Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2021., 12:26   #57751
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Kad već spominješ getribu sad si me podsjetio, sad kad sam to isprobavao, ručica mjenjača na Merivi mi je kao da veslam

Ide dosta gusto i teško u odnosu na druge aute, što mi još i nije takav problem, ali ono što mi je bitnije je da se ručica ne vraća u sredinu kad ga izbacim iz brzine tako da sam svaki put mrvicu nesiguran da ne izbijem motor umjesto da ubacim u treću ne znam jel to neki veliki problem ili ima nešto što se promijeni kod ručice da ga vrati jače u sredinu. Jer ovako ostaje lijevo desno, s desne strane di su peta i rikverc se još i vraća, ali ovo di je prva, druga nula bodova, ostaje skroz lijevo sama
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 12:41   #57752
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Vjerojatno bi trebalo počistiti i podmazati dosjed kugle ručice, sigurno ne bi bilo na odmet malo počistiti i podmazati sistem poluga koja vodi u samu mjenjačku kutiju.
U mom nekadašnjem C4 ta se mast bila dobro skorila pa je bio sličan simptom, možda ne toliko izražen.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 13:00   #57753
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Otac mi je radio u Austriji. Kod njih na određeni datum (mislim 15.10.) svi moraju imati zimsku opremu. U slučaju sudara čak i ako nisi kriv, ali nemaš zimske gume, osiguranje te smatra krivcem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 13:42   #57754
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Stvarno među ovim mehaničarima ima budala, stara se žali da Meriva nekako slabo pali, a akumulator je ipak jedno 2 godine star. Nije sad nov, ali nije baš ni za otpad. I idem ja pogledati unutra pa mi je čudno da ima 62Ah, a Astra sa slabijim motorom ima 75Ah. I guglam, naravno na google izbaci da taj motor inače treba 75Ah i gledam ja unutra, stvarno još ima 4 prsta mjesta za akumulator.

Neka budala, valjda je bilo teško ugurati akumulator jer je u Merivi sve stisnuto pa je stavio manji. A to što 75Ah akumulatori imaju 650-700CCA dok ovaj ima samo 510CCA to nije bilo mehaničaru očito bitno... Pa tko još danas pali hladan auto
Problem je edukacija. Ima čak i mehaničara koji rade već dugo godina i "sve znaju" pa ti uvale krivi antifriz jer zna da od davnina da u PSA ide plavi. A to sto vec par godina u neke modele ide crveni tj žuti, nije bitno. Pa kad nešto ne štima kako to,kako to? Ili napraviš veliki servis, pa trosi antifriz i meho kaze da je radi KM i da moze biti zracni čep ili brtva glave ali ako je malo ne treba brinuti. Na pitanje kako nije trosio prije velikog servisa, ne zna. Nakon godine dana kad dodje vrijeme za obican servis kaze da pusta pumpa vode koju je naravno zamijenio na velikom servisu i nema garancije jer je prosla godina dana. Nakon napomene da je prijavljeno povecano trosenje antifriza odmah nakon zamjene, nema odgovor. Onda frend kaze da dolazi s autom na ponovnu zamjenu kompleta za 7 dana, i ako slucajno vidi ispisan racun za posao da ce progutat tu pumpu. Odjednom ima garanciju. Zalosno kako trebaš vikat i biti balkanac da bi te netko cijenio.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 14:44   #57755
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
J*bo ja i GM i Opel i njihove alternatore. Lijepo skinem minus, skinem plus, izvadim stari akumulator, stavim novi, spojim plus, minus, uđem u auto, upalim auto stvarno sad upali na zub, već se dugo ne sjećam da je tako potegnuo i kad nakon par sekundi vidim nešto malo smrdi i malo dima s lijeve strane. Pogledam napon, naravno, alternator ne puni

H*bo ja njihove alternatore i vakuum pumpe na njima i one koji u servisu tvrde da oni tu ne mogu ništa iako je cijeli alternator i vakuum pumpa mijenjana prije 3 godine. "Razumljivo je da malo kapa na vakuum pumpi." Ne znam niti koji je to put da nešto s alternatorom ne valja, barem 10 puta je bilo nešto zbog njega u isto toliko godina.

Naravno, a ovaj autoelektričar koji mi se pokazao odličnim iz Plesa u VG sutra ne radi, a za petak su popunjeni...
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 20:54   #57756
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Naplati ti punu cijenu veceg aku i stavi ti manji aku s Tokic popustom
Parica acquired.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 23:23   #57757
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Ma kaos, tako su i na Astri, dok je još auto bio nov je deda imao sudar s nekime, tucnuo se. I nekako se oštetila plastika koja štiti kompjuter u autu i počeo se blesirati od vlage i uvjeta. I naravno, ovlašteni Autowill to kao zamijeni, naplati prilično veliku cifru, mislim da je skoro 1000€ bilo u pitanju, i kao stavili su oni novi unutra.

Prođe par godina, ista stvar se počne događati i natrag ode on u Autowill, pogledaju oni da bi pitali “pa koji su vam to lajbeki popravljali, pa samo su vam s vrućim ljepilom popravili plastiku” da bi nakon toga tamo nastala scena na rubu toga da ovaj iz Autowilla po podu skuplja i kompjuter i zube. Nakon toga je “daljnjom provjerom” utvrđeno da će servis zamijeniti kompletno stvar o svome trošku zbog grešaka prilikom prethodnih popravaka
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 23:35   #57758
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Od Vardara pa do Triglavaaaaa
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 01:44   #57759
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Otac mi je radio u Austriji. Kod njih na određeni datum (mislim 15.10.) svi moraju imati zimsku opremu. U slučaju sudara čak i ako nisi kriv, ali nemaš zimske gume, osiguranje te smatra krivcem.
Mošsimislit da ti mogu uvalit krivnju npr ako ti frajer iz sporedne izleti na glavnu i udari te, dakle očita njegova krivica. Možeš dobit kaznu jer nemaš zimske gume, al da ćeš bit kriv, teško.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 06:19   #57760
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Nije nemoguće da ima neka stavka u osiguranju da ti neće isplatiit puni iznos ili tak nekaj. Gamad je to.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 06:54   #57761
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
https://www.autobild.de/artikel/wint...-11035227.html
https://www.transparent-beraten.de/r...-sommerreifen/

U DE:ako nemas zimske/allweather gume (three-peak-simbol), garantirano je da ti osiguranje nece isplatiti puni iznos cak ako si i zrtva (netko je izletio), na racun "produzenog puta kocenja" ti zaracunaju djelomicnu krivnju.

Ako