Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2005., 21:06   #1
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
PQI Latencije 4 n00bs

Dakle kako subject kaze frisko sam meso sto se latencija tice..tek sam si sad dao truda nabaviti RAM od istog proizvodaca pa da vidim sta se moze.. pa predimo na poantu..
dakle imam 2x512MB PQI PC-3200 DDR400.. ako je vjerovati everestu, usporedujuci podatke iz SPDa keksici su isti.. za ovaj topic je jedino bitno da su default SPD postavke latencija 8-4-4-2.5. Pa, proucio sam sticky od Kove..i moram priznat da je to jako puno informacija na jednom mjestu ali katastrofalno lose organizirano..sa stajalista nekog tko nema pojma, taj tekst treba malo "promjesat" jer se tamo nemoguce snaci.. NHF Kova, svaka cast na trudu i znanju-skidam kapu, al ovo sam moro spomenut. Enivej, dakle procitao i shvatio (nadam se) sve iz tog stickya i poceo od najmanjih latencija prema visim..i dobio zaqrac rezultate...pravilno sam izracunao t(RAS), pratio "zlatnu formulu" i sve no nesto radim krivo...
evo ukratko u tablici malog pregleda..pa cu malo objasnit...


Dakle poceo sam sa 2,2,2 i izracunao 6.. kao sto vidite nisam mogao ni bootati..cisto eksperimentiranja radi, probao sam i 2.5,2,2,6 no ista stvar. Dok nisam ova dva podigo na 3 nista od windowsa.. uglavnom, daljnji pokusaji su ociti u tablici i sve bi bilo OK da nema prokletog SuperPia ... sve super i onda on izbaci "NOT CONVERGENT.." ili tako nesto.. to bi znacilo ono "unstable" u tablici..no onda sam ignorirao malo SuperPi i probao memtestom, no i on je naravno nasao brdo gresaka za sve kombinacije...
u tom trenutku sam podigo latencije na tvornicke (2.5,4,4,8) da vidim dal je stvar u tome i naravno opet isto.. SuperPi nestabilan, memtest nalazi greske..pa prepostavljam da je u FSBu stvar.. jednostavno prevelik za moju memu. I tu je sad moje pitanje: zasto je FSB prevelik, kad je on 200, efektivno je to 400 a RAM je napravljen da radi na 400..nije mi jasno. Mogu jedino probatt u asinhronom modu da rade al sta mi to vrijedi kad sve ovo radim radi performansa..
i na kraju sam sve vratio na tvornicke postavke, CPU, FSB, napon, latencije... cisto da vidim dal sve sljaka..i tu je sve proso OK.. doduse memtest se vrti samo sat vremena al prije je nalazio greske puno prije pa...
uglavnom, sta kazete? sta savjetujete? i molim vas postedite me savjeta tipa "kak si glup kupi OCZ i miran si".. da probam promjenit omjer? da uopce diram latencije s obzirom da je to PQI? a i cito sma na ovom forumu jednom prilikom da je PQI sasvim OK...
sta mislite?
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2005., 13:03   #2
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Sta je ovo? nitko nista nema za reci? cini se da ljudi ovdje znaju puno manje o tome nego sto sam mislio :clap:
nego, evo mojih testova latencija..

dakle prvo sam isprobavao sa FSBom od 200 i zakljucio da nema smisla jer ne znam konkretno kakve mi latencije memorija podrzava.. pa sam spustio FSB na default i malo se poigro.. poceo od SPD definiranih 2.5-4-4-8 i poceo spustat.. naravno na 2-2-2-7 nisam mogo ni bootat i prema tablici zakljucio da je 2.5-3-3-8 optimalni izbor
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2005., 14:37   #3
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Jesi li probao dizat voltažu memorije?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2005., 16:44   #4
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
jesam ali ne peko 2.7 ... nekak se bojim ploca mi max podrzava do 2.8.
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2005., 16:49   #5
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Pa daj joj 2.8V,neče memi biti ništa,ne brini
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2005., 18:24   #6
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
jesi siguran?
i to mislis da dignem ond akad dignem i FSB tolko visoko da mi je SuperPi nestabilan? evo sad sam isprobo bas memtestom FSB 190 i 2.5-3-3-8.. e da, s obzirom na rezultate u tablicama, jesam dobro zakljucio da ostanem na 2.5-3-3-8? i ako dignem napon, oce ic latencije nize ili to utjece samo na stabilnost pri velikim frekvama?

tenks

EDIT: Pardon, ja ovdje govorim o 2-3-3-8 a ne 2.5.. lapsus
__________________
"I can resist everything except temptation"

Zadnje izmijenjeno od: Denzil. 29.10.2005. u 10:05.
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2005., 18:36   #7
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Joj,mene zamaraju tablice,ne mogu ja to analizirati Napon dižeš ako je komp nestabilan a može i pomoči da spustiš latencije.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2005., 18:49   #8
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Red face

Citiraj:
Originally posted by Veki-os
Joj,mene zamaraju tablice,ne mogu ja to analizirati Napon dižeš ako je komp nestabilan a može i pomoči da spustiš latencije.
pa nisu bas "komplicirane".. os da ti nacrtam graf ? :clap: ... smao uoci vrijedosti koje se mijenjaju po stupcima i skuzit ces sve.. konkretno latencije se mijenjaju po redu, a u nastavku vidis kak padaju performanse...
budem probo prek vikenda sa 2.8..i nadam se da ce meduvremenu jos netko doc i reci mi da se nista nece desiti sa mojim dragocijenim RAMom
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2005., 19:31   #9
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Na faksu(od kojeg sam odustao) sam zamrzio matematiku,statistiku i sve vrste tablica,grafova tako da jednostavno ne mogu gledati te tablice,zaboli me glava ozbiljno
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2005., 23:49   #10
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Citiraj:
Originally posted by Veki-os
Na faksu(od kojeg sam odustao) sam zamrzio matematiku,statistiku i sve vrste tablica,grafova tako da jednostavno ne mogu gledati te tablice,zaboli me glava ozbiljno
onda si ocito bio na krivom faksu.. dobro da si odustao sta, ekonomija ? :clap:
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2005., 00:15   #11
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
@denzil
pošto nemaš memu tip BH5 BH6 UTT slobodno zaboravi na 2 2 2 X na 200...
inače pošto imaš semprona omjer fsb:ram neka bude 1:1 i ne mjenjaj ga.
daj memi 2.8V bez brige neće joj niš bit i probaj sa 2 3 3 X ak neće digni na 2,5 3 3 X i moralo bi raditi.
nije to neka mema iz koje bi mogao izvuči brda i doline, kao recimo sa uttom (obožavam taj ram- dođe fish kod mene stavimo taj ram latencije su bile 3 3 3 8 i neće se bootat bile su joj prelabave latencije... ukratko 2 2 2 6 na 2,97V
)
kaj tvoj sempron neće preko 200FSB? moj 2200+ ide na 214. latencije nisam isprobavao trenutno su mi na 3 3 3 8 na 2.77V, morat ću vidjet max na toliko. iam infineon memu sa D5 čipovima (slično ko D43).
probaj dakle dignut još malo FSB ak neće latncije isprobavaj i naravno dosta testiraj da ne bi nakon nekog vremena komp se resetirao.
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 00:42   #12
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Originally posted by Denzil
onda si ocito bio na krivom faksu.. dobro da si odustao sta, ekonomija ? :clap:
Da.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 10:04   #13
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
@buljo
pa stavio sam na 2-3-3-8 i to radi savrseno na FSBu 190..ako spustam t(RAS) onda mi padaju performanse pa sam zakljucio da je najbolje 8 (a i to je prema formuli). Prvo sam ga htio ustabilit na nekom nizem FSBu i sad cu prek vikenda dizat FSB i vidjet sta se desava... ovih 2-3-3-8 je prezivjelo memtest, SuperPi i S&M ov test pa sam prilicno siguran da je to OK
a sto se mog Semprona tice, ode on preko 200 ali kao sto rekoh htio sam pocet "odozdo" pa dizat..ali nisam imao nikakvu predodzu o latencijama pa sam spustio na 190 tak da iskljucim greske zbog FSBa.. evo ovdje mozes vidjet o mojem sempronu i OCanju.. ali tada sam imao jako raznoliku memoriju pa ne uzimam te testove zdravo za gotovo nego cu sada vise manje sve ponovo...od 190 nadalje.. a i imam Zalmana pa...
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 13:41   #14
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
meni se cini kao da ti ides nekako naopako

Prvo, istestiraj sam memtestom (najbolje ti je nabrzaka proc 2x 5. test i ako radi dizes dalje), tako da stavis latencije na 2.5-4-4-8 i onda ides 200, 210, 220, 230 i kad se pojavi prvi eror, to je max. (mozes probat i latencije 3-5-5-10 ako oces) memorije...

npr. nadjes da ti memtest daje erore na 235, a na 230 radi dobro onda probas preko Super PI-a 32M (ali pazi da ti se super pi ne srusi zbog prevelikog oc-a proca-> znaci, drzi frekvu proca oko defolta ili oko one frekvencije za koju si siguran da ce raditi)...

Kada nadjes max memorije, onda ides traziti najbolji omjer latencija i frekvencije (npr. ovo je samo teoretski no cemu drzati memu na 230 2,5-4-4-8 ako npr. na 228 radi stabilno na 2-3-3-7? Jel me kuzis?)

Kasnije kad nadjes sve to onda ides testirati kako ti najbolje radi memorija s procom...i to je to...

Uglavnom, nije trazenje latencija pretezak posao, ja sam za svoju memu nasao u roku od 3 sata, a onda je pocelo iscrpno testiranje svega toga...

Samo polako i bez zivciranja
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 17:52   #15
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
hm.. ali stvar je u tome da kad stavim FSB na 200, koje god latencije da sam probao memtest je nalazio errore..zato i jesam sad na 190. jedino sta nisam probao na 200 je bilo dignuti napon skroz na 2.8..
kuzis? jer cemu da dizem prek 200 kad ni na 200 nemre radit stabilno.. ali evo budem stavio danas napon na 2.8, latencije 2-3-3-8 i vidjet cemo dal ide prek 200..pa javim rezultate..
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 18:01   #16
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Jebiga, onda pogledaj SPD postavke memorije (postavke na kojima memorija mora raditi na 200 tj. 400 Mhz) i probaj dal na njima radi...ako ne radi, onda pravac reklamacija, nemas kaj vise trazit

Jerbo, kolko vidim, memorija je samsung 3200 znaci mora raditi na 400mhz (sad dal je to 3-5-5-10 ili 2,5-4-4-8 pogledaj SPD sa CPU-Z ili Everestom)
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 18:06   #17
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
pa u prvom postu sam napiso da u SPDui pise 2.5-4-4-8.. reklamirat nemam kaj jer nemam garanciju.. osim toga mozda ploca radi problem? ili kenja zbog proca koji nije namjenjen za rad na 200?
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 18:41   #18
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
evo sad sam napravio ovako: FSB na 200, napon CPUa:1.7V, napon DDR: 2.8 i memtestom 5. test...sa sljedecim latencijama:
2.5-4-4-8 SPD
2.5-3-3-8
2.5-3-3-7
2-3-3-8
2-3-3-7

i svugdje je nasao 15ak errora onak nakon 99% testa... sto bi znacilo da moj DDR400 pri 400MHz nikako ne radi, cak ni na tvornickim latencijama.. BTW, oba keksa imaju isti SPD (da ne bi bilo zabune)..
pa sta sad preporucas? da nastavim testirat na 190 i onda odem na 195?
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 18:57   #19
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
pardon za SPD, nisam vidio

Kolko se sjecam, proc ti je sa GEIL-om kojeg sad prodajes, radio na 200mhz stabilno, tako da maticnu iskljucujemo jer ocito je da radi na 200Mhz FSB-a!

Sad jedino da ti se maticna i memorija kolju (to ispitaj tako da probas memu kod frenda ili neku drugu memoriju stavis kod sebe)!

Nis, probaj keks po keks memorije, mozda samo jedan nece na 200 a drugi oce...

EDIT: Mozda memtest kenja, on zna nekad bacat pogreske makar sumnjam jer si napisao da ti i SUper PI baca greske...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 19:07   #20
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
probaj super pi na 32MB.
si probao sa nekim drugim biosom?
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 19:20   #21
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
nisam s drugim BIOSom jer ovaj koji imam je zadnji koji je izasao..a nekak ne zelim stavljat neki modani BIOS jer je ploca nova i pod garancijom..
onda budem probo sa SuperPi na 32M.. i zasto bas 32? zasto ne 1M? 32 jako dugo traje i kaj mi vrijedi ak SuperPi prode a memtest ne?
onda idem sad ovak: prvo cu ustekat ovaj GEIL stavit FSB 200 i vidjet dal prolazi 5. test od memtesta.. i onda cu isprobat jedan po jedan keks od PQIa...

@Cyrus, ono dok je na 200MHz bio stabilan je bilo sve pokretano osim memtesta..koji uostalom i sad kenja.
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 19:26   #22
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Originally posted by Denzil

onda budem probo sa SuperPi na 32M.. i zasto bas 32? zasto ne 1M? 32 jako dugo traje i kaj mi vrijedi ak SuperPi prode a memtest ne?
32 je najosjetljiviji od svih i ak radi onda može bit da je greška u memtestu...
i ak nema grešaka 90% da je stabilno.
probaj stavit tras na 11 ili 12, neki dobivaju bolje reze sa višim trasom na nforce2 čipsetu.
ko zna maybe pomogne.
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 19:29   #23
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
eh, probaj sa geilom....
i probaj staviti memoriju (samsung) u razlicite utore, znam da je meni na staroj soltekici ram u 1. slotu nije htio ici preko 182, a u trecem je isao preko 225

Ako ti prodje super pi 32mb onda znaci da memtest sere....

Bolji je 32MB jer on uzme vise memorije od 1MB...
Ako ti je on dugacak, testiraj s Prime-om

salim se...

EDIT: pretekao me buljo
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 22:15   #24
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
u jebote al ste mi sad dali posla
evo sto sam za sada otkrio..
dakle ustekao sam keks po keks, stavio FSB 200, napon 2.8, i isprobao par kombinacija i testirao memtestom ali samo 5. test 3 puta i dobio ovo:
GEIL:
2.5-4-4-7 passed x 3
2-4-4-7 passed x 3
2-3-3-7 passed x 3
2-4-4-6 passe x 3
2-2-2-6 failed
dakle GEIL ide jako dobro sve dok ne spustim na 2-2-2

PQI (oba modula dala iste rezultate):
2.5-4-4-8 passed x 3
2.5-3-3-8 passed x 3
2-3-3-8 passed x 3
2-3-3-7 passed x 3

dakle i PQI i GEIL pojedinacno, rade bez problema pri FSBu 200 na 2.8V.
Onda sam probao dombinacije sa PQIom, Dual i Single Channel i dobio ovo:
__________SINGLE____ DUAL
2.5-4-4-8 _ passed x 6 __failed
2.5-3-3-8 __ failed ____not tested
2-3-3-8 ___ failed ____not tested
2-3-3-7 ___ failed _____ failed

dakle moze se zakljuciti da imam problema samo pri dual channelu.. i radit ce na FSBu 200 samo ako ih stavim oba u single channel i to u kombinaciji utora kakva u uputama od ploce NIJE podrzana..bravo JA
razliku u performansama u everestu, u takom single i dual channelu..mozete vidjeti ovdje (zadnja kolona naravno nije PCMark):


i onda sam ustekao natrag sve kak je bilo..i sad nisam 100% siguran al cini mi se da sad vise ne radi kak je radilo prije..tocnije, prije je radio na FSB 190 2-3-3-8 bez greske na 2.6V a sada mi nalazi greske memtest u 5. testu OSIM ako stavim 2.8V.
I onda sam digo na 2.5-3-3-8, napon na 2.6 i proso je 5. test 4 puta bez greske da bi pri 5. prolasku opet nasao gresku. U cemu je SAD stvar?? slotove koristim iste ko i prije..jedino kaj se moglo desiti je da sam zamjenio module medusobno.. :confused:
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 22:23   #25
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Covjece kaj si ti istestirao sve to

Kolko vidim dual chanell ti radi probleme, jer samsung memorija ide jako dobro - 200 sa 2-3-3-7 !!!

Ako mozes, probaj staviti memu u singel chanell jer je sigurno bolje 1GB single nego 512mb dual!

EDIT:
Daj pogledaj malo po drugim forumima kaj vele o problemu s memorijama ili s klokanjem...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 22:27   #26
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Kaj sam istestirao ?? cek jos nisam ni poceo sa testiranjem vasih prijedloga iz zadnja dva posta

Citiraj:
Originally posted by CyRuS
Ako mozes, probaj staviti memu u singel chanell jer je sigurno bolje 1GB single nego 512mb dual!
ne kuzim kaj tu brijes ? kak 512dual?? moduli su svaki po 512, pa nemrem imaat dual 512 neg samo 1024.. :confused:


Pa mogu stavit u Single ali kao sto sam rekao, u knjizici (uputama) od maticne nacrtane su preporucene kombinacije za koristenje slotova i JEDNA JEDINA kombinacija koja nije nacrtana je BAS TA gdje bi ja gurnuo dva modula u jedan kanal... i ako to napravim dobijem performanse koje imas odma gore u tablici pod Single Channel...i da napomenem to radi SAMO na 2.8V i 2.5-4-4-8.

Uglavnom daj mi pliz reci dal moze imati utjecaja KOJE slotove koristim (nije da ima puno kombinacija jer postoje samo 3) i koji modul stavim u koji slot??:
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2005., 01:07   #27
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Originally posted by Denzil

Uglavnom daj mi pliz reci dal moze imati utjecaja KOJE slotove koristim (nije da ima puno kombinacija jer postoje samo 3) i koji modul stavim u koji slot??:
imaš 3 slota 1- 2,3
ak si do sada isprobavao 1-2 onda probaj 1-3 (1 je onaj odvojeni) možda imaš neku grešku s matičnom...
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2005., 01:12   #28
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
imam 1,2 - 3.. i nije bitno dal koristim 1i3 ili 2i3. Nego, konkretno, koristim 2 i 3 slotove, dual channel, ali u 2 moram staviti odredeni modul a u 3 onaj drugi..i ako ih zamjenim memtest mi nalazi errore.. sad sam to isprobavao.. jebote kakva je to ploca ?
uglavnom stavio sam jedan modul u slot 2, drugi u slot 3 i sad sve stima na 2-3-3-8.. nocas cu ostavit memtest da se vrti kolko oce..

Edit: HEJ, pa ovo je moj 500-ti post :clap:
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2005., 09:43   #29
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
AND WE'VE GOT A WINNER... vec mi je pun q svega ovog..vise-manje , pa sam se odlucio "zaustaviti" na FSBu 190 i preci dalje.. a sto se tice 190ke evo rezultata u opce popularnoj tablici..


dakle isprobao sam kao sto je buljo predlozio i RAS od 11-13 i dobio "cudne rezultate"..jer neke "cifre" su narasle a neke pale u odnosu na RAS 7-8.. uz MINIMALNE razlike => Pa sam odlucio ostati na 8 ak nis drugo zbog formule.. ostavio memtest 9 sati da se vrti, proso je sve testove 17 puta i bez errora.. u tablici se vide detalji.. sad cu ic na 195 pa da vidimo sta ce biti..
inace ovo je sve na default voltazama i mislim da cu (jednog dana kad zavrsim sa testiranjem ) ovo ostaviti kao stalnu konfiguraciju... hebe mi se za jos 10ak MHz FSBa ak ce mi sve radit na 10 stupnjeva vise i ak ce mi komp proizvodit 3 puta vise buke..
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2005., 13:17   #30
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
ajde ak smo neš pomogli super...

i svaka čast na toliko živaca sa testiranjem.
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na