Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.04.2020., 18:03   #4681
GLUPAN
Premium
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Pula
Postovi: 223
Exclamation

Dakle..


ajmo redom updejt:

MSI Burner i XTREME konačnu prepoznaju vrtnju ventilatora, nakon što sam pitaj Boga što napravio konkretno, to nikad nećemo znati,heh..

Što sam napravio:

Promjenio termalnu pastu (NOCTUA NTH1, napravio trik 2 posta iznad ovog (engleski dio teksta) i sve sastavio.

Idle:

Temperatura za sada 26c do 27c na 90% ventilatori, oba rade.

Ukoliko smanjim da ga ne čujem, penje se do 29c - 30c.

U sobi je trenutno 22 stupnja a kućište trenutno ima obje stranice otvorene..

Tri stvari:

1. S obzirom da su mi thermal padovi u katastrofalnom stanju.. kakve su šanse da preživim mjesec-dva, ako netko ima iskustva s sličnom situacijom ili je čuo tuđa iskustva? Što se konkretno događa s tim dijelovima koji se nalaze ispod tih TPadova? Pregrijavaju se?

2. Trebam li napraviti nekakav stres test, nešto..da vidim temperature i na što da obratim pažnju kad budem nadzirao različite stvari (napon, temperature itd..)

3. Kad sam sve išao spajati jedno s drugim, napravio sam krivi korak i umjesto da plastični dio s ventilatorima prvo stegnem s prednje stranice kartice..nisam to učinio..nego samo ''dijelomično'' iza (drži se na 4 vijka mala inače..) jer ih nikako nisam mogao stegnuti..tako da je taj dio sada poprilično labav..ali stabilan recimo, prednjih šarafa nema (nemoguće je to sve stegnuti bez da sve opet rastavljam..), VELIKI problem ili kategorija fuš-fušeraj pa nek mi Bog pomogne?

Unaprijed hvala na komentarima (dobronamjernim i zlonamjernim ako ih mora biti )
__________________
Nikola
GLUPAN je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2020., 18:09   #4682
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Nisam sve čitao... pišeš predugačke postove.

Tu i dalje nešto ne štima je na očitanoj temperaturi koju navodiš ventilatori se nebi smjeli uopće okretati. Ventilatori bi se na toj kartici trebali paliti negdje na 60 stC. Ako pričamo o ovoj kartici...https://www.gigabyte.com/hr/Graphics...-6GD-rev-10#kf

Jel ti nas trolaš zbog korona izolacije?
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2020., 18:18   #4683
GLUPAN
Premium
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Pula
Postovi: 223
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Nisam sve čitao... pišeš predugačke postove.

Tu i dalje nešto ne štima je na očitanoj temperaturi koju navodiš ventilatori se nebi smjeli uopće okretati. Ventilatori bi se na toj kartici trebali paliti negdje na 60 stC. Ako pričamo o ovoj kartici...https://www.gigabyte.com/hr/Graphics...-6GD-rev-10#kf

Jel ti nas trolaš zbog korona izolacije?



To je ta kartica.

Ma kakvo trolanje, nemam tlinaest godina a i po prirodi sam sve osim zlonamjeran..

Dakle, razlog svih mojih upita je prvenstveno bio taj što kad sam naštimao komp (recimo) grafička kartica se prilikom prvog ulaska u igru (Path of Exile) zavrtila sama od sebe za 20 sec na neki full maksimum..ono..buka nenormalna..

Onda sam krenuo u originalni softver od proizvođača to probati riješiti da sam manualno naštimam ventilatore i kad sam gledao..u proizvođačev softver i MSI Burner, fan speed je cijelo vrijeme pokazivao 0 (NULA) i koju god postavku tj. naredbu sam poslao prema programima, nije radilo.

Sad izgleda sve radi kako sam i želio jedino što sam usput naletio na još neke probleme..pa pokušavam skupiti mišljenja i vidjeti mogu li i to riješiti ili jednostavno da pomalo zaboravim na sve to
__________________
Nikola
GLUPAN je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2020., 20:12   #4684
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Koga zanima razlika između pojedinih grafi ...

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2020., 22:28   #4685
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Citiraj:
Autor GLUPAN Pregled postova
To je ta kartica.
...
Okretanje kablova je riješilo stvar. Mislim da si sad miran.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2020., 07:42   #4686
GLUPAN
Premium
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Pula
Postovi: 223
Lightbulb

Citiraj:
Autor Matebaron Pregled postova
Okretanje kablova je riješilo stvar. Mislim da si sad miran.
Nadam se,heh..

Nek mi potraje mjesec do dva i nakon toga će vjerojatno skupljati prašinu u staroj konfi (ako još bude radila).

Jučer je nisam koristio za 3D aplikacije, temperatura je bila stabilna i nakon više sati rada (oko 35c), ventilatori tihi i nisu imali potrebe da se pale.

Eto..vidjeti ćemo za dalje, u svakom slučaju svima puno hvala!

__________________
Nikola
GLUPAN je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 13:41   #4687
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Nisam sve čitao... pišeš predugačke postove.

Tu i dalje nešto ne štima je na očitanoj temperaturi koju navodiš ventilatori se nebi smjeli uopće okretati. Ventilatori bi se na toj kartici trebali paliti negdje na 60 stC. Ako pričamo o ovoj kartici...https://www.gigabyte.com/hr/Graphics...-6GD-rev-10#kf

Jel ti nas trolaš zbog korona izolacije?
referirao bi se na ovaj podatak, te on kao takav ovisi o grafu koji se podesi za ventove da se pale ovisno o temperaturi.
meni osobno je draže da se oni lagano vrte, tako da ih imam na 20% od samog podizanja kompa. tek na 45C se krenu jače vrtiti prema skali iz grafa.
inače taj program "gigabyte xtreme gaming engine" je must have za ovu grafu, jer uz sve što ima MSI Afterburner(meni omiljen i uvijek je tu kao zlatna rezerva) ima i upravljanje led efektom natipsa GIGABYTE na boku.
  Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 20:11   #4688
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor igofanatic Pregled postova
referirao bi se na ovaj podatak, te on kao takav ovisi o grafu koji se podesi za ventove da se pale ovisno o temperaturi.
meni osobno je draže da se oni lagano vrte, tako da ih imam na 20% od samog podizanja kompa. tek na 45C se krenu jače vrtiti prema skali iz grafa.
inače taj program "gigabyte xtreme gaming engine" je must have za ovu grafu, jer uz sve što ima MSI Afterburner(meni omiljen i uvijek je tu kao zlatna rezerva) ima i upravljanje led efektom natipsa GIGABYTE na boku.
Ovo što sam ja naveo se odnosi na tu grafu kada korisnik ne upravlja okretajima vrntilatora grafičke programima u windowsima nego sama kartica krivuljom u biosu kartice.

Vrtiti ventilatore na 45 stC je IMHO bespotrebno, ali naravno svatko radi prema svojim željama i to je to
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 20:17   #4689
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Moji se vrte stalno
minium, a podivljaju kad treba držati grafičku 55-57c....
Kao što si rekao svako radi po svom
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 21:19   #4690
GLUPAN
Premium
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Pula
Postovi: 223
Eto.. probao igrati ova dva dana.. koliko sam stigao,heh.. cca 2 sata.. za sada sve radi kao i prije.. vent na 50% i temp dođe do 60c, ako ga podignem na maksimum.. spušta se na 53-56c.

Tako da.. nek ona meni izdrži još 60ak dana, pa će u mirovinu
__________________
Nikola
GLUPAN je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 21:38   #4691
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Ovo što sam ja naveo se odnosi na tu grafu kada korisnik ne upravlja okretajima vrntilatora grafičke programima u windowsima nego sama kartica krivuljom u biosu kartice.

Vrtiti ventilatore na 45 stC je IMHO bespotrebno, ali naravno svatko radi prema svojim željama i to je to
to tako nije navedeno u postu prije, jer ovdje je cijelo vrijeme i bila priča da se koriste programi. samo kaj kolegi nije radilo kako treba iz drugog razloga.
a iskreno ne znam tko bi ovakve grafičke koristio bez programa.

kaj se tiče ventova. kako sam naveo po programu se drže na 20%, što je ispod 600rpm-a. kako imam ful protočno kučište sa programskom kontrolom asus sistema ventova, kako sa kombinacijom ssd, te vent proca na minimumu, ovih niti 600rpm-a se ne čuje uopče. kao da komp i ne radi. a grafa ne obavlja i onako nikakve dužnosti jače do 45C. i zašto ju puštati da se grije nepotrebno. a kada krene akcija, na vrijeme joj ventovi drže podršku.
naravno, svatko od nas ima svoje kako nadzirati komp.
  Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 17:24   #4692
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ako netko moze preporuciti najeftiniji procesor za 1070ti ali da grafa bude dobro iskoristena. Hvala.

A isto tako me zanima temperatura tih graficki:
Evo imam doma mini 1060 6gb Zotac i EVGA vise komada i rade tako da bez bozira na sto uvijek pikiraju 80C i tek onda pocnu na 100% s ventilatorima i onda temperatura nikad ne prelazi 83C, citam na netu kao da je to normalno, ali ako tko ima nek potvrdi da i njegove tako.

Imam i sam 1080ti mini ali ima 2 ventilatora i isto se tak ponasa, pa nije vrag da tako rade? 83C je vruce, kad sam je vadio iz kucista ona je na ruku vruca cjela.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 17:38   #4693
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
R5 1600

Ili još jeftnije neke polovne 4c8t xeone iz Kine, možda nebi bila full iskorištena u svakom naslovu, ali je prolazno, ako su pare problem
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 17:48   #4694
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Jesi ti to undervoltao tj. spustio power limit? Nekako mi se jako visoke temperature čine
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 19:07   #4695
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nista dirano driveri ovi zadnji od nvidije, igrice WOT, Fortnite. Da nije mozda sto sam spojio na televizor od 140cm? Neznam jel to daje stres graficki?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 19:11   #4696
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Kakav ti je airflow u kučištu?

Za 1080ti mini je normalno 84. Tako je i na testovima. Odron od coolera za tu zvijer.
Usporedbe moja trio x ode maksimalno na 57 pod gejmanjem (54-57 ovisno o igri). Custom krivulja (citaj 2200 rpm kad pređe 55).
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 19:13   #4697
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ako netko moze preporuciti najeftiniji procesor za 1070ti ali da grafa bude dobro iskoristena. Hvala.

A isto tako me zanima temperatura tih graficki:
Evo imam doma mini 1060 6gb Zotac i EVGA vise komada i rade tako da bez bozira na sto uvijek pikiraju 80C i tek onda pocnu na 100% s ventilatorima i onda temperatura nikad ne prelazi 83C, citam na netu kao da je to normalno, ali ako tko ima nek potvrdi da i njegove tako.

Imam i sam 1080ti mini ali ima 2 ventilatora i isto se tak ponasa, pa nije vrag da tako rade? 83C je vruce, kad sam je vadio iz kucista ona je na ruku vruca cjela.

1050ti (asos, jedan vent) također 83 na fortnite. Inače je htpc kućište ispod pojačala u ćumezu regala ispod tv, tako da u mom slucaju ni ne moze bolje.
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 19:20   #4698
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, ali interesantno je da je 83C maximum i sto god da se dogodi neide preko 83C, a dise izmedju 80C i 83C, obicno sjedi na 82C. To pricam za ove Zotac i EVGA mini 1060 6gb. Isprva sam mislio da nesto nevalja ali da svih 5 komada ili koliko sam ih vec probao rade na isti nacin mi je cudno.

Drugo sto sam primjetio sa Afterburnerom sam pogledao, krivulja za Fan se ne pali na 100%, tek kad dodje na 80C onda se upali 100% ventilator. Reko dobro stavim ja to na 75C, nada, ona i dalje po svome, zavrte se ventilatori na 100% kad dodje na 75C, ali on a i dalje pikira 83C.

Na svojoj 1080ti mini sam primjetio da se ona sama overclocka, ako ima prostora u temperaturi ona se clocka sama i gledfam ja na afterburneru ona redovito skace u crveno sa clockovima.

Pa me isto zanima jel to slucaj sa svim grafickama da idu do kraja ako temperature dozvole ili to samo pojedini modeli rade?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 19:27   #4699
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Koliko se sjećam recenzija Pascal je throttlao na 83C. To im je neka granica bila, barem sa founders edition coolerima
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 19:31   #4700
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, ocito je da trotla, e sad dali ona trotla i to je lose ili ona nezeli ici preko. U igrama nisam vidio nikakve probleme na 83C, stovise radilo je glatko kak po loju.

Nego jel netko znade jel vece opterecenje za grafu ako igram na TV od 140cm?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 20:09   #4701
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Možda bi ju trebao rastaviti, očistiti, promjeniti termalnu pastu i možda thermalne padove...


Pogotovo 1080Ti je gpu visoke potrošnje i TDP-a, a mini nije neki cooler...

Citiraj:
Nego jel netko znade jel vece opterecenje za grafu ako igram na TV od 140cm?
Ne, što se tiče opterećenja grafičke - samo je rezolucija bitna, dijagonala nije.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 01:43   #4702
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ajmo ovako, koliko su "base" clockovi na 1080 TI?

Base: 1506 MHz
Boost:1620 MHz

Dakle sve iza toga je "overclocking".

Na taj nacin nvidija uspije prodati i one koji ne postignu baš najviše clockove kao review komadi.

Dakle, ako treba više volti, ima loš hladnjak ili loše nanesenu pastu ona ne postiže svoj puni potencijal. Dakle usporedi i clockove koje su review-i imali pri igranju igra.

Meni ponekad i na 57c zna mrdnuti na neko vrijeme sa max boosta od 196x mhz koliko sam joj zadao, ali rijetko (power je na max i ide do 110% po gpuz ali nikada ne lupi u power limit). Zato i vrtim ventove custom. Da joj pustim da sama ode na 67 ili koliko već pala bi ona ispod 1900 sigurno.
Više topline, što daje više leaka u cipu, što daje da više troši wata, što daje više zagrijavanja i tako u krug...

Pošto je 83 termal limit, ona će sve učiniti da ostane ispod toga. Dakle spusti frekvenciju, spusti voltažu i tako dok ne ostane ispod limita, makar morala i vrtiti na 1000 mhz i niže.

Koliko sam vidio na reviewu, nažalost za mini i njima je 83 bilo u igrama, što znači da je cooler preslab za tu mrcinu.
U firestrikeu su max OC boost 1923 nakon što se zagrije spustila im se na 1835MHz i tu stabilizirala.

Za ostale, kartice, pogledaj si reviewe koliko njima baš taj model postiže, dodaj par stupnjeva jer oni obično rade open bench i usporedi. Ako ne štima onda je ili airflow slab ili pasta u klincu.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 20.04.2020. u 01:52.
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 18:29   #4703
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Da, ocito je da trotla, e sad dali ona trotla i to je lose ili ona nezeli ici preko. U igrama nisam vidio nikakve probleme na 83C, stovise radilo je glatko kak po loju.

Nego jel netko znade jel vece opterecenje za grafu ako igram na TV od 140cm?
.......... mozes ti i na digitronu igrat, sve ovisi o rezoluciji tog digitrona.. ako igraš na full hd ili na 4k na tom tvu, to je bitno, a ne veličina.. nismo žene
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 18:48   #4704
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
@dada-as ti si rudario s tim svim karticama zar ne? Pasta se posušila i treba ju promjenit.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 20:01   #4705
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ma nije se na svim posusila. Imam ih 6 uljucujuci i ovu 1080ti mini koju imam u kompu, ta nije rudarila, svega mozda 2 mjeseca ukupno. Imao sam EVGA koja nije uopce rudarila, i imao sam 4 Zotac, od toga 2 su rudarile godinu i pol, a dvije su rudarile pol godine. Sve se ponasaju isto ili slicno.

Gledao sam danas ovu svoju dobro nije isla do 80C jer je malo hladnije u suboi, ali 1890 MHZ je boostala sama i temperature na 78C, dobro igrao sam Apex legends koji i nije nesto zahtjevan.

A druga stvar je da nevjerujem da je u par mjeseci sto su radile se pasta posusila. Prije bi se trebala posusiti ona gejmerska, ako covjek igra na 80C igrice po 5 sati dnevno u prosjeku to je kao da je pola godine non stop je drzao na toj temperaturi, ove moje nikad nisu isle ni blizu 75C kad su rudarile i to u najtoplijim danima, a zimi i hladnim danima su bile na cca 60 - 65C. Pa nevjerujem da te temperature prije osuse pastu nego gejmanje na 80C.

A pastu necu mjenjat kad imaju garanciju, kad istekne onda cu, evo ove windforsice jos 3 mjeseca, ali te se ne griju do 80C, jako tesko... hehe
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 20:22   #4706
dragunovx
Premium
Moj komp
 
dragunovx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: OS
Postovi: 46
Pozdrav,
Znači ja sam uzeo polovnu 1080ti PNY sa onim turbina hlađenjem. Prvo ventilator mi nikako nije htio brze vrtiti od nekih valjda 40-50% brzine, pa je throttling bio brutalan. Onda sam stavio Afterburner pa sam custom krivulju napravio i to je riješilo stvar u nezahtjevnim igrama, ali kad sam startao ARK sa max. detaljima opet je znala doci do 83 stupnja. Uglavnom ti default hladnjaci su katastrofa.
Zračno sam koristio ionako dok sam čekao Heatkiller da dođe, sad neide preko 55 ni pod najvećim opterećenjem.
Uglavnom vodeno majka, i za ovu karticu radi čuda.


Sent from my HMA-L29 using Tapatalk
dragunovx je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 21:04   #4707
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ahh pa to sigurno da ako se stavi neko jace hladjenje da ce radit kak urica, ali onda to nije to, to onda nije mini, ove 1060 6gb su skoro duplo manje od ovih sa 2 ventilatora i kvalitetnije su na dodir moram priznat, nije ona neka jeftina plastika. Sad da tu stavim neki veci cooler se gubi svasta.

No vjerujem da je to jednostavno to, male su i griju se. Ali ovo trotlanje, jel tebi trotlalo tako da nisi mogao igru odigrat kak treba ili je trotlalo da je doslo na 83C pa nije islo dalje.

Kod mene nema trotlanja da nebi igra radila. Ova moja 1080ti mini radi na 80C, ponekad na 82C, ali boost je isti nepada, odnosno ne trotla.

Budem sutra provjerio ovu Zotac 1060 6gb mini dali trotla jer te 1060 6gb mini su odmah na 83C.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 21:43   #4708
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Zato i vrtim ventove custom. Da joj pustim da sama ode na 67 ili koliko već pala bi ona ispod 1900 sigurno.
Pošto je 83 termal limit
Po meni, limit je kada krene spustat (imam svoju teoriju). Na 1080ti to je na 64-67C

Znaci drizs je do 67 i nece pocet spustat. Dal custom fan kurvom ili vodenim ili necim ali nece spustat nebitno na voltazu i ista. Ja je zato imam na 67-68 max bez obzira na ventove. ONDA tek radi "slajder u afterburneru" stalno. A ne da upalis, pa je na 2050 i onda nakon 10 min je na 1905mhz
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 23:35   #4709
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Meni neide tako visoko, ali trothle radi. 1974 je pri slabom loadu.. ostaje 1961 većinom na full load I zna spustiti na 192x nakratko nekad u najzahtjevnijim igrama kad lupa i do 120% tdp-a. No temp ni ne pređe 58.
Prefcap je volt rel.

Možda je razlog tim kratkim rijetkim padovima na 1924 to što power mi nije na 117% nego 110%... tek sad skužio da sam tako ostavio bio.
Ma ovo je prva grafa kojoj ne vadim mast do kraja....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 20.04.2020. u 23:54.
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 15:20   #4710
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Evo ja sam testirao sad u uniengine Heaven Zotac Mini 1060 6gb i ona kao sto sam i prije pisao ide do 83C, bez afterburnera znaci sa fanovima iz drivera ne pocne vrtjeti na 100% ventilator tek do 80C. Koristio sam i afterburner na 75C da pocne sa 100%, nema smisla, ista stvar.

E sad clock nije padao uopce, 2 puta sam runao test na ultra postavkama benchmark i napravila je 125FPS i clock je bio 1911 i nije mrdao uopce. E sad ili ja krivo radim ili koristim krivi test ili je ovo stvarno nromalno. Kad proam ovu svoju 1080ti na Uniengine Heaven javim pa usporedim. CCa za 20min napisem.

Da nastavim dalje, skinuo Uniengine Superstition to je najnoviji iz 2017 i puno bolji.
1080Ti Zotac Mini 11gb
Radna temperatura 81C, preko neide, cekao sam pol sata da vidim dali ce skocit na 82C, nije prije je skocila na 80C, pa se vratila na 81C. No kao sto su vec neki napisali ona pocne brzo trotlat, neznam zasto, sa 1885MHZ s koliko je pocela padne za 20 pa se vrati vec pri 60C. Kasnije na 81C, neide ni blizu 1885mhz, krece se izmedju 1771 i 1835, odnosno plese oko 1800mhz.
E sad jel to dobro, igrivo? Ako tko ima volje nek proba s ovim programom pa da usporedimo. koristio sam 1080P Extreme Game mode, jer Game Mode mozes vrtjeti koliko dugo hoces.

1060 6gb Zotac mini
Slicno se ponasa, samo ona je stabilna s clockom sve do 75C, ne plese toliko clock, pocne sa 1911, pa padne na 1885 i tu je dugo. No kad dodje na radnu temperaturu a to je 83C onda plese na istim frekvencijama i na isti nacin kao 1080Ti mini kao sto sam naveo gore, ne cudi me buduci je isti proizvodjac pa je valjda tako slozio, sta ja znam. E sad jel to dobro?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 21.04.2020. u 16:51.
dada-as je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na