Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2015., 22:47   #7531
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Evo i snobova
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 23:22   #7532
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
A ne, varas se. Oz mi je odlicna serija, ali Wire... Wire se ne moze dovoljno nahvaliti.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 23:26   #7533
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
The Wire je do bola overrateana i overhypeana serija.

Jedno 20ak ljudi me nagovaralo da počnem gledat jer je to "najbolja serija ikad napravljena" da "poslije The Wirea nijedna serija više neće bit dovoljno dobra" i sl.

K'o da me navlače na heroin, a ne na neku seriju.

I onda kad sam pogledao - i to sa očekivanjem da i bude takva - samo sam se razočarao.
Da me ne bi netko krivo shvatio - serija je dobra - ali ništa previše bolja od mora ostalih serija slične tematike. Nije "earth-shattering" kakvom ju neki ljudi (pa i tu na forumu) prodaju.

Ali eto, kult i fama oko cijele serije, a ljudi kojima je serija dobra su se pretvorili u neku vrstu snobova koji čim čuju da The Wire nekome ne sjedi dižu frku paniku
To opisano se dogodilo s Breaking Badom.

No šalu na stranu, malo previše generaliziraš. Ne, nije nitko snob tu zato jer mu je serija dobra.
U cijelom tom postu koji si našvrljao nisi napisao "meni osobno". Jer serija je sve samo ne overrateana i overhypeana. To da si opisao BB onda ajde, no za The Wire danas nije čulo 70% ljudi koji su fanovi dotičnog BB-a.
To što se tebi nije svidjela odmah je precijenjena? Nisam znao da imamo glavnog kritičara na forumu. Jel se može negdje možda pročitat tvoj opus?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 23:27   #7534
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Cuj porediti Oz i Wire.

Oz je za Wire obicna sapunica.

A nemos mi to govorit, OZ je uz bok Vajru. Jebene su obe, i obe san pogleda par puta.

Maximalno realan prikaz sistema, sustava vrijednost i opceg stanja u svim slojevima drustva.

Najveci minus mi je sta Stringer ne uspije

A likovi su prejaki.

__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 23:34   #7535
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
A ne, varas se. Oz mi je odlicna serija, ali Wire... Wire se ne moze dovoljno nahvaliti.
Ti ne možeš dovoljno nahvaliti žicu, ja Oz.
What's the big fuckin deal ?

Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
No šalu na stranu, malo previše generaliziraš. Ne, nije nitko snob tu zato jer mu je serija dobra.
U cijelom tom postu koji si našvrljao nisi napisao "meni osobno". Jer serija je sve samo ne overrateana i overhypeana. To da si opisao BB onda ajde, no za The Wire danas nije čulo 70% ljudi koji su fanovi dotičnog BB-a.
To što se tebi nije svidjela odmah je precijenjena? Nisam znao da imamo glavnog kritičara na forumu. Jel se može negdje možda pročitat tvoj opus?
Znači, meni prigovaraš zato što ja OSOBNO mislim da je The wire overhypean, a u istom postu radiš istu stvar za Breaking Bad

Jel' se može negdje pročitat tvoj opus kao profesionalnog filmoskog / televizijskog kritičara ?
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 23:41   #7536
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Znači, meni prigovaraš zato što ja OSOBNO mislim da je The wire overhypean, a u istom postu radiš istu stvar za Breaking Bad

Jel' se može negdje pročitat tvoj opus kao profesionalnog filmoskog / televizijskog kritičara ?
Osobno mi je BB overhypean. Oprosti, nisam dodao riječ osobno. Vidiš kako to ispada onda kada se ne koristi ključna riječ?

Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Ti ne možeš dovoljno nahvaliti žicu, ja Oz.
What's the big fuckin deal ?
Deal je da pljuješ ujedno po jednome bez konkretnih argumenata. Čak ni ne kažeš "meni osobno" već generalno popljuješ
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 23:42   #7537
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Zica je dosadna serija u kojoj ti u prvoj epizodi nakrcaju likova koje ne mozes opce polovit, ne moze se usporedit s BB uopce a ni s hrpetinom drugih policijskih serija, samo jaka propaganda, ima puno manjie poznatih serija koje nisu tolko razvikane od zice
  Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 23:45   #7538
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Deal je da pljuješ ujedno po jednome bez konkretnih argumenata. Čak ni ne kažeš "meni osobno" već generalno popljuješ
S obzirom da ovo nije znanstveni rad nego moj postovi na forumu - normalan čovjek bi zaključio da je to moje mišljenje na tematiku.

U drugom postu sam čak i napisao "osobno".

Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Osobno - Oz mi je miljama bolja serija od Wirea.
Ali nek ti bude, lovi se za to što nisam napisao "meni osobno" i budi sretan k'o malo djete
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 23:47   #7539
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
I ne volim tu sumanutost oko filma il serije onda se kasnije razocaram a u principu takve osobe koje tolko glorificiraju nesto nisu u zivotu pogledale tri dobre serije, a tu svrsavaju na zicu bzvz skroz, i maknite se malo od americke produkcije prosirite vidike
  Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 23:55   #7540
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
I ne volim tu sumanutost oko filma il serije onda se kasnije razocaram a u principu takve osobe koje tolko glorificiraju nesto nisu u zivotu pogledale tri dobre serije, a tu svrsavaju na zicu bzvz skroz, i maknite se malo od americke produkcije prosirite vidike
Prevario bi se.
Ali ajde, daj primjer tih nekih serija.
Da si citao postove kako se spada vidio bi i moju preporuku europskih serija za kolegu koji je bio trazio nesto kao Zica. No ajd, da cujemo tebe da nam prosiris vidike, jer ipak, mi samo svrsavamo na zicu u papirnate maramice.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2015., 00:11   #7541
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Evo i snobova
Nije snob.
Meni osobno The Wire nije vrh kao nekima, vise naginjem tvom misljenju nego ovom kojeg ti nazivas 'fanbojevskim'. No usporedjivati Oz sa the wireom je presmijesno. Iako je meni osobno Oz vise legao.

Malo kontradiktorno? Nije!
The Wire je realna serija. Nesto sto se svakodnevno dogadja. I odnose i povezanosti izmedju najnizeg sljama pa sve do najveceg (politicari, poduzetnici, itd.) su prikazali do jaja.

Oz je pak nerealna serija. Milijun i jedna banda, ponekad jedna jaca, ponekad druga... I jedan jedini Irac koji ih sve zavadi i izjebe do iznemoglosti. Oz je odlican, stim da se kasnije pretvori u cistu sapunicu kojoj ne moze cak i Santa Barbara konkurirati.

The Wire je totalno drugi tip serije, i idu na brutalnu realnost. Zato i nije za svakoga. Meni osobno odlicna serija, mada mi je BB bolji, bolji mi je i Oz, a najbolja serija mi je GoT.

Bas iz razloga jer nisam pretjeran ljubitelj 'realnosti' u tim serijama. Ali zato the wire ne usporedjujem sa Ozom. To mi je nekako u rangu toga da usporedjujes virtualni (fifa, pes) sa stvarnim nogometom. Slicno, ista je tematika, ali jedno s drugim nema nikakve veze.

imho
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2015., 06:58   #7542
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
I ne volim tu sumanutost oko filma il serije onda se kasnije razocaram a u principu takve osobe koje tolko glorificiraju nesto nisu u zivotu pogledale tri dobre serije, a tu svrsavaju na zicu bzvz skroz, i maknite se malo od americke produkcije prosirite vidike
Da li si pogledao vise od prvih par epizoda? I koji te likovi bune u prvoj epizodi? I slobodno daj neke druge serije koje su tebi dobre, čisto da si proširim vidike...

(Ovo ce biti sada veselo....)

Apsolutno je jasno da se nekome ne sviđa serija/nije mu sjela/ima jako puno likova u prvoj epizodi/ne zanimaju ga in the hood spike/želi seriju ala onaj kuruzni CSI koji odmah sve ulovi i osudi
na milju godina/whateva ali govoriti da je serija pušiona/nahajpana nema veze s vezom. I meni je Šumaha totalni debil/klošar...ali mi ne pada napamet govoriti da nezna voziti jel....(i da
, žao mi je kaj mu se dogodilo).....i to sve IMO

E da, meni osobno najjaca scena

https://www.youtube.com/watch?v=JVznnoptsmM

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 04.11.2015. u 07:09.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2015., 08:42   #7543
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Da li si


Meni je osobno mocno par stvari u wiru, nisu uber razvikani glumci, ima masu razlicitih likova premda se neki provlace kroz sve epizode, mislin da je realno prikazano to kako svi rade, od sitnih crack scumbaga do vrhovnih politicara, a mislin da je bar to nama in Kroejsa jasno.

Odabir Baltimora mi je isto drag, jer nije klasican americki filmski grad.

Da se razumimo, volin BB, ali da lika koji izbaciva 100 kg ne moze skuzit DEA, FBI, karteli je u kranju ruku smisno. Pa oni za manke stvari poredaju glave na trotoar. Ali pogleda san je iz punta, i uziva.

Iman jos par nordijskih stvari u cache pa ce i to doc na red, ali Wire je sve samo ne klasicna americka serija. Ko to ne vidi nemamo sta dalje pricat.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2015., 11:00   #7544
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
samo jaka propaganda, ima puno manjie poznatih serija koje nisu tolko razvikane od zice
Jedina ekipa koja je razvikala zicu su sami gledatelji. In fact, serija je dozivjela boom tek godinama nakon sto je prikazivana, tako da mislim da lupetas napamet.
Drugo, zasto se pojedinci kojima se nesto ne svidi uvijek osjecaju napadnuti ako netko pohvali, ako se nekome svidi? Meni je to presmijesno.

Odma skakat, pljuvat po seriji, govorit da je smece i da je overhajpana - djecja posla ako se mene pita.
Meni je sasvim ok i razumljivo ako nekome nije sjela.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2015., 11:59   #7545
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Kad smo kod HBO-a, pored usual suspectsa poput the wire, sopranosa, oza i ostalog, jel tko gledao Six feet under ilitiga dva metra pod zemljom?

Zna bit dosta melodrame, ali generalno cijeli taj pomalo mračni i morbidni ton u kojem serija ide mi je bio odličan