Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2015., 13:20   #2701
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova
Da. Jer nisan koristio sve od 4 pa na vise. Moze se adaptirat koliko oce, ali ako 5ica i vise osjeti nedostatak rama (a ima ga duplo) onda 4S sigurno je. A koristio san 4S a znan.

Ti mozes uvjeravat, sebe nas, svemir, mozes lipit slicice i ne moras, ali potega si cool raspravu. Ja samo kazen da ne moze radit fluidno da ga jebes, ali nekima i Samsung radi fludino pa je to prilicno rastezljiv pojam.
Naravno da nece raditi fluidno sa 30 aplikacija otvorenih. I ja uspoređujem iOS 6,7 i 8 na 4S a ne 4S sa tim iOSovima na drugim mobitelima.

Ali je fluidniji iOS9 od iOS 8 i 7 na 4s. Ako je nužno mogu ti nacrtati i sličicu.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2015., 14:07   #2702
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Imao sam 5S, prodao ga i dok ne kupim 6S koristim 4S sa 32 GB. Sa iOS 9.0.2 je uzasno spor. Dok otvori imenik, poruke, viber... prode 4-5 sekundi. Napravljen je cisti restore (set as new phone). Jedva cekam da si kupim 6S da ne moram vise ovako. OK, ako stalno koristis 4S pa naviknes, ali sa 5S vracanje na 4S je uzas
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2015., 15:10   #2703
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
4s je nazalost pokopan sa iOS 7 i nadalje. Znam sto pricam, imao sam ga, zazalio s apdejtom na 7 i prodao jer je 512mb postalo premalo na novom os.u koji je sam posisao 2/3 rama.

Tebi mozda ne smeta no ti bi vjerovatno bio zadovoljan i sa ip4 na zadnjem iosu ili pretpotopnim androidom sa manje od gigu rama.

Fluidnost i 4s odavno se ne spominju u istoj recenici.

Zadnje izmijenjeno od: rak21. 24.10.2015. u 15:21.
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2015., 15:16   #2704
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
4s je nazalost pokopan sa iOS 7 i nadalje. Znam sto pricam, imao sam ga, zazalio s apdejtom na 7 i prodao jer je 512mb postalo premalo na novom os.u koji je sam posisao 2/3 rama.

Tebi mozda ne smeta no ti bi bio zadovoljan i sa ip4 na zadnjem iosu ili pretpotopnim androidom sa manje od gigu rama
Bože, pa naravno da sad nije to ne znam kako brzo, ali mobitel nije za bacanje kao ekvivalenti iz tog doba sa android strane.

Mene je prošla volja za drljanje po mobu i nekim silnim aplikacijama i glupostima.

Koristim ga za poruke, pozive, Whatsapp, Messenger, Tapatalk, Gmaps, Dropbox i Onedrive i to je to. Ali sam os kao OS, radi fluidnije nego 7 i 8. Govorim o 9.1 beti, i 9.1 je iOS za 4s , 9.0 je loše radio.

I obicna cetvorka je gadno zgažena sa iOS 7.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2015., 16:12   #2705
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Obična četvorka je kastrirana sa 8gb. Na njemu ios 7 vuče kao krepana mačka
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2015., 16:20   #2706
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 167
Ja sam bio zadovoljan sa svojim 4s sve do iOS 9. Sad stvarno šteka povremeno. Kolega gore mi je dao nadu sa konstatacijom da je na 9.1 puno bolje. U cjelu priču treba dodati cijenu. Ja sam svoj kupio evo sad če dvije godine u t mobile web shopu u L tarifi za 300 kn. Nakon par mjeseci sam raskinuo ugovor, jer se moglo, tako da me taj mobitel jako malo koštao. Za te novce savršen mob.
Davor2210 je online   Reply With Quote
Staro 24.10.2015., 16:23   #2707
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Naravno da nece raditi fluidno sa 30 aplikacija otvorenih. I ja uspoređujem iOS 6,7 i 8 na 4S a ne 4S sa tim iOSovima na drugim mobitelima.

Ali je fluidniji iOS9 od iOS 8 i 7 na 4s. Ako je nužno mogu ti nacrtati i sličicu.
OK. "Furaj" 4S i uzivaj. Sta da ti kazem.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2015., 16:41   #2708
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova
OK. "Furaj" 4S i uzivaj. Sta da ti kazem.
Di si se ti osjecao sad prozvanim?

Di kažem da uživam? I da ga "furam"?

Nema potrebe da poberem karton ili da se tema zakljuca. Uživaj ribica.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2015., 17:45   #2709
2XO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 324
Ja na svom 4s 'furam' ios 5.1.1 i super mi. Kakav update eye candy fejsbuk integracija... Samo pjur
2XO je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2015., 19:22   #2710
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova
ali ako 5ica i vise osjeti nedostatak rama (a ima ga duplo)
Vise osjetis nedostatak rama na iP6, nego na iP5/5s. Manja rezolucija koja dopusta vise ucitanih stvari u ram memoriji. Na iP5 bez problema mi odrzi 4-5-6 tabova (zavisi cega) u Safariu bez refreshanja. Jedan iP6+ o tome recimo moze samo sanjati, a ima jedno 10x jaci hardware. Osim sto je Apple ucinio idiotariju sa ramom i unistio te mobitele.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2015., 19:25   #2711
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Vise osjetis nedostatak rama na iP6, nego na iP5/5s. Manja rezolucija koja dopusta vise ucitanih stvari u ram memoriji. Na iP5 bez problema mi odrzi 4-5-6 tabova (zavisi cega) u Safariu bez refreshanja. Jedan iP6+ o tome recimo moze samo sanjati, a ima jedno 10x jaci hardware. Osim sto je Apple ucinio idiotariju sa ramom i unistio te mobitele.
Sve to stoji ali san komparira 4S i 5 koji je masu jaci i SOC i RAM.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2015., 21:00   #2712
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ne radi mi vise u itunesu transfer my purchases sa iphona na komp, pol appova mi ne prebaci. Ima li tko takav problem ?
Da sam sebi govorim, od ios9 , apple je ukinuo transfer purchases from devices. Dakle moras manualno poskidati u itunes sve appove koje zelis instalirati na iphone u slucaju clean restorea. Ne debilizam, debilizam na Ntu...
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2015., 21:09   #2713
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Da sam sebi govorim, od ios9 , apple je ukinuo transfer purchases from devices. Dakle moras manualno poskidati u itunes sve appove koje zelis instalirati na iphone u slucaju clean restorea. Ne debilizam, debilizam na Ntu...
Zbog toga ne radi ni full backup

Inace bi prije sve islopira i vratio. Sad mi nije vratio npr muziku, i video koji je bio na bivsem telefonu. Slazen se, debilana zesca. Pogotovo kad space na kompu nista ne kosta, ali sigurno su nesto u samom iOSu prominili...
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2015., 22:52   #2714
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Ljudi ovo sa RAMima se moralo desit kad tad jer su nabacali toliko featurea od iOS7 inače bi ''zaostali'' za Androidom, koliko god to ''idiotski'' zvuči. Prije 5 godina ta razlika je bila očigledna, Androidi su bili spori ko francuski puževi a ovo je letilo i šta god si bacio iOS je to uspio požderat. I ispljunut. Međutim mic-po-mic Androidi idu dalje i sad su jako jako blizu iOSu, recimo Nexus 6 na MMu, ekipa je oduševljena na razvojnim forumima. I dalje što će ić, što više se featurea bude nabacivalo ta razlika će se smanjivat i iOS će izgubit ''dušu'' jednostavnosti, lakoće i brzine obavljanja posla. Pitanje je što će bit sa tih 2GB RAMA na iOSu 10, vjerojatno ništa kao i sa IP6 na 9ki, ali svejedno nekako to sve gubi onu čar s kojom je ušlo se u ''tekmu'', gubi onaj WOW.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 00:07   #2715
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Da sam sebi govorim, od ios9 , apple je ukinuo transfer purchases from devices. Dakle moras manualno poskidati u itunes sve appove koje zelis instalirati na iphone u slucaju clean restorea. Ne debilizam, debilizam na Ntu...
Meni prebacuje sasvim normalno na 9.0.2 (američki App Store acc).
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 07:47   #2716
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor bubimir13 Pregled postova
Ljudi ovo sa RAMima se moralo desit kad tad jer su nabacali toliko featurea od iOS7 inače bi ''zaostali'' za Androidom, koliko god to ''idiotski'' zvuči. Prije 5 godina ta razlika je bila očigledna, Androidi su bili spori ko francuski puževi a ovo je letilo i šta god si bacio iOS je to uspio požderat. I ispljunut. Međutim mic-po-mic Androidi idu dalje i sad su jako jako blizu iOSu, recimo Nexus 6 na MMu, ekipa je oduševljena na razvojnim forumima. I dalje što će ić, što više se featurea bude nabacivalo ta razlika će se smanjivat i iOS će izgubit ''dušu'' jednostavnosti, lakoće i brzine obavljanja posla. Pitanje je što će bit sa tih 2GB RAMA na iOSu 10, vjerojatno ništa kao i sa IP6 na 9ki, ali svejedno nekako to sve gubi onu čar s kojom je ušlo se u ''tekmu'', gubi onaj WOW.
HMmm wrong. Android nije spor zbog rama. JAVA VM
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 10:53   #2717
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Jednako tako iOS nije postao lagovit na nekim uredjajima zbog novih featurea, vec zbog totalnog novog koncepta samog sucelja koje jednostavno zahtjeva vise rama i brzi ram. Zato recimo na jednom iPhone 5 mogu drzati 4 taba bez refreshanja (zavisi koje stranice su u pitanju naravno), dok na iP6+ to jednostavno nije moguce.

Hint: veca rezolucija = vise rama potrebno.

Nema to nikakve veze sa featurima, to su gluposti. Uostalom, osim customizacije i eventualno widgeta na home screenu (za one koji vole widgete), ja jednostavno ne vidim ni jednu stvar koju bih sa Androida prebacio na iOS. Dapace, Android i dalje kupi neke stvarno osnovne stvari sa iOS-a, i to je dobra stvar.

P.S.
Eh da, dial sa androida po defaultu na iOS. E to bi apple trebao pokrasti, ovako moram koristiti 3rd party rjesenje.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 11:14   #2718
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
malo nek ih bude sramota kako im čitav ios9 od početka pa do sada 9.1 šteka i trzucka na ajfonu 6

ajde da na petici šteka, al na šestici..fakat nek ih sram bude to nam dat pod gotovo
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 11:26   #2719
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
malo nek ih bude sramota kako im čitav ios9 od početka pa do sada 9.1 šteka i trzucka na ajfonu 6

ajde da na petici šteka, al na šestici..fakat nek ih sram bude to nam dat pod gotovo
Yup. Na iOS7 sam jos mogao i shvatiti, jer su doslovno sve promjenili. Pa ajde neko vrijeme dok se sve to ustima... No do dan danas to nisu do kraja rijesili, a ni jedna verzija iOS-a jos uvijek nije ni blizu iOS-u 6 po pitanju fluidnosti.

Bojim se da je Iveu dana prevelika ovlast po pitanju softwarea, a ocito od odlaska Jobsa nema tako rigorozne kontrole kvalitete. Apple Music je fijasko samo takav, iako ga predstavljaju kao uspjeh. Nije problem nizak broj pretplatnika, vec je sama aplikacija uzasna. Barem je tu Apple ownao sve ostale, a sad izbace aplikaciju i servis kao da su totalni pocetnici istu napravili.

Gluparije sa Apple Watchom da ne spominjem. No drzi ih iPhone na veliko, ponovno ruse rekorde (iako ni meni nije vise jasno kako im to uspijeva...). Mac se digao takodjer na veliko. No na svim ostalim frontama su jednostavno podbacili.

Servisima realno nisu nikad ni mogli konkurirati, ali im ti servisi takodjer ne napreduju, dapace. A sad su poceli kiksati i u poljima gdje su bili neprikosnoveni. Ja osobno jedva cekam da im iPhone 2-3 godine za redom podbaci u prodaji. Tek tada ce krenuti promjene koje su ocito prijeko potrebne.

Ovako dok kapa nezamislivo velika lova na racun, nemaju ni zelje ali realno ni potrebe da mijenjaju nesto.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 12:00   #2720
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Eh da Java, prokleta nebila, al osobno mislim da je prebacivanje sa Dalvika na ART što se RAMa tiče pun pogodak, recimo na Z3c sa Dalvikom mi je RAM bio više od 80% pun na KK, ovako na LPu oko 60%. A mob ima 2GB RAMa i dokaz da je da to sve može pošteno šljakat na Androidu. Još otkak je došo 5.1.1. leti.

Ma nije mi cilj ništ uspoređivat, evo kad si potego pitanje dialera, ja osobno bi svaki samo ne ovaj googleov, živcira me.

Moja poanta je bila da kak oni ubacuju novitete tak fušaju što prije nije bilo dok je Stevica bio živ. On bi valjd uzo u ruke i radio malo pa čim bi nešt trznulo odma bi valjd dao otkaz ekipi il šta. Dok je bio živ, Android po fluidnosti nije mogao niti prisrmdit iOSu, ma šta god Google napravio. Jednostavno toliko je bio superioran. A vidi sad, jedan HTC, koji je u Android okvirima maltene beznačajan, ima brutalno brzo sučelje, ostali polako idu ka tome. I to je bilo prije nezamislivo i dokaz kak se jedni penju a drugi stagniraju.

Ovo za prodaju iPhonea, moje mišljenje je zbog toga što iPhone drži brutalno visoku cijenu godinama nakon kupnje. Jebate, i kad ga ideš preprodat u 5. ruke svejedno ćeš platit ko sv. Petar kajganu. Zato ne vjerujem da je to zato što iP nešto ima više ili manje od drugih nego čist jer je isplativa investicija. Skupo ga platiš, skupo ga prodaš i umanjiš gubitak. Aj to napravi sa HTC M9? Ili Xiaomijem nekim...
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 13:44   #2721
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Uostalom, osim customizacije i eventualno widgeta na home screenu (za one koji vole widgete), ja jednostavno ne vidim ni jednu stvar koju bih sa Androida prebacio na iOS.
Jedine korisne stvari za koje nema iOS alternative su Intercepter NG i OTG podrška za usb.

Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Apple Music je fijasko samo takav, iako ga predstavljaju kao uspjeh. Nije problem nizak broj pretplatnika, vec je sama aplikacija uzasna.
Bitno je naglasiti da je iOS 7 uveo iTunes radio koji je u suštini bio testna faza tog "Apple Music" ejakulata. Sistem je radio odlično jer se od svake datoteke u zbirci mogla napraviti nova stanica prema tim specifičnim kriterijima (što sam i radio dok je bilo moguće). Očito su shvatili potencijal i popularnost te mogućnosti i pokušali unovčit kao sve ostalo. U mom slučaju, na sreću, imam stanice koje sam kreirao ranije tako da Apple Music nisam ni aktivirao niti imam potrebe, ali za nove korisnike je to jedina opcija.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 17:30   #2722
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor bubimir13 Pregled postova
Eh da Java, prokleta nebila, al osobno mislim da je prebacivanje sa Dalvika na ART što se RAMa tiče pun pogodak, recimo na Z3c sa Dalvikom mi je RAM bio više od 80% pun na KK, ovako na LPu oko 60%. A mob ima 2GB RAMa i dokaz da je da to sve može pošteno šljakat na Androidu. Još otkak je došo 5.1.1. leti.
Vjerovao ili ne, Android i iOS isto barataju ramom. Razlika je jedino windows, kod njega je free ram ok, jer drugacije barata memorijom. Kod Androida i iOS-a free ram = wasted ram.

Na istom nacinu ti recimo funkcionira OS X. Jedina razlika je sto iOS puno bolje barata tom memorijom. Ima bolji garbage collector, a ta zatvorenost ilitiga sandbox aplikacija je korisna stvar. Ne dozvoljava programerima da rade sta im srce zeli, tj. da im aplikacija ostane ucitana u memoriji, ili da ima memory leakova.

Kod androida garbage collector je uzasan na Dalviku. Ali bas uzasan. Na lollipopu je malo popravljen, ali realno je i dalje uzas zivi ako ga usporedimo sa iOS-om. Dovoljno je reci sljedece, ako ja dok radim iOS aplikaciju pozovem garbage collector, isti ce ocistiti ono sto mu kazem da ocisti. Ako istu aplikaciju radim za Android i pozovem na toj lokaciji garbage collector, on ce MOZDA to ocistiti, ali mozda i nece. Sam ce odluciti. A sklon je donositi lose odluke

Zato svoje Androide nakon nekog vremena restartam, jer vidim da ne rade kako bi trebali raditi. Zato i bude povremenih brejkanja pa te sam Android primora da ga restartas.

Ovo gore je sve dosta povrsno opisano, pa imaj to na umu. Vise o tome vrlo lako izguglas.

Citiraj:
Ma nije mi cilj ništ uspoređivat, evo kad si potego pitanje dialera, ja osobno bi svaki samo ne ovaj googleov, živcira me.
Meni je googleov takodjer uzasan. Ali mi je i Appleov. No na androidu mozes skinuti bilo koji i postaviti ga za defaultnog. Kod iOS mozes skinuti takodjer 1000 razlicitih, ali ih ne mozes postaviti za default. Idiotizam. Primjer odlicnog je HTC-ov recimo. Naravno, imho.

Citiraj:
Moja poanta je bila da kak oni ubacuju novitete tak fušaju što prije nije bilo dok je Stevica bio živ. On bi valjd uzo u ruke i radio malo pa čim bi nešt trznulo odma bi valjd dao otkaz ekipi il šta. Dok je bio živ, Android po fluidnosti nije mogao niti prisrmdit iOSu, ma šta god Google napravio. Jednostavno toliko je bio superioran. A vidi sad, jedan HTC, koji je u Android okvirima maltene beznačajan, ima brutalno brzo sučelje, ostali polako idu ka tome. I to je bilo prije nezamislivo i dokaz kak se jedni penju a drugi stagniraju.
HTC ima uvjerljivo najfluidnije custom sucelje za Android. Jedini konkurent im je Xiaomi po tom pitanju. Po mom misljenju barem, a probao sam doslovno sve sto vrijedi probati.

No koliko god iOS opadao, Android ga teoretski ne moze sustici. Samo se pribliziti. Jer Android i dalje nema ni priblizno tu fluidnost animacija, a touch respozivnost naspram iOS-om je uzasan. Najbolji primjer je Safari vs bilo kojeg Android browsera. Uz safari bi ubacio jos i sucelje koje kod iOS-a jednostavno leti na 60fps, bez padanja frejmova (osim kod vec spomenutog i famoznog spotlighta). Kod Androida to jednostavno nije slucaj, iako je google to pokusao promjeniti sa JIT kompilacijom, ali (za sad) bezuspjesno. To je meni osobno najveca mana Androida.

Naravno, sve ima svoje prednosti i mane. Mana androida je pretjerana otvorenost, ali mu je to ujedno i najveca prednost. Ista stvar samo obrnuto vrijedi kod iOS-a. I sve to nema nikakve veze sa novim funkcijama.

Recimo nova Music aplikacija radi odlicno. Nema laga, nema zastajkivanja, rusenja, niti sl. stvari. Barem kod mene. Ali je sami koncept aplikacije u potpunosti nelogican i promasen. I to cudi, jer obicno Apple napravi aplikaciju da je i djetetu od 3 godine nakon 2min jasno kako ista funkcionira. Ja i dalje kad god upalim Music aplikaciju dobijem mucninu u zelucu. Srecom u zadnje vrijeme sam pretezito na Androidu pa ju nisam odavno ni vidio

A i idemo u debeli offtopic, brko ce nas poklati pa je EOD sa moje strane. Lijepo je raspravljati bez tipicnog fanboy flejma, no ovaj topic na zalost nije za takve stvari
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 17:37   #2723
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Ma nije ni cilj bio flame ili neznam kakva rasprava nego smo se dotakli rada iOSa u zadnjim iteracijama pa priča sama krene.
Nekako je lakše kad pričaš sa ljudima koji znaju znanje pa te i nauče 2-3 stvari u tom procesu, 90% svih rasprava je pričanje sa zidom jer je netko fanboyčina koja ne razumije niti prednosti a kamoli mane onoga što koristi. Sve ima svoje zakone i limite, jbg.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2015., 10:52   #2724
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2015., 11:16   #2725
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Još nije public.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 20:02   #2726
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Cekam 9.2 na 5s ili napravim update na 9.1?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 20:48   #2727
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Apple iOS - info, pitanja, jailbreak, unlock, FAQ

Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1446148122.964520.jpg
Views:	197
Size:	78.5 kB
ID:	15498

Pet eS
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 21:35   #2728
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Meni je najgore sta su pristojnu aplikaciju (naglask na pristojnu) podcast aplikaciju ubili u iOS9 s ovom sugom. Ako ko ima prijedlog (po mogucnost da radi kao i def app) znaci subscriptions, unplayed, auto download i sl neka puca. Nije problem dat i koji eVro.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 21:40   #2729
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova
Meni je najgore sta su pristojnu aplikaciju (naglask na pristojnu) podcast aplikaciju ubili u iOS9 s ovom sugom. Ako ko ima prijedlog (po mogucnost da radi kao i def app) znaci subscriptions, unplayed, auto download i sl neka puca. Nije problem dat i koji eVro.
Nema mijenjanja defaultnih appova na iOS-u
No kod podcastsa to i ne igra ulogu. Koristim overcast dosta dugo, aplikacija je odlicna i ne mozes fulati. Ima ih jos dosta kvalitetnih, isprobaj sto vise pa vidi sta ti odgovara. Kreni sa vec spomenutim overcastom, ne mozes pogrijesiti sa istom.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 21:44   #2730
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Nema mijenjanja defaultnih appova na iOS-u
No kod podcastsa to i ne igra ulogu. Koristim overcast dosta dugo, aplikacija je odlicna i ne mozes fulati. Ima ih jos dosta kvalitetnih, isprobaj sto vise pa vidi sta ti odgovara. Kreni sa vec spomenutim overcastom, ne mozes pogrijesiti sa istom.
Znan, ali nebi koristio onda sranje koji su mi osakaceni. Najvise mi fali play order od najstarijeh prema najnovijem (npr), pa bi koristio neku normalniju 3rd party aplikaciju.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na