Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.07.2013., 08:40   #3841
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor Filip_zg Pregled postova
Optima je u predstečajnom stanju međutim AZTN je izjavila da ih HT ne može kupiti zbog monopola. Što se sad desi s korisnicima ako skroz propadne?
Idu u zatvor .

J/K, Vjerojatno dobiju izbor da predju kod nekog drugog operatera.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 08:48   #3842
Filip_zg
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
A koji više izbor još postoji koji HT nije kupio.

I još uvijek ništa od fiber interneta..
Filip_zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2013., 08:57   #3843
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor Filip_zg Pregled postova
A koji više izbor još postoji koji HT nije kupio.
Amis, H1, Vip, B-net......
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 11:38   #3844
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Amis, H1, Vip, B-net......
pa od tih isfiltriraj dostupne operatore u zabačenijim krajievima.. i ostane t-com, i mozda h1 ili iskon (a t-com je vlasnik iskona, zar ne?)
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 11:44   #3845
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Amis, H1, Vip, B-net......
Ništa od navedenog (nije dostupno).

I sa jeftinog se moraš vratit na skupi tcom.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 12:01   #3846
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
meni su dostupni:

H1, Iskon naranđasta zona i Tekomac. Ukoliko optimačina prdne na rosu.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 12:18   #3847
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Znači svi koji su na optimi sad mogu tražiti drugog operatera ako ovi ne nađu nekog tko će ih preuzeti ili ovi iz agenije ne popuste T-Comu? Kod mene je zasad samo T-Com, za H1 niam siguran da li je dostupan na mom području, moram provjeriti.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 17:14   #3848
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Par godina sam na Optimi i bio sam zadovoljan. Za otprilike pola godine ističe mi ugovor i baš ne bi želio mijenjati operatera. Malo sam se raspitivao kod drugih i imam samo opciju t-coma,a ne živim baš u nekoj zabiti (Crikvenica). Jedino t-com i optima kod mene daju uslugu na svojoj mreži, kod drugih (Vip, H1, Iskon i sl.) bi mogao napraviti prelazak, ali tek nakon što kod t-coma uvedem telefonsku liniju i to platim 500-600 kn ili koliko već. Dakle, pušing kako god okreneš
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 22:30   #3849
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
Vip je dostupan svugdje (bitstream).
Garak je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 23:01   #3850
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
pozz imam jedan problem

ja sam na t-com "liniji", koristim njihov telefon i TV, ali net mi je kod Voljatela
koji ce sa 01.10 (znaci za manje od 3 mj) prestati pruzati usluge neta, i tu padam

posto sam cuo zbog te glupe unije i regulativa vise nema, net kod jednih a ovo ostalo kod drugih
ja ocito moram sada birati 3u1 tj net+telefon+tv kod jednog operatera

najbezbolnije mi je kod t-scum-a samo net uzet, ali po cijenama ipak Optima je ~70 kn jeftinija
ali sranje je, koliko se ceka taj prebacaj i telefona i svega i dali mi ostaje isti telefonski broj
i sta se uopce desava sad s optimom, jeli uopce mudro ici na 2 godine ugovora kod njih kad su sad u banani ?

valjda razumjete moju dilemu...
i ne nezivim u metropoli tako da nemam nikakav izbor osim ta 2 (iskon necu jer ima drek ponudu)
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.07.2013., 21:05   #3851
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ja sam se nedavno preselio u novi stan i naručio tel. liniju, naravno od T-Com koju ću morati platiti 650 kn. Prošli tjedan sam razgovarao sa Optimom i oni su mi rekli uredno isporučiti TV+Internet. Ponudili su mi paket koji mi najviše odgovara s također cijenom koja mi odgovara.


Hoće li ili neće ispoštovati svoj dio nakon što potpišem s njima, što se na kraju događa s njima? Na telefonu nisu ništa rekli, nego sve uredno... Nalazim se u Rijeci.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2013., 12:46   #3852
slish480
Yeeepiyaye
Moj komp
 
slish480's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Graz, Austria
Postovi: 293
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
ZTE ostavi kak je da dize konekciju jedino mu zgasi wifi. Na airliveu wan konekciju stavi u bridge mod, zgasi mu dhcp i daj mu ručno neku adresu tipa 192.168.1.100 da mozes doci do njega ako ce već trebati te njegov lan port zpoji na lan port od zte-a
Pozdrav pokusao sam staviti router u bridge mode i napraviti ovako kako si mi rekao ali nisam uspio. Evo link za manual ove verzije 5460 Airlivea koju ja imam pa ako moze mala pomoc i upute po tom manualu. Hvala

https://www.dropbox.com/s/5dy8m6fluw...Pv2_Manual.pdf
slish480 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2013., 20:44   #3853
tibia22
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Split
Postovi: 131
Može li se sada prebacit na T-com ako sam još uvijek pod ugovor s optimom ? S tim da je ugovor bio produžen..
tibia22 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2013., 00:21   #3854
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor tibia22 Pregled postova
Može li se sada prebacit na T-com ako sam još uvijek pod ugovor s optimom ? S tim da je ugovor bio produžen..
Možeš, ali nije besplatno.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2013., 16:03   #3855
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
hah, mene danas zvali bi li produzio ugovor na 24mj.. i imao bih prva 3mj 8mbit, pa kasnije opet 4mbit
ne hvala
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2013., 17:25   #3856
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
hah, mene danas zvali bi li produzio ugovor na 24mj.. i imao bih prva 3mj 8mbit, pa kasnije opet 4mbit
ne hvala
Da, to su i meni nudili. Reko da ću razmisliti.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 22:08   #3857
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ovi u Optimi su fakat debili.

1. Troje djelatnika mi kažu da mogu naručiti TEL+TV+INT 20Mbit bez problema, jer da oni mogu složiti individualan paket na zahtjev korisnika, jer da je svima u interesu da smo svi zadovoljni. Dali mi neku cijenu od cca 360 kn, ja reko može.
2. Kupim T-com liniju za 650 kn, nakon 24 dana mi ju instaliraju
3. Zovem Optimu danas i kažu mi da oni u ponudi nemaju INT i TV zajedno sa brzinom do 20 Mbit
4. Potrošim cca 2 sata, pa i pisanja mailova da kako sad to, ko je tu lud ko normalan, da bi na kraju rekli da mogu dobiti 10 Mbit + TV, iako sam u ovih 24 dana raskopao cijeli kvar da si dignem propusnost parice na 24 Mbit kako bi to sve lijepo radilo, očito za qurac
5. OK, nakon puno popizditisa, pristanem i zovem ih ponovo da hoću TV+Int 10 Mbit, frajer mi kaže za 7 dana će Vam na adresu stići ugovor a ja ga pitam, pošalji mi ga mailom, da bi on rekao, oni to ne mogu i ne rade tako.

WTF ?

Pitam ga koliko košta 10mbits + internet, veli 272 kn. 7 puta ga pitam jel to konačan iznos, on veli da. Ja ga pitam, ni lipe više neće biti na računu, on kaže da. Ja ga pitam ok, ima li još ikakvih troškova, instalacije itd... On veli, da, imate još mjesečno 11,52 kn za najam modem.

Mislim si, jesi retardiran ??? Pa minutu prije si 5 puta rekao da nema više ni lipe na računu. I ajde dobro, veli on, ali možete ga kupiti za 236 kn. Ja ga pitam, koji modem dolazi, odnosno kupujem. Veli on neznam, to znaju tehničari mogu vas spojit k njima. Ja ga pitam, dobro, šta ćeš me sad spojiti njima i onda ćeme oni opet tebi...

WTF !?!?

Veli on, pričekajte... Javi se nakon 2 minute i veli mi: Možete dobiti Iskru ili Iztel. Ja ga pitam, dobro, koji model, on veli Iskra i Iztel. Ja opet, dobro, koji model, on opet, ne znam, ali imate garanciju pa ako nešto neće biti u redu, dobiti ćete novi.

WTF ??!?! Tko te pitao za jamstvo, debilu, pitao sam te koji model dobijem ako ga kupim...

Ono, totalni popizditis sam danas dobio redom na sve te retarde koji rade na info telefonima.


Nazovem h1, kažem, ja bi najbrži internet i TV i koliko to košta, a curka mi krene recitirati koliko košta 2mbit flat + tel + internet... I tako u krug sa svima njima. Mislim si, jel sam ja retardiran ili samo živim u retardiranoj državi.

Sve u svemu, kako bi ubrzao svoj proces potpisivanja ugovora, olfo će me neki agent sutra nazvati da se nađe samnom da to potpišem, ono WTF ?!?!? Šta su ti ugovori tajna da ih ne možeš poslati mailom kao svi ostali normalni operateri...

A ovo troje što su mi rekli da mogu složiti individualan paket, ne otkaze njima, onima koji su ih zaposlili i stavili da rade prije nego su naučili sve pakete. Pa yebemu, ja znam više o njihovim paketima, sam ih pustim da ih slušam koje gluposti i nebuloze govore...

Isto tako, meni baba u Optimi objašnjava da ne mogu dobiti do 20 mbit radi tehničkih mogućnosti i jer oni to nemaju u paketu. I sad ja njoj moram objašnjavati da je upravo to što je rekla glupost, jer da ako mi parica ima propusnost 24Mbit, hoću da mi puste sve, pa makar dobio internet 15Mbits, a ona meni objašnjava da oni to nemogu jer da to nije fer prema korisniku. I onda meni tlak skoči i onda joj živcirajući objašnjavam da što nju i njih boli ona stvar ako ja hoću plaiti 1.000 kn to sve da mi ona može reći da to nije u redu. Pa sunce im kalajsano. Pa TV Samsung 46F6400 košta od dućana do dućana od 6.700 kn do 8.999 kn, pa što će mi ovi u Ronisu reći, e nemožemo Vam ga prodati jer ne bi bilo to uredu od nas da Vas tako pljačkamo.

WTF !??! Kamo ovo ide ?!

Oprostite, morao sam se ispuhati, a opet podijeliti samo djelić iskustva s Optimom.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 23:24   #3858
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Čekaj sada da ti uključe, pa kad skužiš da ti je port 25 blokiran i nemožeš slati mail sa niti jednog mail servera osim Optima.

Uglavnom, i ja sam imao takvih problema, ali nakon što smo se par dana međusobno je**** riješili su sve. Od tada nisam imao problem.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2013., 03:15   #3859
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Mislim si, jel sam ja retardiran ili samo živim u retardiranoj državi.
Nisi,samo živiš u takvoj državi,nažalost...
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 15:36   #3860
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
Dakle, čuo sam nešto danas od jednog pajdaša iz t-coma da je posao oko preuzimanja Optime gotovo dovršen i preuzima ih t-com. AZTN je tu malo kenjkala, ali će izgleda popustiti pred pritiscima banaka (znači ima ih više) koje su vlasnici Optime i popustit će zbog 230 000 korisnika koji bi ostali bez usluge i tog duga. Tko će tu koga isplatit i tko će što kupit nemam pojma, al preuzimanje navodno ide sa 01.08 i da je to gotova stvar. Navodno će bit isto kao i sa Iskonom - sve ostaje isto, samo se vlasnička struktura mijenja (ili tako nekako).

Nemojte me sad sa drvljem i kamenjem, velim kako sam čuo. Na Optimi sam dugo i sad i mene pomalo hvata panika zbog dizanja cijene usluge.

Vidjet ćemo uskoro...
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 17:48   #3861
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
opet monopol
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 17:59   #3862
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor HumWeed Pregled postova
opet monopol
Lako monopoliraju kad su si uzeli dtk mrežu, a svi koji su probali morali su se zadužiti do grla.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 16:23   #3863
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor sibica Pregled postova
Par godina sam na Optimi i bio sam zadovoljan. Za otprilike pola godine ističe mi ugovor i baš ne bi želio mijenjati operatera. Malo sam se raspitivao kod drugih i imam samo opciju t-coma,a ne živim baš u nekoj zabiti (Crikvenica). Jedino t-com i optima kod mene daju uslugu na svojoj mreži, kod drugih (Vip, H1, Iskon i sl.) bi mogao napraviti prelazak, ali tek nakon što kod t-coma uvedem telefonsku liniju i to platim 500-600 kn ili koliko već. Dakle, pušing kako god okreneš
Ne vidim razlog zašto svi misle da će Optima nestati, samo će se vlasnička struktura pomjeriti ali i dalje iste cjene i uvjeti, i dalje ponuda niža od ostalih operatera etc..

Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Ja sam se nedavno preselio u novi stan i naručio tel. liniju, naravno od T-Com koju ću morati platiti 650 kn. Prošli tjedan sam razgovarao sa Optimom i oni su mi rekli uredno isporučiti TV+Internet. Ponudili su mi paket koji mi najviše odgovara s također cijenom koja mi odgovara.


Hoće li ili neće ispoštovati svoj dio nakon što potpišem s njima, što se na kraju događa s njima? Na telefonu nisu ništa rekli, nego sve uredno... Nalazim se u Rijeci.
Svaki ugovor se poštuje a na telefonu ti ne može neki student reći što se događa, kako ja vidim situaciju sve i dalje bude ok bez problema.
azure je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 16:31   #3864
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor Ico2005 Pregled postova
Dakle, čuo sam nešto danas od jednog pajdaša iz t-coma da je posao oko preuzimanja Optime gotovo dovršen i preuzima ih t-com. AZTN je tu malo kenjkala, ali će izgleda popustiti pred pritiscima banaka (znači ima ih više) koje su vlasnici Optime i popustit će zbog 230 000 korisnika koji bi ostali bez usluge i tog duga. Tko će tu koga isplatit i tko će što kupit nemam pojma, al preuzimanje navodno ide sa 01.08 i da je to gotova stvar. Navodno će bit isto kao i sa Iskonom - sve ostaje isto, samo se vlasnička struktura mijenja (ili tako nekako).

Nemojte me sad sa drvljem i kamenjem, velim kako sam čuo. Na Optimi sam dugo i sad i mene pomalo hvata panika zbog dizanja cijene usluge.

Vidjet ćemo uskoro...
Neće biti dizanja cijena opet se trtari na sve strane
azure je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 20:11   #3865
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
po cemu ti znas da ce cjene ostat nize/kakve imaju sad
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 15:21   #3866
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Zbog toga što ht neće imati večinsko vlasništvo :/ koliko znam
azure je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 18:04   #3867
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
sve je to upitno bez konkretnih dokaza
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2013., 15:04   #3868
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Koliko vidim nova akcija na stranicama Optime:
http://www.optima.hr/preview/hr/kori...avijesti/2200/
azure je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2013., 08:54   #3869
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Izgleda da je kod njih velika stednja kada ovako traze akvizitere
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 21:11   #3870
qutip
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 164
Jel ima tko problema s pingom zadnja 2 dana.
Meni je malo super, malo 270.
Služba za korisnike kaže da nema problema.
qutip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na