Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.12.2023., 09:29   #4411
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Ako nadjes rabljeno, slobodno odes u tom smjeru, nema se tu sta puno pokvariti.

Mislim da i ovaj huawei model kojeg je kolega naveo ima sms podrsku.

Iz iskustva mogu potvrditi i da B535 isto ima sms, nesto je skuplji doduse. One skuplje pretpostavljam nema smisla ni navoditi jer idu od 100+ eura.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 00:03   #4412
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Sve više sam uvjeren da imam neki softverski problem s vanjskom jedinicom. Ovih dana je baš dosta toplo i događa se ono što sam već spominjao. Ode u neki limp mode, digne sve unutarnje ventilatore na trojku i umjesto grijanja rashlađuje cijelu kuću na 2°C ispod namještene temperature. Posljednjih nekoliko puta je to trajalo 1-2 h, možda bi i duže da nisam popi*dio i restartao cijeli sistem spuštanjem/dizanjem osigurača. Nakon toga dođe k sebi i normalno grije pola dana i onda opet ispočetka.



Ovdje sam to uhvatio tri puta u 24 h, na samom početku, u 21 h i na kraju grafa kad je taman počelo. Ima li tko sličan problem s Mitsubishi multisplitom?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2024., 13:40   #4413
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Klima po maglovitom vremenu služi za ukras, jutros me probudilo hladno puhanje jer je stalno u defrostu, nije pomoglo ni isključivanje 4/5 jedinica pa da grijem samo dnevnu.

Radna soba od 10 m2 sa AP20 kad sam ujutro sjeo:



Dnevna od 20 m2 sa AP35 tijekom noći:



Par sati nakon što sam isključio sve ostale jedinice AP35 i dalje ne postiže temperaturu:



Taman misliš kreće normalno grijanje...



I bum opet defrost. Nakon što defrost završi i krene prvo puhanje, u sobi je ledara 15 min:



Za popi*diti... Vani je 9°C i ja moram ložiti drva jer ovo ne izlazi iz defrosta.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2024., 13:45   #4414
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Ono, imao sam Mitsu multisplit godinama, i nikada takvih iskustava.
Jel ovo prva godina klimama, tj jesi siguran da netko nije nešto zeznuo kod instalacije?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2024., 13:53   #4415
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Druga godina, otpočetka ne grije dobro i prečesto ide u defrost. Sve živo smo pregledali, plina ima koliko treba biti, ali eto... Pisao supportu, njima to sve normalno, nema zamjene, užas.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2024., 13:58   #4416
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Druga godina, otpočetka ne grije dobro i prečesto ide u defrost. Sve živo smo pregledali, plina ima koliko treba biti, ali eto... Pisao supportu, njima to sve normalno, nema zamjene, užas.

Koma, stvarno ne znam što bih rekao.
Nešto što si platio ko kajganu svetog petra ne funkcionira uopće.
Još jedan plus za single split jedinice.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2024., 17:35   #4417
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Meni je zwr ima uzasne probleme sa Mitsu Electric Single Split, nit je grijala niti ladila, 2 godine po servisima, usmrdila se u medjuvremenu, na kraju su nesto nekako porpavili, ali zbog njegovog iskustva sam samo blacklistao ME.

Guraj da ti to poprave o ove 2 godine priti inspekcijama i st aja znam, nesto tu ne valja, nemoze mi materin gree radit bolje od tvog ME...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 13:24   #4418
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
I kod mene jučer (okolica Zg) povećana magla i tu i tamo defrost, ali i AP25 i Midee Extreme Save Pro uredno rade (griju)

Kad vidim ovakve situacije, stvarno ne znam što bih rekao svim tim "majstorima" i zastupnicima. Ima par (1) (2) "stručnih" grupa na Fb, pa možda se se tamo probaš javiti, možda uleti netko tko bi mogao pomoći.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 17:00   #4419
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Evo rezime prošle godine za grijanje i hlađenje mojih Daikina.

Jbga, zaboravio sam napraviti SS na staru godinu pa je app krenuo iz početka, tako da nemam 2022. godinu koja je po sjećanju bila oko 1900kw
Ugrubo računam 1kw=1kn.
Prošla godina Cca 1600kw za 23-24c za 100m², meni je to potpuno đabaleze.

Mada, čini mi se da mi jedan multisplit nije na istoj razini kao ovaj drugi. Tu je rijec o nijansama, ali čini mi se da kod ugradnje nisu dopunili plin s obzirom na duljinu cijevi. Realno griju 2 daleko manje prostorije, a imaju veću potrošnju.

Uglavnom, ja sam više nego zadovoljan
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 22:01   #4420
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Dobro sjećanje, 1907 kWh

Ak se ne varam, to ti je vidljivo u postu 4358, odnosno konkretno ova slika.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 22:44   #4421
5ar
Premium
 
5ar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Evo rezime prošle godine za grijanje i hlađenje mojih Daikina.

Jbga, zaboravio sam napraviti SS na staru godinu pa je app krenuo iz početka, tako da nemam 2022. godinu koja je po sjećanju bila oko 1900kw
Ugrubo računam 1kw=1kn.
Prošla godina Cca 1600kw za 23-24c za 100m˛, meni je to potpuno đabaleze.

Jako dobre brojke. Kakvu fasadu imas i kakvi su prozori?
5ar je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 10:17   #4422
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor 5ar Pregled postova
Jako dobre brojke. Kakvu fasadu imas i kakvi su prozori?
Riječ je o stambenoj zgradi iz 88. jako dobre izgradnje i kvalitete. Kontinentalna Hrvatska - Slavonija.
Fasadna cigla pa neka ispuna između 10 - 15cm pa betonska konstrukcija zgrade.
Sve mi je u pvc stolariji + velika logia koja je naslonjena na blagovaonicu i dnevnu sobu i imaju izlaze na nju, mi je u pvc stolariji, a druga logia koja je s druge strane i naslonjena je na spavaću i dječiji sobu ... nju sam ostavio otvorenu. Sve je rehau

Kreću minusi, najavljeno je do -12°c, baš me interesira kako će se Daikini nositi s time.

Jedan set koji je na boku zdrade je u povoljnijoj poziciji nego drugi koji je na krovu. Ovaj na krovu uvijek prikazuje 1-2°c manje vanjske temp nego ova na boku zgrade.

Sad je -3°c preko noći je bilo -5°c, 90% vlage.
Vanjske jedinice su suhe potpuno bez trunke leda. Defrost primijetim periodično, svaka 2-3 sata.



__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2024., 20:22   #4423
5ar
Premium
 
5ar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Super rezultati za takve uvjete, zanimljivo da ne idu u defrost svakih sat vremena. Bit će zanimljivo vidjeti kako se ponašaju ako stvarno bude -12.

S ovim cijenama struje stvarno s ovakvim setup-om kao što ti imaš nema potrebe za nekim dodatnim izvorom grijanja.

Jedno pitanje za sve koji se griju na klimu; HEP navodi za cijene struje sljedeće:

Za sve kupce kategorije kućanstvo, čija ukupna šestomjesečna potrošnja električne energije u razdoblju od 1. listopada 2023. godine ne prelazi 3.000 kWh, primjenjuju se cijene iz Tablice 1.
Kupci kategorije kućanstvo, čija ukupna šestomjesečna potrošnja električne energije, u razdoblju od 1. listopada 2023. godine, prelazi 3.000 kWh, razliku potrošnje plaćat će u iznosu uvećanom za 50 % iznosa.


Dakle, ako sam dobro razumio 3000kWh plaćamo po cijeni iz tablice s poveznice koju sam naveo, a sve što potrošimo preko 3000kWh, u navedenom razdoblju, plaćamo 50% više?
5ar je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2024., 23:30   #4424
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519