Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 03.07.2020., 23:02   #1
matrix30zg
Premium
Moj komp
 
matrix30zg's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 176
(riješeno) Sapphire r9 295x2 ne radi u prvom PCIe slotu

Pozdrav svima

Ima li mozda neko tu na forumu da se kuzi u grafu iz naslova?

Moze li ta grafa radit na ryzenu,ddr4 ramu,win 10,kompu novije generacije?


Grafa jedino radi normalno u drugom pci e slotu ali pod uvjetom da je i neka grafa u prvom pci e slotu pa mi bas to nije jasno...bilo kakva druga kombinacija sa zamjenom slotova ili da je r9 295x2 sama u kompu ne pali,nema slike,nema boota a ez debug led daje signal da nesto ne stima sa grafickom...
__________________
ČSSR-četiri sjede sedam rade
SSSR-sedam sjedi sedam radi
SFRJ-sedam filozofira radi jedan

Zadnje izmijenjeno od: matrix30zg. 03.07.2020. u 23:10.
matrix30zg je offline  
Staro 04.07.2020., 07:24   #2
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
A BIOS postavke,zadnja verzija ??
Nbdy32 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2020., 09:53   #3
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Prije svega moras napisat koje napajanje je u tom racunalu, mislim da bi tu trebalo neko 1000W ili neko provjereno dobro napajanje manje wattage ali nebi isao puno ispod 1000W osim ak se radi o super napajanjima tipa FSP 850W HydroG. Jer koliko sam vidio to je grafa koja pije 500W samo tako.

Ako je napajanje dobro. Onda mozda BIOS na njoj nevalja, ima switch pa probaj jedan i drugi. Mozda da je cak fleshas ako si je kupio rabljenu, pitaj boga koji BIOS je gore.

Ako je s grafom sve u redu sto mozes probat tako da je stavis u drugo racunalo i vidis da tamo radi sve kak treba onda moras pocet prckat po maticnoj i BIOSu. A mozda je i hardwerska greska maticne.

P.S. Aha sad vidim imas MSI plocu sa EZ Debug i svijetli da grafa ne radi. Jel isto to svijetli kad spojis ovako kako si opisao jednu u prvi slot a ovu u drugi, jel i onda salje error na ez debug?
__________________
dada-as je offline  
Staro 04.07.2020., 10:25   #4
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pa vid koje napajanje ima u sigu... moze rig gurati a ne tu kartu koja istina trazi sigurno 900W u full pogonu.
E.... sad problem slike, s obzirom na sve napisano i na simptome koje je opisao mislim da je problem u CrossFire-u.

Naime ta 2 chipa na toj kartici su spojena CrossFire linkom sto i te kako ima smisla u odnosu na problem slike jer grafa radi kad je prisutna
druga grafa u prvom slotu. Definitivno je CrossFire uzrok i problem a sad dali je to radi chipseta ili neke postavke u biosu
tesko je napamet znati no svakako problem treba poceti rjesavati sa bilo kakvim CrossFire postavkama u biosu ili slicno.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline  
Staro 04.07.2020., 10:34   #5
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, moguce je, a mozda je i do BIOSa na GPU. Vidim ima switch ta graficka. Ali vrlo je moguce da je i do MBO BVIOSa i te crossfire postavke, mozda da stavi enabled.

No ako je to racunalo iz njegovog potpisa onda mi nije jasno zasto bi GPU iz 2019te mjenjao za ovo iz 2014 koje ima slicne performanse ali ovo drugo ceca struje ko ludo.
__________________
dada-as je offline  
Staro 04.07.2020., 12:02   #6
matrix30zg
Premium
Moj komp
 
matrix30zg's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 176
Napajanje nebi trebalo bit problem jer je evga 1600w u kompu...znaci npr kad je rx 5500 u prvom slotu a 295x2 u drugom,grafa radi,daje sliku,benchmark prođe bez problema,temperature su joj oko 45 stupnjeva u idleu a u loadu nede preko 70,daje sliku i na dvi i na mini dp...no bilo kakva druga kombinacija sa slotovima led debug za gpu na ploci svijetli i ne daje sliku a vent joj radi valjda na 100 posto. Znaci bilo da je sama ta 295x2 u prvom ili drugom slotu,slike nema,ako je rx 5500 u drugom slotu a 295x2 u prvom opet nema slike...nisam neki expert al definitivno cudno heheh

Mislim si da nije ispravna nebi nikako radila a opet ko ce ga znat

Probat cu u drugi komp provjeru a i bios nanovo...switch na grafi ne daje rezultate kad se prebaci

Nebi ju ostavljao u novijem kompu,htio sam samo vidjet kako to cudo radi kad ju vec imam...
__________________
ČSSR-četiri sjede sedam rade
SSSR-sedam sjedi sedam radi
SFRJ-sedam filozofira radi jedan
matrix30zg je offline  
Staro 04.07.2020., 14:32   #7
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Da možda nije nekako povezano sa UEFI BIOS-om?
Makar nebi smjelo biti, bubam onako... Ja sam recimo imao slučaj sa jednom MSI R9 280X da nije htjela raditi preko risera, radila je iskljucivo kad je bila ubodena u slot na ploci
Jesi probao tu R9-ku u nekoj starijoj konfi?
Btw otkud ti ta zvijercica?
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline  
Staro 04.07.2020., 18:04   #8
matrix30zg
Premium
Moj komp
 
matrix30zg's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 176
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Da možda nije nekako povezano sa UEFI BIOS-om?
Makar nebi smjelo biti, bubam onako... Ja sam recimo imao slučaj sa jednom MSI R9 280X da nije htjela raditi preko risera, radila je iskljucivo kad je bila ubodena u slot na ploci
Jesi probao tu R9-ku u nekoj starijoj konfi?
Btw otkud ti ta zvijercica?

Jos nisam gurao u drugi komp,budem kroz koji dan a trenutno ju pokusavam istestirat koliko mogu ovako i cini se da je ispravna...napravio flash biosa al i dalje ne zeli sama radit heh,mislim si da maticna ima problem sa njom

Uletila u nekoj kombinaciji :-)
__________________
ČSSR-četiri sjede sedam rade
SSSR-sedam sjedi sedam radi
SFRJ-sedam filozofira radi jedan
matrix30zg je offline  
Staro 14.07.2020., 17:52   #9
matrix30zg
Premium
Moj komp
 
matrix30zg's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 176
Rijeseno

Maticna ima problem sa prepoznavanjem dual gpu grafa,vjerojatno do biosa...
__________________
ČSSR-četiri sjede sedam rade
SSSR-sedam sjedi sedam radi
SFRJ-sedam filozofira radi jedan
matrix30zg je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na