Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 06.06.2020., 13:04   #1
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Zaštita voćki od ptica

Pa, kao što naslov kaže, tražim nekakav način za zaštititi voće od ptica, sad sam već na rubu živaca oko toga, ne mogu cijeli dan svakih 5 minuta trčati do voćnjaka sa zračnicom i tjerati te leteće vragove.

Već sam bio na pragu da kupim plinski top pa nek ih sve tjera čim dalje, ali zanima me ima li neko nekakvo drugo iskustvo koje će biti malo manje glasno zbog susjeda, mada, neće se ni oni žaliti na to ako otjera tu pošast što dalje, vidio sam i one zvučne rastjerivače u Bauhausu koji puštaju zvukove grabežljivica ali ne znam je li to efektivno.

To je strašno koliko ima čvoraka, vrabaca i ostalog, na trešnju staroj tri godine ih je toliko da je sve crna od njih, ima ih na stotine ove godine, stvarno su količine nenormalne. Tu sam još mogao zaštititi mrežom, ali imam starije voćke koje su velike i njih ne mogu obaviti mrežom tako da tražim neku drugu opciju. Taman ako ih i stignem potjerati, ima ih toliko da za par minuta ode pola voćke k vragu.
Exomaniac je offline  
Staro 06.06.2020., 17:46   #2
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Sa zračnicom možeš samo zaraditi prijavu, a i mislim da si promašio forum s ovim pitanjem, makar i u svaštari
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2020., 18:22   #3
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Samo par sitnica iz iskustva. Vrane su jako pametne zivotinje, je*o ih ko ih napravi.
Mi na aerodromu zbog bezbjednosti moramo rastjerivati ptičurine. Početkom letačke sezone se to malo tamani puškom. Već drugi, treći dan ne moraš ni pucati. Samo se pojaviš s puščetinom, a na drveću počne neka diskusija (neka nerazumljiva buka, kao direktan prenos iz sabora) i čitavo jato se digne i odleti. Nakon 5, 6, 7 dana više se ne vraćaju. Jato primjetimo na drveću na obodu kasarne.
Naravno, u toku zime kad je manje aktivnosti one se vrate na isto drveće, ali začarani krug se ponovo zavrti s proljćea i tako u nedogled.

Od kako nam se MUP uselio u kasarnu na mjesto vojske intenzitet operacija je u naglom opadanju.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline  
Staro 07.06.2020., 08:48   #4
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Vrane su prepametne ali za sve ostalo bi trebali pomoći baloni sa slikom oka grabežljivca.
goran1985 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na