

Vidiš, o tome nisam razmišljao, ali četka je svakako korisna stvar.

Iako to ne bi bilo za neke velike radove, više za mrvice pokupiti.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 15:26   #1718
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Četku napravite od onih običnih za ribanje i malo brusilice
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 20:13   #1719
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Svrdlo za drvo

Ekipa, zna netko gdje u Zagrebu i okolici ima za kupit ovakvo svrdlo?

Mislim, našao sam gdje ima, ali meni treba 28mm (može i 30), a ovi imaju 25 i 32mm.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	svrdli.jpg‎
Views:	275
Size:	68.6 kB
ID:	22435  
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 10:52   #1720
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ak može plosnato umjesto spiralnog ili forstner.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 10:59   #1721
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
pa bila je priča da ljudi kupuju vrtne garniture (stolce, stolove i suncobrane) za x tisuća kuna i nakon određenog perioda ih vraćaju, taman im završi godišnji pa više nisu zadovoljni tak da jedna bušilica za 150kn je mala beba za to

nikak da ulovim njihovu aku bušilicu, razmišljam da je uzmem na lidl.de webshopu, cijena ispada gotovo ista kao u našem lidlu, a bratić mi ju dofura dok idući put dolazi doma:
bušilica 25e, punjač 13e, baterija 20v 2ah 18e i dostava 5e je sitni ispod 460kn, a u lidlu je bio komplet za 444kn.

edit: našao komplet baterija+punjač za 25e tak da je i jeftinije nego kod nas...

https://www.lidl.de/de/parkside-akku...o=also_clicked

Naravno. Mi si to, ipak, mozemo priustiti. Sestra mi zivi u Njemackoj i kad dodje ovdje u Lidl cudi se koliko smo skuplji. Jer je nekako logika da zemlja s nizim standardom imaju nize cijene


Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Lidl ručni usisivač na baterije, mišljenja, iskustva, isplativost?
Ja sam ga kupio prosli put kad je bio na toj "akciji" i nije me odusevio.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 11:19   #1722
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Gdje ima stihlovih flakserica za kupit?
Našo sam na alatimilic.hr sa dobrim cijenama, ali ima li neki dućan sa većom ponudom?
Unikomerc iz VG im je uvoznik, imaš hrpu ovlaštenih trgovaca, Eurovrt mi se do sada pokazao dosta korektan. Problem je što svi imaju iste cijene.

S obzirom da u obitelji imam dosta flakserica, toplo ću preporučiti Husqvarnu prije Stihla ako ideš u smjeru jačih modela. Previše puta sam bio u Stihlovim servisima zbog problema s paljenjem i slijepljenim membranama....
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 12:23   #1723
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Naravno. Mi si to, ipak, mozemo priustiti. Sestra mi zivi u Njemackoj i kad dodje ovdje u Lidl cudi se koliko smo skuplji. Jer je nekako logika da zemlja s nizim standardom imaju nize cijene ...
Pa obzirom na 6% razlike u PDV-u i odredjenih troskova dostave do HR, nije tu nis cudno, ne?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 12:32   #1724
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ne smiješ na glas reći ništa protiv Stihla.
Osobno nisam imao flaksericu, ali ostale sve proizvode da. Imamo sad pile za drvo, za beton, željezo itd. Nema mi ništa mrže nego ponijeti Stihlovku na posao. Možda je do mene, neću reći da nije, ali samo Stihlove motorne alate jedva upalim! Za me je prokleta, ko Agria i Tomos.
  Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 13:44   #1725
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Da, znam taj osjećaj, govoriš da nisi zadovoljan s nečim od Stihla pa te gledaju čudno.

Imamo par Stihlovih motorki, stric jednu staru preko 20 godina, moja 043 ima sigurno 15. 0 kvarova, 0 problema, probudi se bez greške nakon pola godine stajanja.

Dvije Stihl motorne pumpe za polivanje već desetljećima rade bez problema, treća je odapela nakon 30 godina, pukao cilindar.

S druge strane, flakserice FS100 i 130 su otišle u mirovinu kad ih po ne znam koji put nisam mogao upaliti nakon zime iako sam ih uredno pospremio. O vibracijama na ručkama neću trošiti riječi, tek kad sam počeo raditi s Husqvarna flaksericama sam naučio cijeniti dobar antivibracijski sistem.

Svaki proizvođač ima nešto što dobro radi. Recimo, Stihlove Advance naramenice su mi puno bolje od Husqvarninih XTR, flaks da ne govorim. Sa Husqvarninim WhisperX-om sam se namučio dok nisam skužio da je najjeftiniji bijeli bolji od njega, a pravo otkriće je kad sam stavio zeleni 4mm Stihl u 555 RXT... tako da sad radim sa Stihlovim naramenicama i flaksom na Husqvarna flakserici. Frankenstein
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 14:26   #1726
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Unikomerc iz VG im je uvoznik, imaš hrpu ovlaštenih trgovaca, Eurovrt mi se do sada pokazao dosta korektan. Problem je što svi imaju iste cijene.



S obzirom da u obitelji imam dosta flakserica, toplo ću preporučiti Husqvarnu prije Stihla ako ideš u smjeru jačih modela. Previše puta sam bio u Stihlovim servisima zbog problema s paljenjem i slijepljenim membranama....
Vidiš, ja baš imam obrnuti situaciju.
Sa Hondom i husqvarnom samo problemi, Stihl već desetak god radi bez greške.
Radi se o malo jačoj flaksericii fs460c.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 15:30   #1727
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
FS460 je čistač šikare i komunalni stroj, nešto kao moja 555 RXT. S njima je teško pogriješiti. Da, teški su, piju ko smukovi i koriste skup flaks, ali su projektirani da se ujutro upale i rade dok možeš stajati na nogama, i tako svaki dan. Downtime je neprihvatljiv.

Ako gledaš neku srednju klasu (klasifikacija “snažna motorna kosa”), 525 RX je cca 1.000 kn jeftinija i pola KS slabija od FS130, ali ću uvijek uzeti 525 jer je lakša, puno manje vibrira i ima glavu koja se lakše puni flaksom, o manje kvarova da ne govorim. Doslovce sam s obje usporedno kosio i Stihl FS130 nema šanse da bi opet izabrao.

Za manje flakserice od FS100/525RX ne znam, ne odgovaraju mojem profilu korištenja.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 15:38   #1728
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
bas pikiram stihl fs 131 ili husq 525rx, nisam jos odlucio. koliko je duga 525rx? ne mogu nac tu info.

Zadnje izmijenjeno od: domina. 14.06.2020. u 15:48.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 15:48   #1729
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ima sigurno metar i pol, dimenzijama su dosta slične.

Mogu ih poslikati jednu kraj druge kad odem do Zagorja.

A što se tiče izbora, no brainer je 525. A ako ti se i dalje bude više sviđala FS130, mogu ti je prodati, i tako je ne koristim.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 16:10   #1730
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
sad sam ugledo husq 543RS za 500 eurica.
a šta je sa tvojom fs 130? kad te muči paljenje?
domina je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 16:40   #1731
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Paljenje je još ok jednom kad se prvi put upali, ali ni sam ne znam koliko puta sam mijenjao membrane na karburatoru jer su se slijepile. Mijenjao jednom elektroniku jer mi se gasila kad se zagrijala. Nisam je servisirao kod fušera nego u ovlaštenom Stihl servisu u VG i ZG.

Možda ja nešto krivo radim, ali s Husqvarnama nemam tih problema.

BTW, taj 543 model je profi stroj, malo je težak (7.1 kg), pa uzmi to u obzir.. U principu, osnovno potanje je za što ti treba?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 17:12   #1732
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Imam 2 voćnjaka, 3 parcele sa nekoliko tisuća borova, djedovinu...razmišljam i da dvije kupim...
Hoću kupit neš pouzdano, da traje godinama. Kad kosim, nije pola sata neg pola dana.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 19:12   #1733
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Imaš sličnu situaciju kao i ja. Na kraju smo završili na laganoj 525 za normalne radove i 555 kad treba potaracati prašumu. Čak sam razmišljao o klasičnoj kosilici, ali je većina zemlje na kosini, tako sa sam osuđen na flakserice.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 19:32   #1734
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Kosilice na guranac koristim kad mogu, kad redovito stignem kosit.. al kad se nestigne, jbg, onda treba flaksat, kao i grbava područja.
A nije mi neka razlika između 525rx(417) i 543rs (500€), tu u njem...
Što se tiče težine nije mi problem, meni je bitna duljina kosilice i ručke, kad kosim da budem uspravan a da glava kosilice bude vodoravna.
Drugo vidim da 543 ima ručke pričvršćene direkt na cijevi, a 525 nema... zanima me ta ergonomija. Htio bi naručit, a opet htio bi i probat to držat u rukama.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 19:42   #1735
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Imam 2 voćnjaka, 3 parcele sa nekoliko tisuća borova, djedovinu...razmišljam i da dvije kupim...
Hoću kupit neš pouzdano, da traje godinama. Kad kosim, nije pola sata neg pola dana.
Što jače to bolje, ako imaš puno.

Mi smo prije imali slabiji trimer, s kojim je bila patnja kositi veću travu i veću količinu. Prije 2 godine smo kupili dosta jaču Makitu, to je užitak kositi. Zovemo ga terminator
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 19:53   #1736
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Dosad 3 komada - svi riknuli o roku od 18 - 30 mjeseci. Dok rade - dobri su.
Ja ga imam evo već skoro 2 godine, svaki dan u upotrebi nekoliko puta, skoro se stalno puni.
Nije neka snaga, ali kako imam mačke i nemam tepihe, onda mi je ovo super svako jutro pokupiti po kutovima te dlake i za mrvice koje padnu svuda

Za usisavanje auta je onako, njah, ali bolji je od metlice i lopatice
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 20:37   #1737
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ak može plosnato umjesto spiralnog ili forstner.
Treba probušit 20-ak rupa u 10cm gredama. Forstneri su prekratki, a s običnim plosnatima će to trajat cijelu vječnost. Ima bosch malo bolja plosnata svrdla, ali ga isto teško naći u 28mm varijanti.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 20:40   #1738
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Kosilice na guranac koristim kad mogu, kad redovito stignem kosit.. al kad se nestigne, jbg, onda treba flaksat, kao i grbava područja.
A nije mi neka razlika između 525rx(417) i 543rs (500€), tu u njem...
Što se tiče težine nije mi problem, meni je bitna duljina kosilice i ručke, kad kosim da budem uspravan a da glava kosilice bude vodoravna.
Drugo vidim da 543 ima ručke pričvršćene direkt na cijevi, a 525 nema... zanima me ta ergonomija. Htio bi naručit, a opet htio bi i probat to držat u rukama.
Onda ti nema druge nego otići u trgovinu i isprobati. Osobno nisam osjetio neku razliku u položaju držanja FS130 i 525, no u vibracijama jesam i to jako. 525 za klasu manje vibrira kod rada.

Ako pola dana kosiš, puno stvari ovisi o naramenicama i kako/koliko dobro ih podesiš. Nisam nimalo bio zadovoljan sa stock ramenicama na 525, Stihl Advance su za njih svemirski brod.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 20:46   #1739
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Pitanje, ima netko možda Gardena Sileno CITY 500 robotsku kosilicu i da je napravio update firmwarea koji je izašao 24.04. ove godine ? Sa našom smo prezadovoljni ove dve godine, 500 m2 dvorišta ko "šublerom" 3 cm cijele godine. Pa da nešto ne pokvarim ... neko probao ?
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 21:31   #1740
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Da li kome treba kojim slučajem Einhell TC-AG 115 Aku kutna brusilica u izvrsnom stanju 2x korištena? Također, imam i podosta novih 3 i 4AH baterija i punjač ako kome treba uz nju. Cijena bi bila vrlo popularna.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na