Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2008., 22:35   #31
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
ma da, ali koliko on uštedi na komponentama, kupujući u SADu i da mu rikne jedna komponenta od 10, opet je u dobitku...
Naravno, u tome i je prednost. No, malo je nezgodno ako je, recimo, prijenosnik ili kamera u pitanju...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2008., 23:14   #32
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Javi se kad mu nešto rikne pa da vidimo onda kako će ga popraviti.
sačuvaš račun i pošalješ poštom,za 10 dana je na adresi bilo gdje u americi pa tako i u dućanu gdje je komponenta kupljena

u dogovoru s dućanom lako pošalju natrag,ili najsigurniji način > na internetu ima neka agencija tj. web stranica koja ti dodjeli pravu adresu negdje u americi (koja zapravo ne postoji) ali čim se pošalje na nju ta ista web stranica preusmjerava paket na tvoju adresu u hr
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2008., 23:21   #33
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
sačuvaš račun i pošalješ poštom,za 10 dana je na adresi bilo gdje u americi pa tako i u dućanu gdje je komponenta kupljena

u dogovoru s dućanom lako pošalju natrag,ili najsigurniji način > na internetu ima neka agencija tj. web stranica koja ti dodjeli pravu adresu negdje u americi (koja zapravo ne postoji) ali čim se pošalje na nju ta ista web stranica preusmjerava paket na tvoju adresu u hr
Je, samo to kosta. Isplativost se onda gubi.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 06:35   #34
Killer_99
Ubojito stvorenje
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Irland
Postovi: 97
Ma valjda nebudem takva pehista da kupim neke i onda mi krepa za koji mjesec
Razgledavam i sve vise mi se svidaju ovi TB hardovi , mozda i koji upiknem kad sletim...
Kaj se tice torbe moja sportska prolazi njihove dimenzije, a smijem uzeti naprtnjacu? Nije nest prevelika
__________________
Im here to kill You
-----------------------------

Killer_99 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 07:40   #35
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To moras njih pitati. Nisu oni nista posebno drugaciji od ostalih HP modela. Kao sto ni mnogi drugi vendori ne prodaju stosta ovdje, premalo smo trziste i odvojeni od EU.
Nema ih u prodaji ni u Sloveniji. Kad pogledaš povoljne HP modele koji se nude kod nas, pa pođeš na HP site, nađeš da su to sve modeli koji se više ne proizvode ili se uskoro prestaju proizvoditi. Osobno, uvijke sam za kupovinu u USA, pa čak i refurbished/recertified modela s tromjesečnom garancijom.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 11:37   #36
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Nema ih u prodaji ni u Sloveniji. Kad pogledaš povoljne HP modele koji se nude kod nas, pa pođeš na HP site, nađeš da su to sve modeli koji se više ne proizvode ili se uskoro prestaju proizvoditi. Osobno, uvijke sam za kupovinu u USA, pa čak i refurbished/recertified modela s tromjesečnom garancijom.
Ne znam bas odakle ti ta komparacija, kod nas se uvijek prodaju trenutni modeli aktualni za ovo trziste.
Ja, recimo, nikad nisam nesto posebno za kupovinu tamo, osim ako nije cijena 50% ili vise niza.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 12:52   #37
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne znam bas odakle ti ta komparacija, kod nas se uvijek prodaju trenutni modeli aktualni za ovo trziste.
Ja, recimo, nikad nisam nesto posebno za kupovinu tamo, osim ako nije cijena 50% ili vise niza.
Evo pa vidi : naša ponuda : http://www.nabava.net/trazilica.php?q=hp+6720+s&x=0&y=0

HP official site : http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en...&lang=en&cc=us

Samo sam želio naglasiti da smo "kanta za smeće" gdje se može prodati sve i sva.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 12:57   #38
voice_recogniti
Banned
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: hrvatska
Postovi: 46
sve to mozes kupit kod nas.. ne nosit puno, a kupovat male stvarcice...

sad posto je kod nas obicaj se nakupovati vani... na kupuj se
voice_recogniti je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 13:04   #39
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Evo pa vidi : naša ponuda : http://www.nabava.net/trazilica.php?q=hp+6720+s&x=0&y=0

HP official site : http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en...&lang=en&cc=us

Samo sam želio naglasiti da smo "kanta za smeće" gdje se može prodati sve i sva.
Vjeruj, kao netko tko je proveo n mjeseci u HP-u u SAD, jako dobro znam sto HP i kako nudi tamo i tu. Ove djecje igracke kao sto su prijenosnici su mali dio price i poprilicno nebitni, ponuda se formira prema milijun stvari koja sa samim potencijalnim interesom kupaca nema direktne veze i procjena HP-a da ne prodaje tu seriju se ne temelji na nekim "kanta za smece" uvjetima.

Inace, modeli koji se redovno prodaju su samo jako mali dio price, moze se naruciti doslovno sve, samo je pitanje po kojoj cijeni i tko moze naruciti.

Ista stvar je i s drugim vendorima. A to sto HP ne prodaje neke modele ili ovdje mozes naci modele koji se vise ne prodaju u SAD, to ima veze s puno drugih stvari.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 13:41   #40
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Vjeruj, kao netko tko je proveo n mjeseci u HP-u u SAD, jako dobro znam sto HP i kako nudi tamo i tu. Ove djecje igracke kao sto su prijenosnici su mali dio price i poprilicno nebitni, ponuda se formira prema milijun stvari koja sa samim potencijalnim interesom kupaca nema direktne veze i procjena HP-a da ne prodaje tu seriju se ne temelji na nekim "kanta za smece" uvjetima.

Inace, modeli koji se redovno prodaju su samo jako mali dio price, moze se naruciti doslovno sve, samo je pitanje po kojoj cijeni i tko moze naruciti.

Ista stvar je i s drugim vendorima. A to sto HP ne prodaje neke modele ili ovdje mozes naci modele koji se vise ne prodaju u SAD, to ima veze s puno drugih stvari.
Vidiš, ja sam uvijek mislio da tzv. sales manageri osluškuju bilo kupaca, pa im nude sve što oni požele kupiti, eda bi im prihod bio što veći. Očito da kod nas to ne igra, već nam se uvaljuje ono što drugdje nije uvaljivo, jerbo proizvedeno treba i prodati. Daj probaj kod našeg HP-a naručiti neki drugi model osim ovih koji se službeno nude kod naših trgovaca.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 22:57   #41
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Vidiš, ja sam uvijek mislio da tzv. sales manageri osluškuju bilo kupaca, pa im nude sve što oni požele kupiti, eda bi im prihod bio što veći. Očito da kod nas to ne igra, već nam se uvaljuje ono što drugdje nije uvaljivo, jerbo proizvedeno treba i prodati. Daj probaj kod našeg HP-a naručiti neki drugi model osim ovih koji se službeno nude kod naših trgovaca.
Sales manageri nemaju nikakve veze s tim. Modeli koji se nude sirom trzistu su procjena vendora i distributera, a manje same prodaje.
Kod nas mozes dobiti sve sto pozelis. Ako mozes i hoces platiti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na