Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2017., 11:28   #61
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Nisam odusevljen recenzijama iskreno...
Dobro kad takvu glupot izjaviš onda ju potkrijepi konkretnim razlozima.

Ti zvučnici su skoro pljunuti z5500

Razlika je u jednostavnijoj centralnoj jedinici, manji lakši daljinski, manji i mrvicu slabiji woofer gdje se ne kuži razlika dok nije pojačan na max, sateliti su za razliku kod z5500 u kompresijskoj kutiji dok su u z5500 u bass reflek. Razliku tu ne primjetim.
Da se razumijemo imam oba sistema i znam šta pričam.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 11:41   #62
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Dobro kad takvu glupot izjaviš onda ju potkrijepi konkretnim razlozima.

Ti zvučnici su skoro pljunuti z5500

Razlika je u jednostavnijoj centralnoj jedinici, manji lakši daljinski, manji i mrvicu slabiji woofer gdje se ne kuži razlika dok nije pojačan na max, sateliti su za razliku kod z5500 u kompresijskoj kutiji dok su u z5500 u bass reflek. Razliku tu ne primjetim.
Da se razumijemo imam oba sistema i znam šta pričam.
Razlozi su da su svi reviewi "to je manji brat od z5500, a ne upgrade ili ikakvo poboljsanje od Z5500". Dakle nigdje ne kazu "isti su", nego svugdje "manji brat". Ne idu nuzno reci "losiji su", ali svugdje vidim da su Z5500 puno bolje rated.

A druga stvar je sto vjerujem da se za 2500kn moze napraviti bolji sustav... Znaci ako bi vec isao tako daleko, onda bi si dao vise truda.

Nadao sam se vise da ce se ljudi u odgovorima fokusirati na one srednje tonove... Npr moze li se izvuci dobar zvuk, koji ce zvucati prirodno (jer to je ono sto me smeta kod mojih zvucnika) iz nekog drvenog Genius seta?

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Na steroidima Nema boljih 5.1 za tu lovu.

Makar bi ja za tu lovu imaš na sistem neki, svakako. Logitech nikad neće dati van ono što home theater može dati.
E ovakvi me odgovori zanimaju. Jer ni ja nisam uvjeren da je najbolja opcija kupiti logitech za 2000-2500kn.

Imas kakve preporuke?

Ako je vjerovati Which? testovima, ovaj home theatre je jedan od najboljih best buyeva:

http://www.sancta-domenica.hr/kucno-...btt465eg9.aspx

Ima ko iskustva s njim?

Zadnje izmijenjeno od: tor. 26.01.2017. u 19:14.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 12:37   #63
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
E ovakvi me odgovori zanimaju. Jer ni ja nisam uvjeren da je najbolja opcija kupiti logitech za 2000-2500kn.

Imas kakve preporuke?
Moje preporuke su svakako ići na 2.0 sistem.

Ovih 5.1 logitech je za gejmanje dušu dalo, ako voliš glasan gaming.

Za filmove je ovo što si linkao definitivno bolje od logitecha, makar ni tu on ne kaska. Samo bi preporučio i novu zvučnu za te zvučnike.

Ali logitech je plug and play, ok je za filmove i gaming, meni za mjuzu nisu baš.

Pojačalo + 2x 2.0 ili 2.1 i imaš sistem brutalan.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 26.01.2017. u 12:48.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 13:03   #64
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
koju zvucnu preporucas?

Ma za gaming mi je i X-230 sto imam dobar, uzmi u obzir da ga ja drzim na oko 20% volume-a, ako ne i manje... znaci nikakav glasan gejming me ne zanima.

Mene samo smeta taj nedostatak srednjih tonova, pa mi muzika zvuci neprirodno... a i filmovi cesto.

Zato kazem, razmisljam o nekim jeftinim drvenim Geniusima, ili ako se rastegnem onda nesto dobro (poput onog Panasonica).

Imas preporuku za pojacalo plus 2.0? Lako ja kasnije nadogradim woofer, centrali, straznje ako cu htjeti / trebati.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 13:57   #65
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ne kužim ti se u zvučne, samo znam da većina ljudi koji su radili review tih logitech su rekli da treba zvučna.

Ako ti fali tonova, tj. imaš uho da to čuješ, onda definitivno neki 2.0 sistem. Nisu toliko glasni koliko logitech, ali daleko kvaliteniji zvuk.

Razmisli si koliko para misliš dati pa onda googlati neštu o tom cijenovnom rangu.

Ja već više od 5 godina imam ove scythe, i mogu reći da je zvuk daleko bolji od bilo kojih logitech koje sam imao svojevremeno. Nabavio profi kablove i savršeno je. Za sada ih lupam na zvučnoj na matičnoj i super je. Još uvijek spadaju među najbolje uloženo/dobiveno u tom low budget rangu, čak mislim da ih ima za kupiti još uvijek novih.

Citiraj:
Scythe KRO Craft Speakers Rev.B + pojačalo Scythe Kama Bay AMP KRO Amplifier
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 14:21   #66
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne kužim ti se u zvučne, samo znam da većina ljudi koji su radili review tih logitech su rekli da treba zvučna.

Ako ti fali tonova, tj. imaš uho da to čuješ, onda definitivno neki 2.0 sistem. Nisu toliko glasni koliko logitech, ali daleko kvaliteniji zvuk.
Hvala ti, mislim da si me nagovorio na 2.0, a za ostalo lako dalje ako cu htjeti surround. Glasnoca mi uopce nije bitna. Cistoca i prirodnost zvuka su ono sto trazim.

Ne znam dal imam uho za to, ali moj subjektivni dojam je da imam. I bojim se uzeti Logitech Z5500 jer mi se cini da su oni za ekipu koja ce si pustiti Star Wars film na njih govoriti "WOW!" tokom eksplozija i akcijskih scena. I meni osobno bi to bilo Cool! i WOW! ali to nije ono sto trazim za svaki dan.

Ako netko zna gdje kod nas ima za kupiti Mission LX-2 bio bih mu zahvalan...
Gledam i Q-Acoustics 3020, ali su 2600, sto je previse jer su vani dosta jeftiniji.

Zadnje izmijenjeno od: Elven. 26.01.2017. u 16:17.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 14:52   #67
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ako netko zna gdje kod nas ima za kupiti Mission LX-2 bio bih mu zahvalan...
Gledam i Q-Acoustics 3020, ali su 2600, sto je previse jer su vani dosta jeftiniji.
Nema ih kod nas.

Samo gledaj, ovo što ti gledaš to su 2.0 hi fi sistemi, to negdje moraš spojiti, to znaš. Nema to samo 2,5" ili 3,5" utor i vozi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 16:18   #68
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nema ih kod nas.

Samo gledaj, ovo što ti gledaš to su 2.0 hi fi sistemi, to negdje moraš spojiti, to znaš. Nema to samo 2,5" ili 3,5" utor i vozi.
Naravno. Znam sta su pasivni zvucnici i za sto sluzi pojacalo

I svjestan sam da ne mogu kupiti stereo pojacalo, ako cu htjeti nadograditi sustav na surround jedan dan

Zadnje izmijenjeno od: Elven. 26.01.2017. u 16:24.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 16:29   #69
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
http://www.bojezvuka.hr/hr/proizvod/...stics-3020-170

kaže 2k ravno, ali ako kažeš da ti je dosta 20% glasnoće onog logitech užasa, onda za 500kn manje zemi 3010.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 16:46   #70
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
http://www.bojezvuka.hr/hr/proizvod/...stics-3020-170

kaže 2k ravno, ali ako kažeš da ti je dosta 20% glasnoće onog logitech užasa, onda za 500kn manje zemi 3010.
Razlika u boji 700kn? Nice Da njih bas i gledam, i to bas razliku izmedju 3010 i 3020, cak sam i slao upit jedan u vezi te razlike.

Znaci samo u snazi je razlika? 3010 bi mi onda mogli uci u budzet.

Gledam ih vec jedno sat vremena i guglam i recenzije su takve da jedva cekam da ih cujem... sad samo treba pogoditi pojacalo za njih, a da ne bankrotiram.

Samo pocinjem se sve vise pitati koliko cesto cu ja slusati audio CD-e i izvore zvuka na kojima mogu izvuci maximum... Ploce sigurno ne slusam