Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.05.2008., 13:01   #31
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
Jesam, tamo sam i ja trazo savijet za sat, nravno ne u tvom cjenovnom rangu. Ugl. Grunf je strucnjak (kak nebi bio kad je urar po struci).
Yep, jedan ću se vikend zaletiti do njega da nešto iskemijamo. Šta si na kraju uzeo?

Odlučio sam pljunuti malo više love na to, a ne više na neke inf. pizdarije od opreme, ionako ovo što imam neiskorištavam ni 30%.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 13:01   #32
Pantera-N
Premium
Moj komp
 
Pantera-N's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: In front of the monitor
Postovi: 1,592
koji forum? može i na PM
Pantera-N je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.05.2008., 13:05   #33
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor Pantera-N Pregled postova
koji forum? može i na PM
Sjedi, ne može. Poslati ću ti na PM, ali se pripremi na par sati čitanja jer jednostavno ne možeš stati dok ne dođeš do kraja.

Možda odem i na soluciju dva quartza, jedan sportiva, a drugi klasika/elegantan, ako ne spizdim sve na nekog automatika.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 13:07   #34
Pantera-N
Premium
Moj komp
 
Pantera-N's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: In front of the monitor
Postovi: 1,592
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Sjedi, ne može. Poslati ću ti na PM, ali se pripremi na par sati čitanja jer jednostavno ne možeš stati dok ne dođeš do kraja.

Možda odem i na soluciju dva quartza, jedan sportiva, a drugi klasika/elegantan, ako ne spizdim sve na nekog automatika.

Pratim satove malo duže, može se reči da je hobi prerastao u ovisnost, a i dnevno pratim barem 5 foruma za satove, pa me i baš zanima o kojem se radi
Pantera-N je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 13:38   #35
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor

Zadnje izmijenjeno od: elvis again. 15.05.2008. u 13:50.
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 14:32   #36
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
zgodan satić, onako za svaki dan. ja bi neš posebno. Više bi mi odgovaralo nešto od ovih automatika. Npr. ovo.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 15:21   #37
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
E imas ti dobar ukus. Koji god od automatika odaberes neces pogrijesiti, imat ces nesto posebno u svakom slucaju. Neznam meni se sviđaju ova Tag Heuer Carrere nesto sportskije su nego sto ti zelis ali baci pogled i na njih. Mogel bi pitat i Sanadera za savjet - on bi ti dal sigurno neku dobru preporuku :-).
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 15:34   #38
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
E imas ti dobar ukus. Koji god od automatika odaberes neces pogrijesiti, imat ces nesto posebno u svakom slucaju. Neznam meni se sviđaju ova Tag Heuer Carrere nesto sportskije su nego sto ti zelis ali baci pogled i na njih. Mogel bi pitat i Sanadera za savjet - on bi ti dal sigurno neku dobru preporuku :-).
Thanx! Ako idem na automatika onda uzimam jednu uru, za drugu nemam ni za prospekt, a ako idem na quarcne onda dvije. Što mi vrijedi savjet od licemjera i seljaka.

P.S. s Carrerom ne bih baš mogao u odijelu na sastanak.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 16:13   #39
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Evo malo slikica...

Jedino bi trebao na Mido promijeniti remen, jer me onaj "srebrni" zivcirao pa sam umetnuo gumeni.



__________________
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 16:18   #40
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Ja već 8 godina imam Casia, gad nikak da krepa

http://www.audiofoto.ru/_mod_files/c...132x200_pc.jpg
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.05.2008., 16:34   #41
Pantera-N
Premium
Moj komp
 
Pantera-N's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: In front of the monitor
Postovi: 1,592
ako se mene pita, osobno više nikada nebi kupio quartz sat. Valjda jer volim određene tipove satova (ronilački, u kojima je automatic must have), valjda jer , jednom kad iskusiš automatik ne vračaš se na quartz. Eventualno Eco-drive ili Kinetic....ili Seiko Spring Drive, dobro nečemo tako daleko. Automatic dosta ljudi ne voli upravo radi nepreciznosti, brige o satu, pod ovim mislim na nošenje radi navijanja, dok quartz nosiš kad ti je volja. Međutim, kada uzmeš automatic u ruke, malo odvineš krunicu, dok vidiš kvalitetu pokretaja kazaljki i finoču...teško koji quartz mehanizam može to pokazati, eventualno ETA superquartz ili prije spomenuti Spring Drive by Seiko. Još jedno, servisni interval automatica je do nekoliko puta duži neko kog quartza, nisu toliko podložni temperaturnim promjenama, i ne moraš brinuti da bude ostao "bez struje" .

Za 1000 eura možeš kupiti več lijep automatic, Tag ili Oris...ali ne kod nas. Vjeruj mi, idi u austriju ili ako možeš u švicarsku, isplativije je definitivno.

Evo svi ste počeli pokazivati čukice,pa da i ja svoju izložim

Riječ je o Seiko SKX779 Black Monster

http://i243.photobucket.com/albums/f...a/DSC04075.jpg
Pantera-N je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 16:38   #42
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
E tooo... To je sat za pravog muškarca sa dlakavim leđima i rukama a ne oni pussy roza sa cvjetićima...

Di si ga kupio i kolko krznaša...?
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 16:45   #43
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor daytripper Pregled postova
Evo malo slikica...

Jedino bi trebao na Mido promijeniti remen, jer me onaj "srebrni" zivcirao pa sam umetnuo gumeni.


Ova Nautica mi sviđa, već sam ju malo gledao. koliki ima promjer?

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ja već 8 godina imam Casia, gad nikak da krepa

http://www.audiofoto.ru/_mod_files/c...132x200_pc.jpg
A šta reći na mog od 19 god.?

Citiraj:
Autor Pantera-N Pregled postova
ako se mene pita, osobno više nikada nebi kupio quartz sat. Valjda jer volim određene tipove satova (ronilački, u kojima je automatic must have), valjda jer , jednom kad iskusiš automatik ne vračaš se na quartz. Eventualno Eco-drive ili Kinetic....ili Seiko Spring Drive, dobro nečemo tako daleko. Automatic dosta ljudi ne voli upravo radi nepreciznosti, brige o satu, pod ovim mislim na nošenje radi navijanja, dok quartz nosiš kad ti je volja. Međutim, kada uzmeš automatic u ruke, malo odvineš krunicu, dok vidiš kvalitetu pokretaja kazaljki i finoču...teško koji quartz mehanizam može to pokazati, eventualno ETA superquartz ili prije spomenuti Spring Drive by Seiko. Još jedno, servisni interval automatica je do nekoliko puta duži neko kog quartza, nisu toliko podložni temperaturnim promjenama, i ne moraš brinuti da bude ostao "bez struje" .

Za 1000 eura možeš kupiti več lijep automatic, Tag ili Oris...ali ne kod nas. Vjeruj mi, idi u austriju ili ako možeš u švicarsku, isplativije je definitivno.

Evo svi ste počeli pokazivati čukice,pa da i ja svoju izložim

Riječ je o Seiko SKX779 Black Monster

http://i243.photobucket.com/albums/f...a/DSC04075.jpg
To je ćuka. Pa neću valjda ići u Austriju ili swiss samo po sat. I gledao sam malo cijene vani i kod nas i kod svih skupljih modela i nije toliko velika razlika, a ukoliko nabaviš po nabavnoj cijeni dođe te još i jeftinije.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 17:08   #44
Pantera-N
Premium
Moj komp
 
Pantera-N's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: In front of the monitor
Postovi: 1,592
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
E tooo... To je sat za pravog muškarca sa dlakavim leđima i rukama a ne oni pussy roza sa cvjetićima...

Di si ga kupio i kolko krznaša...?

hehe,čuka je iz japana jer je kod nas nema za kupit, bar nije bilo prije 6 mjeseci. Kupljeno preko mog poznanika. Koštao me je cca 300$, nije skupo a sat je uber kvaliteta.

evo još nekih slikica kako radi Superluminova u mraku (za one koji neznaju, superluminova je radioaktivna boja koja reagira na svijetlost)

http://farm3.static.flickr.com/2343/...b2a04b5b_b.jpg

(treči sa ljeva na desno)

http://i9.photobucket.com/albums/a62...Test01mins.jpg

valjda kužite koji je

http://i243.photobucket.com/albums/f...a/DSC04044.jpg




Citiraj:
Pa neću valjda ići u Austriju ili swiss samo po sat. I gledao sam malo cijene vani i kod nas i kod svih skupljih modela i nije toliko velika razlika, a ukoliko nabaviš po nabavnoj cijeni dođe te još i jeftinije

Ovisi za koji model. Omega Seamaster SMP 300m Co-axial je 6000kn skuplja tu nego vani
Pantera-N je offline   Reply With Quote